Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Краеведение и этнография

Творчі спілки Рівненщини

Тип: курсовая работа
Категория: Краеведение и этнография
Скачать
Купить
Характеристика творчої спілки. Діяльність Рівненської обласної асоціації композиторів Національної музичної спілки України. Основні напрямки діяльності громадської організація "Творче об’єднання "Коляда". Особливості діяльності творчих спілок Рівненщини.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

План

Вступ

1. Спілка кобзарів

2. Рівненське фольклорно-етнографічне товариство

3. Творче об'єднання “Коляда”

4. Рівненська обласна асоціація композиторів Національної музичної спілки України

5. Рівненська обласна організація Національної спілки художників України

6. Рівненська обласна організація Національної спілки архітекторів

7. Рівненське обласне краєзнавче товариство Всеукраїнської спілки краєзнавців

Висновок

Список використаних джерел

Вступ

Творча спілка - добровільне об'єднання професійних творчих працівників відповідного фахового напряму в галузі культури та мистецтва, яке має фіксоване членство і діє на підставі статуту.

Основними напрямами діяльності творчої спілки є:

- розвиток національної культури та мистецтва, розроблення і втілення в життя культурно-мистецьких заходів, організація творчих конкурсів, виставок, авторських вечорів, прем'єр, фестивалів тощо;

- створення умов для творчої праці, підвищення професійного, наукового та загальнокультурного рівня членів творчої спілки, виховання творчої молоді, оволодіння нею досягненнями національної та загальнолюдської культури;

- пошук талантів серед молоді та сприяння їх творчому розвитку;

- видання газет, журналів, книг та іншої друкованої продукції, створення кіно- та відеофільмів з метою популяризації досягнень української та світової культури і мистецтва, творчого доробку членів спілок;

- турбота про правовий, соціальний та професійний захист членів творчої спілки;

- сприяння відродженню, розвиткові та популяризації народної творчості;

- постійна співпраця з педагогічними та науково-педагогічними колективами навчальних закладів;

- подання допомоги в навчально-виховній роботі педагогічним колективам у патріотичному, культурному та інтелектуальному розвитку дітей та молоді, у морально-етичному та естетичному вихованні;

- сприяння обміну культурними цінностями, співробітництво між діячами культури і мистецтва різних країн, національними і міжнародними організаціями культури та мистецтв;

- виховання поваги до історико-культурних цінностей, традицій українського та інших народів.

творчий спілка рівненський об'єднання

1. Спілка кобзарів

З давніх-давен в українців існувало три символи, що були невід'ємною частиною держави. Це калина, тризуб і бандура. Калина - символ вірності та чистоти, тризуб - сміливості, волі та незалежності, а бандура - вільної української душі, яка не могла в собі стримати жагучий порив дзвінкої чи сумної пісні. Навіть славні козаки, йдучи походом на турків, не забували взяти із собою цей інструмент. Бо що, як не бандура, підтримає на чужині тиху думу про рідний край? А кобзарі - сиві дідусі у полотняній одежині, що ходили від села до села, - завжди були бажаними гостями у кожній селянській хаті. Бо там, де звучала бандура, завжди було чути спів, і всі незгоди відходили ніби самі собою.

Кобзарське мистецтво, на яке за радянських часів було фактично накладено табу, не набагато розвинулося і за правління псевдоукраїнської влади, яка вже стала надбанням історії. Про це свідчить хоча б той факт, що Спілка кобзарів України, заснована ще у 80-ті роки, лише віднедавна набула статусу національної, а класи з гри на бандурі відчували нестачу найнеобхіднішого - якісних інструментів.

Хоча у наш час більшої популярності набули музичні напрямки, спрямовані на не надто вибагливого слухача, бандура все ж не здає своїх стійких позицій.

В місті Рівне існує унікальна Спілка кобзарів, створена у 1994 році. Її мета - пропаганда кобзарського мистецтва, адже воно, на думку багатьох видатних людей, найглибше розкриває щирість душі українця.

Засновником Спілки кобзарів на Рівненщині став унікальний творчий чоловік, викладач музичного училища по класу бандури, Анатолій Грицай.

Одним з найголовніших завдань Спілки є налагодження системного характеру збору і запису кобзарської спадщини, аудіо і відеозаписів виконавської манери кобзарів яким виповнилося понад 60 років. Цей спілчанський проект, крім наукового та практичного значення, має й виховну функцію, бо здійснюється за участю студентів-бандуристів музичних ВУЗів України.

Рівненська обласна організація НСКУ здійснює організаційну і творчу координацію зусиль для пропаганди і популяризації споконвічного кобзарського музикування засобами масової пропаганди - радіо, телебачення, участі у престижних державних акціях тощо.

Одним з дієвих заходів Спілки, спрямованих на пропаганду кобзарського мистецтва, є організація і участь у проведенні фестивалів, конкурсів, творчих вечорів провідних кобзарів і бандуристів.

НСКУ сприяє проведенню фестиваль кобзарського мистецтва ім. Костя Місевича на Рівненщині. З метою залучення кобзарської юні до музичного життя, започатковано проведення Всеукраїнського конкурсу юних бандуристів «Волинський кобзарик».

Пріоритетним напрямком Рівненської обласної організації НСКУ визнано видавничу діяльність.

Важливим аспектом діяльності Спілки є налагодження контактів та співпраця з близькою та далекою українською діаспорою. Колективними членами НСКУ є Детройтська капели бандуристів ім. Т.Г. Шевченка, капели бандуристів Краснодарського музично-педагогічного коледжу, канадської, аргентинської, німецької діаспори. Крім того.

Поряд з певними досягненнями Спілка відчуває труднощі у питаннях по виготовленню та реконструкції і реставрації традиційних музичних інструментів, підвищенні професійної майстерності кобзарів-лірників, проведенні науково-практичних конференцій, семінарів для керівників ансамблів та капел бандуристів, організації концертної діяльності.

2. Рівненське фольклорно-етнографічне товариство

Рівненське фольклорно-етнографічне товариство (Асоціація діячів фольклору Рівненського обласного відділення Національної музичної спілки) створено в 1996 році з метою координації зусиль окремих науковців та дослідників, організацій, установ, творчих спілок та об`єднань міста й області з питань вивчення, відродження, успадкування та пропаганди етнокультурної спадщини Рівненщини. Членами товариства є наукові працівники Обласного краєзнавчого музею, Обласного центру народної творчості, науковці з вищих та середніх навчальних закладів міста, керівники фольклорних колективів.

Основними завданнями Рівненського фольклорно-етнографічного товариства є:

· проведення експедиційно-пошукової та науково-дослідної роботи з фіксації пам`яток традиційної культури Рівненського Полісся та Волині;

· створення бази даних та упорядкування фольклорного архіву на основі сучасних технологій;

· відродження та популяризація традиційних свят і обрядів, організація та проведення фольклорних фестивалів і конкурсів;

· проведення семінарів та курсів підвищення кваліфікації керівників фольклорних колективів, виробничої практики студентів вищих навчальних закладів міста й області;

· всебічна підтримка діяльності фольклорних гуртів та виконавців традиційної музики;

· створення Проблемної лабораторії з питань дослідження етнокультурної спадщини Рівненського Полісся та успадкування традиційної манери виконання.

За роки, що минули від початку діяльності членами товариства проведено близько сорока експедицій у Володимирецький, Сарненський, Дубровицький, Рокитнівський, Березнівський, Костопільський, Зарічненський райони нашої області. Зафіксовано значну кількість пам`яток духовної й матеріальної культури Рівненського Полісся. Фонди товариства на сьогодні налічують 125 аудіо- касет, 15 відео- касет, 1115 фотографій, 67 малюнків, колекцію народних костюмів, виробів народно-вжиткового мистецтва та предметів побуту поліщуків.

Членами товариства постійно проводиться робота по опрацюванню та упорядкуванню фольклорного архіву експедиційних матеріалів. На основі цієї роботи вийшли друком чотири випуски книги "Етнокультурна спадщина Рівненського Полісся" (2001, 2002, 2003 рр.).

Члени рівненського фольклорно-етнографічного товариства беруть активну участь у підготовці та проведенні Міжнародного молодіжного фестивалю традиційної народної культури "Древлянські джерела" (м. Рівне), Міжнародного фестивалю дитячого фольклору "Котилася торба" (м. Кузнецовськ) та „Коляда" (м. Рівне).

3. Творче об'єднання “Коляда”

Рівненська міська громадська організація “Творче об'єднання “Коляда” зареєстроване 18 липня 1995 року. Голова: Федоришин Микола Васильович.

Основні напрямки діяльності:

§ організація та проведення культурно-мистецьких фестивалів, народних свят, концертів, виставок;

§ видавнича діяльність;

§ міждержавно-культурний обмін художніми колективами та окремими ви...

Другие файлы:

Обласне відділення Національної спілки письменників України в культуротворчому просторі Рівненщини
Національна спілка письменників України: розгортання діяльності. Робота з молоддю як форма участі спілчан у культуротворчих процесах краю. Рівненська...

Історія театрального мистецтва Рівненщини
Монографія присвячується 100-річчю першого стаціонарного Рівненського театру, який відкрився 1908 року по вулиці Аптекарській, 1 (нині Симона Петлюри)...

Удосконалення оцінки посередницької діяльності кредитної спілки
Кредитні спілки в Україні - спеціалізовані споживчі кооперативи громадян, пов’язаних роботою, місцем проживання, професією. Ефективність кредитних спі...

Луганська обласна організація національної спілки художників України
Даний каталог присвячений 50-річчю Луганської Обласної організації національної спілки художників України. Цей проект є дипломною роботою студентки Лу...

Заповідна мережа Рівненщини
Природні багатства Рівненщини, Шевченківський, Гощанський та Дендрологічний парки. Мережа об’єктів природно-заповідного фонду області. Різноманіття ро...