Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Разное

Фонд Кременчуцького машинобудівного технікуму міського архіву як джерело дослідження історії середньої спеціальної освіти в Кременчуці (1944-1997)

Тип: дипломная работа
Категория: Разное
Скачать
Купить
Історія архівного відділу Кременчуцької міської ради і аналіз законодавства, що регламентує його діяльність. Опис особливостей формування архівного фонду № 69. Вивчення етапів розвитку Крюківського машинобудівного технікуму по архівних документах.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

3

Фонд Кременчуцького машинобудівного технікуму міського архіву як джерело дослідження історії середньої спеціальної освіти в Кременчуці (1944-1997)

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. Архівне управління Кременчуцької міської ради як одне з головних джерел вивчення історії Крюківського машинобудівного технікуму

1.1Законодавчі акти, що регламентують діяльність архівів

1.2Законодавчі акти, що регламентують діяльність архівного управління Кременчуцької міської ради та його структура

1.3 Коротка історична довідка про архів

1.4 Загальна характеристика фонду Крюківського машинобудівного технікуму

1.5 Головні етапи розвитку Крюківського машинобудівного технікуму 45

РОЗДІЛ 2. Особливості розвитку Крюківського машинобудівного технікуму 1944 - 1997 років за матеріалами фонду

2.1 Розвиток Крюківського машинобудівного технікуму в 1944 - 1948рр. за документами фонду з основної діяльності

2.2 Крюківський машинобудівний технікум у 1948 - 1973рр. за документами фонду з основної діяльності

2.3 Особливості розвитку Крюківського машинобудівного технікуму 1973 - 1997рр. за документами фонду з основної діяльності

2.4 Документи з діяльності громадських організацій

РОЗДІЛ 3. Охорона праці в архівному відділі Кременчуцької міської ради

3.1 Аналіз умов праці в архівному відділі Кременчуцької міської ради

3.2 Забезпечення електробезпеки в архівному відділі Кременчуцької міської ради

3.3 Розрахунок штучного освітлення в архівному відділі Кременчуцької міської ради

3.4 Організація пожежної безпеки в архівному відділі Кременчуцької міської ради

РОЗДІЛ 4. Напрямки підвищення ефективності діяльності архівного відділу Кременчуцької міської ради

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

архівний фонд документ машинобудівний технікум

ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ

ВВР - Вісник Верховної ради

КПРС - Комуністична партія Радянського Союзу

РУ- 6 - Ремісниче училище № 6

УКБ КВБЗ - Управління капітального будівництва Крюківського вагонобудуванням

РРФСР - Російська Радянська Федеративна Соціалістична республіка

Од. зб. - Одиниці зберігання

ЛКСМУ - Ленінська Комуністична спілка молоді України

НКСМ - Народний комісаріат середнього машинобудування

Раднаргоспи - Радянські народні господарства

ЕК - Експертна комісія

ЕПК - Експертно - перевірна комісія

МК - місцевий комітет

ПК - Профспілковий комітет

ЕОМ - електронно - обчислювальна машина.

НАФ - Національний архівний фонд

КП України -Комуністична партія України

ВСТУП

Тема нашої роботи знаходиться на перетині щонайменше трьох наукових дисциплін: архівознавства, галузевої історії та краєзнавства. Відповідно актуальність дослідження можна розглядати в кількох аспектах.

По - перше, лібералізація економіки, ідеологічний плюралізм, пов'язані з проголошенням Акту незалежності України та розбудовою незалежної Української держави викликали глибинні зміни соціально - політичного та економічного життя країни. В пошуках відповіді на питання про причини сучасних проблем і негараздів, суспільна думка все частіше звертається до історичної пам'яті, історичного досвіду минулих поколінь. Проте стрімке падіння політичної культури та моральної складової в усіх видах діяльності українців, у тому числі й наукової, породжує в широких колах української громадськості зневіру в об'єктивності та неупередженості не лише оцінки сучасного стану нашого суспільства та перспектив на майбутнє, але і висновків щодо історичного минулого.

В історичних дослідженнях сьогодні зміщується акцент з посилання на авторитети, якими б визначними вони не були, на прискіпливе вивчення першоджерел. А відтак вперше за всю новітню історію України проявляється досить широка громадська зацікавленість архівною справою, документом як носієм історичної правди, станом місць зберігання документів, тобто національними архівами, та можливістю, за потреби, отримання вчасної і якісної необхідної інформації.

Підвищують інтерес до архівної справи справді неймовірні можливості сучасних інформаційних технологій, завдяки яким з'явилася можливість, наприклад, дізнатися про долю сотень тисяч радянських воїнів, котрі зникли безвісти на полях боїв Великої Вітчизняної війни та в фашистських концтаборах. Завіса невідомості, котра не давала спокою рідним та близьким зниклих захисників Вітчизни впродовж майже 70 років, піднімається за кілька хвилин завдяки простому натисканню на клавіші комп'ютера.

Можливості сучасних інформаційних технологій у поєднанні з багатством архівних фондів України по - справжньому невичерпні. Це і зумовлює ставлення до архівного документа сьогодні як до головного джерела наукових досліджень у гуманітарній сфері.

По - друге, перефразуючи відоме прислів'я “прекрасне поряд”, можна сказати “істина поряд”, маючи на увазі, що не лише центральні архіви зберігають до часу справжню, а не фальсифіковану історію, але й архіви місцеві, обласні, міські, районні, фонди яких поки що навіть не розпочали досліджувати по - справжньому. Саме місцеві архіви, як на нашу думку, зможуть суттєво посприяти в розвитку регіонального краєзнавства, піднести його на новий, більш високий рівень.

На жаль, однією з найболючіших проблем кременчуцького краєзнавства є майже повна втрата місцевих архівів - історичного, міського, відомчих, приватних, родинних у роки Великої Вітчизняної війни. Саме це одна з головних причин існування великих “білих плям” у місцевій історії, насамперед, дожовтневого та довоєнного періодів. Серед них історія освіти в Кременчуці. На сьогодні, не зважаючи на значне збільшення публікацій з історії рідного міста впродовж останніх двадцяти років, освітянська історія все ще перебуває поза межами кременчуцького краєзнавства. Відсутні публікації з історії дожовтневої освіти Кременчука, лише одна робота [14, 30с.] присвячена історії довоєнної освіти Крюкова, довоєнна школа Кременчука - суцільна “біла пляма”, повоєнна історія освіти в Кременчуці представлена лише монографіями: “Кременчуцький державний політехнічний інститут” [16, 281с], “Кременчуцький медичний коледж” та “45 років у небі над Кременчуком” [26, 186с.] з історії Кременчуцького льотного колледжу.

Науково - теоретичною базою дослідження з питань архівознавства та діловодства є теоретичні та практичні розробки вітчизняних вчених, таких як: Л.О. Драгомиров, К.Є. Новохатський [11], Ю.І. Палеха, Н.О. Леміш [19], Н. Ю. Рогожин [22], А.А. Соляник [23], М.В. Стенюков [24], К.А. Теренович [25].

Обділений увагою істориків - краєзнавців виявився і найбільш популярний серед кременчуцької молоді повоєнних часів - Крюківський машинобудівний технікум, 65-річчя з часу відновлення якого після знищення на початку Великої Вітчизняної війни, виповнюється в 2009 році. Можливо, на заваді вивчення та написання власної історії працівникам Крюківського машинобудівного технікуму стала структурна перебудова навчального закладу і перепідпорядкування його Кременчуцькому державному політехнічному інституту (зараз Кременчуцький державний політехнічний університет імені Михайла Остроградського). Університет, у свою чергу, наступного року має намір відсвяткувати перше десятиріччя з часу свого заснування. Таким чином, Крюківський машинобудівний технікум виявився на перетині двох ювілейних дат, що є додатковим приводом до осмислення його непростої історії. Ювілейні дати завжди спонукають до погляду в минуле, аби досвід успіхів і невдач став запорукою і пересторогою на шляху в майбутнє.

По - третє, система освіти в Україні зараз мовби завмерла в очікуванні подальших реформ. Впродовж усіх років незалежності освітянська громада активно обговорювала принципи та напрямки, шляхи та методи майбутнього реформування української школи. І якщо в 90-х роках найгучнішими були голоси, які стверджували необхідність створення нової української школи на засадах національної, народної педагогіки, то після підписання Болонської декларації головним напрямом розвитку системи освіти в Україні стає її уніфікація до загальноєвропейських стандартів. У зв'язку з цим постало питання про подальшу долю технікумів - однієї з ланок середньої спеціальної освіти, як вона склалася за радянських часів. Закладів, подібних технікумам в європейській структурі освіти не існує. Отже, технікуми чекають реформування. Якими будуть шляхи реформування поки що не відомо. Висловлюється думка про те, що найкращі з них за рівнем підготовки фахівців та матеріально - технічної бази можуть бути перетворені на структурні підрозділи вищої школи (що, власне, і відбулося з Крюківським машинобудівним технікумом у 1997 році), а решта будуть реформовані в професійно - технічні училища, котрі стануть готувати кваліфіковані робітничі кадри для вітчизняної промисловості. Та перш ніж розпочинати широкомасштабні реформи вітчизняної середньої спеціальної освіти, вищої школи, освіти загалом, доцільно, як на нашу думку, проаналізувати успіхи і здобутки, помилки і невдачі попередн...

Другие файлы:

Система освіти у Нідерландах
Територіальний склад Королівства Нідерланди, загальна площа, кількість населення, державна мова. Загальні риси голландської системи освіти. Характерис...

Розвиток освіти за часів Радянської України
Основні особливості історії Радянської України у сфері культурного життя. Сутність хронологічної послідовності розвитку освіти. Значення освіти у сусп...

Історія та перспективи розвитку російської професійно-технічної освіти
У 2001 році система середнього професійного утворення Росії відзначала свій 300-річний ювілей. Росіяни учені і педагоги постійно вдивлялися в минуле,...

Фонд № 115 архівного відділу виконавчого комітету Кременчуцької міської ради як джерело вивчення історії організації товариства "Знання"
Фондування та облік документів архіву. Ведення обліку документів в архівному відділі виконавчого комітету Кременчуцької міської ради. Основні причини...

Гідробіоценоз Кременчуцького водосховища
Гідроекологія. Гідробіоценози як біологічні системи гідросфери. Антропогенний вплив на водні екосистеми. Екологічний стан водойм України. Стан гідробі...