Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Психология

Шкідливі звички батьків і здоров’я майбутньої дитини

Тип: реферат
Категория: Психология
Скачать
Купить
Наркоманія, алкоголізм, токсикоманія та тютюнопаління - найбільш шкідливі звички для організму людини. Фактори впливу шкідливих звичок батьків на здоров’я майбутньої дитини. Шляхи, методи і засоби підвищення психолого-педагогічної культури батьків.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА

ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ

Кафедра практичної психології

Реферат з практичної психології

Шкідливі звички батьків і здоров'я майбутньої дитини

Загоровська Марія Миколаївна,

студентка групи

Київ

2012

Вступ

Шкідливі звички -- ряд звичок, що є шкідливими для організму людини. Вони перешкоджають людині розвиватися як розумово, так і фізично. Серед цих звичок виділяють декілька найбільш шкідливих - це наркоманія, алкоголізм, токсикоманія та тютюнопаління. Кожна з цих звичок викликають залежність людини від тої чи іншої речовини, яку вона вживає.

1. Тютюнопаління

Через вживання нікотину, у людини-курця може виникнути захворювання на рак легенів. Велике навантаження отримує і серце. Вчені підрахували,що курець у 10 разів більше хворіє на рак та на інфаркт міокарда, ніж люди, які не курять. Найважливішим компонентом тютюнового диму є нікотин. Регулярне вживання нікотину викликає тютюнову залежність. Тривале і часте паління тютюну завдає значної шкоди здоров'ю курців, та оточуючих їх людей, що не палять i тварин. Від хвороб, розвиток яких є наслідком тютюнопаління, щорічно помирає 5,4 млн. осіб. Тобто 1 з 10 смертей у світі спричинена саме вживанням тютюнових виробів.

Країни світу за споживанням сигарет на душу населення (тільки дорослі, дані по населенню за 2007 рік)

«Тютюнова» статистика України

· В Україні щоденно курить 45 % дорослих чоловіків і 9 % дорослих жінок; серед молоді курить 45 % юнаків і 35 % дівчат;

· 68 % курців заявили, що зацікавлені у відмові від куріння, а серед тих, хто будь-коли курив щодня, 26 % вже є колишніми курцями;

· Понад 90 % населення України підтримує заборону куріння на всіх робочих місцях;

· Підтримка повної заборони реклами тютюну серед населення -- 70 %;

· 31 % вважає, що куріння кальяну призводить до серйозних захворювань;

· Всього в країні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни;

· Україна посідає 17 місце в списку країн-лідерів за кількістю курців;

· Щорічно до числа курців долучаються не менш 100 000 українців;

· Кожен четвертий підліток в Україні викурює першу сигарету у віці 10 років;

· Україна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більш 30 % юнаків і дівчат;

· Україна займає ІІ місце за кількістю викурених цигарок на одного громадянина. На кожного українця припадає понад 2500 сигарет -- майже 7 щоденно;

· Розрахунки Всесвітнього банку свідчать про те, що економічні збитки України від тютюну складають близько 2 мільярдів доларів щорічно;

· За офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб пов'язаних з курінням помирає 120 тисяч чоловік.

Поширеність щоденного куріння за останні 5 років в Україні суттєво зменшилась. Так, у 2005 році щоденно палили 62 % чоловіків (від 15 років і старше), а в 2010 вже 45 %. Кількість жінок-курців скоротилася майже вдвічі -- з 17 % до 9 %.

За даними ВООЗ та МОЗ України

Дослідження показує: якщо молодь віком 12-17 років віку палить, то ймовірність вживання ними героїну у 12 разів, а кокаїну у 51 раз вища, ніж у тих, хто не палить.Якщо молодь 12-17-літнього віку випалює більше пачки цигарок, то ймовірність вживання ними героїну вища у 51 раз, а кокаїну у 106 разів. Приголомшливий факт: молодь, яка ніколи не палила, майже ніколи не вживає героїн або кокаїн.

Вплив куріння на здоров'я майбутньої дитини.

Нікотин, що поступає з сигарет або замісної терапії, справляє негативний вплив на здоров'я людини. Дослідження серед жінок-курців показують, що 74 відсотка хотіли б відмовитися від куріння, але, незважаючи на ці спроби, більшість жінок залишаються залежними від нікотину і стикаються з труднощами подолання їх пристрасті до цього наркотичного засобу.

Вагітні жінки, які курять, часто бувають дуже мотивованими, щоб кинути палити, особливо на ранній стадії вагітності, але багато з них продовжують курити. Куріння серед майбутніх матерів знаходиться на дивно високому рівні 23% і лише 3% жінок кидають палити, покладаючись лише на власну силу волі.

Існує підвищений ризик, коли майбутня мати палить. Ризик викидня вище на 27% серед курців. Смертність під час пологів (визначена як народження мертвого плоду або смерть новонародженого протягом першого тижня життя) збільшується на одну третину серед дітей, матері яких палять. Ризик народження дитини з недостатньою вагою вище в три рази. Більше того, чим більше сигарет жінка викурює під час вагітності, тим вище можливе зниження ваги при народженні.

Недавні дослідження показали, що сигарети можуть знизити кровотік в плаценту, що обмежує кількість поживних речовин, що потрапляють до плоду. Існує 35% збільшення випадків раптової смерті немовлят у сні, пов'язаних з курінням під час вагітності. Куріння матері пов'язане з підвищеним ризиком розвитку раку у дитини. Немовлята батьків, які палять в два рази більше схильні до ризику серйозних повітряно-крапельних інфекцій, ніж немовлята некурящих батьків. Куріння під час вагітності також збільшує ризик виникнення астми у маленьких дітей.

Куріння під час вагітності пов'язано з порушеннями поведінки і браком уваги. Жінки, які викурювали більше пачки сигарет на день, були значно більше схильні до появи дітей з порушеннями поведінки. Зловживання шкідливими речовинами вище серед дітей у жінок, які курили під час вагітності, а також вище ризик поганого поводження. Куріння під час вагітності також може впливати на фізичний ріст і розумовий розвиток дитини в довгостроковому періоді. Було відзначено, що у дітей жінок, що палять спостерігався знижений ріст у порівнянні з некурящими, а також більш низька успішність у читанні та математики аж до віку шістнадцяти років, і навіть більш висока кваліфікація, отримана до двадцяти трьох років.

У середньому, у курців спостерігається більше ускладнень під час вагітності та пологів, до яких можуть відноситися кровотечі під час вагітності, передчасне відділення плаценти і передчасний розрив мембран. Деякі дослідження також показали наявність зв'язку між курінням і позаматкової вагітністю і вродженими дефектами у дітей, що палять. Жінки найчастіше відчувають нудоту, інфекції сечових шляхів, молочницю, погано себе почувають і частіше відвідують лікарні. Існують також свідчення того, що куріння порушує гормональний баланс жінки під час вагітності і що це може надати наслідки на репродуктивні органи їхніх дітей.

Будь-який шкідливий вплив, який чиниться на ранніх етапах перебігу вагітності, підвищує ймовірність появи "заячої губи" (тобто щілини губи) та інших деформацій будови обличчя.

В Австралії у групі з 497 дітей, народжених протягом 10 років у матерів, які вживали тютюн і інші психоактивні речовини, проаналізували поширення вроджених вад розвитку, у тому числі дефект губи і твердого піднебіння, вади розвитку травної системи. З'ясувалося, що дефекти губи і твердого піднебіння зустрічалися в цій групі в 10 разів частіше, ніж загалом у популяції.

Куріння під час вагітності є причиною 20-30% випадків народження дітей з недостатньою масою тіла.

Тютюн, як і низка інших психотропних речовин, спричиняє передчасне переривання вагітності, тобто дитина не встигає досягти необхідного внутрішньоутробного віку та відповідного рівня розвитку, народжуючись раніше від визначеного терміну.

Наслідки внутрішньоутробного впливу компонентів тютюнового диму торкаються практично усіх систем органів і можуть проявитися як структурними дефектами, так і проблемами поведінки та розвитку.

2. Алкоголізм

Алкоголімзм -- захворювання, що викликається систематичним вживанням алкогольних напоїв, що характеризується патологічним потягом до них, призводить до психічних і фізичних розладів та порушує соціальні стосунки особи, яка страждає цим захворюванням. Найважчою стадією є синдром фізичної залежності від алкоголю, при якому раптове припинення його вживання може викликати такі абстинентні симптоми, як тремор, страх, галюцинації або марення. Алкоголізм характерний психо-фізичною залежністю від алкоголю, основою якої є наявність алкоголю в обмінних процесах людського організму, розвивається внаслідок хронічного зловживання спиртними (алкогольними) напоями. У ширшому розумінні алкоголізм -- сукупність шкідливих звичок, пов'язаних із зловживанням алкоголем, впливів на здоров'я, життя, працю і добробут людей. Психологічно має дві стадії: звичка та хвороба.

Алкоголізм, або алкогольна залежність, асоціюється з рядом ознак:

· Хворобливий потяг до алкоголю;

· Ріст толерантності (зростає витривалість до великої кількості алкоголю);

· Втрата кількісного контролю;

· Наявність синдрому відміни або абстинентного синдрому.

Однозначним є визначення впливу алкоголю на організм людини, як по...

Другие файлы:

Шкідливі звички і здоров'я
Шкідливий сплив тютюнопаління на здоров'я людини. Статистичні дані про куріння молоді. Головні причини підліткового куріння. Алкоголь як отрута для жи...

Авторитет батьків та їх вплив на формування особистості дитини
Сім’я як соціальний інститут суспільного розвитку. Поняття про сім'ю як один з факторів розвитку особистості. Типи сімей за стилем виховання. Шляхи і...

Шкідливі звички 2

Шкідливі звички тютюнопаління

Профілактика синдрому хронічної втоми
Проблема збереження і відновлення професійного здоров'я людей. Вплив синдрому хронічної втоми на психофізичний стан організму. Передумови виникнення з...