Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Банковское дело

Аналіз фінансового стану комерційного банку

Тип: дипломная работа
Категория: Банковское дело
Скачать
Купить
Місце Приватбанку на ринку фінансових послуг та в банківській системі України. Інформаційне забезпечення фінансового аналізу. Зміст системи комплексного аналізу банківської діяльності комерційного банку. Аналіз активу, пасиву та платоспроможності банку.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Дипломна робота

на тему: «Аналіз фінансового стану комерційного банку»

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. СУТНІСТЬ ТА ЗМІСТ ФІНАНСОВОГО АНАЛІЗУ ДІЯЛЬНОСТІ БАНКУ

1.1 Характеристика об'єкта дослідження

1.2 Місце ПриватБанку на ринку фінансових послуг та в банківській системі України

1.3 Інформаційне забезпечення фінансового аналізу банку

1.4 Теоретичний зміст системи комплексного аналізу банківської діяльності комерційного банку

РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ФІНАНСВОГО СТАНУ ПАТ КБ ПРИВАТБАНКУ

2.1 Аналіз активу та пасиву ПАТ КБ ПриватБанку

2.2 Аналіз ліквідності та платоспроможності банку

2.3 Аналіз рентабельності

2.4 Якість кредитного портфеля

РОЗДІЛ 3. ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ПОКРАЩЕННЯ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПАТ КБ ПРИВАТБАНКУ

РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ДОДАТКИ

ВСТУП

В умовах становлення та розвитку банківської системи України актуальна проблема аналізу діяльності банківських установ з метою оцінювання їхньої інвестиційної привабливості, надійності та фінансової стійкості.

Аналіз діяльності банку повинен містити реальну та всебічну оцінку досягнутих результатів, висвітлювати позитивні й негативні аспекти його роботи, визначати конкретні шляхи вирішення загальних проблем. Він є відправним пунктом ефективного управління як кожним конкретним комерційним банком, так і банківською системою в цілому, а також вихідною базою для прийняття управлінських рішень на всіх рівнях.

Аналізом керуються при виконанні більшості банківських операцій - він підказує, як забезпечити дохідність та ліквідність банку, витримати конкуренцію на ринку банківських послуг, здобути довіру вкладників та клієнтів.

Результати фінансового аналізу дозволяють застережити споживачів банківських послуг від проблемних банків, самі кредитні установи потребують об'єктивної та надійної системи оцінки поточного (і, можливо, перспективного) стану, оскільки ефективність управління комерційним банком визначає можливість здійснювати свою діяльність уміло та в повній відповідності з потребами й економічними цілями держави, чого не можливо досягнути, не маючи оперативної інформації.

Фінансовий стан банку - це комплексне поняття, яке відображає систему показників, які характеризують наявність, розміщення і використання фінансових ресурсів.

Отже, за допомогою аналізу можна виявити тенденції діяльності, звернути увагу на слабкі місця і посилити розвиток ефективних напрямів роботи. Тож оцінка фінансового стану є потрібною як для керівництва банку,- щоб знати результати своєї роботи, так і для клієнта чи партнера, щоб знати свого контрагента.

З вищесказаного можна зробити висновок, що тема роботи є актуальною і потребує подальшого вивчення.

Мета роботи:

· ідентифікувати фінансове положення ПАТ КБ ПриватБанку;

· виявити зміни у фінансовому стані у порівнянні за два роки;

· визначити основні фактори, що викликали зміни у фінансовому стані;

· з прогнозувати основні тенденції щодо фінансового стану банківської установи;

· надати пропозиції щодо покращення фінансового стану та навести рекомендації для подальшого розвитку банку.

Об'єктом дослідження є ПАТ КБ ПриватБанк.

Предметом дослідження є оцінка фінансового стану ПАТ КБ ПриватБанку та виявлення можливостей підвищення ефективності функціонування суб'єкта.

Для реалізації поставлених завдань в роботі необхідно розглянути такі питання, як: визначити сутність і етапи попереднього аналізу фінансового стану підприємства, ознайомитися з системою показників оцінки фінансового стану підприємства, а саме: оцінка ліквідності, оцінка рентабельності, а також аналіз доходів та прибутку банку.

При написанні даного звіту використовували класичний метод аналізу господарської діяльності та фінансового аналізу.

Фінансовий аналіз у комерційних банках розглядаються у працях таких вчених та теоретиків, як М.Г.Чумаченко, О.С. Галушко, В.В.Ковальов, А.Д.Шеремет, Д.Мефем, В.Г.Швець, О.В.Павловський та інш., саме в їхніх працях найбільш повно підставлені сучасні підходи до проведення фінансового аналізу підприємств.

РОЗДІЛ 1. СУТНІСТЬ ТА ЗМІСТ ФІНАНСОВОГО АНАЛІЗУ ДІЯЛЬНОСТІ БАНКУ

платоспроможність банк фінансовий комерційний

1.1 Характеристика об'єкта дослідження

ПАТ КБ «ПриватБанку» заснований в 1992 році є лідером банківського ринку країни та найбільшим банком з вітчизняним капіталом, що має генеральну ліцензію Національного банку України (далі НБУ) на здійснення повного переліку банківських операцій,які надаються на українському ринку банківських послуг.

Діяльність Банку заснована на нормативно-правових актах України, що регулюють умови функціонування, економічний та інший взаємозв'язок між фінансовими установами й суб'єктами усіх форм, а саме:

· Цивільний кодекс України №435-IV від 16.01.2003р. із змінами і доповненнями;

· Господарський кодекс України №436-IV від 16.01.2003р. із змінами і доповненнями;

· Закон України Про банки і банківську діяльність №2121-III від 07.12.2000р. із змінами і доповненнями[1];

· Закон України Про Національний банк України №679-XIV від 20.05.1999р. із змінами і доповненнями[2];

· Закон України Про платіжні системи та переказ коштів в Україні №2346-III 05.04.2001р. із змінами і доповненнями;

· Закон України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні №996- XIV від 16.07.1999р. із змінами і доповненнями;

· Інструкція про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затверджена Постановою Правління Національного банку України №368 від 28.08.2001р., із змінами і доповненнями;

· Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затверджене Постановою Правління Національного банку України №254 від 18.06.2003р., із змінами і доповненнями, Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ), та іншими нормативними документами, що регулюють діяльність банківського сектора.

ПАТ КБ «ПриватБанк» - це системний банк, діяльність якого забезпечується структурними підрозділами Головного офісу, а також розгалужена мережа регіональних підрозділів.

До основної діяльності Банку відносяться операції, визначені статтею 47 Закону України Про банки і банківську діяльність №2121-III від 07.12.2000р. із змінами і доповненнями.

ПриватБанк здійснює свою діяльність відповідно до:

· Статуту банку, затвердженого рішенням Загальних зборів акціонерів,

· Банківської ліцензії Національного банку України № 22 від 04.12.2001р. на право проведення банківських операцій,

· Дозволів №22-1 від 04.12.2001 р., №22-2 від 29 липня 2003 р. на право здійснення операцій, визначених п.п.1-4 частини 2-ї та частиною 4-ю ст.47 Закону України - Про банки і банківську діяльність.

ПАТ КБ «Приватбанк» -- найбільший український універсальний комерційний банк, входить до складу семи системних банків України, має один з найбільших обсягів капіталу і чистих активів. За оцінкою експертів журналів Euromoney і Global Finanсe в 1999г. ПАТ КБ «Приватбанк» був визнаний кращим українським банком в номінації кращих банків на ринках, що розвиваються. У банківській системі України «Приватбанк» відноситься до групи нових комерційних банків, так званих банків «другої хвилі», на відміну від колишніх державних банків першої хвилі. За восьмилітній період свого існування банк добився лідируючих позицій на ринку банківських послуг України за рахунок збільшення частки ринку, підвищення ефективності діяльності, постійного підвищення надійності, збільшення конкурентоспроможності і комплексності надання банківських продуктів для своїх клієнтів. Досягти цього удалося спільною роботою згуртованого колективу банку на базі прогресивної системи менеджменту і передових банківських

Стратегія банку спрямована на подальше збільшення капіталу банку, розширення кількості й обсягів операцій.

Національна мережа банківського обслуговування Приватбанку, що включає більше 3 000 філій і відділень по всій Україні, дозволяє будь-якому клієнтові отримати найвищий рівень обслуговування практично в будь-якій точці країни. Широкий круг зарубіжних партнерів Приватбанку не лише демонструє його визнання як повноправного учасника світової банківської системи, але і, найголовніше, дозволяє найширше задовольняти потреби клієнтів банку, пов'язані з їх міжнародною діяльністю. Приватбанк підтримує кореспондентські стосунки з найбільшими іноземними банками, ефективно співпрацюючи з ними на різних сегментах фінансового ринку. Приватбанк є уповноваженим банком по обслуговуванню кредитних ліній Світового банку реконструкції і розвитку (МБРР), Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Українсько-німецького Фонду, направлених на розвиток малого і середнього бізнесу. Приватбанк єдиний з українських банків має зарубіжну філію на Кіпрі, також банк активно розвиває систему сучасних ф...

Другие файлы:

Аналіз фінансового стану банку ВАТ "Райффайзен Банк Аваль"
Роль і місце фінансового аналізу в діяльності комерційного банку. Методика аналізу фінансового стану банку. Особливості організації аналітичної роботи...

Характеристика діяльності установи комерційного банку "ПриватБанк"
Історія розвитку установи комерційного банку "ПриватБанк". Принципи роботи банку. Спеціалізація діяльності та стратегії розвитку установи, аналіз її ф...

Аналіз фінансового результату банку та шляхи його поліпшення
Сутність, методи, види та значення фінансового аналізу в банку, їх формування. Аналіз фінансового стану ПАТ "Реал банк": активу та пасиву, прибутку, з...

Аналіз і вивчення ресурсного потенціалу банку
Структура ресурсного потенціалу комерційного банку, особливості формування її ресурсної політики, регулювання. Загальна характеристика, аналіз фінансо...

Оцінка фінансового стану комерційного банку АКІБ "УкрСиббанк"
Завдання аналізу та чинники формування доходів, витрат і прибутку банку. Фінансово-економічна характеристика АКІБ "УкрСиббанк". Розрахунок коефіцієнті...