Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »ПРОГРАММИРОВАНИЕ

Проектування комп’ютерних систем с заданими параметрами

Тип: курсовая работа
Категория: ПРОГРАММИРОВАНИЕ
Скачать
Купить
Розрахунок інформаційних потоків у ЛОМ підприємства, планування середнього трафіку і коефіцієнта використання мережі. Планування структурованої кабельної системи. Структура клієнт-серверних компонентів корпоративної комп’ютерної мережі, захист інформації.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

ВСТУП

Появу комп'ютерних мереж можна розглядати як важливий крок у розвитку комп'ютерної техніки на шляху розширення її можливостей, а, отже, і на шляху розширення інтелектуальних можливостей людини у різних сферах діяльності. В теперішній час комп'ютерні мережі широко використовуються на різних підприємствах, що зпрощує та прискорює роботу працівників. Мережа дає можливість окремим співробітникам організації взаємодіяти один з одним і звертатися до спільно використовуваних ресурсів, дозволяє їм одержувати доступ до даних, що зберігається на персональних комп'ютерах у видалених офісах, і встановлювати зв'язок з постачальниками або клієнтами.

Метою курсового проекту є організація корпоративної комп'ютерної мережі підприємства, яка дозволить оптимально організувати процеси використання ресурсів підприємства.

Також в курсовому проекті виконується моделювання розроблюваної мережі, вибір обладнання та програмного забезпечення, що буде відповідати потребам підприємства.

1. ПОСТАНОВА ЗАДАЧІ

1.1 Аналіз інформаційних вимог підприємства

комп'ютерний мережа інформаційний

Згідно з варіантом завдання необхідно розробити кабельну мережу підприємства, якє дано: будівля офісу має три поверхи з розмірами 100х70х12м. П'ять двоповерхових філіали з однаковим плануванням та розмірами 50х70х8м.

На першому поверсі розміщені робочі місця касирів, усе інше - торгівельний зал. На другому поверсі розташований склад та приміщення відділу по обслуговуванню і забезпеченню безпеки мережі. На третьому поверсі по периметру знаходяться адміністративні робочі місця, в центрі - бухгалтерія та дирекція.

Необхідно також виділити місце під серверну. Для заданого підприємства необхідно забезпечити спільне використання принтерів на поверхах. Забезпечити можливість развитку мережі за рахунок збільшення кількості комп'ютерів. Забезпечити можливість обміну служебної інформації між службовцями відділів. Необхідно організувати резервування даних, звернути особу увагу політиці безпеки і системного адміністрування.

Згідно з варіантом завдання необхідно використовувати протокол канального рівню 100 Mb Ethernet, але так як оптичне волокно має набагато більшу швидкість, то буде використовуватися 1 Gb Ethernet, середовище передачі даних -- оптволокно, алгоритм роботи моста - від джерела, структура комутатора - зі спільною шиною, метод призначення IP-адрес - автоматично, служба шлюзу - NAT, обов'язкова складова - Wi-Fi.

В мережі підприємства перш за все необхідно забезпечити стабільність роботи системи і її безпеку. В зв'язку з цим Wi-Fi, який обов'язково необхідно встановити, встановлено не буде, тому що безпека мереж Wi-Fi знаходиться на не тому рівні, щоб встановлювати її в банку, її легко можна взламати. Сервер, який буде обслуговувати мережу, так само повинен бути надійним та стабільно працювати.

1.2 Розрахунок інформаційних потоків у ЛОМ підприємства, розрахунок та планування середнього трафіку та коефіцієнта використання мережі

Згідно з логічною структурою мережі, яку наведено в графічній частині роботи, мережу поділено на 6 сегментsd, кожен з яких під'єднаний до серверу через комутатор. До складу першого сегметна входить 31 комп'ютер, які розташовано у центральному офісі, до інших п'яти - по чотири комп'ютери.

За допомогою таблиці 1 можна розрохувати приблизний трафік мережі, розраховуючи навантаження на кожний з комутаторів з боку сервера та робочих станцій. Таким чином можна отримати наступні навантаження на комутатори: на перший та другий - 85,93 Мб/с, на третій - 178,88 Мб/с, на четвертий - 107,38 Мб/с.

З отриманих розрахунків можна зробити висновок, що при використанні технології Gigabit Ethernet мережа буде працездатною і швидкою, тому що отримані показники набагато менші за швидкість передачі 1000 Мб/с, яка використовується в даній технології.

Таблиця 1. Задачі в сучасних мережах

Задача

Навантаження на одного абонента, Mb/c

Серверна частина

Клієнтська частина

Обмін файлам

0,002 - 0,005 Mb/c

Мережна ОС

Мережна ОС

Файловий сервер

0,002 - 0,005 Mb/c

Серверна Мережна ОС

Клієнтська Мережна ОС

Резервування інформації

0,06-0,08 Mb/c на 1 станцію 0,5 Mb/c на 1 сервер

Мережна ОС

Мережна ОС

Мережна печать

0,08-0,1 Mb/c

Мережна ОС

Мережна ОС

Служба терміналів

0,002 - 0,008 Mb/c на 1 станцію (трафік 1 Мбит/с)

Серверна Мережна ОС

Клієнтська Мережна ОС

СУБД

0,04-0,07 Mb/c

Сервер БД

Додатки БД

Удаленный доступ

0,02 - 100 Mb/c на модем

Сервер видал, доступу

Клієнт видал, доступу

Інтернет

0,002 - 0,005 Mb/c

Проксі сервер

Браузер

Електронна пошта

0,5-2 на 1 Клієнта

Почтовий сервер

Почтовий Клієнт

Інтранет

0,04-0,07 Mb/c на 1 Клієнта

Веб-сервер

Браузер

Інтерактивні повідомлення

0,002 на 1 станцію

різні

різні

Голосовий зв'язок (IP-телефонія)

0,2-0,8 Mb/c на 1 станцію (трафік 1 Mb/c)

різні

різні

Відеоконференції

0,4-2 Mb/c на 1 станцію (трафик 10 Мбит/с)

різні

різні

Служби безпеки

0,02 - 0,05 Mb/c на 1 сервер + 0,002 - 0,005 Mb/c на 1 Клієнта

Серверна Мережна ОС

Клієнтська Мережна ОС

2. ПЛАНУВАННЯ СТРУКТУРІРОВАНОЇ КАБЕЛЬНОЇ СИСТЕМИ ПІДПРИЄМСТВА

2.1 План приміщень

Згідно з варіантом підприємство (мережа СТО та магазин авточастин у центральному офіси) має центральний офіс та п'ять філіалів з однотипним плануванням. Розміри будівель . План розміщення будівель зображено на рисунку 2.1.1.

Рис. 2.1.1. - План розміщення ЦО та філіалів

За завданням мережа складається з двох будинків. План будинків наведений на рис. 2.1.2.

2.2 Топологія мережі

Рис. 2.1.2. План приміщень

На першому поверсі розміщені робочі місця касирів, усе інше - торгівельний зал. На другому поверсі розташований склад та приміщення відділу по обслуговуванню і забезпеченню безпеки мережі. На третьому поверсі по периметру знаходяться адміністративні робочі місця, в центрі - бухгалтерія та дирекція. Філіали мають однакове планування: робочі бокси та менеджер по праці з клієнтами на першому поверсі, а також склад, де є 1 комп'ютер, та бухгалтерія і дирекція філіалів.

Під топологією комп'ютерної мережі розуміється фізичне розташування комп'ютерів мережі один щодо іншого та спосіб їх з'єднання лініями зв'язку. Для заданої мережі в перш за все необхідно забезпечити надійність, тому з усіх топологій обирається топологія «зірка». В цьому випадку кожний комп'ютер під'єднується окремим кабелем до спільного пристрою, що знаходиться у центрі мережі. У функції центрального пристрою входить направлення інформації, що передається якимось комп'ютером, одному чи усім іншим комп'ютерам мережі. Головна перевага даної топології - висока надійність. Пошкодження кабелю стосується лише того комп'ютера, до якого цей кабель приєднаний, і тільки несправність центрального пристрою може вивести з ладу всю мережу. До недоліків топології типу зірка відноситься вища вартість мережного обладнання. Крім того, можливості з нарощення кількості станцій у мережі обмежуються кількістю портів центрального пристрою. В випадку заданої мережі центральним пристроєм виступає головний сервер. Топологічну структуру ме...

Другие файлы:

Проектування комп’ютерних систем з заданими параметрами
Обчислення середньої трудомісткості потоку заявок. Визначення мінімальної швидкодії процесора. Дослідження безпріоритетної дисципліни обслуговування....

Проектування спеціалізованих комп'ютерних систем
Мета пропонованого навчального посібника - комплексний аналіз теоретичних основ, інформаційних технологій, моделей та стратегій проектування архітекту...

Монтаж, налагодження і тестування апаратного забезпечення комп’ютерних систем і мереж
Вивчення історії кафедри "Комп’ютерної інженерії". Дослідження процесу складання, монтажу, налагодження, тестування апаратного забезпечення комп’ютерн...

Автоматизоване проектування комп’ютерних систем
Структура системи автоматизованого проектування засобів обчислювальної техніки. Опис життєвого циклу продукту за методом Зейда. Основні поняття про си...

Класифікація комп’ютерних систем
Підхід Фліна до класифікації архітектур комп’ютерних систем. Доповнення Ванга та Бріггса до класифікації Фліна. Класифікація MIMD-архітектур Джонсона....