Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »ПРОГРАММИРОВАНИЕ

Налаштування DNS-сервера локальної мережі

Тип: курсовая работа
Категория: ПРОГРАММИРОВАНИЕ
Скачать
Купить
Система доменних імен як розподілена база даних. Типи зон, ресурсні запаси. Виконання команд у командному рядку. Налаштування вузлів, диспетчер сервера. Пошук кореневих посилань. Загальний вигляд вікна редагування записів. Зона зворотного перегляду IPv4.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Вступ

Тема налаштування системи доменних імен (DNS надалі) вибрана не випадково, на даному етапі розвитку Інтернету та нових технологій DNS є важливою складовою. Система доменних імен служить для перетворення імен серверів, сайтів, або користувача комп'ютерів в IP - адреси.

До появи служби DNS, системні адміністратори використовували службу WINS, яка також дозволяла перетворювати імена в IP - адреси, але тільки всередині локальної мережі, інакше кажучи, не можна було використовувати ім'я свого комп'ютера в глобальній мережі (наприклад, Інтернет).

До глобальної мережі Інтернет підключено безліч комп'ютерних одиниць. Як же керувати цими комп'ютерами, якщо вони відносяться до різних країн, мережам або групам ? Для цього існують кілька елементів мережевої інфраструктури: система доменних імен (Domain Name System, DNS), яка збирає інформацію про імена й адреси комп'ютерів, і система IP - адрес з подальшою маршрутизацією, для контролю з'єднань між комп'ютерами.

Курсова робота присвячена налаштуванню DNS- сервера.

Ця система створена для перетворення доменних імен комп'ютерів в IP - адреси, і навпаки IP- адреси в імена комп'ютерів. Так як користувачам набагато зручніше працювати з іменами комп'ютерів, ніж з цифрами IP- адрес, в той час як мережеве обладнання може працювати тільки з цифрами.

Крім організації перетворення імен DNS займається маршрутизацією електронної пошти, і організації доступу до сайтів Інтернету.

Мета курсового проекту розглянути теоретичні та практичні аспекти DNS- сервера, зробити висновки.

Об'єкт дослідження - DNS -сервер.

DNS складається з ресурсних записів зберігають відомості про комп'ютери, які автоматично можуть запитувати дані один про одного, а також обмінюватися інформацією.

З клієнтської частини для використання DNS- сервера в налаштуваннях мережевої карти потрібно встановити IP- адресу сервера DNS, після чого у разі DNS-запиту клієнтом якого або імені комп'ютера, він буде автоматично відправляти запит на DNS-сервер для впізнання адреси цього комп'ютера.

Доменне ім'я може складатися тільки з обмеженого набору ASCII символів, дозволяючи набрати адресу домену незалежно від мови користувача.

ICANN затвердив засновану на Punycode IDNA систему, перетворюючу будь-який рядок в кодуванні Unicode в допустимий DNS набір символів.

Домен - вузол в дереві імен, може складатися з ід доменів, доменне ім'я читається зліва направо від молодших доменів до доменів вищого рівня.

Першим йде кореневої домен:, за ним йде домен першого рівня (наприклад, RU або COM), потім домени другого рівня, третього і т.д.

У роботі були розглянуті наукові праці Макина Дж.С.Лі К., У них описується принципи роботи DNS-сервера, його встановлення і налаштування, були приведені класифікації серверів імен.

Мета курсового проекту розглянути теоретичні та практичні аспекти DNS- сервера, зробити висновки.

Якщо новий DNS-сервер встановлений не на контролері домена, як правило, необхідно виконати певні завдання для його налаштування.

Створити зону прямого і (якщо необхідно) зворотного перегляду.

Визначити, чи будуть дозволені на сервері динамічні оновлення, включаючи небезпечні оновлення.

Визначити, чи пересилатимуться запити і на які сервери.

Щоб настроїти новий DNS- сервер за допомогою засобів інтерфейсу Windows

Відкрийте диспетчер DNS.

При необхідності додайте потрібний сервер в оснащення, потім підключитеся до нього.

У дереві консолі клацніть необхідний DNS- сервер.

У меню Дію виберіть команду Конфігурація DNS- сервера.

Наслідуйте інструкції майстра налаштування DNS- сервера.

1. База даних DNS

DNS - це розподілена база даних. Така структура дає можливість локально керувати окремими сегментами загальної бази, а також дозволяє зробити дані кожного сегмента доступними всій мережі за допомогою використання механізму «клієнт-сервер». Надійність і адекватна продуктивність, заснована на реплікації і кешуванні.

База даних домену являє собою набір зон, які створює вручну системний адміністратор на головному сервері DNS. У свою чергу в елементах званих зона, створюються ресурсні записи.

1.1 Типи зон

Основна зона - зберігає ресурсні записи для всіх доменів в зоні. Резервна копія бази даних зони може створюватися у додатковій зоні. В основній зоні можна створювати і видаляти ресурсні записи, проте видалення запису з основної зони вплине на видалення цього запису з додаткових зон.

Додаткова зона - резервна зона для основної зони або інших додаткових зон. Записи з додатковою зоною можна тільки прочитати, видалення або створення записів в даному типі зон не доступний.

Зона - заглушка (розміщується на сервері) - копія зони, що містить тільки записи ресурсів повноважних DNS- серверів головної зони (майстер зони).

1.2 Ресурсні записи

Існують різні типи ресурсних записів, в основному використовуються близько 10 типів. З появою стандарту IPv6 додалося ще кілька типів ресурсних записів (Таблиця 2).

Ресурсні записи умовно можна поділити на чотири групи:

* Записи зони - містять записи про домени і серверах імен;

* Базові запису - містять записи для перетворення імен в IP - адреси і для маршрутизації пошти;

* Записи аутентифікації - містять записи, що зберігають дані про аутентифікації, підписах і делегування;

* Допоміжні запису - надають додаткову інформацію.

Таблиця 1 - Типи ресурсних записів

Тип

Назва

Призначення/вміст

Зонні

SOA

Нова влада/початок повноважень

Визначення DNSзони

NS

Name Server - імен

Визначення серверів імен зони, делегування повноважень піддоменів

Базові

E

Записи

IPv4 - адреса - адреса IPv4

Перетворення імені на адресу IPv4

АААА

IPv6 - адреса - адреса IPv6

Перетворення імені на адресу IPv6

PTR

Pointer - Покажчик

Перетворення адреси в ім'я

MX

Поштовий обмінник - обмін поштою

Маршрутизація електронної пошти

Іфікаціні

DS

Делегація користувач - підписує боку, виконує делегування

Хеш ключа підписання підписаної дочірньої зони

Іонні

DNSKEY

Public key - відкритий ключ

Відкритий ключ для DNS-імені

NSEC

Наступна Безпека - наступна захист

Використовується поряд з DNSSEC для негативних відповідей

RRSIG

Підпис - Сигнатура

Набір підписаних аутентіфіцированний записів про ресурси

Допоміжні

CNAME

канонічне ім'я - Канонічне ім'я

Додаткові імена (псевдоніми) хоста

LOC

Місце проведення - місце розташування

Географічне розташування і фізичний розмір DNS- об'єкта

SRV

послуг - служби

Місце відомих служб, в межах домену

TXT

Текст - текст

Коментарі

Крім записів наведених вище, існують і інші, але використовувані набагато рідше, або застарілі. В основному ресурсні записи створюються вручну, але в деяких випадках можливе створення ресурсні записів в базі даних DNS автоматично, як приклад: налаштування служби DHCP (протокол динамічної конфігурації хоста, Протокол динамічної конфігурації вузла) у зв'язці з DNS -сервером. У такому випадку в записі будуть створюватися автом...

Другие файлы:

Проектування локальної мережі для ВНЗ
Поняття локальних обчислювальних мереж. Опис об’єкту та план будівлі. Побудова функціональної схеми. Вибір обладнання. Моделювання комп’ютерної мережі...

Улаштування, типи та принципи дії локальних мереж
Класифікація комп'ютерних мереж. Забезпечення функціонування локальної мережі за допомогою сервера. Топологія локальної мережі. Оптоволоконний інтерфе...

Розгортання керуючого proxy-сервера для підприємства програмними засобами Squid
Мета застосування proxy-серверів: забезпечення доступу з комп'ютерів локальної мережі в Інтернет; кешування та стиснення даних; захист локальної мереж...

Створення віртуальної мережі з віддаленим завантаженням вузлів
Створення віртуальних комп'ютерів. Налаштування клієнта, запис образу завантаження. Налаштування сервера, установка операційної системи, настройка ада...

Встановлення та налаштування Windows Server і UserGate 4.0
Налаштування Internеt Explorer. Конфігурація мереженого інтерфейсу. Встановлення DNS-сервера, asminpak.msi, налаштування TCP/IP. Встановлення DHCP-сер...