Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Физика и энергетика

Проектування системи електропостачання підприємства

Тип: курсовая работа
Категория: Физика и энергетика
Скачать
Купить
Характеристика підприємства і споживачів електричної енергії "Центрального гірничо-збагачувального комбінату". Розрахунок потужності трансформаторів. Вибір схеми електропостачання та місця розташування підстанції. Релейний захист електродвигунів.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Вступ

Електроенергетика -- базова галузь економіки України. Вона одна з найстарших у країні. Виробництво електроенергії ґрунтується на спалюванні вугілля, мазуту, природного газу, використанні атомної енергії, енергії води та Сонця.

Структура електроенергетики України.

Енергетика є однією з провідних галузей промислового комплексу України. Важлива складова енергетики -електроенергетика. Діяльності якою визначається законом України про електроенергетику від 16 жовтня 1997 р. Цей закон визначає правові,економічні та організаційні основи діяльності в електроенергетиці країни і регулює відносини пов'язані з виробництвом передачею,розподіленням,постачанням і використанням електроенергії споживачами. Органом державного регулювань є Національна комісія регулювань електроенергетики України. Виробництво передачі та розподіл електрики та теплової енергії зосереджена в енергетичних компаніях:

1) Державне підприємство «Національна енергокомпанія «Укренерго» з магістральними мережами 750-330-220кВ;

2) Державне підприємство «Енергоринок»,що визначає механізм функціонування оптового ринку електроенергії в нашому ринку;

3) Енергогенерувальні компанії;

4) Енергопостачальні компанії;

5) Єдина централізована диспетчерська система управління виробництвом передачі і розподілу електроенергії України.

Сукупність електростанцій, електро- і теплових мереж, які об'єднані спільним режимом виробництва, передачі, розподілу і споживання електро- та теплової енергії утворюють об'єднану енергетичну систему України. Система електропостачання відноситься до однієї з найважливіших підсистем. Вона повинна мати такі системні властивості, як надійність, безпека та живучість, забезпечувати електромагнітну сумісність приймачів. Усі вказані властивості забезпечуються при суворому дотриманні вимог в правилах, інструкціях, нормах двох основних документів:

1) Правила улаштування електроустановок (ПОЕ)

2) Правила користування електроенергією.

Мережа -сукупність електричних установок для передавання і розподілу електричної енергії на певній території.

Електрична система -система яка потрібна для вироблення, передачі та розподілу л електричної енергії.

Електричний споживач -апарат, механізм призначений для перетворення електричної енергії в інші види.

Найбільші ТЕС розташовані в Донбасі (Вуглегірська, Старобешівська, Миронівська, Курахівська й ін.), на Придніпров'ї (Придніпровська, Криворізька), у Харківській (Зміївська), Київській (Трипільська), Івано-Франківській (Бурштинська), Львівській (Добротвірська) областях, у Запоріжжі, Одесі й ін. Більшість цих електростанцій виробляє й тепло (ТЕЦ).

В розвитку гідроенергетики особливе значення у ХХ ст. відіграв каскад ГЕС на Дніпрі: Дніпрогес, Каховська, Дніпродзержинська, Кременчуцька, Київська, Канівська. Побудовані ГЕС на Дністрі (Дністровська), Росі, у Закарпатській області (Теребле-Ріцька).

В останні десятиріччя швидкими темпами розвивалася атомна енергетика. Працюють Південноукраїнська, Рівненська, Хмельницька, Запорізька АЕС.

Південні райони країни значно гірше забезпечені електроенергією власного виробництва, ніж Донбас, Придніпров'я, центр країни.

Понад 47 % електроенергії в Україні дають АЕС (Рівненська, Запорізька, Південно-Українська та Хмельницька). ТЕС є основними станціями, що забезпечують електричною енергією в напівпікові та, разом з ГЕС та ГАЕС, у пікові години

Власні паливні ресурси станом на 2010 рік забезпечують лише 67 % потреб України[1], решта імпортується (т.ч. з Росії і Туркменістану, Азербайджану).

У 2001 р. структура споживання електроенергії та палива (135,8 млрд кВт·год.): вугілля та продукти його переробки -- 64,2 млн т; природний газ 65,8 млрд куб.м; нафта і газовий конденсат -- 16,9 млн т.

Станом на 2006 рік технічне становище електроенергетики незадовільне: необхідна модернізація устаткування та впровадження нових ресурсозберігаючих технологій, розробка альтернативних джерел електроенергії (сонячні, вітряні, геотермальні електростанції).

Обсяги виробництва

За 2010 рік обсяг виробництва електричної енергії електростанціями, які входять до ОЕС України, досяг 187,9 млрд кВт•г.

У 1999 вироблено 172,1 млрд. кВт·год, 2000 р. -- 171 млрд. кВт·год електроенергії. Більшу її частину (49,6 %) виробляють ТЕС, АЕС виробляють 42 %, ГЕС -- близько 8,4 %.

1. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

1.1 Характеристика підприємства і споживачів електричної енергії «Центрального гірничо-збагачувального комбінату»

Центральний гірничо-збагачувальний комбінат (м. Кривий Ріг) - складний промисловий комплекс, що спеціалізується на видобутку, переробці та випуску сировини для чорної металургійної промисловості - обкотишів та залізорудного концентрату. Це - гігантське підприємство зі складною інфраструктурою. Корпуси і фабрики комбінату розкинулися на площі більш ніж 6 тисяч гектарів.

Історія комбінату розпочалася у 1954 році з видання Постанови Ради Міністрів СРСР «Про проектування та будівництво Центрального гірничо-збагачувального комбінату». У 1957 році було відвантажено перший кубометр ґрунту з Глеюватського родовища, а в 1961 році комбінат вже видав перші тонни концентрату. Наступним кроком розвитку став випуск в 1967 році першої партії обкотишів новозбудованою експериментальною фабрикою огрудкування. ЦГЗК був і залишається дослідницькою базою та творчою лабораторією передових технологій гірничої науки.

Промисловий комплекс ЦГЗК має у своєму складі родовища відкритого та підземного видобутку залізистих кварцитів, переробний цикл у складі дробильної, збагачувальної фабрик та фабрики огрудкування, підрозділи технологічного автомобільного та залізничного транспорту, ремонтні цехи та інші структури, що забезпечують ритмічність роботи головних цехів. Сировинна база Центрального гірничо-збагачувального комбінату представлена кар'єром №1 (Глеюватське родовище), Кар'єром №3 (Петровське родовище) та кар'єром №4 (Артемівське родовище). Загальні запаси сировини оцінюються 463 млн. тонн магнетитових кварцитів.

Основна продукція комбінату - залізорудний концентрат (вміст заліза на рівні 66,3-68%), офлюсовані обкотиші (вміст заліза 59,9%) та нефлюсовані обкотиші (вміст заліза 63,5%). У 2002 році комбінат виготовив 4 116,2 тис.тон концентрату (102% від запланованого) та 1 883,4 тис.тон обкотишів (100,5% від запланованого). ЦГЗК також реалізує програму повторного збагачення відходів для отримання залізорудного концентрату (вміст заліза 65%).

Продукція комбінату має найвищий рівень якості серед вітчизняних підприємств та високо котується на ринку України та за кордоном. Серед споживачів продукції ЦГЗК - металургійні підприємства Чехії, Словаччини, Польщі, Румунії, вітчизняні меткомбінати Кривого Рогу, Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Єнакієвого, Маріуполя, Алчевська та Донецька.

Гордістю Центрального гірничо-збагачувального комбінату є робітничий колектив, у лавах якого зараз майже 8 тисяч робітників. Добра репутація підприємства та висока якість продукції - це доробок команди професіоналів, які дорожать позицією ЦГЗК на конкурентному ринку збуту.

Відомо, що видобуток руди шкодить навколишньому середовищу. Завдання ЦГЗК - мінімізувати цю шкоду. Комбінат використовує замкнений технологічний цикл, що унеможливлює забруднення водних артерій Кривбасу технічними водами; сховище відходів ЦГЗК через вдале розташування та надійність гідроконструкцій визнано кращим в Україні за екологічними показниками та безпекою експлуатації. На комбінаті також другий рік реалізовують екологічну програму «Оазис», зміст якої полягає у рекультивації земель законсервованого кар'єру №2.

1.2 Вибір схеми електропостачання

Для мого курсового проекту підходить радіальна схема електропостачання.

Радіальні схеми характеризуються тим, що від розподільчого щита відходять лінії до потужних споживачів, або до групових розподільчих пунктів від яких теж відходять самостійні лінії до мілких споживачів.

Радіальні схеми застосовуються при наявності груп зосереджених навантажень з нерівномірним розподілом їх площі у цеху. Радіальні схеми знайшли широке застосування в насосних та компресорних станціях, на підприємствах нафтохімічної промисловості, у ливарних та інших цехах.

Перевагою радіальних схем є їх висока надійність, оскільки аварія на одній лінії не впливає на роботу ЕП, підключених до інших ліній.

Недоліками радіальної схеми є: мала економічність, пов'язана зі значною витратою провідникових матеріалів, труб, розподільчих кафів, обмежена гнучкість, невисокий ступінь індустріалізації монтажу.

2. РОЗРАХУНКОВА ЧАСТИНА

2.1 Розрахунок електричного навантаження на шинах 0,4 кВ

Метою розрахунку навантаження являється визначення максимальної розрахункової потужності - активної, реактив-ної, повної.

Якщо завдані технічні дані електроустаткування( номінальна потужність Рн, коефіцієнт потужності cos фн ), то розрахунки навантажень виконуємо методом коефіцієнта максимуму.

Для визначення електрона вантаження складається звітна відомість установленої розрахункової і сумарної максимальної по цеху, підстанції чи підприє...

Другие файлы:

Проектування системи електропостачання машинобудівного заводу
Опис технологічного процесу проектування системи електропостачання машинобудівного заводу. Визначення розрахункових електричних навантажень. Вибір сис...

Проектування і розрахунок системи електропостачання
Розрахунок системи електропостачання: визначення розрахункового навантаження комунально-побутових, промислових споживачів Потужність трансформаторів....

Проектування підстанцій систем електропостачання промислових підприємств
Поняття силового трансформатора, основні вимоги до роботи цього вибору. Особливості проектування підстанції електропостачання промислових підприємств....

Системи електропостачання промислових підприємств
Огляд проектування основного електроустаткування станцій та підстанцій систем електропостачання промислових підприємств. Визначення навантаження транс...

Схема електропостачання цеху УДТК ВАТ "ПівдГЗК"
Вибір системи керування електроприводом. Технічна характеристика конвеєру СК-2. Розрахунок електропостачання дробильної фабрики ДФ-3. Загальні відомос...