Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Государство и право

Громадянин як суб’єкт господарювання

Тип: дипломная работа
Категория: Государство и право
Скачать
Купить
Місце фізичної особи в системі суб'єктів господарювання. Реєстрація індивідуальної особи-підприємця, взяття на облік, оподаткування. Ліцензування, патентування, припинення підприємницької діяльності ФОП. Шляхи законодавчого покращення статусу підприємців.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

ЗМІСТ

ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1

СУТНІСТЬ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ - ПІДПРИЄМЦЯ ЯК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВОЇ ФОРМИ ГОСПОДАРЮВАННЯ

1.1 Місце фізичної особи в системі суб'єктів господарювання

1.2 Підприємницька діяльність фізичних осіб

РОЗДІЛ 2

РЕЄСТРАЦІЯ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ - ПІДПРИЄМЦЯ

2.1 Реєстрація фізичної особи - підприємця та припинення підприємницької діяльності ФОП

2.2 Взяття на облік фізичних осіб підприємців в податкових органах та Пенсійному Фонді України. Виготовлення печатки та відкриття банківського рахунку

2.3 Ліцензування та патентування підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця

РОЗДІЛ 3

ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ-ПІДПРИЄМЦІЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЗАКОНОДАВЧОГО ПОКРАЩЕННЯ СТАТУСУ ГРОМАДЯНИНА ЯК СУБ'ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ

3.1 Фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування

3.2 Особливості оподаткування фізичних осіб - підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування. Сплата єдиного соціального внеску

3.3 Шляхи покращення нормативно-правового регулювання відносин в сфері започаткування та ведення підприємницької діяльності фізичними особами

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ

ГКУ - Господарський кодекс України

ЄДРПОУ - Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України.

ЄСВ - єдиний соціальний внесок.

МВС - Міністерство внутрішніх справ України

ПДВ - податок на додану вартість.

ПДФО - податок з догоду фізичних осіб.

ПКУ - Податковий кодекс України.

ПП - Приватний підприємець.

СПД - Суб'єкт підприємницької діяльності

ФОП - фізична особа - підприємець.

ЦКУ - Цивільний кодекс України.

ВСТУП

Актуальніст теми. Подолання наслідків світової фінансової кризи в поєднанні з потребами законодавчого реформування господарських відносин в Україні зумовлюють необхідність докорінного переосмислення ролі громадян як суб'єктів господарювання. Фізичні особи - підприємці становлять основу малого бізнесу, який у розвинутих країнах виконує ключову соціальну роль в господарській системі: забезпечує зайнятість населення.

Останнім часом докорінним чином змінилися правовідносини в сфері започаткування і ведення бізнесу, сплати податків та соціальних внесків. Так, 21 лютого 2011 року згідно Наказу МВС від 11.01.2011 №5 втратив чинність, Наказ МВС від 11.01.99 №17 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі..., виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів...", що спростило процедуру виготовлення печаток та штампів для фізичних осіб - підприємців; Законом України від 7 квітня 2011 р. № 7516 "Про внесення змін в окремі законодавчі акти України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи - підприємця" було скасоване свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (Закон підписано Президентом України 29 квітня 2011 р.); з 01.01.2011 вступили в силу Податковий Кодекс України та Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та значна кількість підзаконних нормативно-правових актів, що регулюють відносини в сфері реєстрації фізичної особи - підприємця, сплати податків та інших обов'язкових платежів. Зважаючи на таку кількість законодавчих змін, важливим постало питання комплексного дослідження статусу громадян як суб'єктів господарювання в нових правових умовах.

Реформування законодавства в сфері спрощення започаткування і ведення бізнесу фізичних осіб сьогодні теж є важливою проблемою, оскільки, не зважаючи на уже прийняті нормативно-правові акти, що регулюють процедуру "єдиного вікна" започаткування та ведення бізнесу, стан справ у даній сфері відносин ще далекий від найкращих демократично-правових зразків розвинутих країн. Законодавець на сьогодні максимально спростив реєстрацію фізичної особи - підприємця, проте, проблемним на сьогодні залишається процедура реєстрації припинення діяльності фізичних осіб.

Фізична особа - підприємець (приватний підприємець, індивідуальний підприємець, особа підприємець - останнім часом в законодавстві терміни уніфіковані до: фізична особа - підприємець) - фізичні особи (громадяни України, іноземні громадяни чи особи без громадянства) з повною цивільною дієздатністю, не обмежені законом в правоздатності, зареєстровані у встановленому законом порядку як суб'єкти підприємницької діяльності, які безпосередньо здійснюють таку діяльність (виробляють продукцію, виконують роботи, надають послуги) і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями усім майном, що належить їм на праві власності.

Фізична особа - підприємець вправі здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, щодо якої законом не встановлено заборони для даної категорії суб'єктів. Реформування господарської системи України багато в чому залежить від правового забезпечення подальших ринкових реформ, від створення належних умов функціонування для суб'єктів господарської діяльності, а зокрема і для фізичних осіб.

Основні засади господарського та цивільного законодавства, повага до власності, свобода підприємництва, свобода укладення договору, становлять фундаментальну базу для правового забезпечення захисту і розвитку національного підприємництва. Форма приватного підприємництва фізичними особами є найпростішою формою здійснення підприємницької діяльності, тобто без створення юридичної особи. Ринкова економіка надає можливості особі, яка має бажання, знання, кошти або майно і на яку не поширюються законодавчі заборони, розпочати справу і втілити у життя своє уявлення про ефективну, прибуткову діяльність та, як наслідок, досягти матеріального добробуту. Все вищезазначене зумовлює актуальність теми дипломної роботи: "громадянин як суб'єкт господарювання".

Об'єктом дослідження в роботі є суспільні відносини, що виникають в сфері започаткування та здійснення підприємницької діяльності, сплати податків та інших обов'язкових платежів індивідуальними особами - підприємцями.

Предметом дослідження в роботі є громадянин як суб'єкт господарювання. Інститут "громадянства" в аспекті досліджуваної тематики вжитий умовно, зважаючи на теоретичні напрацювання вітчизняних та російських науковців, оскільки предмет дослідження більш ширший - він включає і інших осіб підприємців, що не є громадянами України.

Метою роботи є теоретичне та практичне дослідження особливості правового статусу фізичної особи як суб'єкта господарської діяльності.

Для досягнення мети поставлені наступні завдання:

1. Охарактеризувати роль фізичної особи - підприємця в системі суб'єктів господарської діяльності.

2. Вияснити сутність поняття "фізична особа - підприємець", проаналізувати нормативно-правову базу, що регулює відносини в сфері здійснення підприємницької діяльності фізичними особами.

3. Описати процедуру реєстрації діяльності та припинення діяльності фізичної особи - підприємця, в тому числі і взяття на облік в податкових органах і в соціальних фондах, виготовлення печатки та відкриття банківського рахунку.

4. Дослідити особливості оподаткування фізичної особи - підприємця як суб'єкта господарювання.

5. Запропонувати можливі шляхи законодавчого покращення статусу фізичної особи - підприємця як суб'єкта господарювання.

Методологічну основу дипломної роботи складає, насамперед, всезагальний метод діалектики та розвитку в системі теорії пізнання, спрямований на виявлення закономірностей взаємодії правових аспектів становлення та розвитку інституту фізичної особи - підприємця в законодавстві України, а також методи історичного, порівняльно-правового, формально-логічного, структурно-функціонального, соціологічного, системного аналізу та комплексний метод.

У роботі є поєднання загально філософських, загально наукових та спеціальних методів дослідження. Широко застосовані загальні принципи наукового пізнання: обґрунтованість, об'єктивність, всебічність та комплексний підхід до висвітлення досліджуваної проблеми. Застосування методу системного аналізу дало змогу встановити тісний зв'язок між нормами, що регулюють особливості здійснення підприємницької діяльності фізичними особами та реалізації їх на практиці, а застосування системно-конструктивного та системно-функціонального методів - встановити становлення та розвиток фізичної особи - підприємця як форми ведення підприємницької діяльності.

Аналізуючи правові норми та положення нормативно-правових актів, у роботі використано формально-логічний та інші спеціально-юридичні методи.

Теоретичною базою дослідження стали наукові праці відомих радянських та українських вчених-правознавців: Харитонова Є.О., Шевченка Я.М., Саніахметової Н.О., Щербини В.С. та ін.

В роботі досліджується чинне законодавство, що регулює відносини в сфері започаткування та ведення підприємницької діяльності фізичними особами - підприємцями: Конституція України, Господарський, Цивільний та Податковий кодекси, Закон України "Про держа...

Другие файлы:

Господарський кодекс України
Розділ І Основні засади господарської діяльностіРозділ ІІ Суб'єкти господарюванняРозділ ІІІ Майнова основа господарюванняРозділ IV Господарські зобов'...

Суб єкт господарювання Група суб єктів господарювання

Я - Громадянин Держави Україна конституційний статус громадянства України

Ринкове середовище господарювання підприємств та організацій
Поняття та характеристика ринкового типу господарювання і ринкової інфраструктури. Сучасний стан телекомунікаційної галузі. CDMA-оператори на ринку мо...

Суб’єкт господарювання як складова частина державного сектору економіки
Поняття, функції та класифікація суб'єктів господарювання державної власності, законодавче регулювання їх діяльності. Організаційно-правові форми підп...