Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экономико-математическое моделирование

Побудова моделі групувань підприємств

Тип: дипломная работа
Категория: Экономико-математическое моделирование
Скачать
Купить
Стратегічний розвиток підприємства в умовах ринкової економіки. Загальна фінансово-економічна характеристика ДП "ХЕМЗ". Моделі прогнозування фінансових і виробничих процесів на підприємстві. Оцінка організації методом кластерного аналізу. Охорона праці.
Краткое сожержание материала:

1

Размещено на

ВСТУП

В теперішній час, з переходом планової економіки до ринкових відносин, підвищується самостійність підприємств, їх економічна і юридична відповідальність. Різко зростає значення фінансової стабільності суб'єктів господарювання. Все це значно збільшує роль аналізу їх фінансового стану: наявності, розміщення й використання коштів.

Аналіз фінансових показників є дуже важливою та актуальною темою сучасної економіки тому, що він пов'язаний з повсякденною фінансово-господарською діяльністю підприємств, їхніх колективів, менеджерів, власників. Необхідно проводити аналіз обґрунтування й виконання бізнес-планів, порівняльний аналіз маркетингових підприємств, аналіз можливостей виробництва й збуту, з'ясування внутрішніх і зовнішньоекономічних ситуацій, що впливають на виробництво й збут, аналіз співвідношення попиту та пропозиції, аналіз конкретних споживачів й оцінки останніми якості виробів, що випускаються, аналіз кінцевих фінансових результатів виробничої, збутової, маркетингової діяльності, аналіз комерційного ризику. За допомогою прогнозування можливо виявити вузькі місця діяльності підприємства та своєчасно запобігти виникненню кризи.

Фінансовий аналіз ґрунтується на даних фінансової звітності. Він являє собою систему узагальнених показників, які характеризують підсумки фінансово-господарської діяльності підприємства. Дані фінансової звітності є основними джерелами інформації для аналізу фінансового стану підприємства. Адже для того, щоб прийняти рішення необхідно проаналізувати забезпеченість фінансовими ресурсами, доцільність й ефективність їхнього розміщення й використання, платоспроможність підприємства, його фінансові взаємини з партнерами. Оцінка цих показників, потрібна для ефективного управління підприємством. З їхньою допомогою керівники здійснюють планування, контроль, поліпшують й удосконалюють напрямок своєї діяльності.

Основною метою й завданням даної дипломної роботи є оцінка і аналіз, результатів діяльності підприємства з відображенням механізму аналізу фінансової звітності, розрахунком фінансових показників та побудова моделі прогнозування розвитку підприємства.

Об'єктом дослідження виступає „Сніжнянский машинобудівний завод».

Предметом дослідження є фінансові результати діяльності підприємства. Основними завданнями аналізу фінансового стану є:

Загальна оцінка фінансового стану і його зміни за звітний період.

Аналіз фінансових коефіцієнтів.

Аналіз та кластеризація підприємств.

Рішення цих задач можливе за допомогою математичного інструментарію. Тому розробка моделей прогнозування фінансово-економічних показників є досить актуальною проблемою ефективної діяльності підприємства.

1. АНАЛІЗ І ОЦІНКА ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА

1.1 Стратегічний розвиток підприємства в умовах ринкової економіки

Перехід України до ринкової економіки припускає необхідність визначення основних напрямків розвитку виробничо-економічних систем (ВЕС), як по окремих видах діяльності, так й у цілому. А це, у свою чергу, вимагає переорієнтації системи управління й планування стратегічним розвитком підприємства й вибір пріоритетних варіантів його розвитку.

Стратегічний розвиток ВЕС визначається багатьма факторами: загальною економічною ситуацією в країні, нормативно-правовою базою, що регламентує їхню діяльність, наявністю висококваліфікованих менеджерів, станом технічної бази виробництва, фінансовими ресурсами, освоєними ринками збуту, динамічністю організаційної структури управління, що відповідає поставленим цілям розвитку та ін. [73].

Стратегічний розвиток підприємства являє собою складний багатогранний процес, тому його аналіз варто здійснювати з позицій системного аналізу. Модель системи стратегічного розвитку підприємства наведена на рис.1.1.

Рисунок 1.1 - Модель стратегічного розвитку підприємства

де Xn - входи в систему;

Yn - виходи системи;

Zn - цільова функція;

УД - управлінські дії;

ЗЗ - зворотні зв'язки, які сигналізують про ефективність функціонування системи;

ОФ - обмеження;

ЗФ - зовнішні фактори;

_ зовнішні збурювання й протидії.

Одним зі способів стратегічного розвитку підприємства є поліпшення показників фінансового розвитку підприємства, таких як рентабельність, ліквідність, платоспроможність та ін.

Тому, розглянемо зміст компонентів моделі аналізу стратегічного розвитку підприємства.

Мета (Zn) - досягнення високих фінансово-економічних показників, вихід підприємства із кризового стану;

Входи (Xn) - ресурси системи (сировинний, трудовий, інноваційний, інвестиційний капітал та ін.);

Виходи (Yn) - напрямки розвитку, реалізація яких у перспективі дасть кращий результат для досягнення мети Zn.

Обмежуючі фактори (ОФ) - фактори, що стримують розвиток, тобто рівень розвитку підприємства, продуктивних сил, технологій, обмеженість ресурсів і т.д.;

Управлінські дії (УД) - дії фахівців;

Зовнішні фактори (ЗФ) - політика держави, дії конкурентів, позиція на внутрішньому й зовнішньому ринку;

Зворотний зв'язок (ЗЗ) - зв'язок, що несе інформацію управлінському сектору про результати діяльності;

Зовнішні збурювання () - неконтрольовані перешкоди зовнішнього середовища.

Для того щоб проаналізувати фінансово-економічний стан підприємства, спрогнозувати його діяльність на наступний період і вжити заходів по поліпшенню його діяльність, необхідно широко використовувати методи економіко-математичного моделювання за допомогою персональних комп'ютерів.

Моделі оцінки стану підприємства дозволяють відображати реальну економічну і виробничу систему підприємства у вигляді математичних залежностей між параметрами системи і їхніх характеристик. Вони допомагають значно підвищити обґрунтованість планово-економічних й управлінських рішень за рахунок збільшення кількості факторів, які впливають на результативність діяльності підприємства.

Моделі оцінки стану підприємства повинні враховувати і відображати всі сторони діяльності підприємства.

В умовах ринку й виходу підприємства із кризового стану головний критерій ефективності - максимум прибутку. Тільки прибуток найкраще відображає основні форми діяльності підприємства, рівень технології й організації виробництва, раціональність організації праці й керування, ступінь навантаження й використання встаткування.

1.2 Загальна фінансово-економічна характеристика ДП «ХЕМЗ»

Основними видами діяльності заводу є:

Випуск машинобудівної продукції;

запасних частин для тракторів і іншої техніки;

литі сталеві і чавунні заготівлі, гарячі штампування для інших підприємств, що поставляються по кооперації;

товари народного споживання, у тому числі: мінітрактори, газові опалювальні апарати, замки дверні накладні врізні;

причіпні і зачіпні сільськогосподарські знаряддя до тракторів маленької потужності і мінітракторам;

паливні насоси високого тиску;

інша продукція.

Продукція призначена для задоволення потреби сільського господарства при виконанні енергоємних робіт у рослинництві, транспорті, вантажно-розвантажувальних роботах і інших областях.

Організаційна структура.

ВАТ “Сніжнянський машинобудівний завод” створено згідно рішень Міністерства машинобудування від 22 грудня 1994 р. № 1656 Органи керування і контролю товариством:

Загальні збори Акціонерів;

Наглядацька рада;

Правління Товариства;

Ревізійна комісія;

Дирекція Товариства.

Вищим органом Товариства є Загальні збори акціонерів, що збираються не рідше одного разу в рік. У компетенції вищого органа Товариства належить:

визначати основні напрямки діяльності Товариства;

затверджувати Статут і вносити зміни і доповнення;

призначати і зміщати членів Наглядацької ради;

призначати і зміщати Голову Правління;

призначати і зміщати членів Ревізійної комісії;

затверджувати річні результати діяльності Товариства;

і інші питання діяльності Товариства, що не суперечать законодавству України.

Наглядацька рада Товариства є органом Товариства, що з метою захисту інтересів держави й акціонерів здійснює контроль за діяльністю Правління ВАТ.

Правління є виконавчим органом Товариства, що здійснює керівництво його діяльністю .

Ревізійна комісія здійснює контроль і перевірку фінансово - господарської діяльності Товариства.

Дирекція Товариства здійснює повне керівництво виробничим процесом випуску товарної продукції, взаємодії між виробничими підрозділами, цехами, відділів, відповідно до прикладеної схеми.

Керівником заводу є генеральний директор, під час відсутності генерального директора перший помічник і заступник. У підпорядкуванні головного інженера перший засту...

Другие файлы:

Кредитування суб’єктів підприємницької діяльності
Кредитування суб’єктів підприємницької діяльності, етапи кредитування. Опис досліджуваної предметної сфери. Побудова функціональної моделі. Побудова і...

Дослідження глобальних моделей виробництва та споживання
Побудова та опис двогалузевої макроекономічної моделі. Визначення параметрів виробничої функції першої галузі. Дослідження моделі "витрати-випуск" Лео...

Розробка бази даних та застосування для інтернет-магазину продажу музичних інструментів
Аналіз відомих підходів до проектування баз даних. Ієрархічна, мережева та реляційна моделі представлення даних, їх особливості. Концептуальне проекту...

Дослідження властивостей технологічного агрегата як многомірної системи
Побудова структурних схем моделі в початковій формі на прикладі моделі змішувального бака. Нелінійна та квадратична моделі в стандартній формі. Перетв...

Побудова дискретної моделі за методом Ейлера
Алгоритм прямого методу Ейлера, побудова дискретної моделі за ним. Апроксимація кривої намагнічування методом вибраних точок. Аналіз перехідних процес...