Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Журналистика

Розробка технологічного процесу опрацювання графічної інформації для випуску ілюстративного видання М. Левицького "З останньої пелюстки літа…"

Тип: курсовая работа
Категория: Журналистика
Скачать
Купить
Типи роздільної здатності моніторів, принтерів і сканера. Формати виведення зображень на друк. Програмні засоби для виконання трепінгу документів. Розробка технологічного процесу обробки ілюстрацій. Технічний контроль випуску друкованої продукції.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Зміст

  • Вступ
  • 1. Аналітичний огляд
    • 1.1 Типи роздільної здатності, формати виведення зображень
      • 1.1.1 Роздільна здатність моніторів
      • 1.1.2 Роздільна здатність принтерів
      • 1.1.3 Просторова роздільна здатність растрового зображення
      • 1.1.4 Колірна роздільна здатність зображення
      • 1.1.5 Співвідношення роздільної здатності та об'єму файлу
      • 1.1.6 Роздільна здатність сканера
      • 1.1.7 Формати виведення зображень
    • 1.2 Трепінг у різних програмах опрацювання зображень
      • 1.2.1 Трепінг в Adobe Illustrator
      • 1.2.2 Трепінг в Adobe Acrobat Pro
      • 1.2.3 Трепінг в InDesign
      • 1.2.4 Узагальнення і підсумки
  • 2. Технічна характеристика продукції
    • 2.1 Технологічні дані
  • 3. Обґрунтування вибору технології та устаткування
  • 4. Опис технологічного процесу
    • 4.1 Блок схема
    • 4.2 Маршрутно-технологічна карта
  • 5. Заходи щодо організації технічного контролю за стандартами основних операцій
  • 6. Технологічні розрахунки
  • Список використаної літератури

Вступ

За останні роки процеси підготовки та виробництва друкованих засобів інформації зазнали і продовжують зазнавати значних змін. Особливо це стосується видавничого процесу підготовки й опрацювання авторських оригіналів, де ця робота сьогодні немислима без сучасних комп'ютерних видавничих систем (КВС), які на основі електроніки, комп'ютерної і лазерної техніки революціонізували цей процес. Розвиток КВС дуже сильно впливає також на суміжні видавничо-поліграфічні процеси.

Цифрова технологія дедалі більше поширюється, особливо після появи сканерів і цифрових фотоапаратів, коли стало можливим одержувати й обробляти первинну інформацію в цифровому вигляді.

Фотографія - це сукупність способів отримання зображення в результаті дії світла на спеціальні світлочутливі матеріали і подальшої хімічної обробки цих матеріалів. Фотографія сьогодні є найбільш масовим захопленням серед молоді та й старшого покоління. Вона знаходить все більш широке поширення серед мільйонів людей. Виразність, універсальність, доступність зробили її дуже популярною. Фотографія застосовується практично у всіх сферах людської діяльності. Такі якості, як точність і об'єктивність відображення дійсності, висунули фотозйомку в ряд найсучасніших засобів пізнання навколишнього світу, сприяють формуванню переказного суспільної свідомості. Своєрідність фотографії полягає в тому, що в ній тісно взаємопов'язані художні виражальні засоби, такі як композиція кадру, його колорит, перспектива, динамічність та конструктивна чіткість.

Будь-яка фотографія може розглядатися або як документ, або як витвір мистецтва. Фотографія може прагнути задокументувати якусь подію або об'єкт. Це можуть бути знімки газетної хроніки, групові портрети випускників школи, весіль, ілюстрації нових моделей автомобілів в журналах і т.д. Також фотографія може бути засобом самовираження фотографа так, як картина є засобом самовираження художника. Графічна інформація займає особливе місце в області поліграфії, видавничої справи, дизайну та реклами.

Ілюстрації допомагають зорієнтуватись у змісті книжки, спонукають її прочитати та допомагають засвоїти зміст тексту. За наявності ілюстрацій інформація засвоюється читачем набагато легше.

Нажаль, нічого не буває ідеальним, а особливо така тонка річ як фотографія чи малюнок часто не відповідають нашим вимогам та вимогам поліграфічного відтворення. Тому для усунення різних дефектів фотографії існує додрукарська підготовка, в якій ми використовуємо безліч програм, що допомагають нам в обробці фотографії та задовольняють наші потреби. За допомогою додрукарської підготовки фотографій можна домогтися бажаного результату. Головна мета додрукарської підготовки фотографії полягає в тому, щоб кінцевим результатом стало отримання високоякісного зображення. За допомогою колірної, тонової корекції фотознімка, різних прийомів ретуші, фільтрів і спеціальних ефектів фотографія може передати глибину зображення, бути природною і легко сприйматися глядачем. Значення процесу додрукарської підготовки фотографій, на сьогоднішній день в області поліграфії, видавничої справи та реклами є найбільш актуальним. Отже, у зв'язку з розвитком нових технологій, вимоги до якості відбитків стають все більш високими.

Суть цієї курсової роботи полягає в складенні технічної підготовки проекту згідно стандартів основних операцій одержання і переробки зображень, поєднавши способи і методи виробничого процесу.

Мета - закріпити і розширити обсяг засвоєних знань найновішої технічної інформації зі спеціальності, сприяти виробленню критичного творчого науково-інженерного підходу до розв'язання організаційних, технологічних і економічних питань виробництва.

1 Аналітичний огляд

1.1 Типи роздільної здатності, формати виведення зображень

Цифрова апаратура, призначена для відтворення зображень, подає зображення у виді чорно-білих або кольорових точок, які називають пікселями або мінімальними елементами зображення. Вони розташовані так близько одне до одного, що наше сприйняття зливає їх в неперервні тони і створює реалістичне зображення. Кількість пікселів в зображенні називають його роздільною здатністю. Роздільною здатністю називають також здатність монітора, принтера або іншого вивідного чи ввідного пристрою розмістити певну кількість елементів зображення на одиницю довжини. Вимірюють роздільну здатність в dpi (dot per inch - точках на дюйм) або ppi (pixel per inch - пікселях на дюйм).

1.1.1 Роздільна здатність моніторів

Почнемо з роздільної здатності монітора. Вона визначається кількістю пікселів по горизонталі та вертикалі робочої поверхні екрану. В таблиці1 наведені деякі стандарти роздільної здатності моніторів для персональних комп'ютерів.

Таблиця 1

Відео стандарт

Роздільна здатність

Відношення ширини до висоти

Загальна кількість пікселів

VGA (Video Graphics Array)

640 х 480

4:3

307 200;

320 х 200

8:5

64 000;

SVGA (Super VGA)

800 х 600

4:3

480 000;

1,024 х 768

4:3

786 432;

1,280 х 1,024

5:4

1 310 720;

1,600 х 1,200

4:3

1 920 000

Більшість моніторів багаточастотні (multisync або multiscanning). Багаточастотний монітор може в певних межах автоматично налаштовуватись на потрібну частоту розгортки, а значить і на потрібну роздільну здатність. Вирішальне значення при виборі роздільної здатності монітора відіграє розмір робочого поля екрану. Розміри екрану прийнято давати в дюймах його діагоналі. Це номінальна діагональ, специфікація якої майже завжди є рекламним трюком виробника. Діагональ робочого поля насправді істотно менша. Знання відношення ширини до висоти робочого поля дає можливість обчислити їх, а також площу робочого поля, яку і слід вважати найбільш адекватною характеристикою монітора. Порівняльні характеристики моніторів різних розмірів наведено в таблиці 2.

Таблиця 2

Номінальний розмір діагоналі

Фактичний розмір

Площа робочої поверхні

14"

13,2"

83,6 кв.д

15"

13,8"

91,4 кв.д

17"

15,9"

121,3 кв.д

20"

18,8"

169,7кв.д

21"

19,8"

Другие файлы:

Додрукарський процес відтворення поліграфічної продукції
Розробка технологічної схеми процесу обробки графічної інформації для підготовки до друку видання: запрошення та візитної картки. Обгрунтування вибору...

Проектування комп'ютеризованого видавничо-поліграфічного процесу
Проектування технологічного ланцюжка виготовлення видання. Побудова IDEF0-діаграми опису бізнес-процесу "Прийом та підготовка оригінал-макету видання"...

Художньо-технічне оформлення та поліграфічне виконання видання дитячої поезії "Віршів повна рукавичка"
Художньо-технічне оформлення видання. Вибір способу друку та технологічного процесу. Додрукарські процеси та обладнання. Обробка текстово-ілюстративно...

Розробка дільниці з випуску модернізованих верстатів мод
Службове призначення й конструкція машини, розробка технологічного процесу її зборки. Механічна обробка деталей-представників. Розрахунок і конструюва...

Розробка технологічного процесу виготовлення друкарських форм для випуску журнальної продукції
Тема дипломного проекту: Розробка технологічного процесу виготовлення друкарських форм для випуску журнальної продукції „Хитрощі та секрети роботи в P...