Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Спорт и туризм

Ліцензування туристичної діяльності

Тип: курсовая работа
Категория: Спорт и туризм
Скачать
Купить
Організація діяльності туристичної фірми та її асортиментна політика. Етапи створення туристичної фірми. Загальні відомості про ліцензування туристичного підприємства. Порядок проведення ліцензування. Умови припинення дії ліцензії і її анулювання.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХАРКІВСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ

КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТОРГОВЕЛЬНО-

ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Кафедра менеджменту та маркетингу

ЛІЦЕНЗУВАННЯ ТУРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

(курсова робота)

Виконала:

студентка групи ТР-07

факультету ТГРТБ

Добарська Антоніна Володимирівна

Керівник

асистент _______________Л. П. Ніколаєнко

«___»____________________20_ р.

ХАРКІВ - 2011

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1 СУТНІСТЬ, КОНТРОЛЬ І МЕХАНІЗМ ЛІЦЕНЗУВАННЯ ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА

1.1 Загальні відомості про ліцензування туристичного підприємства

1.2 Механізм ліцензування туристичних підприємств

1.2.1 Органи і служби ліцензування

1.2.2 Правила та порядок проведення ліцензування туристичних підприємств

1.3 Контроль за діяльністю ліцензування туристичних підприємств

1.3.1 Умови дії ліцензії

1.3.2 Умови припинення дії і її анулювання

РОЗДІЛ 2 КОНЦЕПЦІЯ СТВОРЕННЯ ТУРИСТИЧНОЇ ФІРМИ

2.1 Організація діяльності туристичної фірми

2.2 Асортиментна політика

2.3 Основні етапи створення туристичної фірми

РОЗДІЛ 3 РОЗРАХУНОК ПОКАЗНИКІВ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЕКТУ

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТОК А

ДОДАТОК Б

ДОДАТОК В

ВСТУП

З метою створення рівних можливостей суб'єктам туристичної діяльності на ринку туристичних послуг та забезпечення захисту прав і законних інтересів держави та споживачів цих послуг, підвищення рівня туристичного обслуговування здійснюється ліцензування туристичної діяльності.

Об'єктом дослідження є сукупність туристичних підприємств, які підлягають ліцензуванню.

Предметом є законодавчий пакет документів, що визначає необхідність дотримання правил ліцензування туристичної сфери діяльності в Україні.

Дана тема є актуальною, у зв'язку з тим, що вона регулює та підвищує якість надання туристичних послуг, забезпечення захисту прав і інтересів громадян, сприяє охороні навколишнього середовища, зростанню рівня обслуговування.

Основна мета даної роботи полягає в тому, щоб закріпити теоретичні знання з менеджменту туризму, розробити концепцію створення туристичної фірми та розрахувати показники ефективності даного проекту. Для досягнення мети курсової роботи необхідно вирішити наступні завдання:

1. Проаналізувати сутність, контроль і механізм ліцензування туристичного підприємства

2. Визначити основні етапи створення туристичної фірми та її асортиментну політику

3. Розрахувати показники ефективності даного проекту

Курсова робота складається із 3 розділів, в яких послідовно вирішуються поставлені мета і завдання.

Джерела інформації в роботі - навчальні посібники та інтернет - ресурси, періодичні видання, статистичні матеріали, літературні та довідкові видання.

РОЗДІЛ 1 СУТНІСТЬ, КОНТРОЛЬ І МЕХАНІЗМ ЛІЦЕНЗУВАННЯ ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА

1.1 Загальні відомості про ліцензування туристичного підприємства

Підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, фізичні особи здійснюють діяльність, пов'язану з наданням туристичних послуг, лише за наявності ліцензії.

Спеціально уповноважені органи відповідно до законодавства України можуть обмежувати або зупиняти функціонування суб'єктів туристичної діяльності, робота яких негативно впливає на збереження навколишнього природного та історико-культурного середовища.

З метою створення рівних можливостей суб'єктам туристичної діяльності на ринку туристичних послуг та забезпечення захисту прав і законних інтересів держави та споживачів цих послуг, підвищення рівня туристичного обслуговування здійснюється ліцензування туристичної діяльності.

Ліцензія - спеціальний дозвіл на здійснення конкретного виду діяльності при обов'язковому дотриманні ліцензійних вимог і умов, видане ліцензуюючим органом юридичній особі або індивідуальному підприємцю.

Ліцензування - заходи, пов'язані з наданням ліцензій, переоформленням документів, підтверджуючих наявність ліцензій, призупиненням і відновленням дії ліцензій, анулюванням ліцензій і контролем видають ліцензії за дотриманням ліцензіатами при здійсненні ліцензованих видів діяльності відповідних ліцензійних вимог і умов;

Ліцензіат - юридична особа або індивідуальний підприємець, що мають ліцензію на здійснення конкретного виду діяльності;

Ліцензії видаються Державним комітетом України по туризму, який встановлює порядок їх видачі, умови і правила здійснення туристичної діяльності та контроль за їх дотриманням.

Державний комітет України по туризму може делегувати право видачі ліцензій місцевим органам державної виконавчої влади в галузі туризму.

Ліцензуванню підлягають такі види туристичної діяльності:

· організація прийому та обслуговування іноземних туристів в Україні (іноземний туризм);

· організація прийому та обслуговування вітчизняних туристів в Україні (внутрішній туризм);

· організація туристичних поїздок за межі України (зарубіжний туризм);

· екскурсійна діяльність;

· організація масового та оздоровчо-спортивного туризму.

Суб'єкти туристичної діяльності, які не виконують вимоги чинних актів законодавства України, Державним комітетом України по туризму позбавляються ліцензій на певний термін або безстроково.

Ліцензуванню на здійснення туристичної діяльності підлягають туристичні агентства, бюро подорожей, бюро екскурсій, екскурсійні бюро, бюро по прийому туристів, туристичні оператори, готелі, мотелі, кемпінги, туристичні комплекси і бази, інші юридичні особи незалежно від форм власності та фізичні особи, які здійснюють туристичну діяльність, передбачену їх статутами або положеннями.

З метою створення рівних можливостей суб'єктам туристичної діяльності на ринку туристичних послуг та забезпечення захисту прав і законних інтересів громадян, захисту навколишнього природного середовища, підвищення рівня туристичного обслуговування здійснюється ліцензування туроператорської та турагентської діяльності.

Ліцензування туроператорської та турагентської діяльності здійснює Держтуризмкурортів.

Термін дії ліцензії складає 5 років, а плата за її видачу вилучається у розмірі 340 гривень.

Для отримання туристичної ліцензії повинні бути дотримані певні вимоги, які для різних типів ліцензій практично не відрізняються.

Спеціальними та основними умовами для заняття туристичною діяльністю є:

1. наявність у штаті підприємства / підрозділи кваліфікованого керівника та фахівців зі стажем роботи у сфері туризму:

Керівник туроператора повинен мати вищу освіту або спеціальне туристичну освіту, а також стаж роботи в туристичній галузі не менше 3 років. Керівник туроператора не може працювати за сумісництвом на керівних посадах інших туроператорів. У штаті туроператора повинно налічуватись не менше 50 відсотків фахівців, які мають відповідне туристичну освіту або стаж роботи в галузі туризму не менше 3 років і підвищили кваліфікацію в акредитованих навчальних закладах.

Керівник турагент чи керівник філії, іншого окремого підрозділу турагент (юридичної особи) повинен мати вищу освіту, а також стаж роботи в галузі туризму не менше 3 років або спеціальне туристичну освіту.

Турагент - фізична особа-суб'єкт підприємницької діяльності повинен мати спеціальне туристичну освіту. У штаті турагента має налічуватися не менше 30 відсотків фахівців, які мають відповідну фахову освіту або стаж роботи в галузі туризму не менше 3 років.

2. наявність гарантії:

Мінімальний розмір фінансового забезпечення туроператора має становити суму, еквівалентну не менше ніж 20 000 євро.

Розмір фінансового забезпечення туроператора, який надає послуги виключно з внутрішнього та в'їзного туризму, має становити суму, еквівалентну не менше ніж 10 000 євро.

Мінімальний розмір фінансового забезпечення турагента має становити суму, еквівалентну не менше ніж 2 000 євро.

Туроператор (турагент), який не надав підтвердження фінансового забезпечення не має права займатися туризмом.

3. наявність приміщення / офісу:

Туроператор (турагент) повинен мати нежитлове, технічно оснащене приміщення (офіс), яке відповідає таким вимогам:

* Має зовнішню рекламу із зазначенням найменування згідно з установчими документами туроператора та логотипу (за його наявності);

* Обладнаний і має робочу площу відповідно до вимог законодавства України;

* У житловому будинку розміщується на першому, другому і цокольному поверхах і повинен мати входи і евакуаційні виход...

Другие файлы:

Ліцензування в Україні
Дослідження правового регулювання ліцензування господарської діяльності в Україні. Визначення поняття ліцензування та характеристика його ознак. Ліцен...

Ліцензування підприємницької діяльності
Поняття та юридичне значення ліцензування. Види діяльності, що потребують ліцензування та органи, що його здійснюють. Порядок одержання ліцензій. Приз...

Ліцензування господарської діяльності як засіб державного регулювання економіки
Принципи ліцензування господарської діяльності, державний вплив на економічні процеси у країні. Основні важелі правового регулювання, що використовуют...

Планування діяльності підприємств туристичної індустрії на прикладі туристичної фірми "Соната"
Поняття планування діяльності підприємств туристичної індустрії. Класифікація видів планування діяльності підприємств туристичної індустрії. Недоліки...

Захист інтелектуальноі власності
ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» визначає види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, порядок їх ліцензуванн...