Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »География

Схема формування Донецької області

Тип: реферат
Категория: География
Скачать
Купить
Аналіз герба та прапора Донеччини. Характеристика рельєфу, ґрунтів. клімату. Географічне розташування та історія утворення Донецької області. Пам'ятки доісторичної доби. Агропромисловий та транспортний комплекс, екологічна ситуація, чисельність населення.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

43

Міністерство освіти і науки України

Київський національний університет будівництва і архітектури

Кафедра містобудування

РЕФЕРАТ

на тему:

"Схема формування Донецької області"

Виконала: ст. гр. МБ 51 - А

Чекина Я.І.

Перевірив: Полеха Ю.А.

Київ 2011

Загальні дані:

Герб Донеччини

Центральне місце в гербі Донецької області займає "Пальма Мерцалова".

Історична довідка: "Пальма Мерцалова" - унікальний витвір рук коваля "Новоросійського товариства кам'яновугільного, залізного і рейкового виробництва" Олексія Мерцалова, який викував її в 1896 році спеціально для Всеросійської виставки в Нижньому Новгороді. На цій виставці Пальма була відзначена вищою нагородою. У 1900 році "Новоросійське товариство" брало участь у Всесвітній виставці в Парижі. Його виставковий павільйон, до складу якого входила і Пальма Мерцалова, був визнаний гідним вищої нагороди - Гран-прі. В даний час Пальма зберігається в Гірському інституті Санкт-Петербурга.

Основними кольорами герба є:

Золото (поле щита) - символ багатства, справедливості і великодушності.

Чорний (край) - символ багатства надр.

Блакитний (пальма) - символ краси і величі.

Зелений - символ надії, радості, достатку, розвиненого сільського господарства.

Корона підкреслює те, що герб є обласним. Дубове листя - символ величі і надійності.

Девіз: "Можливість доведена справою" підкреслює історично сформовані трудові корені Донбасу, його цілеспрямованість у досягненні мети.

Прапор Донеччини

Верхнє поле блакитного кольору з золотим (жовтим) сонцем, що сходить, символізує схід України.

Нижнє поле чорного кольору символізує вугілля, землю, нічне Азовське море з золотими (жовтими) відблисками.

Автором прапора є Щербак Ніна Григорівна (жителька міста Донецька).

Географія.

Область розташована на південному сході України в межах Донецького кряжа, Приазовської височини та частково Придніпровської низовини. На заході межує із Запорізькою та Дніпропетровською, на північному заході з Харківською, на північному сході та сході з Луганською областями України та з Ростовською областю Росії. Із півдня область омивається Азовським морем.

Донецька область за своїм географічним розташуванням відноситься до Центрального степу. Донецька область - одна з областей України, що найменше забезпечена природною водою. Водозабезпеченість місцевим природним річковим стоком на одного мешканця області (190 м3) у 5 разів менша, ніж у середньому по Україні.

Довжина області з півночі на південь - 255 км, із заходу на схід - 180 км. Загальна довжина меж області складає 1 526 км, з них: сухопутні - 1 376 км, морські - 140 км. Найвище місце області - курган Могила-Гостра (331 м), розташований поблизу селища Польове Шахтарського району, найнижче місце (? 0,4 м) - рівень води в Азовському морі.

Крайня північна точка області - висота 195 м в Краснолиманськом районі, південна - село Білосарайська Коса Першотравневого району, західна - поблизу селища Комишуваха Великоновосілківського району, східна - поблизу села Верхній Кут Шахтарського району.

Географічний центр області знаходиться в селищі Піски Ясинуватського району.

Донецька область створена 17 липня 1932 року. На момент створення в її склад входили 5 округів: Артемівський, Луганський, Маріупольський, Сталінський і Старобешевський. В липні 1938 року Донецька область була розділена на Сталінську (Донецьку) й Ворошиловградську (Луганську).

Область розташована в південно-східній частині України. Її територія складає 26,515 тис. кв.км, тобто 4,4 % загальної території України. Адміністративний центр регіону - місто Донецьк.

По території протікають 110 річок, 47 з них мають довжину більше 25 км кожна. Водну систему області становлять річки: Сіверський Донець, Казенний Торець, Самара, Вовча, Кальміус, Грузький Єланчик, Кринка, водосховища: Старокримське, Клебан-Бицьке, Карлівське, Кураховське, Вільхівське та канали: Сіверський Донець-Донбас і Дніпро-Донбас. Найбільша річка - Сіверський Донець. Річки - рівнинного типу, переважно сніжного і дощового живлення. Багато річок літом пересихають і водопостачання здійснюється за рахунок 20 водосховищ (найбільші - Курахівське водосховище, Старокримське водосховище, Карлівське водосховище, Клебан-Бикське водосховище, Верхньокальміуське водосховище та інші). Споруджені 1 011 ставків загальною площею водної поверхні 8049 га.

Всі річки області належать до сточищ Дніпра, Дону і Азовського моря.

Рослинний світ Донецької області за клімато-географічним розташуванням регіону належить до степової зони і представлений в основному степовими, лісостеповими та заплавними формаціями флори. Науковцями на території області відзначено 1870 видів флори, що складає біля 40% видів, які зустрічаються в Україні. З рідкісних рослин в регіоні спостерігається понад 91 із 541 виду флори, занесених до Червоної книги України та 39 видів, занесених до Європейського Червоного списку.

Грунти.

Рельєф Донецької області різноманітний, з характерною сильною ерозією грунтів. За рельєфом в області можна виділити декілька основних районів: на півночі - Донецький Кряж, на півдні - Приазовська височина. На головному Дебальцево-Іванівському вододілі розташована найвища відмітка кряжу - 369м. Максимальна амплітуда висот у цьому районі сягає 200м. Наявність різноманітних форм рельєфу призвела до створення на них різноманітних видів грунтів. На льосовидних породах утворились тучні чорноземи. У заплавах річок та балок утворились лугові чорноземи та лугово-болотні, переважно з засоленими грунтами. Усього на карті області виділено 60 видів грунтів.

Склад земельного фонду області свідчить, що 77,2% площ зайнято сільськогосподарськими землями, у т. ч. багаторічні насадження 2,4%, сіножатей та пасовищ 12,3%.

Станом на 01.01.2003 року в цілому по області сільськогосподарські угіддя зменшились на 2,5 тис. га.

Матеріали по переведенню деградованої ріллі в інші угіддя (в т. ч. у с/г угіддя - 5,5 тис. га) пройшли державну землевпорядну експертизу у Держкомземі України і обласному управлінні земельних.

Багаторічні насадження в цілому по області зменшились на 2,1 тис. га.

2,3 тис. га - за рахунок списання багаторічних насаджень, з яких 0,8тис. га переведені в ріллю, а 1,5 тис. га знаходяться в стадії меліоративного будівництва.

Підставою для цього стали матеріали головного управління АПК Донецької облдержадміністрації по списанню багаторічних насаджень, які були підготовлені на основі актів сільськогосподарських підприємств по списанню багаторічних насаджень та актів про розкорчовку, що затверджені головами районних рад, заступником начальника головного управління АПК Донецької облдержадміністрації 13.12.2002року.

Сіножаті в цілому збільшилися на 1,2 тис. га.

Пасовища збільшились на 3,7 тис. га.

· + 4,3 тис. га - переведення деградованої ріллі в пасовища.

· + 0,1 тис. га - повернення тимчасово вилучених земель.

· + 0,1 тис. га - за рахунок несільськогосподарських угідь внаслідок інвентаризації земель.

· 0,5 тис. га - переведено у несільськогосподарські угіддя внаслідок інвентаризації земель підприємств промисловості і транспорту.

· 0,2 тис. га - вилучення для несільськогосподарських потреб.

· 0,1 тис. га - посадка багаторічних насаджень.

Збільшення лісів та інших лісовкритих площ відбулося внаслідок інвентаризації земель Донецької залізниці (+0,3 тис. га) та посадки захисних насаджень (+0,2 тис. га).

Зміни в розділі “Забудовані землі" відбулися внаслідок інвентаризації земель підприємства добувної промисловості (ВАТ “Комсомольське рудоуправління), металургійних підприємств (ММК ім. Ілліча, МК “Азовсталь”), підприємства з виробництва та розподілу електроенергії (ТОВ “Техремпоставка”), а також інвентаризації земель Донецької залізниці.

Зменшення земель водного фонду на 0,2 тис. га відбулося при проведенні інвентаризації підприємств з виробництва та розподілу електроенергії.

Згідно реєстру територій і об'єктів природно-заповідного фонду Донецької області, площа цих об'єктів становить...

Другие файлы:

Рекреаційно-туристичні ресурси Донецької області
Аналіз та оцінка рекреаційно-туристичних ресурсів Донецької області. Коротка історія формування території області. Географічні аспекти формування рекр...

Аналіз канцерогенних ризиків мешканців промислових міст Донецької області
Дослідження ступеню забруднення атмосферного повітря Донецької області канцерогенними речовинами. Джерела викидів та визначення індексу забруднення ат...

Екологічна мережа Донецької області
Вивчення предмету природно-заповідної справи - резервування, проектування та функціонування територій та об'єктів природно-заповідного фонду, їх мереж...

Характеристика державної податкової інспекції Донецької області
Організаційна структура, завдання та напрями діяльності підприємства. Мотивація праці державних службовців. Загальна характеристика економічної діяльн...

Стан і перспективи зайнятості трудових ресурсів Донецької області в умовах інноваційних змін
Економічна сутність зайнятості трудових ресурсів в умовах інноваційних змін. Передумови і фактори впливу на розвиток потенціалу Донецької області в ум...