Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Физика и энергетика

Аналіз стану технологічного процесу лінії приготування томатної пасти

Тип: курсовая работа
Категория: Физика и энергетика
Скачать
Купить
Розробка проекту електрифікації, автоматизації та енергопостачання цеху і лінії приготування томатної пасти. Обґрунтування, вибір та розрахунок апаратів керування і захисту, низьковольтних комплектних пристроїв. Економічна оцінка проектного рішення.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

ВСТУП

Невідкладною задачею у теперішній час є докорінне покращення промислового виробництва та задоволення потреб людей. При цьому особливе значення надається забезпеченості промисловості властною сировиною, покращенню її якості, найбільш ефективному використанню при найменших затратах праці та засобів.

Широке поширення здобуває використання томатної пасти. Приготування томатної пасти відбувається в спеціальних цехах, це дозволяє краще використовувати виробничі потужності, сконцентрувати велику кількість операцій в одному місці, знизити затрати праці на виробництво томатної пасти.

Аналіз стану технологічного процесу лінії приготування томатної пасти, яка входить в загальний комплект приготування харчової продукції, свідчить про його низький рівень механізації, електрифікації, автоматизації та енергопостачання. Наслідком цього є недостатня якість та висока собівартість кінцевого продукту, важкі умови праці обслуговуючого персоналу.

Все вищевикладене обумовлює необхідність розробки проекту електрифікації, автоматизації та енергопостачання цеху і лінії приготування томатної пасти, який забезпечити не тільки зниження долі ручної праці, але й покращення продукту, що приготовляється, зниження енергоспоживання.

1 МЕХАНІЗАЦІЯ ВИРОБНИЧОГО ПРОЦЕСУ

1.1 Обґрунтування та вибір стандартного технологічного обладнання

На основі аналізу прийнятого технологічного процесу (лінія приготування томатної пасти) проводимо вибір стандартного технологічного обладнання. Обладнання обираємо схоже за продуктивністю шляхом порівняння декількох варіантів за показниками якості продукції, кількості відходів і втрат сировини, безперервності роботи, рівня механізації праці, питомим втратам пару, води, електроенергії, чисельності працюючого персоналу, безпечності умов праці. В результаті аналізу було обрано наступний комплект машин та механізмів:

- мийна машина КМ-1;

- транспортер інспекційний КТВ;

- машина протиральна КПТ;

- котел варильний МЗС-374.

Визначені характеристики технологічного обладнання заносимо до таблиці 1.1.

Таблиця 1.1 - Паспортні дані стандартного технологічного обладнання лінії приготування томатної пасти

Найменування

Призначення

Тип

Продуктивність, П, т/год

Потужність, Р, кВт

Машина мийна

Видалення бруду

КМ-1

2,5-3

1,7

Транспортер інспекційний

Транспортування

КТВ

10

1

Найменування

Призначення

Тип

Продуктивність, П, т/год

Потужність, Р, кВт

Машина протиральна

Протирання сировини

КПТ

10

10

Котел варильний

Варка

МЗС-374

1,5

1,7

1.2 Обґрунтування, розробка та опис схеми скомбінованої функційної технологічного процесу

На основі прийнятого технологічного процесу розробляємо схему скомбіновану функцій ну приготування томатної пасти. На схемі показано зовнішні контури технологічних машин, ті конструктивні елементи, які розкривають фукційне призначення технологічного обладнання, а також напрямок руху продукту і умовні познаки електроприймачів. Схема представлена на рисунку 1.1.

1 - мийна машина; 2 - конвеєр інспекційний; 3 - машина протирочна; 4 котел варильний.

Рисунок 1.1 - Схема комбінована функцій на лінії виробництва томатної пасти

Технологічна лінія приготування томатної пасти працює наступним чином.

В початковий момент часу барабанна мийна машина КМ-1 заповнюється водою, після цього необроблені томати починають надходити до мийної машини. Після заповнення необхідної порції, починає обертатися барабан мийної машини: в першій секції барабана відбувається відмочування бруду, в другій секції - безпосередньо процес миття, в третій секції - ополіскування помитих томатів проточною водою. Далі очищені та помиті томати поступають на транспортер інспекційний КТВ, де відбувається його сортування та інспектування: видалення гнилих та недозрілих томатів.

Після інспектування томати подаються до протиральної машини КПТ, де за допомогою зміни решіток регулюють томатної маси. Потім ця маса йде до варильного котла МЗС-374, де при температурі 70єС та на протязі 40 хвилин виварюється вода. По закінченні продукцію передають на фасування.

1.3 Опис приміщень, умов роботи електрообладнання та компоновка машин та апаратів

З метою правильного вибору електрообладнання та кабельно-провідникової продукції та електротехнічних матеріалів проводимо класифікацію приміщень згідно вимог нормативних документів (ПУЕ). Цех по приготуванню томатної пасти відноситься до вологих приміщень. Вологі приміщення - це приміщення, в яких пари або волога, що конденсується, виділяється недовгочасно в невеликій кількості, відносна вологість більше 60%, але не перевищує 75%. За ступенем ураження електричним струмом воно відноситься до особливо небезпечних приміщень, тому що є наявність двох умов: струмопровідна підлога і можливість одночасного дотику людини до металевих частин електрообладнання, що мають зєднання з землею, металоконструкціями будівлі, технологічними апаратами, механізмами. Електрощитова за умовами зовнішнього середовища відноситься до сухих приміщень (сухі приміщення - це приміщення, в яких відносна вологість не перевіщує 60%) та за ступенем ураження електричним струмом - до приміщень з особливою небезпекою, тому що одночасно є наступні умови: струмопровідна підлога і можливість одночасного дотику людини до металевих частин електрообладнання, що мають зєднання з землею, металоконструкціями будівлі. На основі отриманої класифікації, вибираємо кліматичне виконання, категорію розміщення та ступінь захисту відповідного електрообладнання і результати заносимо до таблиці 1.2.

Таблиця 1.2 - Характеристика приміщень виробничого об'єкту та умов роботи електрообладнання

Найменування приміщення

Характеристика

приміщень

Умов роботи ел. обладнання

За умовами навколишнього середовища

За ступенем ймовірності ураження ел. струмом

Кліматичне виконання та категорія розміщення

Ступінь захисту

НКП, Ел. двигун

ПЗА

Електрощитова

Сухе

Особливо небезпечне

У3

ІР20

ІР20

Цех

Волога

Особливо небезпечне

У3

ІР54

ІР20

1.4 Розробка вимог до технологічного процесу

Згідно з обраним технологічним процесом, санітарними та зоотехнічними нормами, правилами техніки безпеки, розробляємо наступні вимоги до технологічного процесу:

ѕ Швидкість обертання диску мийної машини КМ-1 не більше 51 об/хв;

ѕ На одне завантаження в барабан мийної машини КМ-1 повинно йти не більше 80 кг сировини;

ѕ Швидкість руху стрічки транспортеру КТВ повинна бути не більше 0,16 м/с;

ѕ Рівень сировини на стрічці транспортера КТВ повинна бути до 150 мм;

ѕ Діаметри сит в протиральній машині КПТ для протирання овочів повинні бути від 0,8…1,5 мм;

ѕ Частота обертання ротора машини КПТ при протиранні овочів має бути до 700 об/хв;

ѕ Об'єм сировини варильного котла МЗС-374 повинно не перевищувати 300 л;

ѕ Температурний режим повинен забезпечуватись до75°С.

2 ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНА ЧАСТИНА

2.1 Визначення параметрів контролю і розробка електротехнічних вимог до системи керування технологічним процесом

Для забезпечення автоматизації технологічного процесу виробництва томатної пасти передбачаємо наступні параметри контролю:

ѕ Контроль заванта...

Другие файлы:

Експертиза якості томатної пасти
Технологія проведення комплексної експертизи. Ідентифікаційні ознаки томатної пасти. Її дефекти, причини їх виникнення. Правила приймання і відбір про...

Автоматизація процесу виробництва м'ясних посічених напівфабрикатів
Обґрунтування рецептурного складу продукту. Асортимент напівфабрикатів м'ясних посічених. Аналіз технологічного процесу виробництва. Опис обладнання а...

Технологія приготування розсипчастих каш
Характеристика підприємства громадського харчування. Дослідження етапів організації технологічного процесу. Товарознавчий аналіз сировини. Особливості...

Розробка компоновки автоматизованої лінії розливу пива продуктивністю 6000 пл.год
Розробка структури технологічного процесу пакування пива, транспортних і допоміжних процесів. Визначення кількості одиниць основного технологічного об...

Розробка граф-дерева та розмірний аналіз технологічного процесу виготовлення втулки
Побудова граф-дерева технологічного процесу виготовлення деталі "втулка". Виявлення технологічних розмірних ланцюгів з розмірної схеми та за допомогою...