Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Журналистика

Технологія формних процесів

Тип: курсовая работа
Категория: Журналистика
Скачать
Купить
Технологія виготовлення офсетних друкарських форм у поліграфії на основі термальних та фіолетових пластин. Вимоги до кваліфікації оператора. Типи пристроїв для виготовлення друкарських форм. Огляд перспективних технологій. Принцип дії офсетного друку.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Технологія формних процесів

1. Огляд сучасного стану формних процесів

1.1 Технологія CTP

CTP (англ. Computer to Plate) - технологія виготовлення друкарських форм у поліграфії. Друковані елементи на формних пластинах утворюються за допомогою насвічення пластин лазерним променем і подальшої хімічної обробки [1].

За своєю суттю технологія CTP являє собою керований комп'ютером процес виготовлення друкованої форми методом прямого запису зображення на формний матеріал. Цей процес, який реалізується за допомогою однопроменевого або багатопроменевого сканування, більш точний, так як кожна пластина є першою оригінальною копією, виготовленої з одних і тих же цифрових даних. В результаті досягається велика різкість точок, більш точна приводка, більш точне відтворення всього діапазону тональності вихідного зображення, менший розтиск растрової крапки одночасно зі значним прискоренням підготовки та приладки на друкованій машині.

У CTP-технології очевидні переваги в порівнянні з традиційною технологією фотонабору і формного процесу, які можна сформулювати наступним чином:

- скорочується час технологічного циклу виготовлення друкованих форм (не потрібні операції обробки фотоматеріалу, копіювання фотоформ на формні пластини і в ряді випадків обробки експонованих формних пластин);

- виключаються з виробництва фотоскладальні автомати, проявочні машини, копіювальне обладнання, а це означає економію виробничих площ, витрат на придбання та експлуатацію техніки, електроенергії;

- скорочення чисельності обслуговуючого персоналу;

- підвищується якість зображення на друкованих формах завдяки зниженню рівня випадкових і систематичних перешкод, що виникають при експонуванні і обробці традиційних фотоматеріалів (вуаль, ореольность) і копіюванні монтажів на формні пластини;

- поліпшуються екологічні умови на поліграфічному підприємстві через відсутність хімічної обробки плівок; підвищується культура виробництва і вдосконалюється організація технологічного процесу [4].

Однак швидке освоєння технології Compuer-to-Plate в даний час для багатьох поліграфічних підприємств ускладнено цілою низкою проблем.

Проблеми з початковими інвестиціями

Якщо у виробництві використовуються друкарські машини великого формату (від А1 і вище), при впровадженні CTP необхідні значні початкові інвестиції. Пов'язано це з тим, що друкувати з складових друкованих форм неможливо. Для повноцінного використання друкарської машини необхідно експонувати форми повного формату. Придбання системи CTP такого формату обходиться недешево. Це означає тривалий термін окупності системи, а також труднощі з одноразовим виділенням значної суми капітальних витрат. У той же час, маючи ФНА навіть невеликого формату, можна вручну змонтувати будь - який спуск смуг, а потім на порівняно недорогій копіювальній установці виготовити форми повного формату.

Підвищені вимоги до кваліфікації оператора.

У технології CTP додрукарська підготовка повинна проводитися набагато ретельніше, ніж при традиційному підході. Друкована форма повинна містити в собі всі необхідні елементи зображення і саме в тому порядку, в якому вони повинні бути на папері. Необхідно виконати повний спуск смуг, встановити всі мітки обрізки і фальцювання, розмістити шкали контролю друкарського процесу і т.д. Ця робота вимагає підвищеної уважності і кваліфікації оператора [5].

1.2 Основні типи пристроїв СТР

В даний час по технології CTP виготовляють форми офсетного, високою, флексографічного і глибокого друку. Для запису зображення на формний матеріал при виготовленні офсетних і фотополімерних форм високого і флексографічного друку застосовуються пристрої двох принципово різних типів. До першого типу пристроїв, що одержали широке поширення, відносяться лазерні експонуються установки (формовивідні пристрої), в яких елементи зображення створюються на світлочутливих або термочутливих формних матеріалах під дією світлового або теплового лазерного випромінювання. У пристроях другого типу джерелом експонування випромінювання служить УФ-лампа. При цьому експонування здійснюється через спеціальний чіп DMD, що містить безліч керованих мікродзеркал, або світлопереключаєму лінійку LSA, елементи якої можуть пропускати світло під дією керуючих сигналів [2].

У сучасних системах CTP, орієнтованих на виготовлення офсетних і фотополімерних форм високого і флексографічного друку, застосовують лазерні формовивідні пристрої трьох основних принципів:

- барабанні, виконані за технологією «внутрішній барабан», коли форма розташована на внутрішній поверхні нерухомого циліндра;

- барабанні, виконані за технологією «зовнішній барабан», коли форма розташована на зовнішній поверхні циліндра, що обертається;

- планшетні, коли форма розташована в горизонтальній площині нерухомо або робить рух у напрямку, перпендикулярному напрямку запису зображення.

Зовнішні барабанні пристрої мають такі переваги, як невисока частота обертання барабана завдяки наявності численних лазерних діодів; довговічність лазерних діодів; невисока вартість запасних джерел випромінювання; можливість експонування великих форматів. До їх недоліків відносять необхідність значного числа лазерних діодів і, як наслідок, такого ж числа інформаційних каналів; невисоку глибину різкості; складність установки пристроїв для перфорування форм.

І в тому, і в іншому випадках експонування термочутливих формних пластин виконується в інфрачервоній області спектра. При цьому помітні переваги зовнішнього барабанного принципу, що дозволяє максимально наблизити джерело енергії до поверхні друкованої форми. У пристроїв із записом на внутрішню поверхню барабана відстань від пластини до розгортаючого елементу, як правило, відповідає радіусу барабана і стає тим більше, чим більше формат пластини. Для того щоб генерувати виключно маленьку і різку точку на такій відстані, потрібна дорога оптика. При запису друкованих форм швидкісні характеристики формовивідних пристроїв істотно залежать від чутливості формного матеріалу. Зовнішні барабани обертаються порівняно повільно. Наприклад, при записі термочутливих матеріалів частота обертання барабана складає 150 об. / Хв. Більш короткий час експонування друкованої форми досягається збільшенням числа лазерних діодів. При цьому ймовірність збоїв при роботі зростає зі збільшенням числа діодів. Таким чином, якщо розглядати тенденцію подальшого розвитку систем CTP, то можна помітити, що для друкованих форм форматом до 70х100 см існують однакові умови для обох принципів запису зображень. Для великих форматів друкарських форм певні переваги має техніка з зовнішнім барабаном. Планшетний спосіб широко застосовується в області форматів до 50х70 см для газетного виробництва. Причому в останньому випадку його переваги пояснюються саме невеликими форматами і достатністю відносно низьких роздільних здатностей.

В даний час для експонування друкарських форм застосовуються такі типи лазерних джерел світла:

1) аргон-іонний блакитний лазер з довжиною хвилі 488 нм;

2) гелій-неоновий червоний лазер з довжиною хвилі 633 нм;

3) малопотужний червоний лазерний діод з довжиною хвилі 670 нм;

4) інфрачервоний потужний лазерний діод з довжиною хвилі 830 нм, який набув поширення для експонування термочутливих пластин, що вимагають більш високих енергетичних витрат, і застосовується в пристроях із зовнішнім барабаном;

5) інфрачервоний потужний лазер ND YAG на ітрій-алюмінієвому гранаті з довжиною хвилі 1064 нм, використовуваний в багатьох системах CTP завдяки наступним перевагам:

невелика довжина хвилі дозволяє одержати пляму діаметром менше 10 мкм і значно підвищити роздільну здатність системи при запису;

мінімальні втрати при проходженні по оптоволокнам і легкість модулювання спрощують конструкцію лазерних установок;

значне число відомих матеріалів (особливо метали) мають більш високий коефіцієнт поглинання в області довжин хвиль 1,06 мкм, що полегшує розробку формних пластин і підвищує ефективність лазерного запису;

6) зелений лазер на ітрій-алюмінієвому гранаті з подвійною частотою ND YAG з довжиною хвилі 532 нм;

7) фіолетовий лазерний діод з довжиною хвилі 400-410 нм, який дозволяє використовувати звичайні світлочутливі пластини, застосовувані для контактного копіювання.

Залежно від типу джерела лазерного випромінювання різні фірми пропонують спеціальні формові пластини, які можна розділити на фото-полімерні, срібломісткі, з гібридними шарами, з термочутливих шарами [6].

1.3 Огляд перспективних технологій

Срібломістка технологія Silver halide diffusion transfer.

Опис пластин: пластини в пресі практично не відрізняються від звичайних. Найбільш легке впровадження серед всіх технологій CTP. На поверхню даних пластин нанесений шар фотографічної срібломістка емульсії. Це досить чутлива емульсія вимагає дбайливого ставлення до моменту прояву та гумування пластини (дане твердження вірне для абсолютної більшості CTP пластин).

Переваги: ??самі світлочутливі пластини - потрібна мінімальна енергія лазера. Лінійне фор...

Другие файлы:

Комплексна електрифікація виробничих процесів кормоцеху ферми
Проект комплексної електрифікації виробничих процесів кормоцеху з вибором електрообладнання і засобів автоматизації лінії приготування грубих кормів....

Технологія гірничого виробництва
Методика формування в студентів навичок самостійної роботи при вивченні предмета "Технологія гірничого виробництва". Вивчення основних і допоміжних ви...

Організація і технологія виконання робіт бульдозерами
Особливості конструкції робочого обладнання бульдозерів, їх технічні характеристики. Опис процесів та технологія виконання земляних робіт бульдозерами...

Моделювання технологічних процесів свинарського підприємства із замкнутим циклом виробництва
Організаційні форми і принципи роботи спеціалізованих свинарських господарств. Організація кормової бази. Технологія відтворення стада. Технологія вир...

Технологія діяльності туристського підприємства в процесі формування нового туру "Пізнати Фінляндію у всіх її проявах"
Сутність та види технологічних процесів в туризмі. Особливості технології формування гірськолижного туру. Загальна характеристика підприємства "Туртес...