Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Культура и искусство

Трансформація підсніжника в комплекс для відпочинку

Тип: курсовая работа
Категория: Культура и искусство
Скачать
Купить
Загальне уявлення про форму як гармонійне поєднання функціонально-експлуатаційних якостей, її відповідність екологічним вимогам. Функціональна виразність, художній образ. Раціональність як основний принцип композиційно-художнього формоутворення.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Курсова робота з дисципліни

"Основи формоутворення"

На тему: "Трансформація підсніжника в комплекс для відпочинку"

Зміст

  • Вступ
  • 1. Загальне уявлення про форму як гармонійне поєднання функційно-експлуатаційних якостей
  • 2. Загальні уявлення про форму яка відповідає екологічним вимогам
  • 3. Функційна виразність
  • 4. Художній образ
  • 5. Потреби як складова функціонального комплексу
  • 6. Інструментальна функція створюваного об'єкту дизайну
  • 7. Раціональність як основний принцип композиційно-художнього формоутворення
  • 8. Графічний пошук комбінаторного елементу на основі природного аналога як базис формоутворення
  • 9. Проблематизація у дизайні
  • Висновки
  • Список літератури

Вступ

Актуальність

Формоутворення - це процес створення форми в діяльності художника, архітектора, дизайнера у відповідності з загальними цінностями й вимогами, що стосуються естетичної виразності майбутнього об'єкту, його функції, конструкції й використаних матеріалів.

Формоутворення об'єкту - трансформера є важливим питанням для розвитку сучасного дизайну, адже сьогодні у глобалізованому й урбанізованому суспільстві важливу роль грає компактність, багатофункціональність, креативність, зручність експлуатації.

Крім цього, залишається відкритим питання про напрямок процесу дизайнерського проектування й значення екологічної складової.

Мета - на основі аналізу теорії створити трансформацію підсніжника в комплекс для відпочинку за допомогою таких завдань:

Загальне уявлення про форму як гармонійне поєднання функціонально - експлуатаційних якостей.

Загальні уявлення про форму, яка відповідає екологічним вимогам.

Функційна виразність.

Художній образ.

Потреби як складова функціонального комплексу.

Інструментальна функція створюваного об'єкту дизайну.

Раціональність як основний принцип композиційно-художнього формоутворення.

Графічний пошук комбінаторного елементу на основі природного аналога як базис формоутворення.

Проблематизація у дизайні.

Розвиток сучасного дизайну, досягнення науки й техніки, свідчать про великі перспективи в зміні предметно-просторового середовища, які відображаються за умов кардинального перегляду культурних стратегій і зміни ціннісних орієнтирів, визначаються логікою та факторами створення принципово нових речей. Перш за все, форма об'єкту має відповідати своїй функції, об'єкт має бути зручним і тривалим в експлуатації - це питання розглянуто в першому й третьому підрозділі.

Набирає обертів новий напрям - екодизайн, тому важливо розглядати форму у контексті відповідності екологічним вимогам. Водночас, завжди залишається актуальним у процесі виготовлення виробу той емоційний посил, що він несе, відображаючи своїм змістом і формою певний художній образ - ця проблема розкрита у четвертому підрозділі. У сфері дизайну об'єкти пов'язані між собою, утворюючи функціональний комплекс, невід'ємною складовою якого є потреби. Значення цієї складової описано у п'ятому підрозділі. Речі слугують нам знаряддями в процесі перетворення зовнішнього середовища. Призначення будь-якої речі так чи інакше пов'язане з її інструментальною функцією про що написано в шостому підрозділі. У сьомому підрозділі описано раціональність як основний принцип композиційно-художнього формоутворення, розглянуто складові, що необхідні для чіткої розробки раціональної художньої форми. Форми предметного середовища створювалися людиною спочатку на основі наслідування формам природи. Графічний пошук комбінаторного елементу на основі природного аналога розглянуто в восьмому підрозділі.

Сучасний дизайн вимагає нової постановки проблеми, нестандартних і, навіть, абсурдних рішень. Проблематизація дизайну - тема, що описана у дев'ятому підрозділі.

Всі вище перераховані завдання є важливими у створенні сучасного об'єкту дизайну, який буде відповідати переліку економічних, естетичних, ергономічних, екологічних, функційних, раціональних якостей.

форма функціональний експлуатаційний формоутворення

1. Загальне уявлення про форму як гармонійне поєднання функційно-експлуатаційних якостей

Фомрма (з лат. forma) - термін, що характеризує тривимірну зовнішню оболонку, контурний вигляд певного об'єкту. Форма обумовлює структуру, композицію, функціональність, екологічність виробу, вибір зображально-виражальних засобів й технічних прийомів, що допомагають дизайнеру розкрити її основний зміст і художній образ. Краса, довершеність форми у дизайні нерозривно пов'язані з її доцільністю, функцією.

Важливу групу вимог до дизайн-об'єкту формують вимоги до структури й форми, які найглибше розкривають призначення, функціональність та ергономічність виробу.

Відображення сучасного уявлення про значення форми предмету - рівень естетичної досконалості об'єкту виходячи з тенденцій промислового формоутворення, розкриття зв'язку виробу і функціонально-предметного середовища з людиною.

Організація форми внаслідок її функції, форми як гармонійного поєднання краси і зручності має важливе значення для дизайнера. Об'єктивні закони гармонійно створеної форми й засоби композиції (масштаб, пропорції, контраст, нюанс, колір,ритм), мають місце як фактори формоутворення в мистецтві і дизайні.

Раціональність організації форми, демонструє наскільки об'єктивно форма й конструктивне рішення предмету відображають його головну функцію, призначення, експлуатаційні характеристики, принцип дії та особливості створення. Велику роль відіграє те, настільки виріб пов'язаний з предметами, що його оточують, його взаємодія з середовищем. Всі формоутворювальні показники мають відповідати умовам, у яких виріб будуть використовувати. Отже, раціональну організацію форми предмету визначають:

— функціонально-конструктивна обумовленість, що свідчить про відповідність форми об'єкту його призначенню, конструктивному вирішенню, матеріалам і функціям;

— відповідністю умовам його використання;

— відповідністю форми об'єкту навколишньому середовищу.

Поєднання функційно-експлуатаційних якостей у виробі є базовими, адже споживач, перш за все, цінує максимальну здатність об'єкту виконувати свою первинну базову функцію якомога довше і якісніше.

Першим етапом формування властивостей виробу вважається аналіз потреб споживача. Вимоги, що висуває споживач до призначення виробу й процесу його використання мають назву функціональні.

Функціональні вимоги до виробу: функціональна корисність об'єкту, різноманітність функцій, зручність і тривалість експлуатації, ясність і простота у використанні виробу. Функціональні показники поряд із показниками технічної ефективності дизайн - об'єкту визначають користь експлуатації виробів, рівень, оригінальності, прогресивності, перспективності закладених у них рішень. Якщо характеризуються складні технічні вироби, ці показники називають експлуатаційними.

Конструктивні показники визначають уявлення про основні проектно - конструктивні вирішення виробів, визначають зручність їх встановлення й монтажу, органічність поєднання з простором, можливість транспортування, габаритність. До цієї категорії відносять дані про розміри товару, наявність у ньому додаткових пристроїв, рівень використання готових блоків, дані щодо ефективності й функціональності.

Гарантійні терміни експлуатації продукції визначають за показниками надійності, що спричиняють збереження головних показників в межах певного часу й за відповідних умов експлуатації. Дизайнер, проектуючи виріб, вважає, що буде дотримано належних умов та режимів функціонування виробу, правил його зберігання, транспортування, ремонту. В залежності від властивостей та призначення особливостей експлуатації виробу виробник повинен встановлювати гарантійні терміни споживання і зберігання. Надійність виробу - складна властивість, що закладається в проектуванні, забезпечується виробництвом й підтверджується експлуатацією.

Для досягнення максимально високої функційно-експлуатаційної якості об'єкту дизайнер має володіти глибокими технічними знаннями і при створенні виробу враховувати відповідні показники якості продукції.

Вимоги до дизайн - об'єктів залежать не лише від якості естетичного сприйняття певного предметного середовища, системи загалом, а й від потреб споживачів, їхнього бачення функціональності та зручність об'єкта, від об'єктивних чинників показників ергономічності, екологічності й естетичності виробу, гарантійного терміну експлуатації.

Наприклад на Рис. 1 представлено предмети, що зберігають свою пряму функцію незважаючи на нестандартний дизайн, який лише підсилює функцій ну зручність та продовжує термін експлуатації. Використання об'єктів є простим і зрозумілим, їх форма відповідає функційним вимогам до виробу, розкриває призначення, функціональність та ергономічність виробу.

Крісло. Андре Рош. Україна. 2012

Горгона. Vado. Британія. 20...

Другие файлы:

Правові питання часу відпочинку
Теоретико-правові аспекти, визначення поняття відпочинку, види відпочинку в трудовому законодавстві. Правове регулювання відпусток, щорічні та додатко...

Організація діяльності бази відпочинку
База відпочинку "Парус", основні та додаткові послуги. Інфраструктура, посадові обов'язки працівників. Нормативно-правова база, що регулює діяльність...

Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку
Аналіз педагогічних умов ефективного використання з дошкільниками різновидів активного відпочинку, як засобу всебічного розвитку дітей. Оновлення зміс...

Підвищення ефективності режиму праці і відпочинку працівників торгової групи підприємств ресторанного господарства
Режим праці і відпочинку працівників торгового підприємства ресторанного господарства. Соціально-економічна ефективність поліпшення режимів праці і ві...

Трансформація цінностей в сучасній правовій системі України
Суспільна трансформація як невід’ємний процес державно-правового розвитку. Передумови виникнення існуючого законодавства України. Соціальні цінності у...