Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Геология, гидрология и геодезия

Проект геологорозвідувальних робіт (на прикладі Гоголівського родовища)

Тип: курсовая работа
Категория: Геология, гидрология и геодезия
Скачать
Купить
Фізико-географічна характеристика Гоголівського родовища. Підготовка даних для виносу проекту свердловин в натуру. Побудова повздовжнього профілю місцевості і геологічного розрізу лінії свердловин. Методика окомірної зйомки в околицях свердловин.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Зміст

Вступ

1. Фізико-географічна та економічна характеристика району робіт

1.1 Промисловість

1.2 Сільське господарство

1.3 Транспорт

1.4 Рельєф

1.5 Грунтовий покрив

1.6 Гідрографія

1.7 Клімат

2. Топографо-геодезична вивченість району робіт

3. Геодезична підготовка проекту геологічних робіт

4. Геодезична підготовка рекогностування району робіт

5. Підготовка геодезичних даних для виносу проекту свердловин в натуру

6. Визначення площі ділянки робіт

6.1 Визначення площі ділянки робіт за допомогою палетки

6.2 Визначення площі ділянки робіт за допомогою планіметра

7. Побудова повздовжнього профілю місцевості і геологічного розрізу профільної лінії свердловин

8. Методика окомірної зйомки в околицях свердловин

9. Сучасні геодезичні технології для забезпечення геологічних робіт

Висновок

Література

Вступ

Проведення геологорозвідувальних і геофізичних робіт тісно пов?язане з подальшим зміцненням паливно-енергетичного комплексу України, з подальшим освоєнням нових родовищ корисних копалин та раціональної їх розробки з метою зміцнення економічного потенціалу нашої держави.

Якісне проведення вказаних вище робіт неможливе без їх топографо - геодезичного забезпечення. Для складання проекту геологорозвідувальних робіт та географічних досліджень потрібні топографічні карти різних масштабів, а проведення робіт неможливе без спеціальної геодезичної підготовки.

1. Фізико-географічна та економічна характеристика району робіт

Гоголівське родовище розташоване на території Шишацького району Полтавської області. Територія Полтавської області розташована в центральній і північно-східній частинах України, майже цілком у межах Придніпровської низовини, на лівобережжі басейну Дніпра. Виняток становить невелика ділянка площею близько 150 км2 на правобережжі басейну Дніпра, в межах Придніпровської височини. Понад 92% площі області знаходиться у межах природної зони лісостепу, і тільки біля 8% (її крайня південно-східна частина) - у межах степової природної зони Східноєвропейської рівнинної фізико-географічної країни.

На півночі Полтавщина межує з областями України: Чернігівською (протяжність меж - 107 км) і Сумською (238 км); на півдні - з Дніпропетровською (173 км) і Кіровоградською (149 км); на сході - з Харківською (188 км); на заході - з Київською (19 км) та Черкаською (225 км) областями. Загальна протяжність меж Полтавської області становить близько 1100 км, з яких 162 км проведені по акваторіях Кременчуцького (98 км) і Дніпродзержинського (64 км) водосховищ.

Область утворена 22 вересня 1937 року. Її сучасні межі встановлені у 1954 році. Площа Полтавщини - 28,8 тис. Км2, що становить близько 4,8% від площі України (7 місце серед її 24 областей, і 8 місце - враховуючи АР Крим). Від площі усієї земної кулі Полтавщина становить 0,006%; від площі населеного суходолу Землі -- 0,02%; від площі Європи -- 0,3%. Крайня північна точка області розташована за 3,3 км на північ від села Білогорілка Лохвицького району (50°33ґ18ґґпн.ш.), а крайня південна точка - на лівому березі Дніпродзержинського водосховища, в Кобеляцькому районі, за 0,4 км вище старого гирла р. Орель (48°44ґ36ґґпн.ш). Отже, різниця в широті між крайніми північною та південною точками Полтавської області становить 1°48ґ42ґґ. Протяжність області з півночі на південь, по прямій лінії між її крайніми північною і південною точками, становить 213,5 км.

Крайня західна точка області знаходиться на лівому березі р. Гнила Оржиця, за 1 км від с. Смотрики Пирятинського району (32°05ґ20ґґсх.д.), а її крайня східна точка розташована за 1,5 км від с. Шевченко Карлівського району (35°29ґ33ґґсх.д.). Отже, протяжність Полтавщини між крайніми західною й східною точками складає 3°24ґ13ґґд., або 259 км.

Географічний центр області, установлений за методом визначення пересічення серединних паралелі й меридіану, розташований на березі Псла поблизу сіл Герусове і Бірки Великобагачанського району (географічні координати: 49°38ґ57ґґпн.ш., 33°47ґ26ґґсх.д.).

Адміністративний центр Полтавщини - місто Полтава (49°35ґ15ґґпн.ш., 34°33ґ07ґґсх.д.), розташований у східній частині області. Площа міста 103,5 км2; його протяжність із заходу на схід - 15,6 км, із півночі на південь - 12,5 км.

Кількість міст 15, з них: обласного підпорядкування (значення) 5;

Кількість районів 25;

Кількість селищ 43;

Кількість сіл 1783;

Населення 1 466 786 осіб на 1 лютого 2013 року.

1.1 Промисловість

Полтавщина належить до областей України з середнім рівнем розвитку промислового виробництва. Більшість галузей промисловості області -- нові, виникли в 50-х -- 60-х роках: нафто- і газовидобувна, залізорудна, чорна металургія, нафтопереробна, автомобільна, верстатобудівна, електротехнічна, виробництво технологічного устаткування для хімічної, харчової і легкої промисловості.

Паливно-енергетичний комплекс Полтавської області відіграє важливу роль у розвитку та функціонуванні її суспільного господарства. Виробництво продукції комплексу становить 56% загального обсягу промислової продукції області. В області діє 26 нафтових родовищ, балансові запаси в яких складають 23 859 тис. т (18% в Україні), а позабалансові -- 46 207 тис. т (65% в Україні). Полтавська нафта високоякісна: в її складі до 55% світлих нафтопродуктів, мало сірки. В супутніх газах майже 70% пропано-бутанових легкозаймистих фракцій, у зв'язку з чим вони є цінною сировиною для хімічної промисловості.

Деяка кількість видобутої в області нафти і газового конденсату нафтопроводом і залізницею направляється на АТ відкритого типу "Кременчукнафтаоргсинтез", яке виробляє близько 70 видів нафтопродуктів. За обсягом продукції це одне з найбільших підприємств Полтавщини і другий за потужністю нафтопереробний завод України. Крім того, у 2006 р. в області працювало 17 підприємств з видобутку паливно-енергетичних матеріалів, 19 з виробництва продуктів нафтопереробки. Слід зазначити, що з 2001 р. починає спостерігатись збільшення обсягів продукції даної галузі. Середньорічний видобуток нафти в Полтавській області складає понад 220 тис. т. Серед найбільших родовищ нафти виділяють Кибинцівське (Миргородський район) та Решетняківське (Новосанжарський район). Запаси вільного газу в Полтавській області зосереджені в межах 64 родовищ (з 261 по Україні), балансові запаси в яких складають 475 766 млн. м? (44% від загальноукраїнських), а позабалансові 4 077 млн. м? (85%). Середньорічний видобуток газу в Полтавській області складає 6 700 млн. м?. Основні запаси та видобуток вільного газу в Полтавській області припадає на 20 родовищ, балансові запаси яких складають 4 312 млн. м? (13,3% від загальноукраїнських), а позабалансові -- 3 687 млн. м? (37% від загальноукраїнських). Найголовнішими родовищами вільного газу в Полтавській області є: Машівське, Опішнянське, Котелевське, Розпашнівське, Яблунівське, Абазівське, Матвіївське, Рудівсько-Червонозаводське, Західно-Хрестищенське (які входять в двадцятку найбільших по Україні).

На території області діє понад 77 електростанцій та електроустановок різної потужності. 99,6% виробництва електроенергії припадає на теплові електростанції (1407,1 млн. кВт. год. -- 2006 р.). Найпотужніша ГЕС в області -- Кременчуцька ГЕС, що належить до енергосистеми "Харківенерго". Всі інші електростанції області призначені для постачання електроенергії місцевим виробництвам. Поряд з тим, суспільно-господарський комплекс Полтавщини, задовольняє свої потреби в електроенергії за рахунок власного виробництва лише на 20 -- 22%, решта енергії надходить з електростанцій інших областей України та Росії.

Металургійний комплекс області представлений Полтавським ГЗК та сталеливарними цехами машинобудівних заводів міст Кременчука, Полтави, Комсомольська, Лубен. В структурі промислового виробництва Полтавщини частка чорної металургії та гірничорудної промисловості в 2006 р. складала 9,6%. Всього в області діє 96 підприємств металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів.

Розвиток машинобудування області обумовлюється рівнем розвитку продуктивних сил, а також природно-географічним та соціально-економічним факторами. Машинобудування і металообробка за вартістю промислової продукції займає 3-є місце в обласному промисловому комплексі. Виробництво машин та устаткування представлено 131 підприємством, виробництво електричного та електронного устаткування -- 112 підприємствами, виробництво транспортних засобів устаткування 21 підприємством. свердловина геологічний окомірний родовище

Лісозаготівельний промисел в області веде державне лісогосподарське об'єднання "Полтаваліс", до складу якого входить 7 держлісгоспів: Полтавський, Гадяцький, Лубенський, Кременчуцький, Пирятинський, Миргородський, Новосанжарський. Площа лісів в цих лісгоспах -- 149,6 тис. га.

1.2 Сільське господарство

Рівнинний рельєф та сприятливі агрокліматичні умови створюють в...

Другие файлы:

Геолого-економічне обґрунтування доцільності ведення експлуатаційних витрат на розробку родовища
Географо-економічна характеристика району досліджень. Загальні риси геологічної будови родовища. Газоносність і стан запасів родовища. Методика подаль...

Вплив гірничодобувного комплексу на параметри навколишнього середовища на прикладі Бондарівського родовища кристалічних порід Житомирської області с. Бондарівка
Характеристика сировини та готової продукції гірничодобувного комплексу. Вплив геологорозвідувальних робіт гірничих розробок на повітряний та водний б...

Розробка Житомирського родовища
Геологічна характеристика району та родовища. Визначення основних параметрів кар’єру. Основні положення по організації робіт. Екскаваторні, виїмково-н...

Проблема вивчення мінералого-петрографічних особливостей руд і порід п’ятого сланцевого горизонту родовища ПАТ "ІнГЗК"
Мінерало-петрографічні особливості руд і порід п’ятого сланцевого горизонту Інгулецького родовища як потенціальної залізорудної сировини; геологічні у...

Технологія розробки корисних копалин відкритим способом
Геологічна та гірничотехнічна характеристика родовища. Підготовка гірських порід до виймання. Розкриття родовища відкритим способом. Система розробки...