Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Физика и энергетика

Вибір оптимального варіанта проекту електростанції

Тип: контрольная работа
Категория: Физика и энергетика
Скачать
Купить
Обґрунтування можливих варіантів теплопостачання для теплоелектроцентралі. Проведення вибору оптимального обладнання для повного забезпечення в теплі району м. Львів. Розрахунок та порівняння основних техніко-економічних показників ТЕЦ та котельні.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

1. Техніко-економічне обґрунтування можливих варіантів ТЕЦ

У зв'язку з величезною роллю енергетики в народному господарстві вибір оптимального варіанта проекту електростанції має велике значення для економіки країни.

Електростанції характеризуються дуже високою капіталоємністю, великим терміном будівництва і тривалим періодом експлуатації. До них висувають високі вимоги по забезпеченню надійності й економічності роботи, високого рівня продуктивності і безпеки праці.

Далі проводяться розрахунки трьох варіантів теплопостачання і вибір найбільш оптимального з них. Розрахунок проводиться за методикою.

1.1 Вибір основного обладнання

При комбінованій схемі теплопостачання для ТЕЦ, що працюють в енергосистемі, необхідно вибирати основне устаткування таким чином, щоб забезпечити покриття теплових навантажень за допомогою найбільш потужного устаткування при оптимальному коефіцієнті теплофікації.

Проведення вибору оптимального обладнання для повного забезпечення в теплі деякого району м. Львів будемо проводити в трьох варіантах:

а) ТЕЦ з турбінами ПТ;

б) ТЕЦ з турбінами Т та Р;

в) котельня.

Підприємства та населення м. Львів потребує тепло (пар та гарячу воду), тому для покриття теплового навантаження будують ТЕЦ з турбінами ПТ (ці турбіни дозволяють відпуск пари на покриття промислового та теплофікаційного навантаження), або з турбінами типу Т та Р. Теплове навантаження також можливо покрити й за рахунок котлів в котельні. Основною відмінністю ТЕЦ від котельні є виробництво крім теплової енергії ще й електроенергії, частина якої йде на покриття власних потреб.

Для проектування ТЕЦ або котельні треба врахувати обов'язково екологічний фактор, тобто прорахувати варіанти використання більш дорогого палива - газу, але більш-менш екологічного, або дешевого палива, яким є кам'яне вугілля й витратити великі кошти на спорудження очисних споруд.

Отже, розглянемо кожен з трьох варіантів й виберемо основне обладнання, що забезпечить м. Львів в тепловому навантаженні.

ТЕЦ з турбінами ПТ

Виходячи з техніко-економічних характеристик турбін типу ПТ доцільно використовувати турбіну типу:

ПТ-135/165-130/15

Номінальний виробничий і опалювальний відбори відповідно становлять: Dвир/Dопал = 320/210 т/год. Для покриття виробничих потреб потрібно встановити дві таких турбіни. Виробнича потреба становить 600 т/год, а пропускна здатність цих двох турбіни по пару становить: 2320=640 т/год ( загальна пропускна здатність виробничих відборів турбін повинна бути не меншою ніж загальна потреба ). Навантаження виробничого відбору кожної з турбін становить: 6002=300 т/год, що на 320-300=20 т/год нижче від номінальної продуктивності цього відбору. Тому надлишок пари в 20 т/год з кожної з турбін піде на покриття опалювального навантаження.

Витрати пари на опалювальний відбір кожної з турбін становитиме:

або теплова потужність опалювального відбору становитиме:

Для перевірки забезпечення покриття теплового навантаження скористаємось формулою, що визначається коефіцієнтом теплофікації:

де QТурб - сумарна величина навантаження опалювальних відборів усіх турбін, МВт;

QМакс - максимальне навантаження в гарячому водопостачанні, МВт.

Оптимальне значення коефіцієнта теплофікації залежить від типорозміру і початкових параметрів пари турбіни, тривалості опалювального періоду, режиму роботи ТЕЦ у неопалювальний період і навантаження у гарячому водопостачанні. Для середніх умов оптимальне значення коефіцієнту теплофікації лежить у межах:

=0,5…0,65

Отже,

,та QМакс=500 МВт (по завданню).

де n=2 - кількість турбін типу ПТ.

Значення лежить в допустимих межах. Після того, як ми визначилися з кількістю турбін вибираємо енергетичні й водонагрівальні котли. Для покриття пікового навантаження у гарячій воді використовують водонагрівальні котли марки КВГМ-100, або КВГМ-180 (паливом для них є газ та мазут).

Для визначення кількості котлів марки КВГМ розрахуємо пікове навантаження по гарячому водопостачанню за формулою:

QПік=QМакс - nQВідб =500 - 2142=2116 МВт185,7 Гкал

Для визначення витрат на будівництво, на обладнання, на обслуговування і інші, приймаємо: 1КВГМ-180, а частину опалювального навантаження, що залишилась (185,7-180=5,7 Гкал=6,66МВт ) можна покрити за рахунок пікових мережних підігрівачів, що живляться паром від РОУ. Для покриття парового навантаження рекомендується встановити котли з паропродуктивністю: 320, 420 та 500 т/год. Приймаємо варіант ТЕЦ з поперечними зв'язками, тобто 2 котла на 1 турбіну, для забезпечення достатньої надійності.

Отже, для 2ПТ-135, що потребують по 760 т/год пари на кожну турбіну приймаємо таку кількість котлів:

4420 т/год

ТЕЦ з турбінами Т та Р.

так, як по завданню потрібно повністю забезпечити теплом, як промисловість так і населення, то можна встановити два типи турбін: турбіни типу Т, та турбіни типу Р.

Турбіни типу Р будуть повністю покривати навантаження споживачів, а турбіни типу Т повинні повністю покрити теплофікаційне навантаження.

Спочатку вибираються турбіни типу Р для повного забезпечення в парі промислових споживачів, ця потреба становить 600 т/год та з тиском 1.3 МПа. Тому приймаємо,

2Р-50-130

з пропускною здатністю виробничого відбору 310 т/год кожна, з витратою пари по 370 т/год. Надлишок пари становить:

або .

Надлишок пари піде на покриття теплового навантаження у гарячій воді.

Для покриття теплового навантаження приймаємо одну турбіну марки :

Т-175/210-130

З номінальним відбором потужністю 314 МВт, й максимальною витратою пари на турбіну

Проведемо перевірку по забезпеченню теплового навантаження, для цього скористаємось формулою що визначає коефіцієнт теплофікації:

де - надлишок тепла, що йде на покриття теплофікаційного навантаження з турбін типу Р;

- навантаження опалювального відбору турбіни типу Т.

Як бачимо, значення , майже лежить у допустимих межах. Після вибору турбін обираємо енергетичні та водонагрівальні котли (якщо є в цьому потреба).

Водонагрівальні котли забезпечують покриття пікових навантажень у гарячій воді:

QПік= QМакс - QТурб=500-(15,1+314)=170,9 МВт

Для покриття пікових навантажень достатньо одного котла марки КВГМ-180

Для вибору кількості парових котлів визначимо сумарну потребу турбін в парі за формулою

2хР+Т=2DР-50+ DТ-175=2370+760=1500 т/год.

Щоб забезпечити парою 2хР та 1хТ потрібно встановити парові котли з паропродуктивністю 420 т/год, тобто

4х420 т/год

Котельня.

Вважається, що котельня - це майже та сама ТЕЦ, але без обладнання, що дозволяє виробляти електроенергію

(турбіна, генератор, тощо). для покриття теплового навантаження в гарячій воді та парі, приймаємо з розрахунку на 1 запасний, тобто

Якщо, кількість парових котлів nПК>8, то треба будувати дві котельні.

- потреба в парі промислових споживачів(за умовою завдання).

- паропродуктивність одного парового котла.

Паропродуктивність парового котла вибирається з номенклатурного ряду: 50, 75, 100, 160 т/год. Отже, для покриття парового навантаження приймається 5х160 т/год.

для забезпечення покриття теплового навантаження в гарячій воді використовують водонагрівальні котли. Кількість таких котлів приймається без резерву, тобто

де - загальна потужність в гарячому водопостачанні м. Львів(за завданням);

- номінальна потужність водонагрівального котла, вибирається з такого номенклатурного ряду водогрійних котлів: 50, 100, 180 Гкал/год .

Отже, для покриття теплового навантаження в гарячому водопостачанні м. Львів потрібно встановити водогрійні

котли типу: 3х180 Гкал/год

1.2 Розрахунок та порівняння основних техніко-економічних показників ТЕЦ та котельні

В даному розділі проводиться техніко-економічний аналіз вибору теплопостачальної системи(ТЕЦ або котельня ). Основними порівняльними характеристиками є витрати палива на виробіток електроенергії та тепла, витрати електроенергії на власні потреби ТЕЦ чи котельні, капіталовкладення в новобудову, заробітна платня обслуговуючого персоналу та інші витрати. Ці показники заносяться в таблицю 1.1. й з неї робиться вже остаточне рішення, щодо спорудження теплопостачальної системи.

1.2.1 Розрахунок капіталовкладень для ТЕЦ та котельні

Сумарні капіталовкладення для ТЕЦ розраховуються за формулою:

КТЕЦБСОБ , у.о.

де КБС - капіталовкладення для будівель та споруд, у.о.;

КОБ -...

Другие файлы:

Розробка ескізного проекту циліндричного редуктора
Вибір оптимального варіанта компонування редуктора, конструювання валів і основні розрахунки. Визначення ресурсу підшипників проміжного вала редуктора...

Вибір варіантів маршрутів обробки деталі (МОД) та попередній вибір обладнання
Остаточне компонування механічної обробки деталі, етапи та особливості його здійснення. Рекомендації щодо підбору оптимального варіанта. Схема послідо...

Інформатизація в сучасному світі
Інформатизація бізнесу: сутність, цілі, проблеми забезпечення. Оцінка сучасних програмних продуктів і вибір оптимального варіанта. Процедури створення...

Вибір найкращого варіанта ГВС гнучкої виробничої системи

Вибір схеми видачі потужності електростанції типу АЕС
Розподільні пристрої (РУ) підвищених напруг електричних станцій. Вибір генераторів і блокових трансформаторів, розподіл генераторів між РУ. Варіанти с...