Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Банковское дело

Організаційна структура Ощадного банку

Тип: отчет по практике
Категория: Банковское дело
Скачать
Купить
Структура управління Ощадного банку. Система організації роботи підприємства, банківські операції. Особливості маркетингу в комерційному банку. Документація, яка регламентує роботу співробітників відділу маркетингу. Конкурентне середовище підприємства.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Вступ

Відкрите акціонерне товариство «Державний ощадний банк України»

ВАТ «Ощадбанк» - одна з найбільших фінансово-банківських установ в Україні, яка стабільно працює в умовах постійної конкуренції на ринку банківських послуг та прагне бути сучасним конкурентоспроможним банком.

Стратегія банку спрямована на максимальний розвиток роздрібного бізнесу та створення умов для повного банківського обслуговування корпоративних клієнтів.

Маючи статус державного банку, ВАТ “Ощадбанк” прагне бути уособленням стабільності, впевненості та динамічного розвитку, національним надбанням держави та символом її респектабельності.

Сьогодні послугами банку користуються всі категорії населення, що зумовлює провідну позицію банку на ринку роздрібних банківських послуг України. Банк зосереджує свої зусилля на створенні сприятливих та вигідних умов обслуговування клієнтів, розширенні переліку банківських послуг, збільшенні присутності на ринку продуктів та послуг.

Розуміючи соціальну важливість присутності саме державного банку в найвіддаленіших куточках країни та його роль у реалізації державних програм, банк зосереджує свої зусилля на створенні сприятливих умов для обслуговування всіх верст населення, забезпеченні соціальних та компенсаційних виплат громадянам, наданні повного спектру банківських та інших операцій. Зважаючи на соціальну спрямованість, банк націлений на збереження широкої присутності в усіх регіонах України.

1. Ощадна справа

1. Ощадна справа - це діяльність, безпосередньо пов'язана із заощадженням, накопиченням і використанням грошей. Кожна людина так чи інакше зацікавлена в розумному заощадженні коштів та збільшенні свого добробуту. З огляду на історію виникнення ощадних кас можна зробити висновок, що і два століття тому люди піклувалися про покращення свого життя так само, як і зараз, і не остання роль у цьому належала саме ощадній справі.

У Західній Україні заощадження приватних осіб приймали окружні каси губернаторства. В 1783 році такі ж каси було засновано Галичині. Згідно зі спеціальним цісарським привілеєм у 1843 році у Львові започатковує діяльність Галицька ощадна каса, гаслом якої було "Працюй та заощаджуй". Гарантом повернення коштів на першу вимогу та своєчасної виплати процентів для вкладників був Крайовий Сейм.

Значний вплив на розвиток ощадних кас на Заході України мав Австро-Угорський державний банк. Так, у Статуті ощадної каси міста Тернополя було зазначено, зокрема, що "метою її створення є надання заможним верствам населення можливості безпечного збереження коштів і отримання процентів...". Необхідно додати, що така мета була дуже доречною для того часу, оскільки послугами ощадкас користувалися заможні громадяни.

Цікаво, що клієнт мав право робити внески на книжку в будь-якій частині імперії. Право користування ощадкнижкою мали також й неповнолітні. Загалом на 1889 рік у Східній Україні діяло 125 ощадних кас (більшість - у Чернігівській губернії), які працювали при скарбницях. Як самостійні установи ощадкаси були лише у Києві, Харкові, Одесі та деяких інших великих містах.

У 1991 році Україна виходить зі складу Радянського Союзу і проголошує свою незалежність. З проголошенням незалежності України Ощадбанк відокремлюється від Ощадбанку СРСР.

Після прийняття 20 березня 1991 року Закону України "Про банки та банківську діяльність" Ощадний банк України набув спеціального статусу.

31 грудня 1991 року Ощадбанк зареєстровано як самостійну банківську установу в Національному банку України -"Державний спеціалізований комерційний ощадний банк України”.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 1999 р. на виконання розпорядження Президента України від 20 травня 1999 р. Державний спеціалізований комерційний ощадний банк України перетворено у відкрите акціонерне товариство "Державний ощадний банк України"(скорочена назва -Ощадбанк).

На сьогодні Ощадбанк єдиний серед українських банків, який має закріплену законом державну гарантію збереження вкладів громадян та їх видачі за першою вимогою.

ВАТ "Ощадбанк" сьогодні -банк, відомий кожному громадянинові України.

Ощадбанк має найбільшу мережу установ - понад 6000, тут працює майже чверть банківського персоналу України.

Ощадбанк - єдиний банк, який у відповідності до Закону України «Про банки і банківську діяльність» має державну гарантію по вкладах населення.

Ощадбанк банк, який є достатньо капіталізованим і забезпечує виконання нормативів встановлених НБУ.

Станом на 01.07.2008 р. банк отримав чистий прибуток в сумі 180 млн. 184тис.грн.

1.2 Структура управління банку

Вище керівництво Ощадбанком України здійснює його правління, яке розташоване в м. Києві. Безпосередньо від правління приходять вказівки, розпорядження для подальшого виконання на нижніх рівнях. Підпорядкування “по вертикалі” доповнене стосунками “по горизонталі”, тобто з клієнтами всіх форм власності і з банківськими установами одного рівня.

Організаційно Ощадбанк України є “пірамідою”, вершина якої - правління банку в Києві підстава філії банку, розташовані в місцях компактного мешкання населення, а між вершиною і підставою - структури обласного міського, районного рівнів.

Організаційна структура Ощадного банку збудована відповідно до адміністративно-територіального ділення України і тому враховує як історично господарські, що склалися, торгівельні і тому подібне зв'язки усередині регіонів, так і реальності сучасних структур державного управління.

1.3 Характеристика структурних підрозділів

Організаційна структура філії побудована за функціональним принципом. Кожен структурний елемент виконує строго певний пакет функцій, вказаних в розподілі обов'язків.

Відзначимо, що в структурі Ощадбанка спочатку були закладені філії, яким ставилося в обов'язок збільшувати об'єми пасивних операцій. Кредитний відділ видає і приймає до погашення кредити, веде менеджмент активних операцій.

Бухгалтерія веде бухгалтерський облік діяльності банку, звітність.

Валютний відділ здійснює всі види операцій, пов'язаних з валютою:

Ю ведення валютно-обмінних операцій;

Ю ведення валютних рахунків;

Ю оформлення дозволів на вивіз іноземної валюти;

Ю роботу з іноземними чеками;

Ю роботу з пластиковими картками;

Економічному відділу поставлено в обов'язки вести аналіз діяльності банківської установи, розробку планів, звітність за різними показниками, прогнозування цих показників і в цілому темпів розвитку банку.

Касовий вузол виробляє видачу і прийом від клієнтів грошової готівки, передачу інкасації і здобуття від неї готівки.

Служба безпеці забезпечує охорону банку: пропускний режим, роботу сигналізації і т. д .

Адміністративно-господарський відділ відповідає за безперебійну роботу всього господарства банку, постачання інвентарем, прибирання приміщень, проведення поточних ремонтів і т.п.

2. Система організації роботи підприємства.Банківські операції

2.1 Кредитні операції

Серед різноманітних банківських операцій і послуг, що здійснює Ощадбанк, значне місце займають кредитні операції.

Ощадбанк пропонує кредитні продукти призначені для різних категорій клієнтів з урахуванням специфіки їхньої діяльності

Кредитування можна здійснювати у формі:

разового кредиту;

кредитної лінії (відновлювальної, невідновлювальної, мультивалютної);

овердрафту;

факторингу.

Банк пропонує вигідні умови кредитування, оперативне вирішення питань, зручні схеми погашення, гнучкий підхід до виду забезпечення. Кредитування проводиться як в національній, так і в іноземній валютах.

Потенційному позичальнику-фізичній особі необхідно:

бути резидентом України;

мати достатнє для здійснення виплат по кредиту та відсотках співвідношення доходів та витрат.

Погашення кредиту здійснюється клієнтом щомісяця рівними частинами або ануїтетними платежами.

Відсотки нараховуються на залишок кредиту, погашаються щомісяця.

Банк надає можливість дострокового повернення кредиту.

Для одержання кредитів позичальник надає документи:

Заяву встановленого зразка;

Анкету позичальника;

Паспорт громадянина України;

Довідку про присвоєння ідентифікаційного коду;

Довідку з місця роботи про посаду і доходи, отримані позичальником протягом останніх шести місяців;

Якщо кредит надається під заставу позичальник надає документи про право власності на заставлене майно;

ВАТ "Ощадбанк"входить до числа лідерів серед українських банків, які надають кредити підприємствам багатьох галузей економіки України агропромислового комплексу, торгівлі і громадського харчування, машинобудування, будівництва, ПЕК, переробної та ін.

Ощадбанк пропонує своїм клієнтам юридичним особам кредити як у національній, так і іноземній валютах на такі цілі:

овердрафт;

поповнення обігових коштів;

<...
Другие файлы:

Діяльність банку на прикладі ПАТ "УкрСиббанк"
Організаційна структура банку ПАТ "УкрСиббанк". Структура апарату управління банком. Організація і ведення внутрішньобанківських операцій та аудиту. П...

Міжнародна економіка
Еволюція західноєвропейської інтеграції та передумовами створення інтеграційних угрупувань. Причини створення та механізм функціонування ЄС. Структура...

Управління кредитним портфелем комерційного банку (на прикладі ВАТ АБ "Укргазбанк")
Організаційна структура банку як фактор забезпечення надавання позичок. Елементи ринкового планування, стратегія розвитку та альтернативи діяльності б...

Становлення ощадних банків в Україні
Операції залучення вкладів населення комерційними банками та ідентифікація комерційного банку як "спеціалізованого ощадного банку" згідно законодавств...

Оцінка та прогнозування конкурентноспроможності ЗАТ "ПриватБанк"
Структура та організація діяльності, предмет, мета і завдання, організаційна структура, розрахунково-організаційні показники економічної діяльності ба...