Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »ПРОГРАММИРОВАНИЕ

Розробка бази даних та застосування для Інтернет-магазину комп'ютерної техніки

Тип: курсовая работа
Категория: ПРОГРАММИРОВАНИЕ
Скачать
Купить
Основні підходи до проектування баз даних. Опис сайту Інтернет-магазину, характеристика його підсистем для обробки анкет і запитів користувачів. Розробка концептуальної, інфологічної, даталогічної, фізичної моделей даних. Побудова ER-моделі в CASE-засоби.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

72

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ

НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ

Тема: Розробка бази даних та застосування для Інтренет-магазину комп'ютерної техніки

Пояснювальна записка

з дисципліни "Організація баз даних та знань - 1"

до курсової роботи за напрямом підготовки

6.050101 - "Комп'ютерні науки"

Керівник курсової роботи

доцент каф. Я.Ю. Дорогий

Розробив студент гр. С16

Клименко М.А.

Київ 2012

Анотація

В результаті виконання курсової роботи з дисципліни "Організація баз даних та знань " студент показує свої знання в галузі проектування баз даних; вміння використовувати знання з захисту інформаційних ресурсів баз даних від порушення їх цілісності, доступності; вміння використовувати системний підхід до проектування баз даних; навички з аналізу предметної області; знання з моделювання баз даних за допомогою CASE-засобів; вміння розробляти застосування з використанням спроектованих БД; вміння обирати найкращу СКБД відповідно до заданого критерію.

Дана курсова робота ставить на меті розробити концептуальну модель БД, розробити логічну модель БД;,розробити фізичну модель БД за даною темою. Та показати навички та вміння користування програмою для створення БД : ERWin та Oracle 11G XE.

Темою даної курсової роботі є Інтернет-магазин Комп'ютерної техніки. Курсова робота та допоміжні лабораторні роботи дають можливість курсанту(слухачеві) побудувати власну модель Бази Даних та отримати навіки створення таких БД для майбутньої роботи.

Ця робота дає змогу не тільки вивчити способи будування БД,а також навчитися вірно оцінювати систему та використовувати її на практиці

Зміст

Вступ

1. Концепція побудови БД

2. Основні відомості про БД

3. Аналіз предметної області

3.1 Створення облікової анкети на сайті

3.2 Пакет анкет для користувача

3.3 Підсистема обробки запитів

4. Концептуальна модель даних

5. Інфологічна модель

5.1 Первинні й зовнішні ключі

6. Даталогічна модель

7. Фізична модель

8. Проектування

8.1 Проектування логічної моделі даних

8.2 Проектування фізичної моделі даних

9. Побудова ER-моделей

Висновок

Список літератури

Додаток

Вступ

Сучасні інформаційні технології - це методи й засобу для збору, зберігання, обробки й одержання інформації на основі сучасних засобів обчислювальної техніки.

Складовими частинами будь-якої інформаційної системи є БД і застосування для обробки даних. Поява персональних машин, сімейства операційних систем Windows і різного програмного забезпечення дозволяють автоматизувати ручні операції, вести будь-які види робіт з накопичення інформації, її обробки й одержанню різних вихідних форм.

У курсовій роботі ставиться завдання - розробити проект бази даних для накопичення необхідної інформації в організації, створити (наповнити) базу даних. Розробити застосування, що дозволяє вести облік, контроль, а також одержувати різні вихідні документи. База даних повинна бути спроектована з урахуванням реалізації запитів різного типу.

Цілями проектування бази даних є:

1. Ефективна структуризація інформації, що дозволяє заощадити час і гроші.

2. Виключення або зведення до мінімуму повторюваних даних шляхом задання ефективної структури БД.

3. Забезпечення всім користувачам швидкого доступу до інформації бази даних.

4. Забезпечення розширення бази новими даними.

5. Забезпечення цілісності даних.

6. Запобігання несанкціонованого доступу до даних.

7. Полегшення створення застосувань, призначених для введення, редагування, виводу даних, а також ведення звітності.

Реалізація всіх перерахованих вище завдань повинна покладатись на систему керування базами даних.

1. Концепція побудови БД

Існує два підходи до побудови БД, що базуються на двох підходах до створення автоматизованої системи управління(АСУ).

Перший з них, широко використовувався в 80-і роки і тому отримав назву класичного (традиційного), пов'язаний з автоматизацією документообігу (сукупність документів, що рухаються в процесі роботи підприємства). Вихідними і вихідними координатами були документи.

Використовувався наступну тезу. Дані менш рухливі, ніж алгоритми, тому слід створити універсальну БД, яку потім можна використовувати для будь-якого алгоритму. Однак незабаром з'ясувалося, що створення універсальної БД проблематично. Пануюча до недавнього часу концепція інтеграції даних при різкому збільшенні їх обсягу виявилася неспроможною. Більше того, стали з'являтися додатки (наприклад, текстові, графічні редактори), що базуються на широко використовуваних стандартних алгоритмах.

До 90-х років сформувався другий, сучасний підхід, пов'язаний з автоматизацією управління. Він передбачає початкове виявлення стандартних алгоритмів додатків (алгоритмів бізнесу в зарубіжній термінології), під які визначаються дані, а отже, і база даних. Об'єктно-орієнтоване програмування тільки посилило значущість цього підходу.

У роботі БД можливий одно-і багатокористувацький (кілька користувачів підключаються до одного комп'ютера через різні порти) режими.

Використовують висхідний і спадний проектування БД. Перше застосовують в розподілених БД при інтеграції спроектованих локальних баз даних, які можуть бути виконані з використанням різних моделей даних. Більш характерним для централізованих БД є спадний проектування.

Системний аналіз передбачає мовний опис реальних об'єктів предметної області, визначення зв'язків між об'єктами, дослідження характеристик об'єктів і зв'язків. Результати дослідження використовуються при концептуальному проектуванні БД.

Для визначення складу і структури предметної області застосовуються або функціональний, або предметний підходи.

Функціональний підхід застосовує рух "від задач" і використовується у тих випадках, коли заздалегідь відомі функції майбутніх користувачів БД, а також відомі всі задачі, для інформаційних потреб яких створюються БД. В цьому випадку на основі виробничих документів, опитувань замовників можна чітко визначити мінімальний набір об'єктів предметної області та їх взаємозв'язок.

Предметний підхід застосовується у тому випадку, коли інформаційні потреби майбутніх користувачів чітко не визначені. В цьому випадку не можна чітко визначити мінімальний набір об'єктів предметної області. В опис предметної області включаються об'єкти та зв'язки, які є найбільш характерними та найбільш суттєвими для неї. БД називається предметною і може використовуватися для розв'язання задач, які заздалегідь не визначені.

У практичній діяльності використовується комплексний підхід, який з одного боку дозволяє розв'язувати конкретні інформаційні та функціональні задачі, а з іншого боку - враховує можливість додавання нових застосувань. У загальному випадку існує два підходи до проектування БД: низхідне проектування і висхідне проектування.

Низхідне проектування починається з визначення наборів даних, потім визначаються елементи даних для кожного з таких наборів. Цей процес включає в себе ідентифікацію різних типів сутностей і визначення атрибутів кожної сутності.

Низхідне проектування включає операції декомпозиції, що передбачає заміну вихідної множини відношень, що входять в схему БД, іншою множиною відношень, які є проекціями вихідних відношень. Цей підхід рекомендується застосовувати у тих випадках, коли кількість, різноманітність та складність сутностей, зв'язків і транзакцій значна за розмірами. Найбільш поширеними моделями для цього проектування є моделі "сутність ? зв'язок" (ER-моделі, Entity-Relationship model).

Висхідне проектування починається з виявлення елементів даних, які потім групуються в набори даних. Спочатку визначаються атрибути, які потім об'єднуються в сутності. Висхідне проектування включає операції синтезу, що передбачає виконання компоновки із заданої множини функціональних залежностей між об'єктами предметної області вихідних відношень схеми БД.

Цей підхід рекомендується застосовувати у тому випадку, якщо розробляється невелика БД з незначною кількістю об'єктів, атрибутів і транзакцій

2. Основні відомості про БД

При проектуванні бази даних вирішуються дві основні проблеми:

1. Відображення об'єктів предметної області в абстрактні об'єкти моделі даних так...

Другие файлы:

Інтернет-магазин комп’ютерної техніки Shop.ua "ІО.Electrical"
Розробка сайту інтернет-магазину комп’ютерної техніки. Структура об’єктів і зв’язків предметної області: головна, таблиці менеджерів, складу, інформац...

Розробка бази даних "Магазин побутової техніки"
Основні поняття та особливості розробки баз даних в Microsoft Access. Побудова бази даних магазину побутової техніки: створення таблиць та встановленн...

Розробка гнучкої системи управління інформаційними потоками магазину комп’ютерної техніки
Різновиди архітектур баз даних. Архітектура "файл-сервер" і локальні бази даних. Обґрунтування вибору архітектури стосовно проектованої системи. Основ...

Розробка бази даних та застосування для інтернет-магазину продажу музичних інструментів
Аналіз відомих підходів до проектування баз даних. Ієрархічна, мережева та реляційна моделі представлення даних, їх особливості. Концептуальне проекту...

Розробка бази даних та застосування для Інтернет-магазину відеотехніки
Дослідження підсистем створення облікової анкети на сайті, обробки замовлення та контролю платіжної системи. Проектування концептуальної, логічної і ф...