Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Педагогика

Система освіти у Нідерландах

Тип: реферат
Категория: Педагогика
Скачать
Купить
Територіальний склад Королівства Нідерланди, загальна площа, кількість населення, державна мова. Загальні риси голландської системи освіти. Характеристика початкової, спеціальної, середньої, вищої освіти та освіти для іноземців. Типи освітніх програм.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Система вищої освіти у Нідерландах

Про країну.

У всьому світі назва Голландія відома краще, ніж Нідерланди. Республіка Нідерланди, яка в 1815 р. стала королівством, була утворена в 1648 р. після укладення Мюнстерського миру в Європі.

У літературі майже на рівних правах уживаються назви Нідерланди і Голландія. Останнє, відноситься до двох західних провінцій Північної і Південної Голландії, ядром формування держави, що стало, і що до цих пір зберігає важливе соціально-економічне і культурне значення. Інша назва Нідерланди, що означає низькі (низовинні) землі, має більш загальний сенс, є офіційним. У державних документах, міжнародних договорах і в дипломатії уживається повна назва держави Королівство Нідерландів.

Королівство Нідерландів, держава в Західній Європі. Площа 41 526 кв.км. Граничить на сході з Німеччиною, на півдні - з Бельгією, північні і західні береги омиваються Північним морем. Часто країну називають Голландією по назві найбагатшою і впливовішою з семи провінцій, графств, Сполучених провінцій Нідерландів в 16 столітті, що спочатку входили в Республіку. Голландія означає лісиста країна.

Голландці відвоювали біля моря чималі території і створили процвітаючу промисловість і сільське господарство. Завдяки вигідному географічному положенню Нідерланди стали однією з найкрупніших торгових країн світу. Країна внесла значний внесок до образотворчого мистецтва, літератури, науки. Бог створив землю, але створення Нідерландів він надав самим голландцям - свідчить стара приказка.

До складу Королівства Нідерландів, крім основної території в Європі, входять Нідерландські Антильські о-ва і о. Аруба у Вест-індії.

Трохи статистики: нинішнє населення країни складає 16 мільйонів чоловік, площа - 41.526 кв.км. (що робить Голландію третьою - після Бангладеш і Тайваню - по щільності населення країною в світі, і першою - в Європі), Нідерланди входять до числа семи найбільших індустріально розвинених країн світу.

Загальні риси голландської системи освіти

З моменту заснування Королівства Нідерландів в 1813 році держава узяла на себе турботу про достатню і якісну освіту. Основним Законом 1848 року була встановлена свобода освіти, що означає можливість створення групами людей шкіл на основі власних релігійних, світоглядних або педагогічний-дидактичних поглядів. Систему освіти Голландії відрізняє гнучкість програм навчання, постійне вдосконалення і відповідність сучасним вимогам. Міністерство освіти Нідерландів гарантує однаково високі стандарти якості в будь-якому університеті. Освіта в Голландії і дипломи голландських університетів користуються заслуженим визнанням у всьому світі.

Система освіти в Нідерландах постійно удосконалюється, є конституційно вільною в плані створення учбових закладів, їх організації і визначення принципів роботи, що є однією з причин широкої різноманітності шкіл в Нідерландах.

Більше 70% шкіл в Нідерландах створено приватними організаціями і суспільствами, решта частини доводиться на державні школи.

Державною мовою країни є голландська. Англійська мова знає буквально все населення країни. Широко поширені також французький і німецький.

У Нідерландах існують наступні види освіти:

* початкова освіта;

* спеціальна освіта;

* середня освіта;

* вища освіта;

* освіта для іноземців

ПОЧАТКОВА ОСВІТА

Початкова освіта в Нідерландах розрахована на дітей 4 - 12 років. Початкова 8-річна школа протягом перших двох років ставить завдання навчання читанню, листу, арифметиці, подальші шість років приділяються нідерландській мові, математиці, історії, географії, фізиці і суспільствознавству, а в останній рік починається і вивчення англійської мови.

СЕРЕДНЯ ОСВІТА

Після здобування початкової освіти проходять національне тестування і залежно від його результатів продовжують навчання в середній школі по одному з трьох напрямів:

* підготовча середня освіта (MAVO) - 4 роки;

* загальна середня або передуніверситетська освіта (HAVO) - 5 років;

* передуніверситетська освіта (VWO) - 6 років.

Після закінчення середньої школи випускники можуть поступити в університет або здобути середню професійну освіту (MBO - 4 року). Навчання в середньому професійному закладі завдяки перехідним програмам також відкриває шлях в університет. Повна середня освіта здійснюється в гімназіях і реальних середніх школах з 6-річним терміном навчання. Випускники цих шкіл отримують право поступати у вищі учбові заклади.

Під професійно-технічною освітою розуміється:

* сільськогосподарська освіта

* економічна і адміністративна освіта

* технічна освіта

* освіта, що відноситься до сфери послуг і охорони здоров'я

* навчання домоводству і ремеслу

* середня торгова освіта

* морехідне училище

ВИЩА ОСВІТА

Вища освіта в Нідерландах йде своїм корінням в далеке минуле. Перший університет був заснований в Голландії в 1575 році і знаходиться в м. Лейдені. У Нідерландах - 14 університетів, три з яких (Делфта, Твента і Ейндхофена) спеціалізуються на інженерних дисциплінах. Окрім цього в країні широко розвинена система вищої професійної освіти - hogescholen. Їх аналогом є німецькі Fachhochschulen, французькі Ecoles des Commerces або Ecoles d'Ingenieurs.

Місцеві і зарубіжні фахівці відзначають високу якість навчання в нідерландських Вузах. У Нідерландах ведеться моніторинг якості навчання, за допомогою якого здійснюється контроль за виконанням учбовими закладами країни відповідних міжнародних стандартів. У 2002 році в Нідерландах прийнятий закон про вищу освіту, відповідно до якої всі учбові програми, пропоновані Вузами, повинні оцінюватися з погляду їх відповідності спеціально розробленим критеріям. До використання в учбовому процесі допускаються тільки ті програми, які пройшли успішну перевірку.

У Нідерландах розрізняють три типи вищих учбових закладів: університети, політехнічні учбові заклади і інститути міжнародної освіти.

Навчання англійською мовою у вищих учбових закладах Нідерландів має співвідносний з іншими країнами триваліший період розвитку. Вже в 1950-і роки в країні були створені так звані вузи міжнародної освіти (International Education Institutes - IE). Сьогодні 15 інститутів міжнародної освіти, що працюють як самостійні установи, або що входять до складу інших вузів, пропонують велику кількість спеціальностей, що викладаються англійською мовою.

Університети (universiteiten) спеціалізуються на викладанні гуманітарних наук і на проведенні наукових досліджень. У країні налічується 14 університетів. Велика частина студентів, що закінчили університет, працюють в різних структурах, що займаються науковими дослідженнями.

Політехнічні Вузи, які в Нідерландах називають вищими школами (hogescholen), готують фахівців широкого профілю для роботи в різних галузях економіки. У країні діє 55 вищих шкіл.

Інститути міжнародної освіти (InstitutesofInternationa lEducation - IE) призначені для навчання іноземних студентів, переважно з країн, що розвиваються, і країн з перехідною економікою. Перші такі інститути з'явилися в Нідерландах в 1950-х роках. В даний час налічується 15 інститутів міжнародної освіти, які пропонують іноземним студентам більше 500 учбових курсів і програм. Викладання ведеться англійською мовою, причому, багато викладачів приїжджають з різних країн світу. Щорічно в інститутах навчається приблизно 13 тис. іноземних студентів. Більшість учбових програм розраховані на 18 місяців і мають на меті отримання кандидатського ступеня. Програми, пропоновані голландськими IE, розбиті на п'ять груп: наука і технології, навколишнє середовище і інфраструктура, сільське господарство і природні ресурси, економіка і суспільство, управління.

Іноземні студенти мають також можливість пройти повний курс навчання в одному з нідерландських Вузів, проте для цього необхідно знати нідерландську мову.

Навчання в університетах і інших вищих учбових закладах ділиться на два періоди. Перший період триває 3 роки. Пройшовши перший період, студенти складають іспит на бакалаврський ступінь.

Другий період дозволяє протягом подальших 1-2 років навчання отримати ступінь Майстра.

Для міжнародного навчання необхідний хороший рівень англійської мови. Для багатьох програм потрібно набрати на іспиті TOEFL не менше 550 балів.

У Голландії багато інститутів (або вищих шкіл) університетської для поста освіти (postgraduate) з широким спектром програм підвищення кваліфікації і можливістю отримання кандидатського або докторського ступенів. Тим, хто вирішив здобути освіту в Голландії, надана можливість вибрати одну з освітніх програм: національну, таку, що ведеться на мові країни, і інтернаціональну - англійською мовою.

Типи освітніх програм:

Regular Study Programmes - повні дипломні програми навчання (4-5 років) в університетах по всіх дисциплінах на нідерландській (рідше - на англійському) мові з отриманням ступеня doctorandus, еквівалентному ступеню магістра. При університетах існують підгот...

Другие файлы:

Особливості розвитку туризму в Нідерландах
Загальні відомості про країну, її природно-рекреаційні та історико-культурні ресурси. Етапи розвитку туризму в Нідерландах. Засоби розміщення (готелі)...

Система освiти в Канадi
Характеристика системи освіти в Канаді. Історія розвитку Канадської системи освіти. Реформи освіти другої половини 20 сторіччя. Система освіти в Канад...

Система освіти у Великобританії
Історія розвитку системи освіти, вплив організації англійської системи освіти на економічний розвиток країни. Реформи освіти другої половини ХХ століт...

Система освіти в Англії
Характеристика системи освіти в Англії, Шотландії, Уельсі та Північній Ірландії: минуле і сьогодення. Система початкової та середньої освіти, подальша...

Система вищої освіти в країнах Європи та Америки
Основні принципи Болонської декларації. Ступеневість та доступність вищої освіти у Великій Британії. Принципи організації вищої освіти у Франції. Цикл...