Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Геология, гидрология и геодезия

Опробування. Підрахунок запасів

Тип: курсовая работа
Категория: Геология, гидрология и геодезия
Скачать
Купить
Географо-економічна та геологічна характеристика району робіт з виявлення родовища опоки, придатної для виробництва кремнезиту та активних мінеральних домішок. Властивості корисної копалини та методика підрахунку її запасів на Барвінківській ділянці.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Курсова робота

на тему:

"Опробування. Підрахунок запасів"

Зміст

  • Вступ
    • 1. Геологічна характеристика району робіт
      • 2. Методика робіт
  • 3. Барвінківська ділянка. Властивості корисної копалини
    • 4. Підрахунок запасів
    • Список використаної літератури
    • Вступ
    • Опока - зцементована мікропориста порода, яка складена переважно аморфним кремнієм (SiO2 - опалом, який частково змінений у халцедон) із домішком глинистого матеріалу, скелетних часток організмів (панцирів, діатомей, раковин радіолярій, спікул кременевих губок), зерен кварцу, польового шпату та глауконіту.
    • Опока відноситься до групи осадочних порід, у яку входять три різновиди крем'яних порід: діатоміти, трепел та опока. Всі вони складені переважно опалом та кристобалітом і відрізняються між собою пористістю та об'ємною вагою. Найбільша пористість відмічається у діатомітів - 60-75%, у трепелів - 30-60% та найменша - у опок - 20-30%. Відповідно об'ємна вага обернено пропорційна і коливається по породах від 0,4 до 1,6 кг/м3.
    • Промислове використання кременевих порід основане на ряді їх фізичних та хімічних якостей, із яких головними є висока пористість, мала об'ємна вага, значна термостійкість, наявність активного кремнезему та хімічна стійкість по відношенню до кислот. Ці різноманітні якості роблять кременеві породи сировиною багатоцільового використання і в залежності від цього регламентуються відповідними державними та галузевими стандартами та технічними умовами.
    • Головний користувач кременевих порід (більше 70%) - цементна промисловість, де вони приміняються у якості активних мінеральних домішок, які усувають шкідливий вплив гідрату окислу кальцію.
    • Опоки використовуються також як заповнювачі у виробництві легких та комірчастих бетонів - осушувачів природних газів; із них виготовляють стінові блоки.
    • Крім вищеназваних напрямків опоки використовуються у якості різних наповнювачів пластичних мас, гуми, фарб, хімічних, косметичних та медпрепаратів, у виробництві розчинного скла, електрозварювальній справі, просоченні різних матеріалів з метою придання їм кислотостійкості та міцності, при очистці жорстких вод, як абразиви при поліровці виробів із м'яких металів, мармуру та скляних виробів.
    • Останні 15 років на території зарубіжних країн широкого розповсюдження набуває новий будівельний матеріал кремнезит, отриманий на основі висококремнистих опок із вмістом SiO2 аморфного більше 30%.
    • Кремнезит отримано у результаті взаємодії опоковидних порід із недорогими хімічними реагентами при температурі реакції до 6000.
    • Кремнезит по питомій вазі у 1,5-2 рази легший керамзиту (250 супроти 450 кг/м3) та у декілька разів міцніший до сих пір відомих легких наповнювачів бетону та стінових блоків.
    • Винахід на отримання кремнезиту запатентовано, а його впровадження у виробництво буде проводитися на заводах України.
    • В даний час попит на кремнезит тільки із сторони Англії та Німеччини складає близько 350 тис.м3 на рік. Попит на кремнезит від будівельних організацій України та близького зарубіжжя ще не визначений, але уже очевидно, що в найближчі роки він складе кілька мільйонів кубічних метрів.
    • В даний час на базі Сумського ВО "Хімпром" працює цех по виробництву кремнезиту, сировинною базою якого є трепел, що завозиться із Коноплянського родовища Кіровоградської області. Але діюче підприємство край зацікавлене мати своє родовище місцевої сировини, яке знаходиться у безпосередній близькості від виробника.
    • Із місцевої сировини особливої уваги заслуговують розповсюджені на півдні області кременисті породи-опоки, які приурочені до відкладів псьольської світи нижнього палеогену.
    • Враховуючи вищесказане Сумська обладміністрація надіслала КП "Південукр-геологія" листа із проханням провести пошукові роботи в районі діючого підприємства з метою забезпечення його місцевою сировиною.

Пошуково-оціночні роботи на опоки проведені Харківською КГП КП "Південукргеологія" згідно Геологічного завдання Державної геологічної служби від 18.04.07 р. протягом 1998-2007 років, та заявки Сумської облдержадміністрації №1-21 від 03.03.98 р.

Мета роботи - виявлення у безпосередній близькості від м. Суми родовища опоки із запасами більше 5 млн.м3, придатного для виробництва кремнезиту та активних мінеральних домішок.

Пошукові роботи на опоки проведені на: Барвінківській ділянці, що розташована у південній частині Сумського району Сумської області.

Проведені пошуково-оціночні роботи.

Барвінківська ділянка знаходиться у 0,2 км на північ-північний захід від хут. Барвінкове Сумського району Сумської області, у 3,8 км на південний захід від залізничної станції Баси Південної залізної дороги, на правому схилі р. Псел.

Географічні координати ділянки:

ПнШ 50050'20'' 50051'27''

СД 34049'35'' 34050'15''

Абсолютні відмітки поверхні на ділянці коливаються від 124,7 до 126,1 м у заплаві річки і від 166,4 до 169,5 м на вододілі.

У північно-східній частині ділянки знаходиться пасовище, а у південно-західній його частині - орні землі.

Бурові роботи проводилися бригадою Сумської ГРП Харківської ГРЕ Гаврашенко А.А.

Лабораторні роботи проведені Центральною лабораторією КП "Південукргеологія" під керівництвом Стародубцевої В.В. Лабораторно-технологічні дослідження опоки проведені Сумським інститутом МІНДІП.

Камеральна обробка польових матеріалів та складання геологічного звіту проводилися геологами Сімончуком М.М. та Соколовою І.М., геодезистом Козачком В.Д. під керівництвом начальника партії Рудого М.Г.

Створення електронної версії звіту виконано оператором ПЕОМ Петренко О.М., а графічних додатків - О.Б. Корольковою.

Загальне методичне керівництво польовими та камеральними роботами виконувалося головним геологом КП "Південукргеологія" Козар М.А. та провідним геологом Дзядук О.П.

Основні результати проведених робіт викладено у наступних розділах звіту.

Географо-економічна характеристика району робіт

Територія пошукових робіт знаходиться на площі південної частини Сумського району Сумської області.

Сумська область на півночі та сході межує із Курською та Білгородською областями Росії, на південному сході - з Харківською, на півдні - з Полтавською та на заході - з Чернігівською областю України.

Утворена область 10.01.1939 р. Загальна її площа - 23,8 тис. кв. км; чисельність населення області складає 1425,4 тис. жителів.

Обласний центр м. Суми чисельністю 262 тис. мешканців.

Область має 18 адміністративних районів. Основне населення - українці, але проживають росіяни, білоруси та ін. Середня щільність населення - 60 чоловік на 1 км2. Найбільш щільно заселена центральна та південно-східна частина області. Міське населення складає 58%. Великі міста: - Суми, Конотоп, Шостка, Ромни, Глухів та ін.

В економічному відношенні область характеризується відносно розвиненою промисловістю і сільським господарством.

Одним із гігантів промисловості області є Сумське виробниче об'єднання "Сумихімпром" (виробництво фосфорних мінеральних добрив, сірчаної кислоти та ін.). Значно розвинені машинобудівна, металообробна, спиртова, маслоробна, кондитерська та інші промисловості. В м. Суми знаходяться заводи тяжких компресорів, хімічного машинобудування, насосний, чавунного литва, електронних мікроскопів та ін.

Сільське господарство базується, в основному, на вирощуванні зернових та технічних культур, овочівництві, садівництві та тваринництві. Розвинені спеціалізовані агропромислові комплекси: буряко-цукровий, плодовоовочево-консервний, зернопромисловий, коноплепромисловий та ін.

Тваринництво - переважно м'ясо-молочного напрямку та свиноводство, а також птахівництво, рибоводство, бджільництво.

Широко розвинений залізничний, та автомобільний транспорт. Експлуатаційна довжина залізничного транспорту загального користування 823 км. Головні магістралі: Київ-Москва, Київ-Харків, Ворожба-Хутір Михайлівський.

Довжина автомобільних доріг - 6,8 тис. км, в т.ч. з твердим покриттям - 4,9 тис.км.

Автомагістралі: Київ-Суми-Курськ, Суми-Харків, Москва-Київ та ін. Повітряне сполучення - наявність аеропорту у м. Суми.

По території області проходять газопроводи: Уренгой-Помари-Ужгород, Диканька-Бельськ-Суми та нафтопровід Мічурінськ-Кременчук.

Серед корисних копалин найбільш важливе значення мають паливні - нафта, природний газ та торф. Є незначні поклади бурого вугілля. Серед неметалевих копалин - фосфорити, кам'яна та калійна сіль, гіпс, вапняки, мергель, вогнетривкі та тугоплавкі глини, діабаз, кварцити та ін.

Водозабезпечення населених пунктів проводиться за рахунок підземних вод.

Оглядова карта району робіт

м-б 1:100 00

1. Геологічна характеристика району робіт

В геоструктурному відношенні район робіт розташований у межах північно-східної частини Дніпровсько-Донецької западини.

В геологічній будові району приймає участь комплекс відкладів мезозою та кайнозою (8, 9).

Корисна копалина,...

Другие файлы:

Геологічна будова Боково-Хрустальського вугленосного району та підрахунок запасів камяного вугілля

Формування і контроль запасів на промисловому підприємстві
Основи формування і контролю запасів на промисловому підприємстві. Види запасів, потреб в матеріалах. Облік виробничих запасів, їх кругообіг. Формуван...

Аналітичний облік запасів та синтетичний облік запасів. Основні засоби
Сутність і види запасів підприємства. Аналітичний бухгалтерський облік виробничих запасів. Умови правильної організації обліку запасів. Відображення в...

Особливості обліку та аналізу матеріальних запасів підприємства на прикладі ЗАТ "Символ"
Сутність матеріальних запасів підприємства. Мотиви створення матеріальних запасів та їх функціональне призначення. Методи оцінки вибуття матеріальних...

Вибуття запасів: оцінка та відображення в обліку
Методи оцінки вибуття запасів (активів). Дві групи запасів на підприємстві: на правах власності і ті, що не є власністю. Метод середньозваженої собіва...