Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Сельское, лесное хозяйство и землепользование

Система кормовиробництва приватного сільськогосподарського підприємства "Перемога"

Тип: курсовая работа
Категория: Сельское, лесное хозяйство и землепользование
Скачать
Купить
Організаційно-економічна характеристика господарства, планування кормовиробництва. Аналіз виробничих показників галузі рослинництва. Кормова база, її склад, джерела надходження. Польове та лукопасовищне кормовиробництво. Організація зеленого конвеєра.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Зміст

Вступ

1. Організаційно-економічна характеристика господарства

2. Організація кормовиробництва

2.1 Кормова база, її склад, джерела надходження

2.2 Організація праці в кормовиробництві

2.3 Польове та лукопасовищне кормовиробництво

2.4 Організація зеленого конвеєра

3. Планування кормовиробництва

3.1 Наявність поголівя тварин,продуктивність тварин

3.2 Баланс кормів

4. Шляхи підвищення економічної ефективності кормовиробництва

Висновки та пропозиціїї

Література

Вступ

Кормовиробництво як галузь аграрного виробництва має забезпечувати тваринництво достатньою кількістю якісних, збалансованих за вмістом поживних речовин кормів. Основні напрями розвитку цієї галузі - інтенсифікація польового і лучного кормовиробництва на основі прогресивних технологій вирощування кормових культур, заготівлі та зберігання кормів, поліпшення їх структури і якості.

Мета кормовиробництва як наукової дисципліни - теоретичне обґрунтування основ створення кормової площі, біології і технології вирощування кормових і зернофуражних культур, заготівлі кормів. Кормовиробництво має бути інтенсивним, тобто вирощувати кормові культури і заготовляти корми треба при мінімальних затратах енергетичних і трудових ресурсів, максимальному виході продукції за одиницю часу і на одиницю площі. Отже, інтенсивні енерго- і ресурсозберігаючі технології є основою вирощування кормових культур, заготівлі кормів і зберігання їх.

Основою виробництва усіх видів тваринницької продукції є надійна кормова база. Посіви кормових культур на орних землях разом із природними кормовими культурами повинні повністю забезпечити тваринництво усіма видами повноцінних кормів. Проблема заготівлі та виробництва кормів повинна вирішуватись на основі застосування прогресивних технологій, багатофункціональної техніки та сучасного обладнання для виробництва високоякісних екологічно безпечних кормів, підвищення їх протеїнової та енергетичної поживності, зменшення втрат на всіх етапах вирощування, заготівлі, транспортування, зберігання та використання.

Високу ефективність кормовиробництва забезпечує організація його на інтенсивній основі. Додаткові капітальні вкладення мають бути пов'язані із впровадженням наукових досягнень, досвіду кращих підприємств. Застосування врожайних сортів кормових культур, розміщення їх посівів у науково обґрунтованих сівозмінах після належних попередників, раціональне підживлення ґрунту, боротьба з шкідниками і хворобами сприяють одержанню необхідної кількості продукції високої якості при зниженні трудових і матеріальних витрат.

При організації кормової бази господарство має розраховувати насамперед на власні корми і придбання лише тих, які воно не може виробляти (комбікорми, білкові добавки, мікроелементи та ін.).

Необхідно виділити кормовиробництво в окрему спеціалізовану галузь і в комплексі вирішувати всі питання виробничого процесу (забезпечення висококваліфікованими кадрами, високопродуктивною технікою, досконалими будівлями і спорудами).

Усі заходи щодо створення міцної кормової бази, як уже зазначалося, поєднуються в системі кормовиробництва. Система кормовиробництва - це науково обґрунтований комплекс організаційно-економічних, технологічних і технічних заходів, спрямованих на створення міцної кормової бази, раціональне використання земельних угідь, удосконалення процесів заготівлі, зберігання, приготування і використання кормів, зниження затрат праці та засобів виробництва на одиницю продукції.

Система кормовиробництва вирішує всі питання забезпечення тваринництва високоякісними, збалансованими за поживністю кормами при зниженні сумарних затрат на їх одиницю на основі впровадження ресурсозберігаючої технології та наукової організації праці. Необхідною умовою підвищення ефективності системи кормовиробництва є раціональне поєднання джерел надходження кормів як за рахунок внутрішньогосподарської діяльності (висівання кормових культур, використання лук і пасовищ), так і при міжгосподарській кооперації і агропромисловій інтеграції (купівля, обмін та ін.).

Виділяють три основні системи кормовиробництва: система посівного кормовиробництва, система лукопасовищного кормовиробництва і система посівно-лукопасовищного кормовиробництва (комбінована). У господарствах здебільшого поєднуються всі системи і джерела кормовиробництва.

Повне забезпечення тварин кормами, збалансованими за вмістом поживних речовин, можливе лише при повному наборі різних їх джерел надходження. Всі корми, що використовуються у тваринництві, поділяються на такі основні групи: рослинницькі; корми тваринного походження; мінеральні.

Корми перших двох груп виробляють або безпосередньо в господарствах, або із сільськогосподарської сировини на промислових підприємствах. Рослинницькі корми бувають: грубі (сіяні трави і трави природних кормових угідь - лук і пасовищ, солома, сінаж, сіно); соковиті (силос, корене - та бульбоплоди); концентровані (зерно й зернопродукти); зелені (трави культурних і природних пасовищ, сіяних культур); корми від переробки сільськогосподарської продукції (комбікорми, відходи крохмале-патокової та ін.).

До кормів тваринного походження належать молоко та продукти його переробки (відвійки, сироватка), м'ясне, рибне, кісткове борошно та ін.

Для створення повноцінної стійкої кормової бази необхідно:

1. Враховувати всі джерела надходження кормів, прагнути до раціонального використання земельного масиву господарства;

2. Щоб корми за кількістю, вмістом поживних речовин, збалансованістю забезпечували належну продуктивність тварин відповідно до їх породних можливостей;

3. Забезпечити високу продуктивність природних кормових угідь за рахунок проведення системи організаційно-економічних і технологічних заходів, в тому числі поверхневого і докорінного поліпшення їх;

4. Раціонально використовувати супутню і побічну продукцію вирощування сільськогосподарських культур, відходи переробної промисловості; травосуміш угіддя кормове

5. Використовувати кормовиробництво як елемент науково обґрунтованої системи ведення господарства, формування раціональних сівозмін, створення умов для ефективного використання землі, трудових і матеріально-фінансових ресурсів господарства;

6. Прагнути до використання для годівлі тварин дешевих, але повноцінних, збалансованих за вмістом поживних речовин раціонів.

1. Організаційно-економічна характеристика господарства

Землекористування Приватного сільськогосподарського підприємства „Перемога” розміщено в південно-західній частині Томашпільського рн,в селі Високе. С.Високе находиться в 45км від районного центру,до обласного центру м.Вінниці 145км,до найближчої залізничної дороги 15км.

Структуру земельних угідь бачимо у таблиці 1

Таблиця 1

Склад

2010

2011

Відхилення+/-

Всього с/г угідь

2097

100

2054

100

-43

В т.ч. рілля

2097

100

2011

97,9

-86

Висновки:

Визначивши структуру земельних угідь господарства ми бачимо що всьго площа угідь у 2011 р порівняно з 2010 р зменшилась на 43 гектари,в тому числі площа ріллі зменшилась на 86 гектар.

Структура посівних площ Таблиця 2

Культури

2010 га

%

2011 га

%

+га-

Зернові зернобобові

840

885

+45

Озима пшениця

550

40,8

440

33,0

-110

Кукурудза на зерно

50

3,7

180

13,5

+130

Озимий ячмінь

60

4,4

40

3,0

-20

Ярий ячмінь

180

...
Другие файлы:

Фінансування капітальних вкладень підприємства
Аналіз прибутку - основного фінансового результату підприємства. Сутність приватного сільськогосподарського підприємства "Промінь", його фінансовій ан...

Планування та організація технічного сервісу за машино-тракторним парком сільськогосподарського підприємства
Організаційна система тракторного парку сільськогосподарського підприємства. Технологія технічного обслуговування та діагностування системи охолодженн...

Аналіз мікро- та макросередовища приватного сільськогосподарського підприємства ім. Леніна
Сільськогосподарське виробництво у ПСП ім. Леніна: вирощування зернових та технічних культур (озимої пшениці, озимого ячменя, вівса, гречки, гороху, к...

Бізнес-план Приватного підприємства "Універсам "Енергетик"
Мета бізнес-плану приватного торговельного підприємства, строк його дії. Організаційна структура підприємства, стратегія маркетингу, витрати на реклам...

Організація документообігу приватного підприємства
Особливості документообігу приватного підприємства та рекомендації щодо його удосконалення. Історія розвитку, суть, особливості документообігу. Практи...