Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Транспорт

Аварії на дорогах та наркотики

Тип: реферат
Категория: Транспорт
Скачать
Купить
Список небезпечних для здоров'я водія факторів. Зростання кількості аварій. Причини дорожньо-транспортних пригод з постраждалими. Вживання алкоголю, наркотиків, заспокійливих та стимулюючих препаратів як причина аварій на дорогах з тяжкими наслідками.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту

Київський національний торговельно-економічний університет

Кафедра інженерних та технічних дисуиплін

Рефератна тему:

"Аварії на дорогах та наркотики"

Виконала:

Рябова Олена

ФЕМП 5-11

Викладач:

Пострелко В.М.

Київ 2012

Українські дороги відносять все більше людських життів. Даїшники винять водіїв, які не дотримують правила, а водії - стан дорогий і відсутність знаків.

Дорожньо-транспортна пригода (ДТП) - зіткнення транспортного засобу з іншими об'єктами. При цьому можуть загинути або одержати поранення люди, можуть бути ушкоджені транспортні засоби, спорудження, вантажі або заподіяний інший матеріальний збиток. Традиційно до списку "небезпечних для здоров'я водія факторів" відносять:

порушення правил дорожнього руху, у тому числі:

алкогольне (наркотичне) сп'яніння;

розмови по стільниковому телефону;

паління;

їжа за кермом;

керування електронними пристроями (наприклад радіо, CD програвачем або GPS) під час руху;

прослуховування музики [2].

Нинішня ситуація на українських трасах нагадує правила смертельної "Російської рулетки". Тільки у Києві зареєстровано трохи більше 1 млн автомобілів. Всього ж в Україні, по неофіційних підрахунках, щодня на дороги виїжджає близько 10-12 млн. машин, включаючи легковички, вантажівки, автобуси, мотоцикли. Недивно, що при такому навантаженні на трасах щодня відбувається величезне число ДТП.

Щорічно число аварій росте неймовірними темпами. По офіційному зведенню ДАІ, лідирує в такому антирейтингу (тобто прирості кількості ДТП) Харківська - 43,4%, Донецька - 36,5%, Запорізька - 33,7% і Київська області - 30,9% [1].

Рис.1. Основні причина ДТП з постраждалими [1]

Алкоголь або наркотики більш ніж якийсь інший фактор вбивають здатність ясно мислити і безпечно водити автомобіль чи інший транспортний засіб.

Алкоголь - не єдина речовина, яка впливає на здатності безпечно водити транспортний засіб. Багато ліків, які запатентовані (так само як і нелегальні) і відпускаються за рецептом мають побічні ефекти, які підвищують ризик водіння транспортного засобу. Тоді як точно визначити ступінь впливу якогось певного лікарського засобу на виникнення аварії досить важко, відомо який вплив роблять різні наркотичні речовини на процес водіння. Також відомо, що спільний вплив алкоголю і якогось наркотика більш небезпечно, ніж їх вплив окремо.

Заспокійливі, такі як седативні засоби, барбітурати і транквілізатори (Quaalude, Librium, "Red Devils", PCP або "angel dust"), викликають замішання, погану координацію, депресію, нерозбірливу мову, запальність. Ці препарати послаблюють всі важливі навички їзди на транспортному засобі.

Стимулятори, такі як кокаїн, "speed", "bennies", "dexies '," crystal", амфетамін і бензедрин можуть, як здається, зробити людину упевненою та уважною. Але часто після цього слідує депресія і надзвичайна втома, коли дія наркотику проходить. Стимулятори послабляють такі здібності та вміння як прийняття рішень на дорозі, знання дороги, бачення інших машин, вибір швидкостей і уважне водіння [3].

Марихуана (також Weed або Grass) змінює в людині сприйняття часу та простору, і вона починає мислити фрагментами. Збільшується час реакції і погіршується пам'ять. Це призводить до погіршення знання дороги, ослаблення спостереження, уваги до інших машин, нічного бачення, вибору швидкостей, гальмування, уважного водіння, і до маневрів ухилення.

Вживання марихуани незадовго до автомобільної поїздки в два рази збільшує шанс потрапити в дорожню катастрофу в порівнянні з тими водіями, які не вживають наркотики, алкоголь або тютюн, заявляють канадські вчені в статті, опублікованій в журналі BMJ.

В даний час наркотики на основі конопель є найбільш поширеними наркотичними засобами в світі. Одними з причин цього феномена можна вважати складність у точній оцінці шкоди організму і відсутність консенсусу з приводу існування психологічної та фізичної залежності від "травички". При цьому, за даними опитування 2009 року, наприклад, близько 15% молодих шотландців вживали марихуану за 12 годин до поїздки на особистому автомобілі.

Група біологів під керівництвом Марка Асбріджа (Mark Asbridge) з університету Далхаузі в місті Галіфакс (Канада) проаналізувала дані, отримані іншими вченими в рамках дев'яти досліджень, спрямованих на вивчення впливу марихуани на частоту дорожньо-транспортних пригод.

За словами дослідників, вивчені ними наукові роботи включали в себе в себе дані по 49,5 тисячі учасників, частина з яких брала наркотик незадовго до поїздки на автомобілі. Автори всіх робіт опитували людей, які в недавньому минулому пережили автомобільну катастрофу чи інший вид дорожньо-транспортних пригод. У кожному разі респондентів запитували, чи вживали вони наркотики чи алкоголь за три або 12 годин до події, після чого брали проби крові та сечі для аналізу [3].

Асбрідж і його колеги об'єднали ці дані і проаналізували їх заново. Виявилося, що люди, які вживали марихуану незадовго до поїздки, потрапляли в ДТП в два рази частіше ніж ті, хто вів здоровий спосіб життя. Втім, алкоголь значно більше впливав на шанс потрапити в аварію - про це говорять дані всіх досліджень, використаних біологами.

З іншого боку, автори нової роботи асоціюють вживання конопель з високим відсотком аварій, які закінчувалися смертю одного з водіїв. Втім, за словами вчених, залежність між дозою наркотику і частотою смертельного результату, безсумнівно, існує, однак її вкрай складно виміряти через те, що багато вижили потерпілі відмовляються проходити тест на наркотики.

Табл.1

ДТП з тяжкими наслідками від прийняття наркотичних засобів на території України за 10 місяців 2012 року [1]. ( (5-4-28) де: 5 - всього ДТП, 4 - осіб загинуло, 9 - осіб постраждало.)

Місяць

ДТП

Січень

5-4-9

Лютий

3-5-8

Березень

2-7-0

Квітень

1-3-1

Травень

4-0-8

Червень

3-0-2

Липень

1-0-0

Серпень

2-2-0

Вересень

3-1-1

Жовтень

1-0-0

Героїн (також H, "horse", "smack" або "scag") призводить до дзвону у вухах, дрімоті, сонному стану, заціпенінню і звикання до наркотику. Героїн послаблює всі важливі водійські навички.

За статистикою, неконтрольований прийом ліків так само часто стає причиною дорожніх аварій, як і алкоголь, наркотики. В дорозі, особливо в далекій поїздці, підстерігає чимало небезпек. І вже якщо людина сідає за кермо, потрібно мати укомплектовану аптечку водія і знайти час вивчити прийоми по наданню першої долікарської допомоги. Наявність хронічних захворювань, як правило, вимагає від водія підвищеної обережності. Раптові напади стенокардії та деяких інших захворювань часто провокують зовнішні обставини: складна дорожня обстановка, з'ясування стосунків на підвищених тонах і навіть різке охолодження тіла (наприклад, коли водій сідає вранці на холодне сидіння).

Якщо виникла необхідність в медикаментної підтримки, потрібно приймати препарати тільки в наказаних дозах; не можна дозувати ліки "на око".

Нікотин заважає повноцінному засвоєнню активних компонентів ліків. Багато водіїв, не дочекавшись ефекту, збільшують дозу. У результаті може виникнути передозування з супутніми їй неприємностями.

Після прийому психотропних препаратів за кермо краще не сідати. Дія цих ліків може виявитися непередбачуваним, навіть в тому випадку, якщо їх приймали напередодні ввечері. До них відносяться нейролептики, антидепресанти, транквілізатори, седативні, снодійні і препарати літію.

Крім класичних психотропних засобів загальмованість викликають деякі гіпотензивні препарати, які знижують тиск, практично всі антигістамінні засоби, використовувані для лікування алергій, і опіоїди - наркотичні речовини, близькі до морфіну. З названими препаратами також слід дотримуватися обережності [4].

Нейролептики гальмують роботу цен...

Другие файлы:

Техногенні катастрофи, як фактор загрози біорізноманіттю
Характеристика понять про техногенні катастрофи: аварії на радіаційно-небезпечних об'єктах, аварії з викидом сильнодіючих отруйних речовин, транспортн...

Оцінка хімічної обстановки внаслідок аварії на хімічно-небезпечному об'єкті з виливом небезпечних хімічних речовин
Довгострокове (оперативне) прогнозування наслідків можливої аварії на хімічно небезпечному об'єкті з виливом небезпечних хімічних речовин. Організація...

Чорнобильська катастрофа та її наслідки
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС): дослідження коріння трагедії. Історія ЧАЕС до аварії. Принципи роботи ЧАЕС. Розвиток подій під...

Мосты и сооружения на автомобильных дорогах
В книге приведены сведения об основных искусственных сооружениях, встречающихся на дорогах: мостах, трубах, тоннелях, специальных сооружениях на горны...

Віяльні руйнування підпірних гідроспоруд
Розробка схеми ланцюгової аварії, яка формується в межах басейну рік з притоками і відзначається масовими руйнуваннями гідроспоруд. Описання мережі гр...