Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »ПРОГРАММИРОВАНИЕ

Редактор растрової графіки AdobePhotoshop

Тип: дипломная работа
Категория: ПРОГРАММИРОВАНИЕ
Скачать
Купить
Інтерфейс Adobe Photoshop. Прийоми редагування зображення та створення композицій. Прийоми редагування зображення інструментами малювання. Синтез зображень з Photoshop та Surfer. Результат суміщення растрової основи та Surfer-зображення у редакторі.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ДЕРЖАВНИЙ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

“СОФІЇВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ”

ДИПЛОМНА РОБОТА

на тему: «Редактор растрової графіки AdobePhotoshop»

за професією:

«Оператор комп'ютерного набору»

Виконав:

учень групи ОКН КС 6/9

Рибалкін Іван Сергійович

Перевірив:

викладач спецдисциплін

Ананьєв Андрій Вячеславович

смт. Софіївка 2014

Зміст

  • ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА
  • ВСТУП
  • РОЗДІЛ 1. РАСТРОВИЙ ГРАФІЧНИЙ РЕДАКТОР ADOBE PHOTOSHOP
  • 1.1 Інтерфейс Adobe Photoshop
  • 1.2 Зміна розмірів зображення та полотна
  • 1.3 Основні інструменти Adobe Photoshop
  • 1.4 Шари
  • 1.5 Введення тексту
  • 1.6 Фільтри
  • 1.7 Прийоми редагування зображення та створення композицій
  • РОЗДІЛ 2. СТВОРЕННЯ ГРАФІЧНОГО ПРОЕКТУ У ADOBE PHOTOSHOP
  • ВИСНОВКИ
  • СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
  • ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА
  • ТОВ "Виробник Плюс", індифікаційний номер- 20274260.
  • Місце знаходження: 53100 Дніпропетровська область. Софіївський район, смт. Софіївка, вул.Поштова, 19.
  • Директор - Вісич В.Н., бухгалтер - Коваленко Анжела Леонідівна.
  • Підприємство займається випіканням кондитерських виробів - печива всіх видів, сухарів, пирогів та тістечок тривалого зберігання.
  • Середньосписочна кількість працюючих на підприємстві складає приблизно 200-250 чоловік.
  • Вартість основних фондів складає 768 тис. грн.
  • ВСТУП

Графічний редактор -- прикладна програма (або пакет програм), що дозволяє її користувачеві створювати і редагувати зображення на екрані комп'ютера і зберігати їх в графічних форматах файлів, наприклад, JPEG, PNG, GIF, TIFF.

Деякі графічні редактори призначені для редагування фотографій, тоді як інші -- переважно для створення та редагування малюнків.

Типи графічних редакторів:

· Растрові графічні редактори. Найпопулярніші: Adobe Photoshop для операційних систем Microsoft Windows і Mac OS X,GIMP для GNU/Linux і інших POSIX-сумісних. GIMP розповсюджується під ліцензією GNU GPL. Artweaver для операційних систем Microsoft Windows.

· Векторні графічні редактори. Найпопулярніші: Adobe Illustrator, Corel Draw, Macromedia Free Hand -- для Windows,Inkscape -- для всіх ОС.

· Гібридні графічні редактори. Найпопулярніші: Raster Desk для Auto CAD, Spotlight для операційних систем Microsoft Windows.

· Тривимірні графічні редактори. Найпопулярніші: 3D Studio Max та Maya.

Користувачі програм растрової графіки

Програми растрової графіки використовують:

· художники-ілюстратори;

· художники-мультиплікатори;

· художники-дизайнери;

· фотографи та ретушери;

· поліграфісти;

· web-дизайнери;

· взагалі,будь-яка людина -- вільний художник, із масою творчих ідей та потенціалу.

Актуальність дипломної роботи:

Сьогодні безліч професій вимагають певних знань при роботі з графічними редакторами. Це може бути Photoshop, Paint та інші. Такі знання потрібні не тільки дизайнерам і художникам. Найчастіше програмами обробки зображень користуються редактори та веб-майстри, а також просте населення.

Часто можна зустріти використання Photoshop в побуті. При оформленні рефератів необхідно вміти обробляти зображення. Потрібно мати хоча б базові знання. У кожної людини є фотографії давніх років. Вони в жалюгідному стані. Без графічного редактора неможливо повернути їм первозданний вигляд.

Промисловість також вимагає фахівців у галузі володіння Photoshop.

Мета роботи: вдосконалити знання про растровий графічний редактор Adobe Photoshop.

Об'єкт дослідження: растровий графічний редактор Adobe Photoshop.

Предмет дослідження: основні можливості Adobe Photoshop.

РОЗДІЛ 1. РАСТРОВИЙ ГРАФІЧНИЙ РЕДАКТОР ADOBE PHOTOSHOP

1.1 Інтерфейс Adobe Photoshop

Після запуску програми Adobe Photoshop з'являється головне вікно (рис.1), яке служить робочим столом. Під рядком заголовку знаходиться головне меню, через яке здійснюється доступ до всіх функцій програми. Під рядком меню розташована допоміжна панель, яка стосується обраного інструменту.

Рис. 1. Головне вікно Adobe Photoshop

На робочому столі міститься панель інструментів. Якщо її немає, то її ставлять командою меню ОКНО > ПОК.ИНСТР. Ця панель поділена на кілька груп, до яких входять інструменти виділення області, малювання і редагування зображення, інструменти для здійснення операцій з контурами, зафарбовуванням, вводом тексту, зміни масштабу і переміщення зображення, елементи управління кольором та режимом відтворення на екрані.

В нижній частині робочого столу знаходиться рядок стану. В ньому відображуються додаткові дані про команди, що виконуються та про стан зображення.

Під час роботи використовуються діалогові вікна, які називаються палітрами. Потрібні палітри можна поставити через п. меню ОКНО командами “ПОКАЗАТЬ ...” (ПОКАЗАТЬ ЦВЕТ, ПОКАЗАТЬ НАВИГАТОР та ін.).

Команди головного меню. У головному меню передбачені такі команди:

- Меню “ФАЙЛ” (FILE) -- для роботи з файлами. За допомогою команд цього меню можна: створити новий, відкрити, закрити, зберегти файл; підключити інші продукти компанії Adobe; відправити в них зображення; надрукувати файл.

- Меню “ПРАВКА” (EDIT) -- команди відміни попередніх дій, зміни, копіювання, вилучення, вставки, трансформації зображень, управління стандартними типами (пензлем, контурами, каталогами та ін.

- Меню “ИЗОБРАЖЕНИЕ” (IMAGE) -- для роботи із зображеннями. Містить команди управління режимами, розмірами, корекцією та поворотами зображення.

- Меню “СЛОЙ” (LAYER) -- команди для роботи з шарами зображення - створення, копіювання, об'єднання шарів, управління ефектами та масками шару.

- Меню “ВЫДЕЛЕНИЕ” (SELECT) -- для виділення зображення або його частини, корекції розмірів та ін.

- Меню “ФИЛЬТР” (FILTER) -- засіб для створення спецефектів--розмитості, шумів, об'єму, художніх ефектів.

- Меню “ВИД” (VIEW) -- для настроювання вікна відкритого документу. З його допомогою можна встановити режими і масштаб документу не змінюючи його, показати сітку, лінійки.

- Меню “ОКНО” (WINDOW) -- призначене для настроювання відображення вікон на робочому столі програми.

- Меню “ПОМОЩЬ” (HELP) -- для доступу у довідкову систему Adobe Photoshop.

Рис. 2. Панель інструментів

Панель інструментів. Містить інструменти, що використовуються найчастіше. Якщо клікнути лівою клавішею миши відповідну піктограму на цій панелі, то активізується позначений нею інструмент, а до того ж під головним меню робочого стола з`явиться допоміжна панель цього інструменту, яка має засоби для його настроювання. Переважна кількість піктограм панелі інструментів мають у правому нижньому куті малий чорний трикутник з вершиною, спрямованою праворуч. Якщо клікнути таку піктограму правою (контекстною) клавішею, то поруч з`явиться повний список групи закріплених за цією піктограмою інструментів, з якого можна вибрати потрібний.

Наприклад, за піктограмою КАРАНДАШ криються олівець та пензлик. При простому наведенні курсору на інструмент виводиться його назва і поруч в дужках - “гаряча” клавіша. Гаряча клавіша активізує відповідний інструмент. Наприклад, при натисканні латинської літери “В” активізується інструмент КАРАНДАШ або КИСТЬ (обидва позначені однією піктограмою).

Піктограми розподілені на панелі по блоках за функціональною ознакою.

У першому зверху блоці панелі інструментів розташовані інструменти виділення та вирізування. У другому - малювання. У третьому - створення контурів та тексту; у четвертому - вставки приміток, взяття кольору, масштабу. У п`ятому - встановлення кольорів переднього та заднього планів. У шостому - режимів вікон та переходу у інший додаток. Більш детально призначення інструментів показане на рис. 3.

Палітри. В Adobe Photoshop 6.0 передбачено 5 палітр (рис. 4).

Палітри можна перетягувати, ухопившись мишею за заголовок. Палітри містять закладки, а ті мають меню. Меню відкривають кліком лівої кнопки миші по кнопці із зображенням малого трикутника у правому верхньому куті палітри (рис. 4). Меню вміщує в себе всі команди даної вкладки, допомогою яких управляють її роботою. Кожна вкладка містить засоби настроювання (рис.4). Палітру ставлять ком...

Другие файлы:

Редактор растрової графіки AdobePhotoshop
Програми растрової графіки. Інтерфейс Adobe Photoshop. Зміна розмірів зображення та полотна. Інструменти Adobe Photoshop. Робота з зображеннями, введе...

Розміщення дивану в інтер’єрі
Cinema 4D як пакет для створення тривимірної графіки та анімації. Аналіз особливостей роботи з комп’ютерною графікою. Загальна характеристика основних...

Графічний редактор CorelDRAW
CorelDRAW - редактор векторної графіки, мабуть, найвідоміший продукт корпорації Corel. Програма хороша як для професіоналів, так і для любителів, заре...

Особливості векторної графіки
Програми векторної графіки: Corel Draw 8-9, Adobe Illustrator 6, Micrografx Designer 7, Macromedia FreeHand 7, Fractal Design Expression. Формати файл...

Вивчення технік графіки на уроках образотворчого мистецтва в середній школі
Традиційні техніки графіки. Прикладна графіка та нетрадиційні техніки графіки. Зміст навчального матеріалу з графічними техніками у підручниках з обра...