Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Культура и искусство

Розвиток культури Давньої Греції класичної доби

Тип: курсовая работа
Категория: Культура и искусство
Скачать
Купить
Архітектура, проектування, спорудження та художнього обрамлення громадських будівель у Давній Греції. Статуарна скульптура класичної доби. Розквіт монументального живопису в IV ст., виникнення класичного стилю та особливості розписів керамічних посудин.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

ЗМІСТ

Вступ

РОЗДІЛ 1. Архітектура

РОЗДІЛ 2. Скульптура

РОЗДІЛ 3. Живопис

Висновки

Список використаних джерел та літератури

Додатки

Вступ

Актуальність теми. Стародавня Греція, як і мистецтво тієї епохи, займають особливе місце у світовій історії. Деякі історики так і називають цю цивілізацію «грецьке диво», і це не є перебільшенням, оскільки твори мистецтва, що дійшли до наших днів, дивують і вражають нашу уяву до цих пір. У нашому сучасному світі здається, що вже ніщо не може здивувати людину, коли всі механізоване і доведено до автоматизму, і щодня з'являється щось нове для спрощення життя людей. Але коли дивишся на стародавні пам'ятки скульптури, живопису, архітектури, вазопису та ін, розумієш, що простояли століття споруди, і що збереглися картини і кераміка, не просто радують око, але і доставляють духовне задоволення і виробляють незабутні враження, а всього-то варто лише один раз подивитися і переконатися в цьому.

Мистецтво Стародавньої Греції вивчається вченими всіх країн вже величезну кількість років і актуальність давньогрецького мистецтва з часом лише посилюється. Адже і зараз існує грецьке напрямок у мистецтві, трохи видозмінений грецький стиль прикрашає не один музей, театр, а часом і в звичайних будинках, люди намагаються перенестися в цю епоху, за коштами обробки кімнат в античному стилі. Отже, значимість цієї теми не може викликати будь-яких сумнівів, тому як вивчаючи мистецтво Стародавньої Греції ми не тільки вчимося красу, а й пізнаємо через нього побут і життя як економічну так і політичну того часу.

На жаль, збереглося не всю спадщину мистецтва Стародавньої Греції, але це жодною мірою не завадило вченим, істориком не тільки нашого часу, але жили в різні століття відкривати, вивчати і описувати всілякі пам'ятки давньогрецького мистецтва.

Об'єктом дослідження є розвиток культури Давньої Греції класичної доби.

Предмет - Давньогрецьке класичне мистецтво.

Хронологічні рамки охоплюють період V- IV ст.до н.е.: рання класика («суворий стиль») - перша половина V ст. до н.е.; висока класика - друга половина V ст. до н.е.; пізня класика - 400 - 325 рр. до н.е.

Географічні межі - територія класичної Греції.

Історіографія теми. У кінці XVIII - першій половині XIX ст. історія Стародавньої Греції набуває важливого значення в європейській історичній науці. Плідний вплив на розробку грецької історії мала можливість введення в науковий обіг дедалі більшої кількості джерел, насамперед археологічних та епіграфічних. Після звільнення території Греції від турецького ярма і утворення незалежної грецької держави (у 1830 р.) до Греції були направлені численні і щедро фінансовані археологічні експедиції низки країн Європи (особливу активність проявляли Франція і Німеччина), які займалися описом збережених руїн - найважливіших центрів давньогрецької культури - і в ряді місць приступили до їх розкопок. Історія Стародавньої Греції викликала велику увагу не тільки фахівців античників, але і широких громадських кіл Європи XIX ст. Твори грецького мистецтва (особливо скульптура) стали розглядатися як найцінніше надбання кращих європейських музеїв [32, c. 19-36].

Все це сприяло появі низки видатних робіт, що заклали основи давньогрецької історії. Найбільш інтенсивна розробка історії Стародавньої Греції в XIX в. йшла в Німеччині. Основи наукової історії античного мистецтва були закладені німецьким вченим Й. Вінкельманном , який у 1764 р. випустив видатну працю «Історія мистецтва давнини». У цій роботі пам'ятники античного, насамперед грецького, мистецтва були вивчені, класифіковані за різними історичними періодами, виявлена ??історія різних стілів. Успіхи у вивченні історії Стародавньої Греції в другій половині XIX ст. були пов'язані з археологічними відкриттями на території Греції, рясними надходженнями епіграфічного матеріалу і більш досконалими методами його обробки [31, с. 3 - 27].

Найбільш яскравим зразком культурно-історичного напрямку європейської історіографії 70-80-х років XIX ст. є дослідження грецької цивілізації як складного культурно-релігійного комплексу, проведене швейцарським істориком Я. Буркхардом («Історія грецької культури», 1893-1902) . На відміну від більшості істориків XIX ст., які вважали визначальною силою історичного розвитку держава, політичні установи, Я. Буркхард висував на перший план історію духовної культури. Основу грецької цивілізації, її рушійну силу він бачить в особливостях «грецького духу», носіями якого є великі особистості, «цивілізатори» народу.

Вивчення історії Стародавньої Греції в Російській імперії почалося ще в XVIII ст. Знавцями грецької історії були М. Ломоносов, О. Радищев, які часто використовували у своїх працях відомості давньогрецьких авторів.

Велике захоплення античною, насамперед давньогрецькою, історією і культурою в Росії спостерігається в першій половині XIX ст. І. Мартинов у 20-х роках XIX ст. видав у 26 томів перекладів російською мовою давньогрецьких авторів.

Г. Соколов був засновником цілого напряму російської науки грецької давнини, пов'язаного з ретельним аналізом все більш зростаючого епіграфічного матеріалу, і вважається батьком російської епіграфічної школи. Вчений прагнув поставити вивчення історичних проблем на суто фактологічну основу, виявити всі достовірні частини античної традиції. Його невеликі за обсягом статті уточнили багато різних датувань і подій грецької історії V - III ст. до н. е.. і міцно увійшли в науковий ужиток [41, с.180]. У роботах Р. Віппера були відомості найбільш повної для його часу розробки соціальної історії Древньої Греції VIII - IV ст. до н. е., складні взаємини різних соціальних груп, зіткнення і боротьба між ними та вплив цих взаємин на загальний хід розвитку давньогрецького суспільства [25, с. 9 - 11].

Ф. Зелінський активно займався вивченням різних аспектів грецької релігії і культури. Результатом цих занять була публікація чотиритомного праці « З життя ідей» (1905 - 1907, 1922). Російський історик був прихильником ідеалістичного напрямку і розглядав панівні в Греції ідеї, духовну культуру і насамперед релігію в якості основи політичного та соціально-економічного розвитку греків. У цілому російська наука зробила цінний внесок в європейський Антична, збагатила світову науку багатьма серйозними дослідженнями з історії Стародавньої Греції [28, c.42 - 45].

З жовтня 1917 р. радянська наука стала розвиватися на основі марксизму-ленінізму, на міцному фундаменті матеріалістичного розуміння історії. Наукова та викладацька робота в галузі історії, в тому числі і давньої історії, до 1934 р. проводилася головним чином в Російській академії історії матеріальної культури (створена в 1919 р., з 1926 р. - Державна академія історії матеріальної культури - ГАІМК), на факультетах суспільних наук державних університетів, раніше всього Московського і Ленінградського, в спеціалізованих історико-археологічних музеях (в першу чергу в Керченській, Херсонеському та Одеському). Було підготовлено кілька хрестоматій, призначених для студентів і самоосвіти. Однією з перших таких робіт було видання «Стародавній світ в пам'ятниках його писемності» (1923), складене Д. Жаринова, П. Нікольським, С. Радциг і В. Стерліговим [38, c. 280]. Хрестоматія з історії Стародавньої Греції була підготовлена ??Г. Прігоровським [хвостів с.21]. До 20-м років відноситься початок наукової діяльності В. С. Сергєєва. Перу В. Сергєєва належить книга з історії Стародавньої Греції та Стародавнього Риму (1922), написаних з марксистських позицій [39, c.50].

Протягом 1917 - 1934 рр. радянська наука пройшла великий і складний шлях розвитку. У ході пошуків і напруженої боротьби молодий марксистської науки з традиціями буржуазного світогляду, з реакційною зарубіжної історіографією радянське Антична сприйняло кращі досягнення прогресивної російської історіографії, опанувало марксистсько-ленінської методології, творчо застосувало її до дослідження конкретних історичних проблем давньої історії, і на цій основі поставило ряд проблем, слабо досліджених в дореволюційній та зарубіжній історіографії [28, c.331].

З початку 1920-х р. розпочався новий період у розвитку зарубіжної історіографії. Разом з тим триває накопичення джерел, ведуться великомасштабні археологічні розкопки, надходять у розпорядження фахівців нові сотні тисяч написів, монет, пам'яток матеріальної культури. Удосконалюється методика історичного дослідження, історики починають використовувати методи природничих та технічних наук (математики, статистики, геофізики, палеогеографії та ін), розширюється проблематика історичного дослідження - тепер вивчення ведеться практично по всіх періодах і регіонах античної давнини.

Мета курсової роботи - вивчення образотворчого мистецтва та архітектури.

Для досягнення мети було поставлено кілька основних завдань:

- Розглянути мистецтво, проектування, спорудження та художнього обромлення громадських будов;

- дослідити розвиток скульптури;

- з'ясувати особливості розписів керамічних посудин.

Огляд джерельної бази. Джерела, що використовувались у курсовій роботі можна поділити на зображальні ( архітектурні, скульптурні та предмету живописа) та писемні джерела.

Основним джерелом наших знань про мистецтво Стародавньої Греції є збережені пам'ятники. Архітектурні та скульптурні пам'ятники Афін, Пестума або Олімпії дають нам найвищі зразки ху...

Другие файлы:

Міфи Давньої Греції
Ви, мабуть, чули вираз: «сізіфів труд», «танталові муки», «прокрустове ложе», «авгієві конюшні», «троянский кінь», самозакоханий нарцис», «яблуко розб...

Міфи давньої Греції
Ця книжка знайомить юних читачів із найпо-пулярнішими міфами Давньої Греції. Образи грецької міфології відбилися в численних творах літератури і мисте...

Культура Древньої Греції
Самобутність і багатогранність ранньогрецької культури. Високий рівень архітектурної думки, мистецтво вазописи, література і писемність, релігія. Особ...

Образотворче мистецтво Польсько-Литовської доби XIII-XV ст.
Зодчество України польсько-литовської доби: розвиток фортифікаційної та цивільної міської архітектури. Характерні риси архітектури. Розвиток мистецтва...

Політичний та соціально-економічний розвиток Греції у 1990–2005 рр.
Суспільно-політичний розвиток Греції, соціально-економічний розвиток, основні вектори зовнішньої політики Греції у 1990–2005 рр. Болгарсько-українські...