Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Сельское, лесное хозяйство и землепользование

Лікування свинки

Тип: курсовая работа
Категория: Сельское, лесное хозяйство и землепользование
Скачать
Купить
Порядок реєстрації тварини в ветеринарній клініці, формування анамнезу життя. Дослідження загального стану, окремих органів та систем, аналіз виявлених змін. Методика встановлення конечного діагнозу, методи лікування та прогноз на життя тварини.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Вступ

Всі функції ветеринарної медицини покликані виконувати спеціалісти ветеринарної медицини. Це - лікарі та фельдшери, які повинні мати відповідний диплом на право здійснення ветеринарної діяльності. Роль спеціалістів у сучасних умовах помітно зростає. Від них нині вимагається відмінне володіння не тільки спеціальними знаннями з питань діагностики, лікування та профілактики захворювань, але й вмінням успішно виконувати свої обов'язки щодо організації лікувально-профілактичних заходів, їх планування та організації виконання, забезпечення зв'язку ветеринарної медицини з іншими галузями народного господарства, передусім з органами охорони здоров'я та місцевого самоврядування. Важливим є й економічне обґрунтування доцільності проведення ветеринарних заходів, правильне ведення документів ветеринарного обліку, звітності та діловодства тощо.

Установи ветеринарної медицини фаховим контролем забезпечують високу якість тваринницької продукції та охорону держави в епізоотичному відношенні.

Метою усіх фахівців ветеринарної медицини є забезпечення збереження чи відновлення здоров'я тварин, попередження отруєнь, гіповітамінозів, порушень обміну речовин, підвищення продуктивності чи працездатності, а також попередження захворювання людей хворобами, що передаються від тварин людині та харчових токсикоінфекцій.

Ціль даної курсової роботи - отримати початкові знання для практичної діяльності лікаря ветеринарної медицини, а також вона дає зрозуміти важливість клінічної діагностики в роботі спеціалістів ветеринарної медицини і дає змогу навчитися майбутнім фахівцям ветеринарної медицини послідовно діагностувати хвороби тварин.

1. Попередні дані про тварину

1.1 Реєстрація тварини - Registratio animals

Дата: 10.10.2010 р.

Власник тварини та його адреса: СТФ №1, корпус-маточник.

Вид свиня, стать свинка, вік 10 днів, кличка Машка, інвентарний номер 1546, масть біла, без прикмет, порода велика біла, маса тіла 1 кг.

1.2 Анамнез - Anamnesis

1.2.1 Анамнез про життя тварини - Anamnesis de vitae animalis

Анамнез був зібраний шляхом опитування свинарки, що обслуговує дану тварину, а також методом власного огляду.

а) догляд та утримання: Тварина утримується в станку біля свиноматки, де знаходиться ще 9 поросят. В приміщенні дотримуються всі зоогігієнічні норми щодо утримання тварин даної вікової групи. Поросята ссуть свиноматку, додаткових добавок (коров'ячого молока, мінеральних сумішок тощо) не отримують, водою забезпечені вволю, профілактичні обробки залізовмісними препаратами не проводилося. Тварина вирощується для відгодівлі.

1.2.2 Анамнез про хворобу тварини - Anamnesis de morbi animalis

Захворіла тварина 10.10.2010 р.

Помічені розлади: Зі слів свинарки дізналася, що за два дні до цього тварина перестала підходити до свиноматки, а якщо підходить, то перестає ссати в той час, коли розкриваються сфінктери сосків і молоко виділяється на підлогу. Тварина пригнічена, багато лежить, спостерігається хитка хода, видимі слизові оболонки і шкіра бліді. Такі ж клінічні ознаки відзначені ще у 4 поросят цього гнізда. У тварини відзначається порушення травлення, що проявляється проносом. В господарстві таке захворювання зустрічалось і раніше. Попереднє лікування не застосовувалося.

2. Власне клінічне дослідження тварини

Exploratio propria clinicalis status praesens animalis

2.1 Дослідження загального стану - Exploratio status communis

Найважливіші показники стану здоров'я тварини:

Температура тіла 39,1 оС пульс 180 уд./хв. дихання 37 разів/хв.

Зовнішній вигляд тварини - Габітус - Habitus animals:

- загальний стан тварини - незадовільний;

- поведінка тварини - пригнічення;

- положення тіла - відмічається залежування;

- фізичний розвиток тварини - вгодованість незадовільна, конституція ніжна, тілосклад слабкий, темперамент флегматичний.

Кон'юнктиви та видимі слизові оболонки ротової та носової порожнини, піхви бліді, сухі та матові, цілісність їх збережена, без витікань та набрячності.

Шерстний, волосяний покрив: скуйовджений, густий, неблискучий, сухий, забруднений каловими масами брудно-жовтого кольору, склеєний в деяких місцях з підстилкою (ячмінна солома), алопеції відсутні, ектопаразити також відсутні.

Шкіра: забруднена підстилкою і каловими масами, бліда, температура без змін, має підвищену вологість, еластичність її знижена. Шкіра зморщена, цілісність її не порушена, без висипів та припухань. Сверблячка та шкірні паразити відсутні.

Лімфатичні вузли:

Латеральний заглотковий лімфатичний вузол розміщений у ділянці крилової ямки атланта, під навколовушною слинною залозою. Прощупується погано. Лімфовузли колінної складки лежать біля переднього краю колінної складки на медіальній поверхні напрягача широкої фасції стегна, на середині відстані між маклаком та колінною чашкою. Вони розміром з невелику горошину, округлі, щільні, рухомі, гладенькі, безболісні, температура шкіри в місці їх знаходження не підвищена.

Скелетно-м'язова система: м'язи в слабкому тонусі, добре розвинені, симетричні, чутливі, рухомі, цілісні, іноді проявляються судоми; кістки пропорційні, симетричні, твердої консистенції; суглоби - форма та розмір відповідають віку тварини, чутливі, температура не підвищена, рухомі, цілісні, сторонні звуки при пальпації та рухах відсутні.

Аналіз виявлених змін:

При дослідженні загального стану тварини мною були виявлені такі зміни в організмі тварини: Загальний стан тварини незадовільний, пригнічення, відмічається залежування, вгодованість незадовільна, тілосклад слабкий, темперамент флегматичний. Кон'юнктиви та видимі слизові оболонки ротової та носової порожнини, піхви бліді, іктеричні, сухі та матові. Щетина скуйовджена, густа, неблискуча, суха, забруднена каловими масами брудно-жовтого кольору, склеєна в деяких місцях з підстилкою (ячмінна солома). Шкіра: забруднена підстилкою і каловими масами, бліда, еластичність її знижена, зморщена.

2.2 Дослідження окремих органів та систем - Exploratio systematum et organorum singularium.

Серцево-судинна система - Systema cardio-vasculare

Анатомо-фізіологічні дані:

У свиней серце займає серединне положення, верхівка його повернута вліво, а задній край опускається за 6-м ребром вниз. Верхня межа серця у здорових свиней знаходиться на рівні лінії плечового суглоба. При огляді ділянки серця у свиней коливання грудної клітки не виявляються. У слабовгодованих свиней та молодняку серцевий поштовх досліджують пальпацією зліва в 4-му міжреберному проміжку, ближче до грудної кістки на площі 2-4 см2, поштовхи виражені порівняно слабо. P. optimum аорти знаходиться зліва в 3-му, двостулкового клапана - 4-му, легеневої артерії - 3-му, а тристулкового клапана - праворуч у 3-му міжреберних проміжках. Перший тон серця послаблений, сильніше чути другий, за висотою звучання вони приглушені порівняно з тваринами інших видів. Артеріальний пульс досліджують пальпацією на стегновій артерії. Натискують пучками двох пальців на судину, що дозволяє оцінити частоту і ритм пульсу, напруження артеріальної стінки, наповнення судини. Частота пульсу у новонароджених поросят 220-250 ударів за 1 хвилину, у дорослих свиней - 60-90.

План та методи дослідження:

1. Анамнез серцево-судинної системи.

Другие файлы:

Лікування остеомієліту
Лікування гострого одонтогенного остеомієліту. Консервативні методи лікування. Іммобілізація ураженої кінцівки. Показання до оперативного втручання. Х...

Морские свинки
СОДЕРЖАНИЕ: Введение1. Общая характеристика морских свинок2. Классификация, породы и выставочные стандарты морских свинок3. Приобретение и трансп...

Діагностика та ортопедичне лікування різних форм прогресуючої м'язової дистрофії
Лікування хворих з ортопедичними проявами при прогресуючій м’язовій дистрофії шляхом розробки та впровадження системи ортопедичного лікування. Структу...

Обґрунтування особливостей хірургічного лікування хвороби Крона
Причини незадовільних результатів лікування хвороби Крону та шляхи їх покращення. Математична модель прогнозування загострень та закономірності розвит...

Інтраопераційна профілактика ускладнень хірургічного лікування стоматологічних хворих
Ранній післяопераційний період з використанням традиційного лікування хворих після стандартних хірургічних втручань у щелепно-лицевій ділянці. Частков...