Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Сельское, лесное хозяйство и землепользование

Удосконалення автоматичної системи зволоження зерна на виробничій фірмі Сузір'я

Тип: дипломная работа
Категория: Сельское, лесное хозяйство и землепользование
Скачать
Купить
Удосконалення системи зволоження за допомогою використання шнеку, що виконує функцію сортового зволоження зерна. Короткий опис технологічного процесу. Матеріально-технічні засоби автоматизації. Розробка монтажних схем, рекомендації по монтажу та наладці.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Зміст

  • Вступ
  • 1. Характеристика об'єкту автоматизації
  • 1.1 Короткий опис технологічного процесу
  • 1.2 Опис технологічного устаткування
  • 1.3 Вимоги технології до автоматизації об'єкту
  • 2. Основні рішення існуючих схем автоматизації
  • 2.1 Короткий аналіз існуючих схем автоматизації
  • 2.2 Розробка функціональної схеми автоматизації
  • 2.3 Розробка і опис скелетної схеми блокувань
  • 2.4 Розробка і опис принципової електричної схеми
  • 3. Матеріально-технічні засоби автоматизації
  • 3.1 Вибір і опис елементної бази засобів автоматизації
  • 3.2 Обґрунтування та вибір пультів управління
  • 4. Розрахункова частина
  • 4.1 Розрахунок потужності електроприводів і вибір електродвигунів.
  • 4.2 Розрахунок і вибір пускозахистної апаратури
  • 4.3 Розрахунок електропроводів і кабелів
  • 4.5 Розрахунок налаштувань автоматичного регулятора
  • 5. Розробка монтажних схем
  • 5.1 Розробка загально виду щиту управління
  • 5.2 Розробка монтажного щита управління
  • 5.3 Розробка схеми зовнішніх з'єднань
  • 5.4 Розробка монтажної схеми силового щита
  • 5.5 Розробка монтажної схеми щита контролерів
  • 6. Рекомендації по монтажу і наладці
  • 7. Охорона праці и техніка безпеки
  • 8. Техніко-економічне обґрунтування проекту та кошторис капітальних затрат
  • 9. Висновок
  • Література
  • 10. Додатки
  • 10.1 Заказна специфікація на засоби автоматизації
  • 10.2 Заказна специфікація на кабелі та монтажні матеріали

Вступ

Автоматизація технологічних процесів є одним з найважливіших, і чи не основним, засобом підвищення продуктивності праці, скорочення витрат матеріалів, енергії і втрат сировини, поліпшення якості продукції, і підвищення надійності роботи. Автоматизація виробництва полегшує роботу обслуговуючого персоналу, дає можливість своєчасно отримувати всю необхідну інформацію про об'єкт управління.

Автоматизація - це комплекс заходів по заміні розсудливої та інтелектуальної діяльності людини, при управлінні промисловими процесами, діяльністю технічних засобів наділених такими властивостями: ефективність автоматизації вище ніж рівень інтелекту технічного засобу управління.

Переважною тенденцією при автоматизації сучасних промислових об'єктів є впровадження ієрархічно розподілених систем керування, на основі новітніх технологій створюються контролери та допоміжні засоби які об'єднуються в багаторівневі системи управління. Створення і впровадження таких систем у виробництво включає декілька етапів: проектування, монтаж, наладка і експлуатація. Основні переваги автоматичного управління перед ручним (механічним) управлінням це:

Відсутність суб'єктивних факторів, що підвищує ефективність роботи об'єкта управління, адже грубі помилки можуть призвести до тяжких наслідків.

Підвищуючи інтелектуальний рівень технічних засобів, можливо управляти об'єктом як це міг би робити ідеально підготовлений розуміючий всі особливості об'єкта людина-оператор. Тобто заміна реальної людини з усіма її недоліками можна розглядати як залучення на роботу оператора найвищої кваліфікації, у вигляді технічного засобу котрий не потребує відповідної заробітної плати.

автоматична система зволоження зерно

Автоматизація дозволяє спрощувати технологічні схеми, компоновку обладнання, будівельні рішення, що, в свою чергу, впливає на зменшення складності схемних рішень автоматики. Якщо ці факти не враховувати, автоматизація недостатньо ефективна, або навіть погіршує роботу виробництва. На даний час дуже багато підприємств перейшли на такий спосіб управління. Але особливе значення приймає автоматизація технологічних процесів у галузях агропромислового комплексу в зв'язку з застарілістю обладнання, та методів керування.

1. Характеристика об'єкту автоматизації

1.1 Короткий опис технологічного процесу

Тема отриманого мною дипломного проекту звучить так - "Удосконалення автоматичної системи зволоження зерна на виробничій фірмі Сузір'я"

На підприємстві використовується машина для мийки зерна КВД-1, але для теми дипломного проекту вона не підходить, тому я удосконалив систему зволоження, використавши шнек який виконує функцію по сортового зволоження зерна.

Перед початком роботи, оператор вмикає сигналізацію, з інтервалом утримання в 10 секунд, яке повідомляє про початок руху маршруту.

Після сигналізації, починає працювати аспіраційна мережа, яка вилучає з повітря пил, який поширюється в результаті руху зерна.

Використовується одна аспірацій на мережа. Вона складається з трубопроводів, циклону, та вентилятора. По трубопроводу за допомогою вентилятора всмоктується повітря, в циклоні очищується, пил виводиться через шлюзовий затвор, а очищене повітря виводиться в атмосферу.

Після аспірації оператор запускає маршрут. Після того як пройшов процес очистки зерна від сорних домішок зерно повинно підтягтись ретельним зволоженням.

З норії №6. Далі зерно по сомо точній трубі поступає до гвинтового шнеку. Далі вона потрапляє до шнеку де зерно і зволожують до отриманого значення. Після обробки, зерно потрапляє до реверсивного шнекового конвеєра та по само точним трубам потрапляє до відволожу вальних бункерів.

1.2 Опис технологічного устаткування

Гвинтовий конвеєр (шнек) УШ2-Ч-1612

Мал. 1.2.1 Гвинтовий конвеєр

Складається з наступних вузлів і деталей: корпус (1), що подає гвинт (шнек) (2), підшипник опор (3), завантажувальний і розвантажувальний патрубок (4) монтажний фланець (5), редуктор (6) і приводний електродвигун (7) (Мал.1). При обертанні падаючого гвинта транспортується матеріал переміщається від завантажувального вікна до розвантажувального.

Призначений для транспортування зерна і продуктів його переробки в горизонтальному напрямі і під нахилом до 20°. Принцип дії транспортера заснований на переміщенні продукту гвинтом, що обертається в жолобі.

Керуючі параметри: подача живлення на приводний електродвигун (ПЭД).

Контрольовані параметри: швидкість обертання валу, підпір кришки жолоба.

Основні технічні дані: продуктивність - 5,3 - 14,0 т/год., діаметр гвинта - 200 мм, крок гвинта - 200 мм, швидкість обертання гвинта 35,3 - 140 об. /хв., потужність двигуна 1,0 кВт.

Таблиця 1.2.1 Технічні характеристики шнека РЗ-БКШ-200

Діаметр / крок гвинта, мм.

200/200

Частота оберту гвинта, об. /хв.

35,3…140

Потужність привода, кВт

0,75…1,5

Виробничість по зерну, т. /год.

5,3 - 14,0

Максимальна довжина транспортування, м.

30

Стрічкова норія НЗ-3

Мал. 1.2.3 Стрічкова норія

Стрічкові норії призначені для транспортування сипучих вантажів по вертикалі знизу догори. Тяговим органом норії є гумовотканева стрічка (ремінь, а робочим - ковші. Норія має два барабани: верхній приводний та нижній натяжний. На барабани натягується безкінцева стрічка, на яку болтами закріплюються ковші. Верхній барабан приводиться у рух електродвигуном через редуктор. Завдяки тертю між барабаном і стрічкою вона рухається, а разом з нею пересуваються і ковші із зерном. Нижній барабан також обгортається завдяки тертю між стрічкою і барабаном. Силу тертя регулюють шляхом натягу стрічки спеціальним пристроєм.

В приймальні носки норії засипають продукт. Ковшами він піднімається догори, де під впливом сили тяжіння і центробіжної сили висипається через розвантажувальний патрубок норії в самотечну трубу.

Верхню частину норії називають голівкою, а нижню - башмаком. Голівка та башмак з'єднані вертикальними трубами, в яких рухається стрічка з ковшами.

Голівка норії призначена для розташування в ній вузлів приводу і розвантаження норії.

Башмак норії призначений для розташування в ньому натяжних та завантажувальних пристроїв.

Ковші призначені для захвату, піднімання та вивантаження продукту. Форма ковшів залежить від швидкості стрічки та особливостей продукту.

Призначення норійних труб - не допускати розсипу та запорошування продукту при його пересува...

Другие файлы:

Удосконалення автоматичної системи зволоження зерна на виробничій фірмі "Сузір’я"
Опис технологічного процесу зволоження зерна, типу технологічного устаткування і його основних характеристик, вимоги технології до автоматизації об'єк...

Технічна експлуатація осушувально-зволожувальної системи
Загальна характеристика осушувально-зволожувальної системи, умови її функціонування, розташування, технічна характеристика системи. Водний баланс акти...

Побудова моделі автоматичної системи управління технологічним процесом
Використання комп'ютерного моделювання. Особливості проектування моделі автоматичної системи управління технологічним процесом. Визначення кількості п...

Монтаж технічних засобів автоматичної системи регулювання температури
Функціональна схема і технічна характеристика автоматичної системи регулювання температури в робочому просторі рекуперативного нагрівального колодязя....

Зоряні світи. Зорі і сузір'я
Сузір'я як одна з 88 ділянок, на які поділена небесна сфера. Головні міфи та легенди світу, пов’язані з зірками, причини їх обожнювання людьми. Понятт...