Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экономика

Прогнозування ймовірності банкрутства підприємства

Тип: курсовая работа
Категория: Экономика
Скачать
Купить
Оцінка структури капіталу, ліквідності та платоспроможності ТОВ "Вланик". Аналіз забезпечення оборотних активів власними джерелами фінансування. Прогнозування ймовірності банкрутства фірми. Пропозиції щодо поліпшення фінансової стійкості підприємства.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

  • Прогнозування ймовірності банкрутства підприємства
  • ЗМІСТ
  • Вступ
  • 1.Загальна характеристика ТОВ „Вланик"
  • 2. Оцінка структури капіталу
  • 3. Оцінка ліквідності та платоспроможності
  • 4. Оцінка забезпечення оборотних активів власними джерелами фінансування
  • 5. Прогнозування ймовірності банкрутства підприємства
  • Висновки
  • Список використаних джерел
  • Додатки

ліквідність платоспроможність банкрутство фінансовий

Вступ

Дані фінансової звітності служать основними джерелами інформації для аналізу фінансового стану підприємства. Адже для того, щоб ухвалити рішення необхідно проаналізувати забезпеченість фінансовими ресурсами доцільність і ефективність їх розміщення і використовування, платоспроможність підприємства, його фінансові взаємостосунки з партнерами. Оцінка цих показників, потрібна для ефективного управління фірмою. З їх допомогою керівники здійснюють планування, контроль, покращують і удосконалюють напрям своєї діяльності. Основною задачею роботи є вивчення складання, контролю і аналізу фінансової звітності ТОВ „Вланік", розгляд внутрішніх і зовнішніх відносин господарського суб'єкта, виявлення його фінансового положення, платоспроможності і прибутковості. Метою даної роботи є проведення комплексу заходів щодо аналізу фінансового стану підприємства та прогнозування банкрутства. Для реалізації поставленої мети в бакалаврської роботі поставлені і зважуються наступні взаємозалежні задачі:

розглянути структуру оборотних коштів підприємства;

проаналізувати склад капіталу підприємства;

провести аналіз ліквідності і платоспроможності підприємства;

здійснити діагностику фінансового стану підприємства, включаючи проведення аналізу й оцінки майнового положення, ліквідності, платоспроможності і фінансової стійкості підприємства.

Інформаційною базою дослідження є бухгалтерська і фінансова звітність ТОВ „Вланік". Основними джерелами інформації при написанні роботи служитимуть матеріали нормативних документів і інструкцій КМУ, Мінфіну України, науково-популярної статті періодичних видань і книги під редакцією Н.М. Ткаченко, В.Я. Савченко, О.В. Ефімової, А.Д. Шеремета, і Р.С. Сайфуліна.

1. Загальна характеристика ТОВ „Вланик"

ТОВ "Вланик" було створено у формі товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), заснованого на колективній власності, і зареєстровано 12 жовтня 1993 р. Спочатку підприємство займалося видавничою діяльністю, реалізацією друкарської продукції і наданням посередницьких послуг. Чисельність працюючих на підприємстві в перші роки не перевищувала 15 чоловік.

В липні 1997 року відбулися зміни в маркетинговій політиці ТОВ "Вланик", і з цих пір почався значний розвиток підприємства.

Товариство створено шляхом об'єднання грошових коштів і майна громадян засновників і їх підприємницької діяльності на підставі закону України "Про господарські товариства" з метою отримання прибутку на основі задоволення потреб громадян, підприємств.

В даний час ТОВ "Вланик" має наступні структурні підрозділи:

ѕ видавництво;

ѕ друкарня;

ѕ відділ управління;

ѕ службу маркетингу і збуту;

ѕ бухгалтерію.

На початку 1995 року за контрактом з Австрійською фірмою "Брюдер Хенн" було поставлено і змонтовано видавниче і друкарське устаткування на суму 1 млн.300 тис. DM:

ѕ друкарська двофарбна машина "Роланд";

ѕ видавнича комп'ютерна система з комплектом кольорового ділення;

ѕ устаткування для виготовлення фото і друкарських форм;

ѕ обробне устаткування.

Рівень якості продукції, виготовленої на даному устаткуванні, відповідає вимогам аналогічних виробництв в розвинених країнах світу.

В даний час підприємство - одне з найбільших видавництв сходу України. Їм видаються всеукраїнська рекламно-інформаційна газета "Експрес-клуб, обласні газети "Експрес-новини", "Вісті регіону", "Податковий калейдоскоп", "За кермом", "Світоч", які користуються заслуженою популярністю у читачів.

У 2007 р. почали видаватися 2 нових всеукраїнські газети - "Мир новин - Україна" і "До речі", метою яких є інформування населення про події в Україні і світі, розвиток дозвілля.

Всеукраїнська щотижнева повнокольорова газета "Експрес-клуб - постійний лідер серед рекламно-інформаційних друкарських видань України. На 56 сторінках, окрім новин політики, економіки, культури регіону, України, країн ближнього і дальнього зарубіжжя, значна увага відводиться рекламі загальнодержавного і регіональних ринків товарів і послуг, сприяючи тим самим розвитку малого, середнього і крупного бізнесу як на Луганщині, так і за її межами.

Газета удостоєна численних нагород на регіональному, республіканському і міжнародному рівнях.

Газета "Податковий калейдоскоп" видається спільно з ГНА в Луганській області і є надійним помічником в роботі підприємців, бухгалтерів, фінансистів і ін.

В газеті "Вісті регіону" знаходять багато цікавої для себе інформації жителі міст: Стаханов, Брянка, Кировськ, Первомайськ, Перевальськ і ін.

Тижневик "Експрес-новини" можна назвати газетою для всієї сім'ї, оскільки його зміст розрахований на найширший круг читачів.

Знайшли своїх численних читачів і інші газети.

В процесі своєї діяльності ТОВ "Вланик" успішно співпрацює з Луганськими обласною і міською радами, облдержадміністрацією і міськвиконкомом, УСБУ, УМВД і УГАЇ України в Луганській області, обласним судом і прокуратурою, іншими державними органами і суспільними організаціями, численними підприємцями і рекламними агентствами всіх регіонів України, а також інформаційними фірмами Росії (ЗАТ "Видавничий будинок "Мир новин" м. Москва).

Зараз на підприємстві працюють 44 людини. В 2008 році підприємство було визнано переможцем обласного конкурсу на звання "Кращий роботодавець року".

Стратегія підприємства направлена на постійне удосконалення якості продукції, яка випускається, і послуг, які надаються, більш повне задоволення попиту споживачів.

Малюнок 1.1. Структура управління ТОВ "Вланик"

2. Оцінка структури капіталу

Фінансовий стан підприємства багато в чому залежить від того, які засоби воно має в своєму розпорядженні і куди вони вкладені. Необхідність у власному капіталі обумовлена вимогами самофінансування підприємств. Він є основою їх самостійності і незалежності. Проте потрібно враховувати, що фінансування діяльності підприємства тільки за рахунок власних засобів не завжди вигідно для нього. Слід мати на увазі, що якщо ціни на фінансові ресурси невисокі, а підприємство може забезпечити більш високий рівень віддачі на вкладений капітал, чим платить за кредитні ресурси, то привертаючи позикові засоби, воно може підвищити рентабельність власного капіталу. В той же час якщо засоби підприємства створені в основному за рахунок короткострокових зобов'язань, то його фінансове положення буде нестійким, оскільки з капіталами короткострокового використовування необхідна постійна оперативна робота, направлена на контроль за своєчасним їх поверненням і залучення в оборот на нетривалий час інших капіталів. Отже, від того, наскільки оптимально співвідношення власного і позикового капіталу, багато в чому залежить фінансове положення підприємства. Вироблення правильної фінансової стратегії в цьому питанні допоможе багатьом підприємствам підвищити ефективність своєї діяльності. При аналізі джерел формування майна підприємства повинні бути розглянуті абсолютні і відносні зміни у власних і позикових засобах підприємства. При цьому в першу чергу необхідно відповісти на наступні питання:

- які засоби (власні або позикові) є основним джерелом формування активів підприємства;

- який напрям зміни частки власного капіталу в структурі пасивів балансу за аналізований період.

Для відповіді на поставлені питання, скористаємося даними, представленими в таблиці 2.1. Основним джерелом формування майна ТОВ „Вланик" є власний капітал. На початок 2008г. його частка в структурі пасивів склала 97,47%. На кінець року частка власного капіталу в структурі пасивів трохи зменшилася (на 1,56%) і склала 95,91%. Така структура джерел формування майна підприємства характеризує його незалежність від зовнішніх кредиторів. Дані зміни приведені в таблиці 2.4, показують зміни в структурі власного капіталу.

Таблиця 2.1.Зміни в структурі власного капіталу

Найменування статі

На початок звітного періоду

На кінець звітного періоду

Зміни

Абсолютне значення

Відносне значення

Абсолютне значення

Відносне значення

Абсолютне значення

В структурі

Темп росту, %

Статутної капітал

Другие файлы:

Фінансова санація та банкрутство підприємства
Оцінка санаційної спроможності підприємства. Система показників аналізу фінансового стану підприємства з метою визначення його санаційної спроможності...

Теоретико-методологічні і прикладні проблеми визнання ймовірності банкрутства підприємства
Суть, види банкрутства і проблеми неплатоспроможності в економічній системі України, методи їх діагностики. Аналіз фінансової стійкості і оцінка ризик...

Управління фінансовою санацією підприємства
Дослідження фінансової кризи на підприємстві, діагностика та шляхи покращення його фінансово-економічного стану, попередження банкрутства. Прогнозуван...

Прогнозування банкрутства підприємства ЗАТ "Кримвтормет"
Сутність та види банкрутства. Причини та фактори виникнення фінансової кризи підприємства. Застосування різних методичних підходів при діагностиці бан...

Аналіз фінансового стану ВАТ "Радсад"
Експрес-аналіз фінансового стану підприємства ВАТ "Радсад": майна та капіталу підприємства, фінансової стійкості та ліквідності підприємства, грошових...