Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Банковское дело

Фінансовий аналіз діяльності та визначення фінансових перспектив в ПуАТ КБ "Акордбанк"

Тип: дипломная работа
Категория: Банковское дело
Скачать
Купить
Нормативні показники платоспроможності, ліквідності та ризикованості діяльності банку. Аналіз причин зниження рентабельності банків України в умовах наслідків світової фінансової кризи, пропозиції по перспективам її підвищення в умовах ПАТ КБ "Акордбанк".
Краткое сожержание материала:

Размещено на

ДИПЛОМНА РОБОТА

на тему:

Фінансовий аналіз діяльності та визначення фінансових перспектив в ПуАТ КБ "Акордбанк"

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. СУТНІСТЬ ТА АЛГОРИТМИ ФІНАНСОВОГО АНАЛІЗУ ДІЯЛЬНОСТІ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ ЯК ПІДПРИЄМСТВА ФІНАНСОВОГО ПОСЕРЕДНИЦТВА

1.1 Пасивні (ресурсні) та активні (кредитні) операції банку та показники їх витратності та доходності

1.2 Нормативні показники платоспроможності, ліквідності та ризикованості діяльності в фінансовому аналізі діяльності банку

1.3 Структура прибутку комерційного банку та основні показники рентабельності його діяльності

РОЗДІЛ 2. РЕЗУЛЬТАТИ ФІНАНСОВОГО АНАЛІЗУ ДІЯЛЬНОСТІ ПУАТ КБ "АКОРДБАНК" ЗА 2008 - 2010 РР

2.1 Основні результати діяльності банку та його рейтингова позиція в банківській системі України

2.2 Оцінка прибутковості діяльності банку на ринках кредитування юридичних та фізичних осіб

2.3 Оцінка прибутковості діяльності банку на ринку міжбанківського кредитування

2.4 Оцінка прибутковості діяльності банку на ринку операцій з цінними паперами

2.5 Оцінка прибутковості позабалансових операцій банку на ринках кредитних гарантій та застав

РОЗДІЛ 3. ПРОПОЗИЦІЇ ПО ПЕРСПЕКТИВАМ ПІДВИЩЕННЯ ПРИБУТКОВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПУАТ КБ "АКОРДБАНК"

3.1 Загальний аналіз стану прибутковості та рентабельності діяльності в банках України в умовах наслідків світової фінансової кризи 2008 -2010 рр

3.2 Аналіз причин зниження рентабельності діяльності банків України в умовах наслідків світової фінансової кризи 2008 -2010 рр. та пропозиції по перспективам підвищення рентабельності в умовах ПАТ КБ "Акордбанк"

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКИ

ВСТУП

Актуальність теми дипломної роботи полягає в необхідності впровадження методології комплексного аналізу ефективності діяльності комерційного банку не тільки в внутрішньому мікросередовищі, але і при порівняльному аналізі положення банку у банківській системі України (макросередовищі), що дозволяє виявити фінансові проблеми в розвитку банку та ідентифікувати їх причини в порівняльному аналізі характеристик його операцій з показниками лідерів банківської системи та середніми показниками банківської системи України.

Мета дипломної роботи полягає в проведенні аналізу ефективності банківських операцій в комерційному банку ПАТ КБ "Акордбанк".

Предметом дослідження є зведена фінансова звітність по банківським операціям комерційних банків.

Об'єктом дослідження є діяльність ПАТ КБ "Акордбанк".

Завдання дослідження :

- аналіз існуючого механізму та інструментарію фінансового менеджменту в комерційних банках;

- аналіз якості фінансового менеджменту в ПАТ КБ "Акордбанк";

- пошук шляхів підвищення рентабельності роботи банку з врахуванням особливостей стану його сучасного розвитку.

Методи дослідження, застосовані в роботі - методи ретроспективного економічного аналізу результатів діяльності банку (горизонтально-вертикальні статистичні розрізи), методи побудування алгоритмів та програм розрахунків на ПЕОМ (EXCEL-програми).

Інформаційно-методологічна база досліджень дипломної роботи -- звітні документи ПАТ КБ "Акордбанк" за 2008-2010 роки, інформаційні аналітичні бази Національного банку України та Асоціації українських банків, нормативні документи Національного банку України.

РОЗДІЛ 1. СУТНІСТЬ ТА АЛГОРИТМИ ФІНАНСОВОГО АНАЛІЗУ ДІЯЛЬНОСТІ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ ЯК ПІДПРИЄМСТВА ФІНАНСОВОГО ПОСЕРЕДНИЦТВА

1.1 Пасивні (ресурсні) та активні (кредитні) операції банку та показники їх витратності та доходності

Згідно статті 30 Закону України "Про банки та банківську діяльність" [1] структура капіталу банку складається з:

1) основного капіталу;

2) додаткового капіталу.

Основний капітал банку включає сплачений і зареєстрований статутний капітал і розкриті резерви, які створені або збільшені за рахунок нерозподіленого прибутку, надбавок до курсу акцій і додаткових внесків акціонерів у капітал, загальний фонд покриття ризиків, що створюється під невизначений ризик при проведенні банківських операцій, за винятком збитків за поточний рік і нематеріальних активів.

За умови затвердження Національним банком України додатковий капітал може включати:

а) нерозкриті резерви (крім того факту, що такі резерви не відображаються в опублікованому балансі банку, вони повинні мати такі самі якість і природу, як і розкритий капітальний резерв);

б) резерви переоцінки (основні засоби та нереалізована вартість "прихованих" резервів переоцінки в результаті довгострокового перебування у власності цінних паперів, відображених у балансі за історичною вартістю їх придбання);

в) гібридні (борг/капітал) капітальні інструменти;

г) субординований борг (звичайні незабезпечені боргові капітальні інструменти, які за умовою договору не можуть бути забрані з банку раніше 5 років, а у випадку банкрутства чи ліквідації повертаються інвестору після погашення претензій всіх інших кредиторів). При цьому сума субординованого боргу, включеного у капітал, щорічно зменшується на 20 відсотків її первинного розміру протягом п'яти останніх років дії договору.

Національний банк України має право визначати своєю постановою інші складові додаткового капіталу, а також умови та порядок його формування. Додатковий капітал не може бути більш як 100 відсотків основного капіталу. При цьому основний та додатковий капітал банку обліковуються в різних класах балансу банку [9] та використовуються як показники для розрахунку нормативів регулятивного капіталу банку згідно "Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні" [11]:

- мінімального розміру регулятивного капіталу (Н1),

- адекватності регулятивного капіталу/платоспроможності (Н2),

- співвідношення регулятивного капіталу до сукупних активів (Н3).

Обліковуємий у 5 класі балансу [9] балансовий власний капітал банків має таку структуру:

1. Сплачений зареєстрований статутний капітал;

2. Дивіденди, що спрямовані на збільшення статутного капіталу;

3. Емісійні різниці ;

4. Загальні резерви та фонди банків;

5. Результати минулих років;

6. Результати попереднього звітного року, що очікують затвердження;

7. Результати поточного року;

8. Результат переоцінки основних засобів, нематеріальних активів, цінних паперів у портфелі банку на продаж та інвестицій в асоційовані компанії.

Регулятивний капітал банку є розрахунковим економічним показником, який складається з основного (1-го рівня) капіталу та додаткового (2-го рівня) капіталу [11].

Розрахований за вищенаведеною методикою регулятивний капіла банку повинен забезпечувати виконання 3 нормативів Н1, Н2, Н3:

а) Мінімальний розмір регулятивного капіталу банку (Н1) має становити 10 млн. євро.

б) Нормативне значення нормативу Н2 діючих банків має бути не меншим, ніж 10 відсотків.

в) Нормативне значення нормативу Н3 має бути не менше ніж 9 відсотків.

Для публічного акціонерного товариства з вільним обігом акцій витратами на утримання власного капіталу є сплата акціонерам дивідендів за їх акціонерну долю капіталу на рівні не менше середньоринкової альтернативної вартості вкладення капіталу в інші сфери бізнесу, одними їз показників якої є депозитна доходність та доходність безризикових державних облігацій.

Окрім цього, за залучення субординованого капіталу банк сплачує кошти відсоткових витрат, а за рахунок чистого прибутку після оподаткування створює додаткові резервні фонди та фонди часткової капіталізації дивідендів, якщо на це згодні акціонери. Таким чином, ця вимога накладає відповідні обмеження на рентабельність статутного акціонерного капіталу банку, яка повинна бути не нижче середньоринкової альтернативної вартості вкладення капіталу в інші сфери бізнесу. Якщо за результатами фінансового року рівень дивідендної доходності є нижчим, ніж середньоринкова альтернативна вартість вкладення капіталу в інші сфери бізнесу, є ризик перерозподілу статутного капіталу за рахунок продажу певними акціонерами своєї частки для перекладання інвестованого капіталу в інші сфери бізнесу.

Головна мета процесу управління банківським капіталом полягає в залученні та підтримці достатнього обсягу капіталу для розширення діяльності й створення захисту від ризиків. Величина капіталу визначає обсяги активних операцій банку, розмір депозитної бази, можливості запозичення коштів на фінансових ринках, максимальні розміри наданих кредитів, величину відкритої валютної позиції та інші важливі показники, які істотно впливають на діяльність банку. Для українських банків актуальними залишаються питання нарощування капітальної бази і для більшості з них мета управління капіталом полягає в його поповненні.

У банківській практиці використовуються два методи поповнення капіталу:

- метод внутрішніх джерел по...

Другие файлы:

Фінансовий аналіз ВАТ "Стахановський вагонобудівний завод"
Аналіз динаміки і структури статей бухгалтерського балансу підприємства. Визначення та аналіз показників фінансової стійкості. Структура та характерис...

Фінансовий аналіз діяльності підприємства ВАТ "Металовироби"
Формування фінансових результатів ВАТ "Металовироби" і аналіз їх динаміки. Резерви підвищення рівня рентабельності. Оцінка ділової активності, визначе...

Облік фінансових ресурсів
Визначення порядку формування фінансових результатів. Аналіз господарсько-фінансової діяльності підприємства "Агідель". Синтетичний та аналітичний обл...

Статистичний аналіз результатів діяльності промислових підприємств
Економічний зміст фінансових результатів та їх значення у діяльності підприємства. Суть фінансового стану, проблеми визначення та розміщення фінансови...

Комплексний фінансовий аналіз діяльності підприємства на матеріалах ТДВ "Гадяцький елеватор"
Аналіз динаміки структури майна підприємства. Оцінка власного капіталу підприємства. Визначення типу фінансової стійкості підприємства. Аналіз ліквідн...