Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »ПРОГРАММИРОВАНИЕ

Корпоративна комп’ютерна мережа

Тип: курсовая работа
Категория: ПРОГРАММИРОВАНИЕ
Скачать
Купить
Загальна характеристика корпоративної комп’ютерної мережі кампусів та технологія кампусів. Характеристика мереж робочих груп, відділів та самої локальної мережі. Обґрунтування вибору технології Fast Ethernet. Схема розведення кабельної системи в кампусі.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

КУРСОВА РОБОТА

Корпоративна комп'ютерна мережа

Вступ

кампус комп'ютерний локальний мережа

На сьогоднішній день у світі існує більше ніж 130 мілйонів і більше ніж 80% з них об'єднані в різні інформаційно-обчислювальні мережі від малих локальних мереж в офісах до глобальних мереж типу Internet. Всесвітня тенденція до об'єднання комп'ютерів у мережі обумовлена рядом важливих причин, таких як прискорення передачі інформаційних повідомлень можливість швидкого обміну інформацією між користувачами, одержання і передача повідомлень (факсів, Е-mail листів та іншого) не відходячи від робочого місця, можливість миттєвого одержання будь-якої інформації з будь-якого куточку світу, а так само обмін інформацією між комп'ютерами різних фірм-виробників працюючих під різним програмним забезпеченням.

Такі великі потенційні можливості які несе в собі обчислювальна мережа і той новий потенційний підйом який при цьому випробує інформаційний комплекс, а також само значне прискорення виробничого процесу не дають нам право не приймати це до розробки і не застосовувати їх на практиці.

1. Загальна характеристика корпоративної ком'ютерної мережі кампусів та технологія кампусів

ККМК об'єднює між собою 3 будинки головного будинку та двох філій. Відстань між головною мережею та філією становить 73 км.

Для об'єднання кампусів між собою я вибрала глобальну мережу з комутацією каналів ISDN (цифрова мережа інтегрованих каналів). ISDN реалізує конецепцію розподілу телефонної станції. В цій мережі немає місцевих та віддалених номерів і можна ввести єдиний план номерів для всієї мережі. Сполучення в ISDN відбувається майже миттєво (30 мс.). тому навіть у великих мережах затримка не перевищує 0,2 с. Обов'язковою функцією мережі ISDN є маршрутизація сполучень. Технологія ISDN забезпечує доступ до різних типів обслуговування: Х25, Frame Relay, інформаційні служби (електронна почта, відеотекст), додаткові іиди обслуговування (очікуванн виклику, швидкмй набір номера, функції організації конференц-зв'язку). В якості базової швидкості передачі приймається 64 Кбіт/с. В технології ISDN визначено два типа інтерфейсу: BRI - базовий, визначяає взаємозв'язок обладнання абонента. Такий інтерфейс складається з двох каналів, які позначаються як В-канали, мають пропускну здатність 64Кбіт/с (ці канали носії інформації), і D канальний - 16Кбіт/с, через них передається керуюча інформація. Таким чином загальна швидкість становить 144Кбіт/с.

PRI - первинний інтерфейс, визначає сполучення між проміжними ISDN - станціями.

Цей інтерфс для європейського стандарта - 30 каналів В і один канал D. Пропускна здатність PRI 1,544Мбіт/с - для американського стандарту, 2,048Мбіт/с - для європейського стандарту. Для ККМК вибираємо певний інтерфейс PRI для того щоб забезпечити пропускну здатність 2Мбіт/с, що дозволить забезпечити ККМ аудіозв'язку, корпоративний телефонний зв'язок, доступ до централізованої бази даних Internet/Intranet та навіть відеоконференції.

ISDN мережа (її структура) складається з 5-тьох пристроїв: NT1, NT2, TE1, TE2, TA. Всі ці пристрої можна підключити до кампусу за допомогою ISDN модема базового інтерфейсу.

Таким чином ми бачимо, що мережа ISDN ідеально підходить для забезпечення на відстані 6 км. Різних видів послуг: мультимедійних, передачі тексту, графіки, цифрових даних і забезпечує необхідну для цієї передачі пропускну здатність.

В якості резервних каналів вибираємо глобальні мережі з виділеням каналів.

Виділений канал - це канал з фіксованою полосою пропускавння або фіксуваною пропускною здатністю, постійно поєднуючи двох абонентів. Виділені канали звичайно орендуються у компаній - операторів територіальних мереж.

Виділені канали поділяються на аналогові і цифрові в залежності від того якого тирпу комутаційне обладнання застосовується для постьійної комутації абонентів - FDM чи ADM. Аналогові виділені канали мають 2-х і4-х провідне закінчення. В якості обладнання використовують модеми.

В якості резервних каналів для з'єднання кампусів я вибираю цифрові виділені лінії. Цифрові виділені лінії утворюються шляхом постійної комутації певних мережах на базі комутаційної апаратури, що працює на принципах розділення каналу по часу - TDM.

Існує дві технології цифрових первинних мереж: - технологія плезіохронної цифрової (PDH) ієрархії і більш пізня - технологія синхронної цифрової ієрархії (CDH).

Технологія PDH.

Була розроблена апаратура Т1, котра дозволяла цифровому вигляді мультиплексувати, передавати та комутувати інформацію 24 абонентів. Т1 здійснювала оцифровування голусу з частотою 8000Гц і подавала його з допомогою JKM. В результаті кожен абонентський канал створював цифровий потік даних 64Кбіт/с. Але для з'єднаних магістральних АТС канали Т1 являли собою дуже слабкі засоби мультиплексування. Тому в технології було реалізоване утворення каналів з ієрархією швидкостей. 4 канали Т1 об'єднюються в один канал Т2 (передача даних здійснюється зі швидкістю 6,3Мбіт/с) і так далі (канал Т3 зі швидкістю 44,736Мбіт/с).

Таким чином технологія Т1 дозволяє в цифровому вигляді мультиплексувати, комутувати і передавати дані 24 абонентам. На кожен абонент DS виділється 64 Кбіт/с. Технологія Т1 це Американська версія. Аналогом Т каналів в Європі є канали типу Е1, Е2, Е3.

Швидкість передачі Т1 = 2,048Мбіт/с.

Для з'єднання кампусів вибираємо Е1 (Т1) канал, т.я. немає необхідності ввеликих швидкостях, тому що відкидаємо канали Т2 і Т3, а також SDH технологію. Це відбувається томущо ми вибираємо резервний, а не основний канал.

Тип інтерфейса для підключення маршрутизатора до Е1 G.703.

2. Характеристика мереж робочих груп, відділів та самої локальної мережі кампусу головного підрозділу

ЛМКГП являє собою студентське містечко, що об'єднює 3 будинки, один з яких головний корпус.

Кампус головного підрозділу включає в себе два відділи: адміністративний відділ, навчальний відділ. Доступ до СУБД має весь адміністративний, а також викладачі та адміністратори з навчального відділу, так само вони мають доступ до друку, а також можуть користуватись телефоном.

Всі користувачі, тобто адміністративний і весь навчальний відділ має доступ до публічних WWW-, FTP - серверів мережі Internet. Доступ до портативних WWW-, FTP - та E - mail серверів має адміністративний відділ, та викладачі і адміністратори з навчального відділу.

Весь адміністративний, а також частина навчального відділу знаходяться в головному корпусі. Інша частина навчального відділу знаходяться в 6-тьох малих корпусах. Так як в даному випадку відстань між будинками 5 км., то виходячи з поданої інформації, вибираємо рішення 1000BASE LX з застосуванням одномодового оптоволокнного кабеля.

При умовах відстані між будинками 10 км. Gigabit Ethernet є найоптимальнішим з усіх дишевих рішень.

Передбачається також наявність трьох резервних каналів в разі виходу з ладу основних. Резервні канали будуємо також за технологією 1000BASE LX на відстань 10 км.

3. Обґрунтування вибору технології Gigabit Ethernet

В якості технології передачі даних для локальної мережі кампусу головного підрозділу я вибираю технологію Gigabit Ethernet. Gigabit Ethernet є логічним розширенням Ethernet. Однак ця технологія грунтується на вирішення інших швиддксних технологій. Gigabit Ethernet планує скористатись фізичним рівнем технологій Fibre Channel, що дає змогу досягнути швидкості передавання близько 800Мбіт/с однак завдяки збільшення швидкості передавання сигналу до 1,25Гбіт/с потенціальна швидкість передавання становитиме 1Гбіт/с.

В якості середовища передавання передбачене використання волокно-оптичних кабелів. Gigabit Ethernet (одно -, та багато модові-) для магістралей, сполечення комутаторів, серверів. Довжина сигмента для багатомодового кабеля - 500 м., для одномодового - 2000 м.

Залежно від місця застосування окремо визначені специфікації для коаксіальних кабелі скрученої пари.

Для передавання інформації волокно-оптичним кабелем запропоновано два вирішення: 1000BASE SX. Використання багатомодового волокно-оптичного кабеля, передавання даних на максимальну відстань 275 м. (без повторювачів), 1000BASE LX. Використангня як багатомодового, так і одномодового волокнооптичного кабелю. В основному випадку можна передавати дані на відстань до 5000 м.

4. Обґрунтування вибору технології та їх характеристика

Головний корпус і решта корпусів мають по три поверхи.

Всього ЛМКГП має 100 комп'ютерів, і 5 маршрутизаторів. В головному корпусі стоїть 84 комп'ютерів і три маршрутизатори. В кожному будинку стоїть по одному серверному комп'ютеру і на другому поверсі стоїть принтер.

Серверний комп'ютер і патч-панель стоїть в окремій кімнаті з метою безпеки (щоб до нього мали доступ обмежена кільеість людей).

Отже мережа має наступний вигляд:

в кожній кімнаті розміщено по 6 терміналів.

на кожному поверсі розміщений один комутатор (Switches)

Другие файлы:

Комп’ютерна мережа масштабу будівлі
Комп'ютерна мережа - об'єднання деякої кількості комп'ютерів до єдиного каналу передачі даних за допомогою фізичного з'єднання. Опис топологій локальн...

Комп'ютерна графіка
Сьогодні прийнято користуватися термінами "комп’ютерна графіка" і "комп’ютерна анімація". Поняття "комп’ютерна графіка" об’єднує всі види робот зі ста...

Глобальна комп’ютерна мережа Internet
Глобальні комп’ютерні мережі. Мережа Internet, її засновники. Задачі протоколів управління передачею та IP-міжмережного, порядок роботи їх роботи. Пон...

Локальна комп'ютерна мережа в житловому будинку
Розробка домашньої комп'ютерної мережі в житловому будинку, підключеної до Інтернету по виділеному швидкісному каналу. Кабельні з'єднання, правильна т...

Проект локальної мережі в житловому будинку
Роль комп’ютерів в мережі. Що таке проста однорангова мережа, її переваги та недоліки. Локальна комп'ютерна мережа в житловому будинку. Мережна архіте...