Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экономико-математическое моделирование

Побудова моделі транспортних перевезень для АТП 11467

Тип: дипломная работа
Категория: Экономико-математическое моделирование
Скачать
Купить
Загальна характеристика підприємства, аналіз виконання плану перевезень та планування показників діяльності. Оптимізація грузоперевезень за допомогою транспортної задачі. Використання мереженого планування та симплекс-методу для рішення даної задачі.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Вступ

Трансформаційні процеси в Україні торкнулися всіх сфер народного господарства, що привело до зміни підходу до розуміння виробничо-господарської діяльності підприємства. Тепер підприємства вимушені шукати самостійно джерела економії власних засобів. Одним з таких джерел, для підприємств автотранспортної галузі є дослідження і оптимізація перевезень. Оптимізація перевезень дозволяє вибирати самий оптимальний маршрут по критеріях мінімізації вартості або мінімізації часу.

Перший критерій дозволяє отримати економію власних засобів, а другий - економію часу, що, природно, приводить до певної економії засобів.

Математичним інструментарієм оптимізації вантажоперевезень є транспортна задача. Для вирішення транспортної задачі використовується ряд методів. Всі методи дають однаковий результат, проте вони мають різні достоїнства. Деякі з них орієнтовані на візуальність, інші - на швидкість, треті - на надання декількох варіантів. Таким чином, транспортна задача надає дослідженню якісний інструментарій оптимізації вантажоперевезень. В дипломній роботі розглядаються два методи рішення транспортної задачі: симплекс метод і мережний метод.

Метою дипломної роботи є розробка моделі для забезпечення транспортних перевезень Торезським АТП 11467.

Об'єктом дослідження виступають вантажоперевезення Торезкого АТП 11467.

Предметом дослідження є комплекс логістичних моделей.

1. Теоретичний аналіз об'єкту дослідження

1.1 Загальна характеристика підприємства

Торезське АТП 11467 організоване у відповідності наказу Народного Комісаріату по Будівництву СРСР №2 від 14.09.1973 г. в м. Торезе і мало найменування: «Транспортна Контора Монтажної Частини» Потім перейменовано в Торезськоє АТП 11467 на підставі Наказу Міністра промислового будівництва УРСР №97. Головною задачею було виконання задач по забезпеченню технічного прогресу на автомобільному транспорті і повне задоволення потреб будівельних організацій, підприємств Міністерства будівництва.

За станом на 1980 рік парк АТП складався з 400 машин різної потужності і вантажопідйомності. Була укладена безліч договорів.

Підприємство вважалося лідируючим по місту Торезу. Метою діяльності підприємства є:

Отримання прибутку шляхом задоволення попиту на ринку на продукції, роботу і послуги, які надає підприємство; реалізація на основі отриманого прибутку програм розвитку підприємства і задоволення соціально-економічних інтересів членів трудового колективу.

Предметом діяльності є:

надання послуг з виконання пасажирських і вантажних транспортних перевезень;

організація сервісного ремонту автомобілів технічного обслуговування (прибирання, миття, сушка автомобілів, заміна масел,

антикорозійна обробка і т.д.), складної побутової техніки; виконання будівельних, будівельно-монтажних, ремонтних робіт на об'єктах соціально-побутового призначення, житлової фундації, промислових об'єктах; здійснення оптової, роздрібної,

аукціонної, посилочної торгівлі паливом, маслами, автозапчастями і іншими матеріалами, здійснення діяльності у сфері цивільного забезпеченян та побутового обслуговування населення; здійснення торгово-закупівельних і комерційно-посередницької діяльності і пов'язаних з нею робіт і послуг (маркетинг, інформаційні послуги і ін.) як на території України, так і за її межами;

надання платних послуг населенню;

організація і експлуатація автозаправних станцій;

виробництво і експлуатація будівельних матеріалів, товарів народного споживання, а також приладів, машин, устаткування, виробів виробничо-технічного призначення;

інші види діяльності, не заборонені законодавством.

Майном підприємства є основні фонди і оборотні кошти, а також цінності, вартість яких відображається в балансі підприємства.

Підприємство здає в оренду підприємствам, організаціям і установам, удома, споруди, транспортні засоби, інвентар, сировина і інші матеріали і цінності, які йому належать.

Підприємство самостійно планує свою діяльність, визначає стратегію і основні напрями свого розвитку відповідно до галузевих науково-технічних прогнозів і пріоритетів, кон'юнктурі ринку продукції товарів, робіт послуг і економічної ситуації.

Господарська і соціальна діяльність підприємства.

Основним узагальненим показником господарської і виробничої діяльності підприємства є прибуток.

Підприємство створило цільові фундації, призначені для покриття витрат, зв'язаних з своєї діяльністю:

фонд розвитку виробництва;

фонд споживання;

резервний фонд;

інші фонди.

Фонд розвитку виробництва створюється за засоби відрахувань від чистого прибутку. Засоби фонду використовуються для розвитку матеріальної і технічної бази підприємства. Шляхи використовування витрат фонду визначаються кошторисом.

Фонд споживання створюється в розмірах, які визначаються законодавством.

Джерелом засобів на оплату праці працівникам підприємства є частина фонди, отримані в результаті його господарської діяльності.

Керівник вибирає форми і системи оплати праці, встановлює працівникам конкретні розміри тарифних ставок, посадових окладів, винагород, надбавок доплат з умовами передбачених колективним договором. Мінімальна заробітна платня працівників не може бути нижчою встановленого Верховною Радою України мінімального розміру заробітної

платні (оплата праці, і матеріальне забезпечення керівника здійснюється згідно умов передбачених контрактом, за рахунок засобів підприємства, які направлені на виплату заробітної платні).

Резервний фонд створюється у розмірі 5% фондів споживання і призначається для покриття витрат, які пов'язані з відшкодуванням збитків і позапланових витрат.

Джерелом формування фінансових ресурсів підприємства також є, амортизаційні відрахування, засоби, отримані від внесків членів трудового колективу, підприємств, організацій, громадян, і інші надходження у тому числі централізовані капітальні вкладення і кредити.

І так, підприємство займається наданням послуг з перевезення вантажів будівельним організаціям, останніми роками Автобаза співробітничає також з ТОВ «Донецький цукровий завод» по перевезенню овочів.

Для оцінки виробничо-господарської діяльності підприємства розглянемо в таблиці 1.1 динаміку об'єму перевезень вантажів по основних замовниках за останні 5 років.

Таблиця 1.1 - Динаміка об'єму перевезень вантажів по основних замовниках АТП 11467

Найменування

Один виміру

Рік

Динаміка, %

2007

2008

2009

2010

2011

2008/2007

2009/

2007

2010/2007

2011/

2007

ТОВ Донецькбуд

Тыс. т

19,0

15,2

8,3

10,5

9,0

47,37

59,21

108,4

85,71

Снежнянський маш. завод

Тыс. т

12,5

14,0

10,0

13,2

10,5

84,00

75,00

105,0

79,55

Гормаш

Тыс. т

10,0

16,0

9,0

12,5

15,0

150,0

93,75

166,6

120,0

Енергобудінвест

Тыс. т

52,0

39,5

30,0

42,0

41,5

79,81

105,1

138,3

98,81

ТОВ Реста

Тыс. т

-

16,2

-

18,0

Другие файлы:

Математична модель транспортної системи підприємства
Керування транспортною системою. Задачі планування незалежних транспортних потоків. Модель нижнього рівня - оптимізація транспортних потоків на транс...

Міжнародні транспортні відносини та перспективи України як транзитної держави
Сутність міжнародних транспортних відносин. Особливості міжнародних водних, повітряних, наземних, трубопровідних перевезень. Перспективи України як тр...

Колізійні питання договорів міжнародних повітряних перевезень
Поняття та класифікація міжнародних перевезень. Учасники договірних відносин, сутність договорів. Міжнародно-правове регулювання повітряних перевезень...

Вибір транспортного засобу згідно з умовами перевезень за маршрутом руху
Визначення альтернативних транспортних засобів транспорту для виконання обсягу перевезень за маршрутом руху, витрат часу на рух по елементах траси для...

Розробка системи підтримки прийняття рішення планування транспортних перевезень (за матеріалами підприємства ВАТ "Ямпільське АТП 10551")
Поняття та визначення системи підтримки прийняття рішень. Сутність і компоненти СППР. Організаційно-правовий статут та економічна характеристика ВАТ "...