Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Физика и энергетика

Монтаж та експлуатація зовнішнього освітлення підприємства

Тип: контрольная работа
Категория: Физика и энергетика
Скачать
Купить
Техніка проведення монтажу світильників зовнішнього освітлення, основних електроустановочних пристроїв, магістральних щитів, групових щитків і розподільчих пунктів. Технологічна карта на пусконаладжувальні роботи. Експлуатація освітлювальних установок.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

МОНТАЖ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ЗОВНІШНЬОГО ОСВІТЛЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА

1. МОНТАЖ ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ УСТАНОВОК

1.1 ЗАГАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ

Монтаж освітлювальних установок, як правило, виконують індустріальними методами з максимальним використанням заводських електроконструкцій; комплектних вузлів і комплектних ліній електропроводок із проводами, відгалуджувальними коробками і пристроями для підвіски світильників, виготовлених у майстерних монтажно-заготівельних ділянок чи на заводах.

Блоки і вузли освітлювальних установок монтажних виробів і комплектні лінії доставляють на місце монтажу в контейнерах на спеціально обладнаних автомашинах. Для транспортування усередині монтажної зони використовуються різні механізовані і ручні візки і пристосування.

Монтаж комплектних ліній і окремих комплектних вузлів на висоті 6-12 м виконують із шарнірно-телескопічних підйомників чи монтажних кранів;на висоті до 6 м-з гідравлічних платформ ГМПП-5Д, сходів із площадкою Л-312 чи складних сходів-драбин Л-380.

На стінах, колонах, містках обслуговування і на опорах зовнішнього освітлення світильники кріплять на кронштейнах.

Висота підвісу визначається проектом і залежить від типу світильника і потужності лампи. Для більшості світильників з лампою потужністю до 500 Вт висота підвісу може бути прийнята до 6 м від підлоги;потужністю 500 Вт і більше - до 12 м.

При монтажі світильників повинне бути забезпечене правильне розташування їх у ряді і по висоті.

Введення проводів у світильники, що нагвинчуються на труби електропроводки, виконують безпосередньо з труби через горловину світильника. У світильниках, призначених для сирих приміщень, з хімічно агресивним середовищем, а також для установки на відкритому повітрі, передбачаються два отвори для роздільного введення проводів. У світильниках призначених для введення кабелю (ВРГ,СРГ і ін..), ввідні пристрої забезпечуються сальником. При відсутності сальника ввідний пристрій герметизують при монтажі після приєднання проводів до світильника.

При монтажі освітлювальних установок необхідно, щоб тип світильників, їхнє розміщення і схема керування освітленням відповідали проекту. Усі відступи від проекту погоджують із проектною організацією.

Монтаж відкритих і схованих освітлювальних мереж проводами і кабелями виконується так само, як і монтаж силових мереж, із застосуванням тих же засобів механізації електромонтажних робіт.

1.2 МОНТАЖ СВІТИЛЬНИКІВ ЗОВНІШНЬОГО ОСВІТЛЕННЯ

Світильники доставляються на місце монтажу з зарядженими проводами довжиною, достатньою для приєднання до освітлювальної мережі в найближчій відгалуджувальній коробці. З'єднання проводів усередині труб електропроводки, кронштейнів і трубчастих підвісів забороняється. У випадку одержання світильників із заводу-виготовлювальника незарядженими, зарядку роблять на монтажно-заготівельній ділянці. Для зарядки стаціонарно установлюваних світильників загального освітлення усередині приміщень застосовують мідні проводи перетином не менш 0,5 мм, а поза приміщенням - не менш 1 мм.

До початку монтажу перевіряються в МЕЗ, де їх визначають і маркують фазні і нульові провідники, а в окремих випадках виконують зарядку або перезарядку, збирають блоки світильників і комплектні світлові лінії.

Монтаж світильників складається з установки деталей кріплення і конструкцій кріплення світильників, приєднання до електричної мережі і мережі заземлення.

Для монтажу світильників застосовують типові вироби приведені в таблиці 1

Таблиця 1 - Вироби для монтажу світильників

Назва

Марка

Розміри, мм

Маса, кг

Призначення

Кронштейни

К986

Висота 560

Виліт 612

1,34

Кріплення світильників

масою до 6 кг на стінах, колонах, фермах трубним

одержувачем типу К 939

Трубчаті підвіси

К580-

К583

Довжина

630-2500

0,9-3,95

Кріплення світильників масою до 6 кг на фермах і перекриттях сталевим закрепом.

Трубчатий

утримувач

К939

Довжина 185

Ширина 60

0,42

Встановлення кроштейнів К939 на стінах і колонах.

Стойки

К120

Довжина 900

Ширина 109

2,5

Установка на фермах кронштейнів К986,трубчастих підвісів К980-

К983 і закріплених на залізобетоних

К121

Довжина 600

Ширина 109

1,5

Теж саме, кріплення кро

штейнів К986 і трубчастих підвісів К980-

К986 до стойок К120 і К121 хомутами С 437

Шпильки

К122

Довжина 310

0,34

Кріплення стойок К120 і К121 на нижньому поясі

залізобетонних ферм.

К123

Довжина 410

0,43

Основа закріпа

К127

Висота 340

3,94

Теж саме, металевих ферм.

Утримувач

світильника

У25М

Довжина 58

Виліт 50

0,13

Закріплення світильників

масою до 10 кг на кронштейнах, підвісах, стойках, що мають різьбу 3/4

монтаж зовнішній світильник

монтаж зовнішній світильник

У всіх випадках світильники монтують так, щоб вони були доступні для обслуговування із шарнірно-телескопічних підйомників, із кранів зі світлотехнічних містків, що споруджуються спеціально для цієї мети, чи з підлоги за допомогою сходів-драбин. Зі сходів-драбин обслуговують світильники, розташовані не вище 4,5 м від підлоги; із кранів - не менш 1,8 м над настилом крана, з якого обслуговують світильники.

2 МОНТАЖ ЕЛЕКТРОУСТАНОВОЧНИХ ПРИСТРОЇВ

В освітлювальних пристроях використовують різноманітні електроустановочні пристрої, такі як вимикачі та перемикачі, штепсельні з'єднання, патрони для ламп, стартери, плавкі запобіжники, автомати тощо.

Вказівки по монтажу основних електроустановочних пристроїв приведені в таблиці 2.

Таблиця 2 - Монтаж основних електроустановочних пристроїв

Монтажна операція

Нормовані розміри

Монтажні вказівки

Встановлення вимикачів

та перемикачів відкрито

в зовнішніх умовах.

Висота від підлоги 1,5 м.

На скобах з вводом на

провідниках знизу через сальникові уплотнювачі. Вимикачі бризкозахищені.

Захисне заземлення (занулення) вимикачів.

Окремі відгалуження від нульового електропровідника приєднують заземлюючим гвинтом, який знаходиться на металевому корпусі виробу.

3. МОНТАЖ ЩИТІВ, ЩИТКІВ ТА РОЗПОДІЛЬЧИХ ПУНКТІВ

Магістральні щити, групові щитки і розподільчі пункти служать для приймання, обліку і розподілення електроенергії і захисту живлячих і групових освітлювальних мереж від перевантаження та струмів короткого замикання.

В якості щитів для промислових підприємств застосовують ввідно-розподільчі пристрої (ВРП), які є комплектними пристроями для приймання і розподілення електроенергії і захисту відхідних ліній в мережі трьохфазного струму. Вмонтовуються захисні та комутаційні пристрої, вимірювальні пристрої, апарати автоматики, з виконаними усіма внутрішніми і міжпанельними електричними з'єднаннями.

Освітлювальний щиток представляє собою стальний ящик, всередині якого на з'ємному шасі вмонтована...

Другие файлы:

Монтаж силової мережі цеху
Призначення підприємства і цеху, технічна характеристика споживачів електричної енергії. Розрахунок і вибір системи освітлення, електропривода, пусков...

Реконструкція системи зовнішнього освітлення території ДТЕЦ
Сучасний стан освітлення ДТЕЦ. Енергічноекономічні варианти заміни ламп. Перевірка встановленого освітлення. Результати перевірки розрахунків освітлен...

Система зовнішнього освітлення футбольного стадіону розміром: довжина 110 м, ширина–60 м
Фактори, які впливають на енергоощадність освітлювальної системи (установки). Вибір економних видів освітлення та оцінка їх практичної ефективності. Р...

Виробниче освітлення
Значення раціонального освітлення. Класифікація систем виробничого освітлення. Нормування і розрахунок природного та штучного освітлення. Біологічна о...

Влаштування, монтаж і ремонт освітлювальних електроустановок
Освітлювальною електроустановкою називається спеціальний електротехнічний пристрій, призначений для освітлення територій, приміщень, будинків і споруд...