Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Химия

Вуглеводи на службі людини

Тип: реферат
Категория: Химия
Скачать
Купить
Будова і властивості вуглеводів. Фізіологічна роль вуглеводів для організму людини. Фізичні та хімічні властивості моно- і полісахаридів. Доцільність і правильність споживання продуктів харчування, які містять вуглеводи. Дослідження глюкози в солодощах.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

УПРАЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ТЕРНОВІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ

МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

СЕКЦІЯ ХІМІЇ

Вуглеводи на службі людини

Роботу виконав

Войтович Сергій Валерійович

Студент групи П-11

Галицького коледжу

Імені В'ячеслава Чорновола

Керівник:викладач хімії

Марушій Лілія Богданівна

Тернопіль

2012

Зміст

Вступ

1. Загальна характеристика вуглеводів

2. Моносахариди - будова ,властивості

3. Дисахариди - будова ,властивості

4. Полісахариди - будова ,властивості

5. Практичні дослідження

Висновок

Використана література

Додаток А

Вступ

Актуальність обраної теми наукового дослідження визначається необхідністю більш глибокого вивчення фізико-хімічних властивостей вуглеводів - як важливої складової організму людини

Харчування - важливий фактор, що визначає здоров'я людини. З продуктами харчування наш організм отримує необхідні білки, жири, вуглеводи. Йде постійний обмін між організмом людини і навколишнім середовищем. До найважливіших способів забезпечення здоров'я належить правильне раціональне харчування. Роль їжі в збереженні здоров'я дуже велика. Їжа має безпосередній вплив на працездатність, розумовий та фізичний розвиток, тривалість життя людини. Але харчування немовби злилося з нашим життям, сховалося в ньому, розчинилося, замаскувалося. Ми їмо, майже не помічаючи, як це робимо, так само, як не помічаємо власного дихання. Однак їжа впливає на тіло, тіло впливає на дух і, врешті-решт, правильно кажуть: «Ви є тим, що ви їсте!».

Ви їсте булочку, курку та яблуко, а не якісь білки, жири й вуглеводи. Тим не менше, ви їсте це саме заради білків, жирів і вуглеводів. Для побудови й функціонування вашого організму потрібна їжа, але не будь-яка. Справа не тільки в кількості енергії, яка надходить, але й у тому, які саме речовини потрапляють до організму. Дуже багато з цих речовин потрібні як будівельні матеріали, а якщо їх нема, в організмі стаються порушення. Тому склад їжі, так само як і її кількість, слід враховувати й контролювати.

До складу повноцінного раціону мають входити вуглеводи,жири, білки, вітаміни, неорганічні речовини й мікроелементи. Слід зважати на те, що для нормального харчування потрібно понад 40 різних, так званих незамінних речовин. До них належить і клітковина, яка хоч і не перетравлюється, проте необхідна для того, аби їжа могла нормально просуватися кишківником.

Вуглеводи - природні сполуки, які відіграють важливу роль в житті людини, тварин і рослин. Вони важлива складова організму людини - основне джерело енергії. Порушення вуглеводневого обміну призводить до цукрового діабету, утворення холестерину, що відкладається в судинах і сприяє розвитку атеросклерозу. При настанні вуглеводневого голодування організм недоодержує енергію, при цьому можуть початися необоротні зміни в обміні речовин.

Тому, включення вуглеводів в раціон вимагає глибокого вивчення фізико-хімічних властивостей як вихідних речовин, так і виробів з них. Те, як потрібно правильно споживати вуглеводи, в якій кількості вони потрібні організму, які продукти харчування, що містять вуглеводи є корисні, а які - приносять тільки шкоду? Ці питання я намагався вивчити в процесі своєї роботи.

Мета і завдання дослідження. Детально описати і встановити цінність вуглеводів для організму людини.

Для досягнення мети були поставленні наступні завдання:

- Пояснити будову вуглеводів, їх властивості.

- Виявити їх фізіологічну роль для організму людини.

- Виявити доцільність і правильність споживання продуктів харчування, які містять вуглеводи.

- Узагальнити матеріал про вуглеводи, їх властивості та роль для організму людини.

Об'єкт дослідження. Солодощі - печиво “Казкове ”

Предмет дослідження. Вуглеводи, їх будова, властивості, застосування, фізіологічна роль.

Методи дослідження. Проблемно-описовий, дослідницький та порівняльний. Результати досліджень занесені в таблиці.

Наукова новизна одержаних результатів. Проведено всебічний аналіз впливу вуглеводів на організм людини - як важливої складової органічної сполуки.

Науково-теоретичне значення цієї роботи полягає в систематизації матеріалу про будову, властивості та фізіологічну роль вуглеводів. Практичне значення цього дослідження, його корисність вбачаємо у тому, що ці матеріали можуть бути використані на уроках хімії, біології, основ здоров'я, а також для гурткової та факультативної роботи.

1. Загальна характеристика вуглеводів

вуглевод глюкоза полісахарид

Вуглеводи -- природні сполуки, які відіграють важливу роль у житті людини, тварин і рослин. Вони дуже поширенні в природі. У рослин близько 80 -90% маси сухої речовини припадає на вуглеводи, у тварин - 2%. Високомолекулярні вуглеводи (клітковина) є основним матеріалом рослинних клітин. Вони важлива складова частина організму - основне джерело енергії, входять до складу клітин і тканин і в деякій мірі беруть участь у пластичних процесах. Незважаючи на постійну витрату клітинами й тканинами своїх вуглеводів на енергетичні цілі, вміст вуглеводів у них підтримується на постійному рівні за умови достатнього й своєчасного їхнього надходження з їжею. Біополімери на основі вуглеводів - це бавовна, віскоза, деревина, крохмаль і цукор.

Вуглеводи входять до складу їжі. З складових вуглеводів побудовані нуклеїнові кислоти, необхідні для біосинтезу білків і передавання спадкових властивостей. Похідні вуглеводів відіграють також важливу роль у процесах фотосинтезу. Вуглеводи вкрай необхідні для нормальної роботи м'язів, серця й печінки. Завдяки їм підтримується необхідна концентрація цукру в крові.

В організмі вуглеводи затримуються ненадовго, а запаси їх невеликі. При великих фізичних навантаженнях, коли витрата енергії не покривається вуглеводами їжі й вуглеводних запасів, у тканинах організму починається посилене використання енергетичних можливостей білків і жирів. Зокрема , вуглеводи тісно пов'язані з обміном жиру, у результаті відбувається утворення цукру з жиру, що завжди втримується в організмі. Хоча це й заповнює потреби організму в енергії, така компенсація мало сприятлива, тому що в цьому випадку потрібна більша кількість білків і жирів, що, у свою чергу, досить різко збільшує кількість продуктів їхнього розщеплення, шкідливих для людини. Тому необхідно вчасно й повною мірою забезпечувати організм вуглеводами.

Назву «вуглеводи» (було введено у 1844 році А. Шмідтом) ці сполуки дістали тому, що їх раніше розглядали як сполуки вуглецю з водою (гідрати вуглецю) загальної формули Сn(H2O)m, в яких співвідношення водню становило 2 : 1, наприклад: С6Н12О6 - 6С 6Н2О; С12Н22О11 - 11С 11Н2О.

Глюкоза Сахароза

Згодом виявилось, що таке уявлення не точне, оскільки є вуглеводи, в молекулах яких співвідношення атомів Карбону, Гідрогену, Оксигену інше:

С6Н12О5; С5Н10О4.

Рамноза Дизоксирибоза

Однак стара назва збереглася до наших днів. Вуглеводи поділяються на моносахариди, дисахариди та полісахариди.

Моносахариди - багатоатомні альдегідо- або кетоспирти (альдози, кетози). Залежно від кількості карбонових атомів у ланцюзі вони поділяються на тріоди (3С), тетраози (4С), пентози (5С), гексози (6С), гептози (7С), октози (8С), нонози (9С), декози (10С). Моносахариди, що містять альдегідну групу, називають альдозами, а ті, що містять кетонну групу - кетозами.

Полісахариди утворюються з моносахаридів у процесі біосинтезу: виділяється молекула води і молекула сахариду ускладнюється: (С6Н10О5)n

Гідроліз полісахаридів викликає зворотний процес: приєднується молекула води, розривається ланцюг за місцем кисневих містків і молекула спрощується: nC6H12O6

Полісахариди складаються із залишків моноз і поділяються на сахароподібні (олігосахариди) і несахароподібні. Низькомолекулярні сахароподібні - у молекулах сахароподібних полісахаридів міститься невелика кількість (2--10 ) залишків моноз. Деякі з них (мальтоза, лактоза) відновлюють іони двовалентного Купруму (реактив Фелінга) і називаються відновлюючими, інші (сахароза, трегалоза), що не відновлюють, - невідновлюючими.

Високомолекулярні несахароподібні - у молекулах несахароподібних полісахаридів міститься від кількох десятків до кількох тисяч залишків моноз.

2. Моносахариди - будова ,властивості

Склад більшості моносахаридів можна подати загальною формулою СnH2nOn.

Моносахариди альдози за кількістю атомів Карбону поділяються на тріози, тетрози, пентози, гексози, які можна подати загальними формулами:

Найбільше поширенні в природі пентози і гексози. Із пентоз найбільш відомі рибоза і дезоксирибоза, які входять до складу нуклеїнових кислот, і ксилоза, яка входить до складу деяких полісаха...

Другие файлы:

Вуглеводи
Вуглеводи — природні сполуки, які відіграють важливу роль у житті людини, тварин і рослин. Глюкоза – поширений у природі вуглевод групи моносахаридів....

Глюкоза и сахароза
Вуглеводи — природні сполуки, які відіграють важливу роль у житті людини, тварин і рослин. Вони дуже поширені в природі, особливо в рослинному світі:...

Обмін вуглеводів
Вуглеводи складають біля 70 % харчового раціону людини (борошно, крупи, картопля – крохмалевмісні; мед, ягоди, фрукти – містять сахарозу, глюкозу і фр...

Органічні сполуки живих систем
Макромолекулярні сполуки (білки, вуглеводи, нуклеїнові кислоти) як органічні речовини живого організму. Олігосахариди як розчинні у воді, солодкі на с...

Нанотехнології на службі людини
Нанотехнології на перетині сфер життєдіяльності: медицина і нанобіотехнології; електроніка та інформаційні технології; військове призначення; екологія...