Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Спорт и туризм

Сучасні тенденції розвитку SPA-центрів при готельних підприємствах

Тип: курсовая работа
Категория: Спорт и туризм
Скачать
Купить
"SPA" як оздоровчий комплекс процедур з використанням води з лікувальними властивостями (мінеральної, морський, прісної). Історія становлення та розвитку курортів, що надають такі послуги, їх сучасність. Послуги даних центрів при готельних підприємствах.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

КУРСОВА РОБОТА

Сучасні тенденції розвитку SPA-центрів при готельних підприємствах

Вступ

Актуальність і ступінь дослідження проблеми. Ринок SPA послуг у світі перебуває на стадії швидкого розвитку. В більшості цивілізованих країнах spa-відпочинок став складовою частиною життя поважаючого себе громадянина. Зростання щоденного навантаження на здоров'я приводить у spa-заклади тисячі клієнтів у всьому світі. У моду входить здоровий спосіб життя, і в усьому світі зростає кількість людей, які хочуть підтримувати гарну фізичну форму та мають потребу у відновлювальних програмах. Здебільшого, це люди середнього віку, які надають перевагу активному відпочинку і часто обмежені в часі. Саме споживачі цього сегмента стають головними клієнтами курортів і гарантією процвітання лікувально-оздоровчого туризму XXI ст.

У боротьбі за масового споживача провідні готелі та курорти світу стали на шлях переорієнтації на геронтологічні цінності сучасної цивілізації. Готелі змушені диверсифікувати свій продукт, щоб виходити на нові сегменти споживчого ринку і залучати додаткових клієнтів. Зберігаючи лікувальну функцію, провідні курорти світу урізноманітнюють програму перебування клієнтів, пропонують ширший вибір комплексів оздоровчих і відновлювальних послуг. Частішим стає запровадження програм «вродливе обличчя», «струнка фігура», «антицелюліт», «схуднення», «омолоджена шкіра» тощо є закономірною відповіддю сучасного курортного ринку на структуру суспільних запитів.

Актуальним постає питання щодо розширення послуг SPA-центрів при готелях згідно сучасних світових тенденцій. Це допоможе урізноманітнити асортимент додаткових послуг готелю, що у подальшому дозволить залучати клієнтів у низький сезон та покращити імідж підприємства.

Загальні питання щодо сучасного стану розвитку світової SPA-індустрії та класифікації послуг SPA-центів при готельних підприємствах розкрито у роботах таких науковців як Е.А. Богачьова, О.В. Лисикова, А.С. Кусков, М.В. Кучуркіна. Сучасні тенденції розвитку SPA-індустрії в України розкрито у роботах С.П. Кучмій, П.О. Масляк, М.В. Рутинського. Дослідженню питань організації роботи SPA-при готелі свою уваги приділив С.А. Кучмистий та М.В. Одрехівський.

Аналіз наукової літератури з досліджуваної проблеми підтверджує актуальність теми, але слід зазначити, що питанню визначення сучасних тенденцій розвитку SPA-центрів при готельних підприємствах не було приділено достатньо уваги.

Недостатня теоретична та практична розробленість проблеми зумовлює актуальність та вибір теми нашого дослідження: «Сучасні тенденції розвитку SPA-центрів при готельних підприємствах»

Об'єкт - організація роботи SPA-центру при готельному підприємстві.

Предмет - тенденції розвитку SPA-центрів при готельних підприємствах.

Мета - визначити сучасні тенденції розвитку SPA-центрів при готельних підприємствах.

Завдання:

1. Виявити сутність поняття «SPA» та його основні моделі;

2. Розглянути поняття SPA-послуги та їх основні види при готельному SPA-центрі;

3. Проаналізувати сучасний стан розвитку ринку SPA-центрів при готельних підприємствах в Україні та закордоном;

4. Визначити основні світові тенденції розвитку SPA-центрів при готельних підприємствах;

5. Висвітлити тенденції розвитку SPA-центрів при готельних підприємствах в Україні.

Теоретичну основу дослідження склали дослідження М.М. Алексєєвої, Балашової, Н.П. Колмовської, А.В. Сорокіної та інших, які вивчали особливості процесу надання SPA-послуг при готельних підприємствах та салонах краси.

Наукова новизна дослідження полягає в тому, що на основі аналізу зібраного матеріалу:

1. вдосконалено розуміння поняття про роботу SPA-центру при готельному підприємстві;

2. визначено сучасні тенденції розвитку SPA-центрів при готельних підприємствах;

3. набуло подальшого розвитку вивчення можливостей поліпшення роботи SPA-центрів при готельних підприємствах.

Для досягнення поставлених мети та завдань були визначені наступні методи дослідження: цілісний підхід до аналізу та синтезу у розгляді питань історії виникнення та впровадження SPA та SPA технологій, порівняння у визначенні основних тенденцій розвитку SPA-центрів при готелях України, узагальнення та систематизації даних під час виявлення основних тенденцій розвитку SPA у світі та Україні.

Для досягнення поставлених мети та завдань були визначені наступні методи дослідження: цілісний підхід до аналізу та синтезу у розгляді питань історії виникнення та впровадження SPA та SPA технологій, порівняння у визначенні основних тенденцій розвитку SPA-центрів при готелях України, узагальнення та систематизації даних під час виявлення основних тенденцій розвитку SPA у світі та Україні.

Практичне значення результатів дослідження: визначення сучасних тенденцій розвитку SPA-центрів при готельних підприємствах може знайти практичне застосування при розширенні спектру послуг та підвищенні рівня якості послуг SPA-центрів при готельних підприємствах України.

Об'єм та структура роботи: курсова робота складається зі вступу, двох розділів, висновків та списку використаних джерел. Загальний обсяг роботи ? 44 сторінки друкованого тексту, без списку використаних джерел. Список використаних джерел містить 31 найменування.

1. Теоретичні основи організації роботи spa-центрів при готельних підприємствах

1.1 Сутність поняття «SPA» та його основні моделі

Сучасне життя характеризується частими стресами, емоційним перевантаженням та гіподинамією. Сучасна людина потребує якісний та доступний профілактично-оздоровчий відпочинок, який на сьогоднішній день переважно представлений санаторіями, профілакторіями, SPA-центрами та wellness-курортами [22].

Сьогодні «SPA» - це оздоровчий комплекс процедур з використанням води з лікувальними властивостями (мінеральної, морський, прісної), а також морських водоростей і солі, лікувальних грязей і цілющих рослин. Дія SPA-процедур направлена на оздоровлення та релаксацію всього організму в цілому. Впливаючи через шкірний покрив, SPA-компоненти активізують процеси обміну речовин, покращують кровообіг, виводять токсини і шлаки з організму, поліпшують загальне самопочуття і насичують організм життєвою енергією.

Історію виникнення SPA-курортів західні вчені трактують неоднозначно [26, с. 124]. Однак, SPA-рекреації налічує понад два тисячоліття.

Найвищого щабля розвитку курортна справа з використанням SPA сягнула в епоху Римської імперії. Римляни успадкували кращі традиції еллінської системи дозвіллєвих цінностей і на цій основі вибудували власну концепцію життєдіяльності, у якій рекреація поряд з освітою і працею посідала одне з чільних місць.

Зазвичай давньоримські курорти розташовували біля виходів на поверхню джерел термальних і мінеральних вод, що відображалося у їх назвах - «терме». Чимало з тих прадавніх, заснованих ще понад дві тисячі років тому курортів у передгір'ях Апенін процвітають до тепер як найпрестижніші у світі SPA-комплекси (Абано-Терме, Сан-Джуліано-Терме, Сан-Кашіано-Терме, Баньї-ді-Кашіана, Монтекатіні-Терме, Монсуммано-Терме, Сан-Пелегріно-Терме, Сірміоне-Терме тощо).

Давні римляни сформулювали аксіому підтримування здорового способу життя. Латинське «sаnіtаs pro aqua», тобто «здоров'я через воду» покладено в основу найпрогресивніших сучасних технологій курортного оздоровлення і релаксації. А таке популярне нині SPA - це абревіатура латинської фрази «sаnіtаs pro aqua».

Відвідування терм було невід'ємною частиною римського способу життя. Крім свого основного призначення, терми включали відкриті дворики для повітряних і сонячних ванн (аеро- і геліотерапія), плавальні басейни та лікувально-релаксаційні ванни, кімнати для відпочинку і масажу після лазні, екседри для відпочинку і дружнього спілкування, німфеї з фонтанами, гімнастичні зали, бібліотеки і приміщення для музичних, сценічних і літературних виступів.

Найвідомішими, найрозкішнішими й водночас наймісткішими термами античної цивілізації були терми Каракали у Римі. Цей комплекс вміщував до 1600 відвідувачів одночасно. Комплекс терм включав головний корпус, що складався з дзеркально повторюваних груп приміщень: вестибюлів, роздягалень, масажних кабінетів, залів для відпочинку, залів для обмивання та парних. Ці приміщення виходили до термальних басейнів уздовж стін, які освітлювалися двома рядами вікон під куполом. Звідси через тепідарій з теплими ваннами можна було потрапити в центральний зал - фрігідарій з холодною лазнею і просторим басейном для плавання. Головний корпус оточував німфей - парк з елементами спортивного і релаксаційного благоустрою, призначеними для занять спортом, розваг і відпочинку біля фонтанів [29, с. 34-35].

Минули тисячоліття, однак основні функціональні елементи водооздоровчо-курортного комплексу залишилися майже незмінними й з успіхом запроваджуються у наші дні в архітектурному оформленні «a la classic» сучасни...

Другие файлы:

Виробнича інфраструктура та її функції. Сучасні тенденції розвитку інфраструктури
Визначення виробничої інфраструктури і функцій, які вона виконує. Сучасні тенденції її відтворення і розвитку. Створення умов, необхідних для роботи о...

Сучасні тенденції розвитку логістики та логістичні системи
Причини і тенденції розвитку сучасної логістики. Логістичні організації. Глобальна логістика і розвиток міжнародних постачань. Інформаційні логістичні...

Сучасні тенденції моди швейних та трикотажних товарів
Поняття моди. Історія виникнення моди. Сучасні тенденції моди швейних, трикотажних товарів, аксесуарів та взуття. Провідні фірми і виробники. Українсь...

Характеристика та аналіз стану готельних та ресторанних послуг за кордоном
Основи готельних і ресторанних послуг. Характеристика діяльності готельно-ресторанного комплексу. Міжнародна класифікація готелів. Аналіз і визначення...

Сучасні тенденції розвитку світового валютного ринку
Тенденції розвитку світової економічної системи. Темпи зростання об’ємів міжнародного валютного ринку. Конкуренція між валютними угодами "спот" і "сво...