Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Таможенная система

Організація роботи митних підрозділів при здійсненні контролю за доставкою вантажів (на прикладі Бориспільської митниці)

Тип: дипломная работа
Категория: Таможенная система
Скачать
Купить
Сутність та технологія митного контролю при перетині вантажами митного кордону України. Організаційний механізм роботи митних підрозділів при здійсненні контролю за доставкою різних вантажів. Оцінка ефективності організації роботи митних підрозділів.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Київський національний торговельно-економічний університет

Кафедра менеджменту

МАГІСТЕРСЬКА РОБОТА

на тему:

“ ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ МИТНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ КОНТРОЛЮ ЗА ДОСТАВКОЮ ВАНТАЖІВ”

(на прикладі Бориспільської митниці)

Київ 2012

ЗМІСТ

Вступ

Розділ 1. Теоретичні підходи до організації роботи митних підрозділів при здійсненні контролю за доставкою вантажів

1.1 Сутність та технологія митного контролю при перетині вантажами митного кордону України

1.2 Організаційний механізм роботи митних підрозділів при здійсненні контролю за доставкою вантажів

1.3 Технологія здійснення контролю за доставкою вантажів при перетині митного кордону України

Висновки до розділу 1

Розділ 2. Дослідження процесів організації роботи митних підрозділів при здійсненні контролю за доставкою вантажів

2.1 Організаційно - технологічні аспекти роботи митних підрозділів при здійсненні контролю за доставкою вантажів

2.2 Оцінка ефективності організації роботи митних підрозділів при здійсненні контролю за доставкою вантажі

Висновки до розділу 2

Розділ 3. Підвищення ефективності організації роботи митних підрозділів при здійсненні контролю за доставкою вантажів на Бориспільській митниці

3.1 Вдосконалення технології митного контролю при перетині вантажами митного кордону України

3.2 Інформаційне забезпечення роботи митних підрозділів (з використанням ЕОМ)

3.3 Обґрунтування ефективності організації роботи митних підрозділів Бориспільської митниці

Висновки до розділу 3

Висновки і пропозиції

Список використаних джерел

ВСТУП

Сьогодні перед Україною, як суверенною державою, що вже має певний досвід самостійного перебування у світовому економічному просторі, постають питання не тільки стосовно розбудови державності, переходу від адміністративно-командних методів господарювання, скільки якісного виміру - сталого розвитку господарства, раціоналізації економічної та соціальної структури, входження України до СОТ та до складу країн- учасниць ЄС. Вирішенню цих питань повинні сприяти процеси зміцнення внутрішнього ринку, утвердження інвестиційно-інноваційної моделі розвитку української економіки, реструктуризація господарства, утвердження держави на зовнішньому ринку в якості повноправного члена світової спільноти. Реструктуризація і економічна модернізація в Україні повинна спиратись на ті галузі, виробництва, товарні групи, що спроможні забезпечити міцні конкурентні позиції як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках.

Завдяки участі у зовнішньоторговельних відносинах Україна одержує необхідні для задоволення її потреб засоби виробництва та споживчі товари, а також реалізує надлишки своєї продукції. Залучення молодої української держави в міжнародну торгівлю виявилося досить проблемним, оскільки на світовому ринку вона представлена переважно як експортер сировини, напівфабрикатів, товарів низького ступеня обробки, а в імпорті значною мірою залежить від поставок енергоносіїв. Останнє протягом багатьох років змушувало державу розширювати експорт і завдяки цьому отримувати кошти для оплати критичного імпорту і отримувати на належному рівні зовнішньоторговельний баланс. Внаслідок цього відбулися небезпечні зрушення у зростанні спрямованості виробництва на зовнішній ринок.

За таких умов невід'ємною складовою функціонування незалежної держави є формування та реалізація нею державної політики у сфері митно - правового регулювання суспільних відносин. Перед українською державою постало об'єктивна потреба переосмислення на методологічному рівні загальних проблем формування та здійснення митної політики як елементу загальної політики держави.

Незважаючи на те, що проблеми, пов'язані зі з'ясуванням сутності, мети та пріоритетних напрямків митної політики, а звідси й розвитком митної служби України, є предметом аналізу та обговорення в наукових колах, а також на державному рівні, нажаль, цілісного уявлення щодо цих проблем та напрямків діяльності митних органів, визначальних для країни, поки що не склалося. Здійснювана митна політика у такому вигляді, як вона зараз інтерпретована в політико - правових актах, виявляється неадекватною реаліями, такою, що не сприяє формуванню оптимальної структури національної економіки, не визначає напрямки модернізації митних органів України. Відсутній системний підхід до розвитку митної служби не тільки у стратегічному, але й у тактичному планах.

Зовнішньоекономічна діяльність і насамперед зовнішня торгівля пов'язані з переміщенням через митний кордон країни як юридичними, так і фізичними особами товарів і транспортних засобів. При цьому товари і транспортні засоби підлягаю митному контролю та оформленню - держава зацікавлена, щоб зовнішньоекономічна діяльність здійснювалася відповідно до встановленого порядку, який мають знати і якого повинні додержуватися учасники зовнішньоекономічної діяльності. Передусім це стосується правильного митного оформлення товарів і транспортних засобів, що стають предметом митного контролю.

Проте практика свідчить, що поряд з переважною більшістю учасників зовнішньоекономічної діяльності, що намагаються сумлінно виконувати вимоги встановлені державою стосовно порядку здійснення зовнішньоекономічної діяльності, є певна частина учасників цієї діяльності, які з наміром або через незнання припускаються помилок або не виконують окремі норми і правила. Це призводить до великих втрат державних прибутків, деорганізації роботи митних органів та інших відомств.

Оскільки держава зацікавлена в реалізації зовнішньої і внутрішньої економічної, фінансової, податкової, зовнішньоторговельної, митної, військової політики, а також політики в галузі забезпечення державної, економічної та інших видів безпеки, вона здійснює відповідні заходи не тільки з надання прав усім учасникам зовнішньоекономічної діяльності, але й із забезпечення сумлінного виконання покладених на них обов'язків, у тому числі за допомогою митних органів, що здійснюють митний контролю та митне оформлення.

Митна служба України забезпечує виконання цього важливого державного завдання через чітку організацію роботи митних підрозділів при здійсненні контролю за доставкою вантажів. Це завдання є пріоритетним для усіх підрозділів митної служби України нині та буде залишатися таким й на далі.

Велика значимість визначенного завдання призвело до постійної уваги до цього питання з боку законодавчої та виконавчої гілок влади держави, науковців та усіх зацікавлених сторін. Неабиякий інтерес та перспективи вироблення прогресивних рішень цього завдання призводить до активного вивчення його основ, складових та шляхів удосконалення, що і зумовило вибір теми.

Особливості організації митного оформлення та контролю на даний момент малодосліджені, поки що цьому питанню присвячені поодинокі наукові статті, де висвітлюються окремі аспекти здійснення митного контролю та оформлення. Разом з тим окремі моменти, що стосуються проблематики даного дослідження, знайшли своє відображення в працях цілого ряду як вітчизняних, так і закордонних дослідників - правознавців. Так, наприклад, окремі питання, що відносяться до проблеми здійснення митного та оформлення, як однієї з функцій контрольної діяльності держави

(як у загальнотеоретичному, так і галузевому аспектах) знайшли своє відображення в дослідженнях Габричидзе Б.М.,Жарова В.А., Гаращука В.М., Додіна Є.В., Ківалова С.В., Козиріна А.Н., Кормича Б.А., Корнєвої Т.В., Пахомова С.І., Сандровського К.К., Шульги М.Г., Терещенко С.С. та ін. Не применшуючи ролі і значущості доробку зазначених науковців, необхідно визнати, що в Україні досі не має спеціальних монографічних досліджень організаційно - правового забезпечення засобами митного контролю та оформлення товарів, які переміщенні через митний кордон України.

Отже, метою нашого дослідження є вивчення на основі законодавчих актів, відповідних пошукових джерел та аналізу роботи Бориспільської митниці, розроблення пропозицій щодо підвищення ефективності роботи підрозділів при здійсненні контролю за доставкою вантажів.

Досягнення нашої мети здійснюватиметься через виконання наступних завдань:

- розглянути теоретичні підходи до організації роботи митних підрозділів при здійсненні контролю за доставкою вантажів;

- здійснити дослідження процесів організації роботи митних підрозділів при здійсненні контролю за доставкою вантажів;

- проаналізувати процеси підвищення ефективності організації роботи митних підрозділів при здійсненні контролю за доставкою вантажів на Бориспільській митниці. Такі, як процес комп'ютеризації оформлення та зменшення документообороту, оформлення вантажів в спрощенному режимі єдиного митного вікна, створення внутрішніх митних лабораторій та здійснення внутрішнього контролю.

Предметом дослідження є процеси організації роботи митних підрозділів Бориспільської митниці при здійсненні контролю за доставкою вантажів.

Об'єктом нашого дослідження є робота митних підрозділів Бориспільської митниці.

Бориспільська митниця є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади в галузі митної справи, який безпосередньо забезпечує...

Другие файлы:

Організація роботи митних підрозділів при здійснені контролю за доставкою вантажів на прикладі Бориспільської митниці
Сутність та особливості становлення комунікаційної діяльності у системі влади. Обґрунтування використання інформаційних джерел та комунікацій митного...

Організація юридичною службою аналізу результатів і наслідків розгляду позовів і судових справ
Порядок формування та правові основи діяльності юридичної служби в митних органах. Права та обов’язки юридичної служби митних органів. Аналіз претензі...

Організація договірної роботи митних органів та участь в ній юридичних служб
Роль юридичної служби митниці в опрацюванні, реєстрації й обліку договорів у Держмитслужбі України. Робота регіональної митниці з договорами на викона...

Правовi особливостi здiйснення суб’єктами господарських митних процедур
Поняття, структура і особливості митних процедур та порядок їх здійснення, становлення правового механізму та нормативно-правове регулювання. Організа...

Інформаційна політика митних органів та роль юридичних підрозділів у її забезпеченні
Правове регулювання та головні напрямки політики митних органів України. Інформаційна служба та інформаційна мережа митних органів України, основні на...