Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Культура и искусство

Розробка варіанту композиції художньої системи об'єкту дизайну

Тип: курсовая работа
Категория: Культура и искусство
Скачать
Купить
Композиція як компонент художньої форми, її роль в дизайні. Закони композиції і аналіз структури форми, емоційного сприйняття об’єкту, який є джерелом натхнення. Використання структури та пластики сакури в добу цвітіння для ескізів колекції одягу.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Курсова робота

З дисципліни: «Композиційна організація форми»

Тема

Розробка варіанту композиції художньої системи об'єкту дизайну

Розробила студентка гр. Шк-18

Мальцева Віолетта Олегівна

Вступ

Композиція - найважливіший організуючий компонент художньої форми, що надає творові єдності і цілісності, самостійно підкорюючі його елементи один одному і всьому задуму художника. Композиційне рішення в образотворчому мистецтві пов'язане з розподілом предметів і фігур у просторі, встановленням співвідношення обсягів, світла і тіні, плям кольору і т. п. І тому композиція допомагає в галузі «дизайну» знаходити цікаві рішення,форми,пластику,ритм.

На сьогоднішній час важливу роль у житті людини відіграє «дизайн». Він допомагає людині збагачувати своє життя надбанням естетичного світогляду. Завдяки цьому людина може розвивати свій культурний та мистецький смак. Також не останню роль у моді та художньому сприйнятті світу відіграє культура. Світова культура - це загальнолюдські моральні, естетичні, духовні та матеріальні цінності які пройшли багатовікову трансформацію, культура відображає сучасний стан людства, основні його ідеї і напрямки розвитку. Основою цього зв'язку виступає людина, як суб'єкт діяльності, пізнання, спілкування, переживання і т.д.Людина - це біосоціальна істота. Як соціальна істота, людина значною мірою подолала свою залежність від природи. Тому культура виступає, як спосіб і метод оволодіння людиною природним і соціальним світами.

Створюючи культурні цінності, людина є творцем і дає нові форми розвитку природи і суспільства.У культурі і завдяки культурі, людині вдається подолати рамки свого тимчасового біологічного існування.У культурі розкриваються людські здібності, його духовний світ. Культура виступає, як "міра людини".Культура служить благу людини, його фізичному та духовному здоров'ю, тобто це діяльність, відзначена знаком "+".

Індустрія легкої промисловості є найважливішим аспектом, бо вона задає напрямок всьому подальшому виробництву одягу на певний період, хоча це вже більш спрощенні варіанти порівняно з модними моделями-аналогами. Широкий спектр методів виготовлення одягу, артикулів тканин і основне - бажання людей носити якісний, комфортний і різний одяг змушує легку промисловості розвиватись відповідно до потреб людства: перехід фабрик на автоматизоване обладнання, використання новітніх технологій при пошитті та розкроєві, нові методи моделювання , і саме сприйняття виробником того як має виглядати той чи інший продукт змушує легку промисловість постійно шукати більш прогресивні варіанти виготовлення одягу.

Всі дизайнерські елементи в композиції ніколи не бувають самі по собі. Вони знаходяться в певному взаємодії один з одним, підпорядковані якоїсь єдиної ідеї.

Індустрія моди -- це певний сектор економіки, що включає в себе виробництво та збут товарів (у тому числі і послуг як товару), а також пов'язані сектори.

Протягом історії моду в одязі диктували різні країни; впливові особистості. За останній час найбільш «модним» містом вважається Париж.

Мода (фр. режимі, від лат модус - Міра, образ, спосіб, правило, розпорядження) - тимчасове панування смаків в певній сфері життя або культури. Визначає стиль або тип одягу, ідей, поведінки, етикету, способу життя, мистецтв, літератури, кухні, архітектури, розваг і т. д., який популярний у суспільстві в певний період часу.

Поняття моди також включається бажаний в дану епоху тип людського тіла (наприклад, у часи Рубенса цінувалося пишне тіло, а на початку XXI століття цінується стрункість) .Невід'ємний атрибут моди - гонитва за новизною, при цьому ступінь новизни / модності предмета або явища залежить не стільки від його об'єктивного часу створення (виникнення), скільки - від моменту набуття ним популярності та суспільного визнання.

Кожному стильовому та модному напрямку притаманна певна структура форми яка характеризує свій час. Структура - внутрішня тілобудова, порядок комбінування елементів об'єкту.

Взаємозв'язок структури, моди, стилю та культури очевидний, адже коли дизайнер змінює структуру, він може змінити моду, з якої потім випливе стиль епохи, а зі стилів і формується надбання світової культури, з якої потім і беруться різні ідеї та погляди, отже все взаємопов'язане та виходить одне з одного.

Два мотиви рухають модою. Перший - наслідування з метою перейняти досвід або гарний смак, другий - страх опинитися поза суспільством, бути осміяним (страх ізоляції); за іншою класифікацією, наслідування саме по собі є формою біологічного захисту .

У сучасному світі мода пов'язана із сезонністю (весна-літо і осінь-зима) . При цьому історично раніше мода в одязі могла не мінятися протягом тисячоліть, наприклад, з IV тисячоліття до нашої ери і до II тисячоліття до нашої ери не змінювалася єгипетська мода .Для стеження за модою існують спеціалізовані журнали.Найбільші будинку моди: Dolce & Gabbana, Armani, Lacoste, Prada, Gucci, Calvin Klein, Hugo Boss AG.

Також у сучасному світі не останнє місце посідає цінування унікальності ідеї та методу її виконання. Багато хто з сьогоднішніх дизайнерів використовують старі, але тим не менш перевірені часом та досвідом ідеї, що дозволяє їм по-новому показати образ та концепцію, усучаснити, підібрати під смак цільової аудиторії її та додавши до неї новий сучасний підхід виконання. Створити більш якісну та підготовлену для потреб сучасного життя ідею чи композицію спрямовану для вдалого використання людиною.

Огляд

Творче джерело наджнення для розробки курсової роботи обране :

дерево «сакура».

За Фен-шуй значення: Сакура - вдача, любов, краса, оновлення і молодість!

Сакура - це декоративна японська вишня (черешня). Вона є для Японії свого роду символом. У Японії її можна зустріти всюди: по берегах річок, в гірських районах, в храмових і міських парках. Свято квітучої сакури є одним із самих древніх обрядів японців.

Існує приблизно 400 сортів і близько 16 видів цього дерева. Дерева бувають різних розмірів і форм.Сакура у своєму розквіті просто карколомна. Вона вражає оточуючих, створюючи своєрідну атмосферу величі і краси. У багатьох розквіт сакури асоціюється з едемом на землі.

Не дарма в Японії чарівність квітучого дерева породило цілий ритуал милування квітучою сакурою і народне улюблене свято, який збігається з приходом нового року. Цвитіння сакури дуже короткочасне, і це явище для японців символізує швидкоплинність всього в цьому світі. Всього кілька днів триває біло-рожеве диво, а іноді і всього лише кілька годин.

Сакура - не просто дерево. Це дерево-символ. Символ Японії, символ краси і юності.

Цвітіння, подібне сакуру, можна спостерігати і в Росії - найближчою родичкою сакури вважається черемха. Безсумнівно, сакура в цвітінні дивно красиве. Але ще дивовижніше те, як до сакуру відносяться жителі Країни висхідного сонця.У сакури є плоди і по-японськи вони називаються сакура-но-мі. Вони кислі і тому не особливо смачні і за розміром дрібніше звичайної вишні. Іноді вони вживаються в їжу в маринованому вигляді в якості харчової добавки до рису, а також роблять з них вишневе вино.

Рожевий в Японії, а також і в Кореї, і в Китаї - це символ свята весни, пробудження природи, початок життя. Крім того, японська сакура - традиційний символ жіночої молодості та краси. Зображення квітки сливи - п'ятілістнік. Він символізує п'ять головних побажань - удачу, благодіяння , довголіття, радість і мир. Напередодні свята магазини заповнюються товарами рожевого кольору, аж до упаковок солі з рожевими етикетками.Під час цвітіння сакури велика кількість туристів приїжджають до Японії з інших країн, щоб насолодитися скороминущістю весняної краси.

Японці дуже поважають дерево «сакуру»:

Двадцять днів щастя

Я пережив,

Коли раптом

Вишні зацвіли.

(Мацуо Басьо)

Чим же приваблює японців це дерево з сіро-бурою корою і білими квітками?

Як відомо, велика частина всієї площі японських островів зайнята високими і крутими горами. Найвища гора - згаслий вулкан Фудзіяма. Майже все населення Японії живе на вузькій смузі родючих рівнин і займається вирощуванням рису. Цвітіння сакури дає сигнал селянам, що земля досить прогрілася, і можна починати висаджувати рис. Рис - це не тільки основний продукт харчування, але і шлях до успіху.

Для японських селян сакура - це символ благополуччя. Особливе ставлення до сакуру в самураїв. В одному з сказань йдеться, як старий чоловік зробив харакірі по обряду самураїв, побачивши, що гине сакура. Він віддав своє життя, щоб продовжувала жити сакура. Для нього дерево уособлювало пам'ять про предків, про традиції прив'язувати до гілок дерева ієрогліфи, в яких підносилася хвала богам, що пробуджується природі та сонцю.

Сакура для самураїв - символ чистоти і стійкості. Серед квітів - сакура, серед людей - самурай. Так говорить японська прислів'я. В іншому сказанні вишня постає в образі годувальниці.

Як бачимо, у кожного японця в серці зберігається свій образ сакури. Сакура - символ чистоти, благополуччя, жіночності, життя. Вони вірять, що в дереві жевріє душа. Піклуючись про сакуру, японці вчаться поважати ст...

Другие файлы:

Мистецтво дизайну
Мистецтво дизайну як одна з найважливіших сфер сучасної художньої культури. Історія зародження та розвитку дизайну в Україні. Характеристика вимог до...

Розробка композиції серії рекламних плакатiв
Комплекс функційних вимог майбутнього продукту графічного дизайну. Закони і засоби композиції, використовувані в процесі побудови композиційної структ...

Метод композиції при виготовленні виробу
Композиції, її роль і значення. Ознаки композиційної побудови. Побудова технічного рисунка машинобудівного вузла. Виконання фронтальної композиції з в...

Проект будинку зі срубу
Робота над створенням стилю інтер'єру. Об’ємно-планувальне рішення, композиція, функціональне зонування об’єкту розробки. Засоби художньої виразності...

Алгоритм вибору найкращого варіанту гнучкої виробничої системи
Визначена оптимальна кількість верстатів і накопичувачів, що обумовлюють досягнення головної мети роботи – вибір кращого варіанту гнучкої виробничої с...