Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Сельское, лесное хозяйство и землепользование

Економічна ефективність інтенсифікації рослинництва

Тип: курсовая работа
Категория: Сельское, лесное хозяйство и землепользование
Скачать
Купить
Суть інтенсифікації виробництва продукції рослинництва. Економічна ефективність розвитку виробництва на її базі. Напрямки інтенсифікації рослинництва і шляхи підвищення їх економічної ефективності шляхом впровадження досягнень науки і передового досвіду.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

економічна ефективність інтенсифікації рослинництва

План

інтенсифікація рослинництво

ВСТУП

РОЗДІЛ I. НАУКОВІ ОСНОВИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ РОСЛИННИЦТВА

1.1 Суть інтенсифікації виробництва продукції рослинництва

1.2 Основні положення методики вивчення інтенсифікації рослинництва

РОЗДІЛ II. Економічна ефективність розвитку виробництва на базі інтенсифікації

2.1 Правовий статус та організаційно-економічна характеристика підприємства

2.2 Рівень інтенсифікації виробництва продукції рослинництва

2.3 Економічна ефективність інтенсифікації рослинництва

РОЗДІЛ III. Основні напрямки інтенсифікації рослинництва та шляхи підвищення їх економічної ефективності

3.1 Основні напрямки інтенсифікації

3.2 Впровадження досягнень науки і передового досвіду у сільськогосподарське виробництво

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ДОДАТКИ

ВСТУП

Сучасний агропромисловий комплекс є важливим сектором економіки України. Сільське господарство забезпечує населення продуктами харчування, а промисловість сировиною. Об'єктивним і закономірним процесом розвитку сільського господарства є інтенсифікація.

Суть інтенсифікації рослинництва полягає не тільки в ефективнішому використанні землі, а й в удосконаленні всіх інших факторів виробництва -- матеріальних і трудових ресурсів, впровадженні нових організаційних форм господарювання, нових технологій і т. ін.

В умовах ринкової економіки в центрі уваги сільськогосподарських виробників повинні постійно перебувати витрати та ціни. Саме їх співвідношення, перевищення ціни над собівартістю визначає життєздатність підприємства, його економічний стан, можливості на належному рівні оплачувати працю своїх робітників та забезпечувати подальший розвиток. Економічна ефективність інтенсифікації рослинництва неможлива без комплексного впровадження усіх економічних показників для зменшення затрат на виробництво та одержання в кінцевому результаті більшого прибутку. Основним із таких показників є собівартість, яка виступає і економічною основою , і нижньою межею цін. В свою чергу, собівартість належить від обсягів виробництва, урожайності, вартості одиниці виробничих ресурсів та рівня оплати праці. Крім того, тема собівартості має теоретичне і пізнавальне значення. Тому виникає об'єктивна необхідність постійного і всебічного аналізу можливого рівня собівартості одиниці продукції і насамперед рослинницької.

Господарство повинно якомога точніше знати свої можливості прибутки від реалізації продукції при різному рівні собівартості та за цінами, що складаються на ринку.

Проте на сьогоднішній день ця галузь перебуває у досить важкому стані, є низько прибутковою і невисоко рентабельною. Виробники працюють в умовах ризику і невизначеності, що і спричиняє суттєвий вплив на результати господарювання.

Ось чому тема моєї роботи «Інтенсифікація виробництва продукції рослинництва та шляхи підвищення її економічної ефективності» є досить актуальною проблемою сьогодення.

Для детальнішого ознайомлення з поставленими питаннями мною проведено аналіз діяльності сільськогосподарського підприємства України, Рівненської області, Березнівського району, а саме СФГ «Поляна».

Предметом нашого дослідження є процес інтенсифікації сільськогосподарського підприємства СФГ «Поляна»

Мета роботи - виявити резерви покращення економічної ефективності інтенсифікації рослинництва.

Основне завдання полягає у:

· ознайомлення з основними джерелами первинної;

· вторинної інформації в господарстві; вивчення основних положень методики інтенсифікації рослинництва;

· проведення аналізу основних показників господарської діяльності підприємства, і галузі рослинництва, їх ефективності;

· виявлення можливостей збільшення урожайності і зниження собівартості культур.

В написанні даної курсової роботи нами були використана первинна документація, баланси, форма 50-с.г. Основні економічні показники роботи сільськогосподарського підприємства.

РОЗДІЛ I. НАУКОВІ ОСНОВИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ РОСЛИННИЦТВА

1.3 Суть інтенсифікації рослинництва

Поняття інтенсифікація різні вчені трактують по - різному, найбільш поширені з них є такі:

Інтенсифікація - це форма розширеного відтворення, яка ґрунтується на оптимальному формуванні та раціональному використанні на основі науково-технічного прогресу сукупних затрат уречевленої та живої праці на одиницю земельної площі з метою збільшення обсягу продукції та підвищення ефективності її виробництва.[5, 30]

Інтенсифікація - це процес, який ґрунтується на впровадженні оптимального комплексу заходів з метою одержання максимальної кількості екологічно чистої, високоякісної продукції та прибутку, шляхом підвищення ефективності її виробництва.[6, 50]

Інтенсифікація -- це засіб, що забезпечує систематичний ріст виходу продукції з кожного гектара землі при одночасному скороченні витрат виробництва на одиницю продукції. Це вирішальна умова підвищення ефективності виробництва. [18, 56]

Процес інтенсифікації не можна зводити тільки до росту додаткових вкладень на одиницю земельної площі. Для сільського господарства важливо не тільки вкладення засобів, але й ефективне їхнє використання, тобто необхідно постійно порівнювати додаткові витрати з отриманими результатами, домагатися, щоб кожна гривна забезпечувала максимальну віддачу. Інтенсифікація сприяє підвищенню рівня виробництва, впровадженню досягнень науково-технічного прогресу, кращій підготовці кадрів. У цьому змісті вона служить узагальнюючим, синтезуючим поняттям і представляє не тільки сукупні витрати, але і їхнє використання.

Інтенсифікація рослинництва як особлива форма розширеного відтворення - це процес концентрації на основі науково технічного прогресу сукупність затрат живої і уречевленої праці на одну й ту ж саму земельну площу з метою збільшення виходу продукції з цієї площі з найменшими затратами праці і коштів на одиницю продукції.[18, 58]

Простежуючи суть визначення інтенсифікації за різними джерелами необхідно відмітити, що всі вони зводяться до - випереджаючого зростання виходу продукції над затратами на її виробництво. Тобто, не тільки до окупності затрат продукцією, а й до одержання прибутку.

Потрібно з'ясувати суть поняття „інтенсифікація” і його відмінність від поняття „інтенсивність”. Інтенсивність - це концентрація до оптимального рівня авансованого капіталу на одиницю земельної площі, що забезпечує випереджаюче збільшення виробництва продукції з цієї площі і підвищення раціональності використання вкладених ресурсів. Інтенсифікація - це процес формування інтенсивного типу розвитку шляхом комплексної механізації і автоматизації виробництва, його хімізації та електрифікації, впровадження енерго- і ресурсозберігаючих технологій та біотехнологій, меліорації землі, удосконалення організації праці та матеріального стимулювання, поглиблення спеціалізації виробництва і досягнень раціональної його концентрації. Поняття інтенсивності й інтенсифікації мають різний економічний зміст.

При інтенсифікації виробництва слід брати до уваги її двоїстий характер. Майже кожний напрям інтенсифікації, насамперед механізація й автоматизація, хімізація і меліорація, крім позитивного, справляє негативний вплив на агроекологічну систему, особливо за їх необґрунтованого використання. Цей негативний вплив проявляється в погіршенні кругообігу органічних речовин, руйнуванні родючості ґрунту, зменшенні в ньому гумусу і підвищенні щільності, нагромадженні нітратів, нітритів і залишків пестицидів у сільськогосподарській продукції, зменшенні біологічної активності рослин , порушенні біологічної рівноваги і водного балансу тощо.

При формуванні інтенсивного типу відтворення слід обов'язково враховувати ту об'єктивну обставину, що кожний напрям інтенсифікації має граничну межу використання, перехід за яку негативно впливає на агроекологічну систему. Тому мову потрібно вести про екологічно допустимий рівень того чи іншого фактора інтенсифікації. Цей рівень можна розглядати як граничний. Наприклад, застосування азотних добрив призводить, як відомо, до підвищення в біомасі рослин вмісту нітратів. Максимальний рівень внесення цих добрив повинен перебувати на межі, за якою забруднення продукції нітратами переходить через гранично допустимий рівень, передбачений стандартами.

Велике значення у формуванні інтенсивного типу розвитку має виважена інвестиційна політика на всіх рівнях -- державному, регіональному і господарському, а також забезпечення прискорення обороту авансованих виробничих ресурсів.

Суть процесу інтенсифікації в рослинництві має певні відмінності порівняно з іншими галузями народного господарства, зумовлені особливостями сільськогосподарського виробництва. Одна з них полягає в тому, що головним засобом виробництва тут є земля, родючість якої може бути підвищена за рахунок вкладення людської праці і знань.[5, 65]

У зв'язку з цим сільськогосподарське розширене відтворення здійснюється як за...

Другие файлы:

Інтенсифікація та її економічна ефективність у сільському господарстві
Зміст та економічна ефективність інтенсифікації та інновацій в сільському господарстві. Оцінка рівня інтенсифікації і продуктивності зернового виробни...

Економічна ефективність рослинництва і тваринництва
Організація економічної служби підприємства ПОСП "Вікторія". Основні шляхи та резерви підвищення рослинництва та тваринництва на підприємстві. Структу...

Організація та перспективи стану галузей рослинництва у ДПДГ "Саливонківське"
Природні та економічні умови підприємства. Економічна ефективність виробництва продукції рослинництва. Планування використання земельних угідь, врожай...

Виробнича практика в агропідприємстві СФГ "Петровіт"
Економічна характеристика сільськогосподарського підприємства, склад сільськогосподарських угідь і структура товарної продукції. Робота економічної сл...

Економічна ефективність, облік витрат на виробництво продукції рослинництва та шляхи їх удосконалення у колективному сільськогосподарському підприємстві "Сонячне" Миколаївського району
Основні напрямки підвищення економічної ефективності виробництва продукції рослинництва, її показники. Сучасний стан виробництва продукції рослинництв...