Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экономика

Шпоры по политэкономии

Тип: Шпора
Категория: Экономика
Скачать
Купить

Система ? це сукупність певних елементів або підсистем і зв’язків між ними, якій притаманні такі ознаки цілісності, як організованість, наявність інтегративних властивостей і функцій, саморух і загальна мета.

Економічний закон (ЕЗ) ? це внутрішньо необхідні, сталі й суттєві зв’язки між економічними явищами і процесами, а також між протилежними сторонами окремих явищ і процесів, їх елементами і властивостями. Сутність, а отже і закон (бо ці поняття однорідні) всебічно можуть бути досліджені лише через всі інші категорії діалектики (кількість і якість, зміст і форма, ціле й частина тощо). ЕЗ не залежать від свідомості людей, але залежать від їх свідомої діяльності.

Загальні ЕЗ ? властиві всім суспільним способам виробництва (з. відповідності виробничих відносин рівню і характеру розвитку продуктивних сил, з. зростання продуктивності часу, з. економії робочого часу).

ЕЗ, які діють у декількох суспільно – економічних формаціях ? з. вартості, з. попиту і пропозиції тощо. Такі ЕЗ відображають сталі й суттєві зв’язки, властиві декільком технологічним способам виробництва в їх взаємодії з деякими однаковими елементами різних суспільних форм в однотипних сусп. – екон. формаціях.

Специфічні ЕЗ ? ті, що діють лише в межах одного суспільного способу виробництва. Найважливіший серед них ? основний ЕЗ, який виражає найбільш глибинні зв’язки між продуктивними силами і виробничими відносинами, відносинами власності у взаємодії з розвитком продуктивних сил.

ЕЗ, що діють лише на одній із стадій (висхідній або низхідній) суспільного способу виробництва (наприклад, з. породження монополії концентрацією виробництва, який діє на вищій стадії розвитку капіталізму).

Другие файлы:

Развитие классической политэкономии в трудах А. Смита, Д. Рикардо и К. Маркса
Методы работы Смита - английского экономиста и основателя классической политэкономии. Положения о разделении труда и классах, стоимости и доходах, кап...

Структура капитала в основных направлениях классической политической экономии
Теория капитала основателя физиократического направления классической политэкономии Ф. Кенэ. Учение А. Смита о капитале. Структура капитала в марксист...

Предмет политэкономии

Конспект лекций по политэкономии
? ???? ????? ??? ? ????? ??????? ???????????? ?????????,? ? ??. ???????????? ??????? ????? ????? ?????????. ??????????? ????? ? ????.-???????? ???????...

Билеты по политэкономии с ответами