Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Таможенная система

Шляхи покращення митного оформлення та митних зборів під час транзиту, тимчасового ввезення та вивезення товарів і інших матеріалів

Тип: дипломная работа
Категория: Таможенная система
Скачать
Купить
Сутність митного оформлення товарів і матеріалів. Аналіз застосування митних режимів при переробці "давальницької сировини" в зовнішньоекономічній діяльності ТОВ "Новомосковська швейна фабрика "Пан", шляхи покращення організації їх митного оформлення.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

ДИПЛОМНА РОБОТА

Шляхи покращення митного оформлення та митних зборів під час транзиту, тимчасового ввезення та вивезення товарів і інших матеріалів

ЗМІСТ

митний режим ввезення тразит

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. СУТНІСТЬ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ ПІД ЧАС ТРАНЗИТУ, ТИМЧАСОВОГО ВВЕЗЕННЯ ТА ВИВЕЗЕННЯ ТОВАРІВ І ІНШИХ МАТЕРІАЛІВ

1.1 Поняття та зміст митного оформлення в зовнішньоекономічній діяльності підприємств України

1.2 Зміст митного режиму «транзит»

1.3 Зміст митного режиму «тимчасове ввезення та вивезення товарів і матеріалів»

1.4 Підприємницькі послуги переробки «давальницької сировини» та застосування митних режимів при ввезенні сировини та вивезенні готової продукції

РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ЗАСТОСУВАННЯ МИТНИХ РЕЖИМІВ ПРИ ПЕРЕРОБЦІ «ДАВАЛЬНИЦЬКОЇ СИРОВИНИ» В ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВ « НОВОМОСКОВСЬКА ШВЕЙНА ФАБРИКА «ПАН»»

2.1 Характеристика підприємства ТОВ «НШФ «Пан»»

2.2 Аналіз технології зовнішньоекономічних операцій на підприємстві ТОВ «НШФ «Пан»»

2.3 Оцінка ефективності митних режимів, що застосовуються при проведенні зовнішньоекономічних операцій ТОВ «НШФ «Пан»»

РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ПОКРАЩЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ В РЕЖИМАХ «ТИМЧАСОВЕ ВВЕЗЕННЯ-ВИВЕЗЕННЯ» ТА «ТРАНЗИТ»

3.1 Сутність, структура та функціональне призначення існуючої автоматизованої системи митного оформлення ЄАІС ДМСУ

3.2 Правова регламентація концепції удосконалення інформаційного забезпечення діяльності ДМСУ - перспективна автоматизована система «Електронна митниця»

3.3 Шляхи підвищення ефективності митного оформлення при переміщенні товарів в режимі «тимчасове ввезення-вивезення»

3.4 Шляхи покращення порядку стягнення митних зборів під час переміщення товарів в режимі «транзит»

ВИСНОВКИ

ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКИ

ВСТУП

Актуальність теми дипломного проекту полягає в тому, що в умовах інтеграції України в пан'європейську та світову транспортно-логістичну схеми, митна діяльність має метою забезпечення економічної безпеки України та створення ефективної системи митного оформлення вантажопотоків при міждержавному виробництві продукції.

Об'єктом дипломного дослідження є відносини, що виникають під час проведення митних операцій при переміщенні вантажів через митний кордон України згідно Митному Кодексу України.

Предметом дипломного дослідження є операції митного оформлення та стягнення митних зборів під час транзиту, тимчасового ввезення та вивезення товарів і інших матеріалів.

Метою дипломного дослідження є оцінка ефективності технологій митних операцій митних режимів «транзит» та «тимчасовий ввіз(вивіз)» та виявлення сучасної інтеграції в цих митних режимах елементів митного режиму «переробка на митній території України» для перспективної розробки єдиних електронних митних документів для всіх трьох режимів.

Для виконання поставленої мети дипломного дослідження вирішені наступні задачі:

1. В розділі 1 «Сутність митного оформлення під час транзиту, тимчасового ввезення та вивезення товарів і інших матеріалів»:

- дослідити сутність митних режимів в Україні згідно Митного Кодексу;

- проаналізувати особливості реалізації митного режиму «транзит»;

- проаналізувати особливості реалізації митного режиму «тимчасовий ввіз(вивіз)»;

- проаналізувати особливості реалізації митного режиму «переробка давальницької сировини на території України».

2. В розділі 2 «Аналіз застосування митних режимів при переробці «давальницької сировини» в зовнішньоекономічній діяльності ТОВ «Новомосковська швейна фабрика «Пан» »:

- проаналізувати технології логістичних та митних операцій при реалізації митного режиму «переробка на митній території України» для ТОВ НШФ «Пан»;

- провести аналіз виявлення інтеграції в цьому митному режимі елементів інших митних режимів «транзит» та «тимчасовий ввіз(вивіз)».

3. В розділі 3 «Шляхи покращення організації митного оформлення зовнішньоекономічних операцій в режимах «Тимчасове ввезення-вивезення» та «Транзит»»:

- розробити пропозиції по удосконаленню митних технологій в перспективній системі «Електронна митниця»;

- обгрунтувати шляхи удосконалення митної технології для режиму «транзит»;

- обгрунтувати шляхи удосконалення митної технології для режиму «тимчасовий ввіз(вивіз)»

Інформаційною базою дипломного дослідження були закони України, Митний Кодекс України, постанови КМ України, нормативні документи ДМСУ, митно-фінансова документація ТОВ НШФ «Пан» за 2004 - 2010 рр.

Практична цінність отриманих результатів дипломного дослідження полягає в тому, що доведена можливість та запропоновані шляхи інтеграції документального оформлення митних режимів «транзит», «тимчасовий ввіз(вивіз)» та «переробка на митній території України» в перспективній системі «Електронна митниця» при заміні системи внутрішньодержавного митного контролю за використанням цих режимів на практику міжнародних фінансово-гарантійних документів, які дозволять суттєво знизити обсяги митного контролю транзитного переміщення та своєчасного вивезення вантажів за митну територію України.

РОЗДІЛ 1. СУТНІСТЬ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ ПІД ЧАС ТРАНЗИТУ, ТИМЧАСОВОГО ВВЕЗЕННЯ ТА ВИВЕЗЕННЯ ТОВАРІВ І ІНШИХ МАТЕРІАЛІВ

1.1 Поняття та зміст митного оформлення в зовнішньоекономічній діяльності підприємств України

Митна переробка зовнішньоекономічних ванатжів, займаючи провідне місце в діяльності митної служби, водночас потребує і найбільших затрат трудових, фінансових, матеріальних та інших ресурсів. Під митною переробкою ванатжів розуміється комплекс митних операцій, пов'язаних із процесом фізичного переміщення вантажу через митний кордон держави. Митний Кодекс України [1] класифікує ці операції як митні режими. Митний режим - це сукупність положень, що визначають статус товарів і транспортних засобів, переміщуваних через митний кордон України для митних цілей.

Згідно з Митним Кодексом України [1] відповідно до мети переміщення товарів через митний кордон України запроваджуються 13 видів митного режиму (рис.1.1) : 1) імпорт; 2) реімпорт; 3) експорт; 4) реекспорт; 5) транзит;

6) тимчасове ввезення (вивезення); 7) митний склад; 8) спеціальна митна зона;

9) магазин безмитної торгівлі; 10) переробка на митній території України;

11) переробка за межами митної території України; 12) знищення або руйнування; 13) відмова на користь держави.

Роль і значення митного режиму полягає в тому, що він встановлює:

а) порядок переміщення товару через митний кордон залежно від призначення товару;

б) умови перебування товару на (поза) митній території;

в) межі, в яких може використовуватися товар;

г) права й обов'язки особи, що переміщує товар;

д) вимоги до товару, який розміщується під певний режим.

Рис.1.1. Митні режими в Україні [1]

З позицій митної логістики(або логістизації митної переробки вантажів), усі митні режими класифікуються за такими суттєвими ознаками (див.табл.1.1):

1. Залежно від використання заходів економічної політики розрізняють митні режими із застосуванням таких заходів та без іхнього застосування. Так, товари, що підпадають під режим «імпорт» та «експорт», підлягають випуску після завершення митного оформлення із застосуванням заходів економічної політики, сплатою всіх належних митних зборів та податків. А товари, що розміщуються у митний режим «транзит», «митний склад», «спеціальна митна зона», «магазин безмитної торгівлі», після завершення митного оформлення випускаються умовно без застосування заходів економічної політики та сплати митних зборів та податків.

2. Залежно від накладання мита слід розрізняти митні режими за яких:

а) передбачається повне звільнення від митних платежів;

б) передбачається часткове звільнення від митних платежів;

в) звільнення від митних платежів немає.

До перших двох випадків належать митні режими «реімпорт», «транзит», митний склад», «тимчасовий ввіз(вивіз)», «мпеціальна митна зона».

3. Залежно від необхідності ліцензування митними органами України учасників митних режимів розрізняють:

а) митні режими, що ліцензуються ДМСУ;

б) митні режими, що не ліцензуються ДМСУ.

Так, до перших режимів належать митні режими «магазин безмитної торгівлі», «митний склад», «переробка на митній території». Ліцензування учасників митних режимів, яке здійснює ДМСУ, слід відрізняти від ліцензування зовнішньоекономічної діяльності, яке здійснюється держав...

Другие файлы:

Характеристика системи митного оформлення
При визначенні митно-тарифної політики з огляду на функціональну спрямованість однією із складових є система митного оформлення. При цьому під митним...

Митне право
Загальні положення та початок митного оформлення товарів, вантажів та інвестиційної діяльності. Способи переміщення через митний кордон валюти. Деклар...

Характеристика спеціальних митних режимів
До спеціальних митних режимів відносяться: транзит, спеціальна митна зона та вільний склад. Відповідно до законодавства України на її території діють...

Правила заповнення та використання митних документів
Правила застосування та заповнення митної декларації й документів при декларуванні товарів, що переміщуються через митний кордон України. Порядок здій...

Правила заповнення та використання митних документів
Порядок застосування та заповнення періодичної митної декларації. Порядок нарахування та сплати митних платежів в залежності від митного режиму. Поряд...