Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экономика

Організація і методика аналізу фінансових результатів діяльності оптової торгівлі

Тип: курсовая работа
Категория: Экономика
Скачать
Купить
Поняття, значення, головні завдання організації і методики обліку фінансових результатів діяльності оптової торгівлі. Характеристика фінансово-господарської діяльності, фінансовий облік. Відображення в обліку доходу (виручки) від реалізації продукції.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Вступ

Об'єктом дослідження є господарська діяльність Верхньодніпровського РССТ, яка є базою дослідження.

Предметом дослідження є облік фінансових результатів, теоретичні, організаційні та практичні аспекти його здійснення.

Метою курсової роботи є розкрити організаційні, методологічні та практичні аспекти обліку фінансових результатів на прикладі досліджуваного підприємства.

Завдання курсової роботи:

охарактеризувати сутність фінансових результатів та порядок їх формування;

дослідити облік доходів підприємства;

висвітлити облік фінансових результатів та формування прибутку;

розглянути порядок відображення фінансових результатів діяльності у фінансовій звітності.

1. Поняття фінансових результатів діяльності та порядок їх формування

Фінансовим результатом господарської діяльності підприємства є прибуток або збиток. Прибуток (збиток) утворюється в результаті продажу (реалізації) готової продукції (послуг, товарів). Крім того, підприємство може продавати (реалізовувати) інші матеріальні цінності та послуги допоміжних виробництв і господарств, а також мати доходи і збитки, що збільшують або зменшують розмір прибутку від інвестиційної та фінансової діяльності.

Фінансові результати діяльності підприємства відображають мету підприємства взагалі, її доходність і є вирішальними для підприємства. Окрім керівництва підприємства і колективу організації фінансові результати діяльності цікавлять інвесторів, кредиторів, державні органи, в першу чергу податкову службу, фондові біржі.

Отже взагалі можна сказати, що ефективність виробничої, інвестиційної та фінансової діяльності фірми чи організації, чи підприємства відображається у фінансовому результаті.

Питання обліку фінансових результатів досліджувалися у працях таких авторів як Білухи М.Т., Дем'яненка М.Я., Гайдуцького П.І., Гарасима П.М., Кірейцева Г.Г., Кужельного М.В., Лінника В.Г., Осадчого Ю.І., Пархоменка В.М., Пушкаря М.С., Саблука П.Т., Швеця В.Г., Шпичака О.М. та інших. Питаннями обліку формування фінансових результатів та відображення їх у звітності займаються Бутинець Ф.Ф., Голов С.Ф., Єфименко В., Зубілевич С.Я., Петрик О.А., Редько О.Ю., Сопко В.В. Вони роблять значний внесок у розвиток бухгалтерського обліку, підходячи до нього з точки зору стандартизації звітності. Але ряд проблем залишаються не вирішеними, оскільки стандартизація обліку і звітності, становлення нормативної бази, теоретичного обґрунтування даних процесів знаходиться на стадії формування та розвитку. Особливою проблемою є неузгодженість методик обліку та визначення фінансових результатів діяльності підприємств для цілей оподаткування та формування фінансової звітності.

Оскільки система бухгалтерського обліку формує інформацію про фінансові результати, важливість якої описана вище, тема роботи є актуальною.

Як економічна категорія фінансові результати відображають кінцеву грошову оцінку господарської діяльності та є найважливішим показником ефективності підприємницької діяльності. У загальному вигляді, фінансові результати - це різниця між доходами від певної діяльності й витратами на її здійснені. Він інформує про необхідність заходів щодо зменшення собівартості продукції, нарощування обсягів виробництва й реалізації, розширення асортименту товарів, доцільність змін у ціновій політиці. Фінансові результати є визначальним критерієм ефективності господарювання.

Фінансовий результат має дві форми: прибуток і збиток. При перевищенні доходів на витратами підприємства за розрахунковий період, підприємство отримує прибуток. Якщо ж сума отриманого доходу менша відповідних сум витрат, підприємство отримує збиток.

Отже, прибуток є позитивною формою фінансових результатів, водночас, є рушійною силою і метою підприємницької діяльності та показником її ефективності.

Згідно з П(С)БО 3 «Звіт про фінансові результати» [16] під збитком розуміється перевищення суми витрат над сумою доходів, для отримання якого були здійснені ці витрати.

На збитковість підприємства впливають ті самі фактори, які визначають його прибутковість. Основними причинами, які призводять до збитків підприємства є:

зменшення обсягів реалізації;

зменшення цін на реалізовані послуги;

висока собівартість продукції;

вимушені простої.

Завдання бухгалтерського обліку фінансових результатів полягає у визначенні кількісних і якісних параметрів фінансового результату: прибуток чи збиток; формування даних щодо фінансових результатів для потреб складання фінансової звітності й податкових декларацій. З цією метою в бухгалтерському обліку передбачається послідовне зіставлення доходів та витрат.

Фінансові результати визначаються за кожним видом діяльності, класифікація видів діяльності підприємства представлена на рис. 1.2.

Звичайна діяльність - будь яка основна діяльність, а також операції що її забезпечують або виникають внаслідок її проведення. До звичайної діяльності крім операційної належить фінансова і інвестиційна діяльність.

Надзвичайна діяльність - подія або операція яка відрізняється від звичайної діяльності підприємства та не очікується, що вона повторюватиметься періодично або в кожному наступному звітному місяці.

Рис. 1.1 - Види діяльності підприємства [1,с.510]

Згідно з П(С)БО 3 «Звіт про фінансові результати» [16 ] операційна діяльність - основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю. Основна діяльність - операції, пов'язані з виробництвом або реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг), що є головною метою створення підприємства і забезпечують основну частку його доходу.

Згідно П(С)БО 4 «Звіт про рух грошових коштів» [17] під фінансовою діяльністю розуміють діяльність, яка приводить до зміни величини і складу власного і позикового капіталу. Під інвестиційною діяльністю розуміють придбання і реалізацію тих необоротних активів, а також фінансових інвестицій, які не становлять еквівалент грошових коштів (наприклад, інвестиції в асоційовані або дочірні підприємства, сумісна діяльність тощо).

То для кожного підприємства є головна мета отримати максимальний прибуток з мінімальними витратам. Фінансове становище підприємства ми можемо побачити в звіті про фінансові результати і сказати чи має воно дохід.

2. Значення і завдання організації і методики обліку фінансових результатів діяльності оптової торгівлі

Ефективність виробничої, інвестиційної і фінансової діяльності п-ва виражається в досягнутих фінансових результатах.

Для визначення фінансового результату діяльності п-ва за звітний період необхідно порівняти доходи звітного періоду і витрати, понесені для одержання цих доходів.

Доходи п-ва - це збільшення економічних вигод у вигляді надходжень активів або зменшення зобов'язань, які приводять до зростання власного капіталу (крім зростання капіталу за рахунок внесків власників).

Доходи - витрати = прибуток чи збиток

Прибуток - перевищення доходів звітного періоду над витратами зві-тного періоду.

Збиток - перевищення витрат звітного періоду над доходами звітно-го періоду.

Для визначення фінансового результату діяльності підприємства за звітний період необхідно дотримуватись принципів визначення доходів і витрат, а саме: нарахування, відповідності, періодичності.

Принцип нарахування передбачає відображення результатів госпо-дарських операцій у тому звітному періоді, коли вони відбулися, а не на момент отримання чи сплати грошових коштів, оскільки ці періоди часу не завжди співпадають.

Принцип відповідності полягає у порівнянні доходів та витрат у звітному періоді, тобто витрати, що здійснені у звітному періоді, повинні порівнюватись з доходом, задля якого здійснені витрати цього звітного періоду.

Виходячи з принципу періодичності, для визначення фінансо-вого результату доходи та витрати підприємства розподіляються за звіт-ними періодами. Звітним періодом є 1 рік, проміжними звітними пері-одами є квартал, місяць.

Порівняльний аналітичний баланс чудовий тим, що він зводить воєдино і систематизує ті розрахунки і прикидки, що звичайно здійснює будь-як аналітик при первісному ознайомленні з балансом. Схемою порівняльного балансу охоплена безліч важливих показників, що характеризують статику і динаміку фінансового стану. Порівняльний баланс фактично включає показники горизонтального і вертикального аналізу, активно використовувані в практиці капіталістичних фірм. У ході горизонтального аналізу визначаються абсолютні і відносні зміни величин різних статей балансу за визначений період, а метою вертикального аналізу є обчислення питомої ваги нетто. Усі показники порівняльного балансу можна розбити на три групи:

- показники структури балансу;

- показники динаміки балансу;

- показники структурної динаміки балансу.

Для загальної оцінки динаміки фінансового стану підприємства варто згрупувати статті балансу в окремі специфічні групи по ознаці ліквідності (статті активу) і терміновості зобов'язань (статті пасиву). На основі агрегованого бал...

Другие файлы:

Оптова торгівля
Організаційно-правові форми підприємств оптової торгівлі. Загальна характеристика діяльності підприємств оптової торгівлі. Саморегулювання процесів по...

Облік, аналіз та аудит фінансових результатів діяльності підприємства
Формування фінансових результатів діяльності підприємства, нормативно-правове та методичне забезпечення їх обліку. Організація обліку та аналізу фінан...

Організація бухгалтерського обліку і аудиту та методика визначення і відображення у звітності фінансових результатів діяльності підприємства "АСТРАЛ-сервіс"
Зміст фінансових результатів та використання прибутку підприємств з урахуванням факторів їх формування. Організація аналітичного та синтетичного облік...

Методика факторного аналізу фінансових результатів операційної діяльності КП КГ "Харківкомуночиствод"
Аналіз показників виробничої програми КП КГ "Харківкомуночистовод". Оцінка показників стану, руху та ефективності використання основних фондів. Аналіз...

Розроблення рекомендацій і пропозицій щодо вдосконалення організації обліку фінансових результатів діяльності сільськогосподарського підприємства
Економічна суть обліку фінансових результатів діяльності сільськогосподарських підприємств. Організація бухгалтерської обліку на ТОВ "Приазов’є", облі...