Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »ПРОГРАММИРОВАНИЕ

Модернізація (апгрейд) персонального комп'ютера

Тип: курсовая работа
Категория: ПРОГРАММИРОВАНИЕ
Скачать
Купить
"Критичні" комплектуючі комп'ютера. Процесор та оперативна пам'ять. Швидкість роботи комп'ютера. Порівняння швидкодії комплектуючих з роботою еталонних моделей. Стратегія і варіанти модернізації. Функціональні особливості побудови материнської плати.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

ЗМІСТ

ВСТУП

1. СТРАТЕГІЯ АПГРЕЙДУ

1.1 Причини модернізації

1.2 «Критичні» комплектуючі

1.3 Що ж треба модернізувати?

1.4 Стратегія і варіанти модернізації

2. КОРПУС І БЛОК ЖИВЛЕННЯ

2.1 Загальні відомості про корпус

2.2 Типи корпусів

2.3 Загальні відомості про блок живлення

3. МАТЕРИНСЬКА ПЛАТА

3.1 Загальні відомості

3.2 Процесорне гніздо

3.3 Системна логіка

3.4 Слоти оперативної пам'яті

3.5 Слоти плат розширень

3.6 Роз'єми

3.7 Локальні порти

4. ПРОЦЕСОР І СИСТЕМА ОХОЛОДЖЕННЯ

4.1. Загальні відомості про процесор

4.2 Шини

4.3 Охолодження процесора

4.4 Повітряне охолодження

4.5 Рідинне охолодження

4.6 Елементи Пельтье

5. ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ

6. НАКОПИЧУВАЧІВ ІНФОРМАЦІЇ

6.1 Жорсткий диск

6.2 CD/DVD -привод

6.3 USB -накопичувач

7. ВІДЕОКАРТА

8. ЗВУК І АКУСТИКА

9. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ РОБОТІ З МОДЕРНІЗАЦІЇ ПК

ВИСНОВОК

  • СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ВСТУП

Кількість комп'ютерів нестримно росте. Про це свідчить статистика, та і без статистики видно, що рівень комп'ютеризації навіть за останні п'ять років виріс на порядок.

Актуальність дипломної роботи. Цілком природно, що зростаючий попит на комп'ютери відразу ж викликає попит на необхідні знання і вміння, що стосуються їх обслуговування, профілактики, модернізації і ремонту.

Мета дипломної роботи. Поглиблення, узагальнення і систематизація знань, засвоєних під час вивчення курсу «Технологія ремонту і обслуговування лічильно-обчислювальних машин», по темі «Модернізація ПК» і застосування отриманих знань у професійній діяльності.

Завдання дипломної роботи.

1. Пошук науково-технічної інформації, літератури, інформації з Internet.

2. Здійснити аналіз літератури, виділити головне, зробити висновки і внесити конкретні пропозиції, по темі дипломної роботи.

3. Сформувати вміння використовувати теоретичні знання для розв'язування конкретних практичних завдань.

4. Проявити творчий підхід при виконанні дипломної роботи, ініціативу, самостійність, пошук оригінальних рішень.

5. Обґрунтувати отримані результати та захистити їх.

Об'єкт дослідження. Комп'ютер, його складові і програмне забезпечення яке дозволяє тестувати і отримувати дані про ресурси чи можливості модулів ПК і ПК в цілому.

Предмет дослідження. Науково-технічна інформація, комп'ютерна література, інформація з Internet, а також компютер, його складові і програмне забезпечення у процесі їх вивчення і дослідження, відповідно до мети і завдань дипломної роботи.

1. СТРАТЕГІЯ АПГРЕЙДУ

Як і усе у цьому світі, будь-який пристрій з часом вичерпує свої можливості або просто перестає задовольняти новим вимогам. Головна причина - науково-технічний прогрес, який ніхто не відміняв і який завжди в русі.

Що стосується комп'ютерів і будь-якої іншої комп'ютерної техніки, їх старіння ще помітніше, що негайно позначається на можливості їх подальшого використання. Ось і виходить, що рано чи пізно комп'ютер застаріває, швидкості його роботи стає недостатньо і саме по собі виникає питання про модернізацію системи.

Модернізація (апгрейд) - це заміна застарілого устаткування новим або просто додавання нового пристрою в поточну конфігурацію. Інакше кажучи, це зміна початкової конфігурації комп'ютера відповідно до нових вимог, що висуваються користувачем.

Конфігурація - це набір тих, комплектуючих, які визначають можливості і роботу комп'ютера: материнська плата, процесор, жорсткий диск, монітор та ін.

1.1 Причини модернізації

Якщо ви упевнені, що швидкість комп'ютера недостатня для вирішення поставлених завдань, то спочатку необхідно визначити "вузькі" місця, які заважають досягти бажаного результату. Тільки після цього можна вибирати спосіб і засоби, щоб підвищити продуктивність комп'ютера. Так, якщо не влаштовують його графічні можливості, треба проаналізувати і протестувати встановлений графічний адаптер і чітко сформулювати, з якими саме завданнями він справляється, а які йому не під силу. Якщо ж недостатня швидкість процесора, то також треба визначити, в яких завданнях її не вистачає.

Можна цього і не робити - якщо ви вже вирішили придбати нові комплектуючі або навіть новий комп'ютер. Але якщо грошей на все не вистачає, то краще витратити їх на ті пристрої, від яких в першу чергу залежить швидкість роботи усієї системи.

1.2 «Критичні» комплектуючі

Дуже важко зрозуміти, при яких операціях і чому комп'ютер "не дотягує" до бажаної продуктивності, особливо якщо немає досвіду спілкування з ним. Проте ситуації, з якими можна розібратися і самостійно. Наприклад, визначити, чи не шумить вінчестер, чи не перегрівається процесор. У першому випадку досить розібрати корпус і прислухатися, в другому - встановити спеціальну програму контролю температури. Що стосується інших комплектуючих, то слід орієнтуватися тільки на враження від роботи з комп'ютером.

Нижче приведений список комплектуючих, тип і швидкість яких в першу чергу позначаються на роботі системи (ті самі "вузькі" місця).

Процесор

Процесор грає велику роль при використанні 3D-графики, при обробці відео і звуку, при роботі з архіваторами і т. д. Якщо вам потрібна хоч би одна з цих функцій, варто замислитися про модернізацію процесора до прийнятного рівня, яким сьогодні можна рахувати процесор з тактовою частотою не нижче 3 ГГц, наприклад Intel Pentium D930. Якщо ж ви хочете почувати себе "комфортно" з будь-якими програмами, то варто замислитися про двоядерний або навіть чотириядерний процесор, наприклад Intel Core 2 Duo E6600.

Якщо ж вам потрібний комп'ютер для стандартних операцій (робота з текстовими редакторами або редакторами таблиць, перегляд відео і прослуховування музики), можна порадити модернізацію процесора до рівня Intel Celeron 2,8 - 3,2 ГГц, AMD Sempron 64 3000+ або AMD Sempron 64 3400+.

Оперативна пам'ять

Оперативної пам'яті ніколи не буває багато. Для роботи в "звичайних" невимогливих програмах, як правило, достатньо 512 Мбайт. Якщо ж ви збираєтеся зайнятися чимось серйознішим, не зайвим буде подвоїти цей об'єм. Якщо справа торкається ігрових комп'ютерів, то об'єм пам'яті треба встановлювати не менше 4 - 8 Гбайт. Крім того, рекомендується встановлювати модулі пам'яті, які працюють на максимальній частоті, підтримуваною материнською платою. Це гарантуватиме злагоджену роботу швидкого процесора і пам'яті. Адже чим швидше процесор отримує дані, тим швидше вони обробляються. Це призводить до збільшення загальної продуктивності, іноді навіть на 15 - 20 %.

При купівлі або модернізації оперативної пам'яті багато хто, не замислюючись, бере тільки один модуль пам'яті, наприклад 1 Гбайт. У цьому криється серйозна помилка, оскільки два модулі дозволяють використовувати двоканальний режим (Dual Channel), який піднімає продуктивність комп'ютера на 10 - 20%. Тому обов'язково встановлюйте два модулі. Нехай вони навіть матимуть різний об'єм.

Відеокарта

Для звичайних завдань цілком досить відеокарти з пам'яттю об'ємом 64 - 128 Мбайт на одному з "простеньких" чіпсетів від nVidia, наприклад nVidia 6800.

Хороша відеокарта дуже важлива для тих, хто серйозно займається моделюванням 3D-объектов із складними ефектами накладення або любить грати в комп'ютерні ігри. В цьому випадку варто замислитися про відеокарту, засновану на сучасному графічному чіпсеті, щоб справлятися з усіма поставленими завданнями, наприклад nVidia 8600 або ATI Radeon X1950.

Крім того, об'єм встановленої графічної пам'яті має бути ніяк не нижче 256 Мбайт, а краще - 512 Мбайт і більш, а використовуваний для передачі даних інтерфейс - PCI Express 16x.

Жорсткий диск

Багато хто помиляється, якщо вважають, що жорсткий диск грає роль лише накопичувача. Це не лише місце для інформації, але і засіб її отримання в потрібний момент. Від жорсткого диска залежить швидкість зчитування і запису будь-якої інформації. Якщо він працює повільно, то і комп'ютер працюватиме повільно, незалежно від процесора, відеокарти і об'єму оперативної пам'яті. Тому якщо в комп'ютері встановлений повільний вінчестер, то краще його поміняти на щось швидше, а заразом і об'ємніше. Дуже до речі буде вінчестер об'ємом 400 - 600 Гбайт і швидкістю обертання шпинделя 7200 про/хв. Останнім часом можна зустріти вінчестери із швидкістю обертання шпинделя 10000 - 15000 об/хв, проте вони не завжди підвищують продуктивність дискової підсистеми комп'ютера, зате у будь-якому випадку збільшують механічні шуми в його роботі.

Якщо ж ви любите зберігати колекції фільмів або м...

Другие файлы:

Архітектура персонального комп'ютера
Основні блоки персонального комп'ютера та їх значення. Варіанти організації внутрішньомашиного інтерфейсу. Функціональна схема мікропроцесору. Види за...

Аналіз пам’яті комп’ютера
Історія появи перших обчислювальних машин. Пам'ять як один із основних елементів комп'ютера, що дозволяє йому нормально функціонувати. Значення внутрі...

Апаратне забезпечення комп’ютерних систем
Системний блок як корпус, який містить основні компоненти персонального комп’ютера. Коротка характеристика головних зовнішніх та внутрішніх пристроїв...

Використання персонального комп'ютера як засобу навчальної діяльності для підготовки творчого вчителя
Комп’ютерні інформаційні технології як елементи системи дидактичних засобів. Ознайомлення студентів-педагогів з варіантами програмного забезпечення. В...

Використання комп'ютера на уроках рідної мови
Особливості проведення уроків української мови в початковій школі, їх зміст. Переваги та недоліки використання персонального комп’ютера, розробка дида...