Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Медицина

Організація рекреаційних послуг вагітних жінок

Тип: курсовая работа
Категория: Медицина
Скачать
Купить
Причини демографічної проблеми: зниження народжуваності, висока смертність, скорочення життя. Рекомендації щодо розробки моделей рекреаційної діяльності вагітних жінок. Суб'єкти курортної, лікувально-оздоровчої та культурно-дозвіллєвої діяльності.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Реферат

Курсова робота складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Загальний обсяг курсової становить 45 сторінок. Список використаних джерел включає 7 найменувань. Курсова містить 16 таблиць.

Об'єктом дослідження виступає специфіка способу життя вагітних жінок.

Мета курсової роботи полягає у виявленні рекреаційних потреб вагітних жінок та виявленні циклів рекреаційних занять щодо їх задоволення.

Були використані наступні методи:

· Інформаційні

· Аналізу

· Порівняння

· Емпіричні

· Рекреаційного моделювання

Зараз на 1 жінку репродуктивного віку приходиться 1,6 дитини, а для того, щоб вирівняти демографічну ситуацію в країні, кожна жінка повинна народити щонайменше 4 дитини. Зараз спостерігається незначний сплеск народжуваності - в репродуктивний вік входять діти, народжені у 90-х, яке мало чисельне. Тривогу викликає те, що ці діти були народжені в період перших років після Чорнобильської трагедії.

Причинами демографічної проблеми є:

· обвальне зниження народжуваності

· висока смертність, що перевищує народжуваність

· скорочення життя населення

· інше

ВАГІТНІ ЖІНКИ, РЕКРЕАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ, РЕКРЕАЦІЙНІ ПОСЛУГИ, РЕКРЕАЦІЙНЕ КОНСТРУЮВАННЯ, ВІЛЬНИЙ ЧАС

Зміст

Вступ

Розділ 1. Рекреаційні потреби вагітних жінок

1.1 Спосіб життя вагітних жінок

1.2 Стан здоров'я вагітних жінок

1.3 Об'єми вільного часу вагітних жінок

Розділ 2. Моделі рекреаційних програм для вагітних жінок

2.1 Основний перелік груп ЕРЗ, що складатимуть комбінації моделювання рекреаційних програм для вагітних жінок

2.2 Цикли рекреаційної діяльності, що складатимуть рекреаційні програми для вагітних жінок

2.3 Рекомендації щодо розробки моделей рекреаційної діяльності вагітних жінок

Розділ 3. Суб'єкти організації рекреаційних програм для вагітних жінок

3.1 Суб'єкти курортної та лікувально - оздоровчої діяльності

3.2 Суб'єкти культурно - дозвіллєвої діяльності

Висновки

Списки використаних джерел

Додатки

Вступ

Актуальність теми: сучасний соціально-економічний стан нашої країни досить погано впливає на всі сфери життя суспільства, особливо це стосується демографічної ситуації, яка на сучасному етапі дуже страждає. Зараз дітей помирає більше, ніж народжується, майбутні матері у більшості своїй ведуть не правильний спосіб життя, тому вирішення цієї проблеми є важливим питанням для нашої держави, яка повинна забезпечити всі умови для життя майбутніх породілль та правильну організацію використання їх вільного часу.

Мета дослідження: виявити рекреаційні потреби вагітних жінок і розробити рекреаційну програму, яка зможе задовольнити ці потреби.

Об'єкт дослідження: спосіб життя вагітних жінок.

Предмет дослідження: рекреаційна діяльність, як спосіб задоволення рекреаційних потреб жінок.

Гіпотеза дослідження: потрібно підтвердити чи заперечити той факт, що розробка рекреаційних програм для вагітних жінок зможе зміцнити їх здоров'я та покращити загальну демографічну ситуацію в країні.

Методи дослідження: метод статистики, для визначення народжуваності та смертності в країні, емпіричний метод опитування для визначення обсягу вільного часу та занятості вагітних жінок, науковий метод для визначення фізіологічних особливостей жінки в період вагітності.

Розділ 1. Рекреаційні потреби вагітних жінок

1.1 Спосіб життя вагітних жінок

Спосіб життя - це види занять та будь-яка діяльність, яка складає основу частину часу людини.

Вагітні жінки мають велике значення для держави. Діти, які народжуються, складають генофонд держави та створюють її майбутнє. Діти - це трудовий та діяльнісний резерв країни. Без жінок, які прагнутимуть народити дитину, не буде самої держави. Нажаль, саме зараз ситуація вийшла з-під контролю - проблема народжуваності стоїть дуже гостро, і потрібно прикладати зусилля насамперед на рівні держави для покращення умов для цієї категорії населення. На фоні процесів депопуляції, коли смертність перевищує народжуваність, в Україні сьогодні кожна шоста пара безплідна, кожна п'ята вагітна жінка має проблеми зі здоров'ям , 60% вагітностей закінчуються абортами. При великих досягненнях медицини, ці проблеми дуже важко вирішувати.

Виходячи з того, що кожна людина , в тому числі вагітна жінка, повинна відтворювати своє фізичне та психологічне здоров'я, потрібно познайомитись зі способом життя цієї категорії населення та виявити основні рекреаційні потреби.

Вагітність - це фізіологічний процес в житті жінки, в процесі якого в жіночій яйцеклітині розвивається плід, який зростає впродовж 9 місяців, після закінчення котрих жінка народжує немовля. Вагітність ділять на 3 триместри, кожен з яких складає 3 місяці та має свої особливості.

Перший триместр вагітності починається з першого дня останньої менструації і закінчується в кінці 12 тижня вагітності. Цей триместр є найбільш трудомістким для багатьох жінок, тому що все так ново, так цікаво і так дивно. Проблемами в цьому періоду є підвищена емоційна напруга, неправильне харчування та нудота. Останнє дуже заваже майбутній матері, так як через неї у жінки розвивається відраза до їжі[4].

У другому триместрі вагітності жінка все більше звикає до думки про материнство і стає більш впевненою у своїй здатності впоратися з доглядом за дитиною. Оскільки момент пологів ще досить далеко вона не відчуває особливого занепокоєння з цього приводу. До кінця 14-го тижня більшість скарг, що виникають на початку вагітності, зникають. Ранкова нудота більше не турбує жінку, і найчастіше вона відчуває приплив енергії. Мати зазвичай виглядає здоровою, стан її шкіри і волосся значно покращується. Рівень гормонів стабілізується, і вагітна відчуває себе набагато більш емоційно врівноваженою і менш вразливою. Це не означає, що час від часу не виникає відчуття неспокою. Тривога іноді дає про себе знати, особливо під час регулярних оглядів у лікаря.

У другому триместрі вагітної зазвичай пропонується пройти два ультразвукових дослідження. Перше проводиться між 11-й і 13-м тижнями з метою уточнення терміну вагітності і виключення ризику синдрому Дауна у плода. Друге призначається в період з 18-ї по 20-й тиждень для оцінки розмірів і розвитку плоду. Під час першого УЗД батьки можуть дізнатися, що вагітність багатоплідна. Така інформація іноді буває шокуючою і часто викликає занепокоєння у батьків з приводу фінансового становища, догляду за дітьми та перебігу пологів. Їм також можуть повідомити, що плід має вади розвитку або генетичну патологію - в цьому випадку доведеться вирішувати питання про збереження або переривання вагітності. Патологічні результати досліджень важко переживаються кожною парою. Можливо, у них вже виник емоційний контакт з плодом і, переживши найважчий період - перший триместр, вони чекають на народження життєздатного дитини[2].

Приблизно на 16-му тижні вагітності деякі жінки відзначають появу гіперпігментації шкіри. Соски і область навколо них можуть потемніти, а на животі з'являється темна лінія, що проходить через пупок. На терміну близько 18 тижнів починає округлятися живіт, а лінія талії згладжується. Ступінь повноти жінки під час вагітності залежить від безлічі чинників, включаючи зростання і статуру. Крім того, на зміни фігури впливає і те, яка це вагітність за рахунком, так як м'язи матки зазвичай розтягуються після народження першої дитини. Жінку можуть турбувати відбуваються зміни, і в цей період вона як ніколи потребує підтримки партнера.

На початку сьомого місяця вагітності майбутню матусю можна привітати - вона вийшла на фінішну пряму. До довгоочікуваної зустрічі з малюком залишилося зовсім небагато часу. До того ж з тридцятого тижня ви маєте повне право відволіктися від справ насущних і почати займатися тільки собою і своїм малюком. Іншими словами - піти у декретну відпустку. На момент третього триместву дитина вже повністю сформована, набирає розмір та вагу, у жінки збільшується почуття втоми. Тому останні місяці вагітності потрібно присвятити лише собі та майбутній дитині, відвідувати спеціальні курси для вагітних, де будуть багато та детально розповідати про те, як протікає процес пологів та як потрібно вести себе під час пологів[3].

1.2 Стан здоров'я вагітних жінок

В першу чергу, щоб народити здорову дитину, жінка-мати сама повинна бути здоровою. Звідси витікає необхідність дотримання цілої низки гігієнічних правил не тільки самою жінкою -- майбутньою матір'ю, але і людьми, що її оточують (членами сім'ї), їхнє уважне ставлення, дбайливість мають велике значення для зміцнення здоров'я вагітної(додаток Б).

Вагітна жінка не повинна перевтомлюватися, сильно хвилюватися, інтенсивно займатися спортом, носити взуття на високих підборах, вживати в їжу гострі приправи й копченості. У неї повинне бути повноцінне, але не надмірне харчування. В перебігу другої половини вагітності їй слід дотримуватися безсольової дієти. Не можна приймати ніяких ліків без призначення лікаря; необхідно вести досит...

Другие файлы:

Ринок дитячих рекреаційних послуг
Сутність дитячої рекреації та склад її послуг. Діти, як специфічний сегмент ринку рекреаційних послуг. Аналіз державної політики у сфері оздоровлення...

Поняття та підстави звільнення від відбування покарання
Поняття звільнення від покарання. Звільнення у звязку з втратою особою суспільної небезпечності; з випробовуванням вагітних жінок і жінок, які мають д...

Профілактика та лікування анемії вагітних у жінок, які багато народжують
Зниження частоти і ступеню важкості анемії вагітних у жінок, які багато народжують, на основі вивчення клініко-функціональних особливостей, стану гемо...

Лікувально-профілактичні послуги: види, організація, аналіз рівня розвитку
Особливості організації комплексної терапії різних видів лікувально-профілактичних послуг. Надання медично-профілактичних послуг у рекреаційних заклад...

Харчування вагітних жінок та матерів-годувальниць