Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экономика

Комплексна оцінка фінансового стану суб'єкта господарювання на прикладі ТДВ "Трембіта"

Тип: курсовая работа
Категория: Экономика
Скачать
Купить
Проведення комплексної оцінки фінансового стану суб'єкта господарювання на прикладі ТДВ "Трембіта". Наявність і рух основних виробничих засобів, горизонтальний аналіз балансу підприємства. Шляхи підвищення фінансової стійкості та ділової активності.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА

ЕКОНОМІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

КАФЕДРА ФІНАНСІВ І КРЕДИТУ

КУРСОВА РОБОТА

«Комплексна оцінка фінансового стану суб'єкта господарювання на прикладі ТДВ «Трембіта»»

Виконавець:

cтудент IV курсу

денної форми навчання

напряму підготовки «Фінанси і кредит»

групи 483

Туранський Н.О.

Науковий керівник:

к.е.н., доц. Марусяк Н. Л.

Чернівці

2012

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ ФІНАНСОВОГО СТАНУ СУБ'ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ

1.1 Мета і завдання комплексної оцінки фінансового стану суб'єкта господарювання

1.2 Необхідність та зміст комплексної інтегральної оцінки фінансового стану суб'єкта господарювання

РОЗДІЛ 2. КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА ФІНАНСОВОГО СТАНУ СУБ'ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ НА ПРИКЛАДІ ТДВ «ТРЕМБІТА»

2.1 Фінансово-економічна характеристика ТДВ «Трембіта»

2.2 Оцінка показників фінансового стану ТДВ «Трембіта»

2.3 Інтегральна оцінка фінансового стану ТДВ «Трембіта»

РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТА ПРОБЛЕМИ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ТДВ «ТРЕМБІТА»

3.1 Шляхи підвищення, проблеми фінансової стійкості та ділової активності ТДВ «Трембіта»

3.2 Шляхи підвищення, проблеми рентабельності та ліквідності ТДВ «Трембіта»

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ВСТУП

За умов переходу економіки України до ринкових відносин, суттєвого розширення прав суб'єктів господарювання у галузі фінансово-економічної діяльності значно зростає роль своєчасного та якісного аналізу фінансового стану суб'єктів господарювання, оцінки їхньої ліквідності, платоспроможності і фінансової стійкості та пошуку шляхів підвищення і зміцнення їх фінансової стабільності. Серед фінансових проблем підприємств, мабуть, немає іншої, яка б так часто розглядалась науковцями й практиками та здавалась їм такою простою, як оцінка і аналіз фінансового стану суб'єкта господарювання [17].

Фінансово-господарська діяльність підприємств в умовах ринкової економіки по-новому ставить питання регулювання його розвитку. Невтручання держави в господарську діяльність суб'єктів господарювання змушує їх самостійно шукати шляхи адаптації до ринкових умов, знаходити методи удосконалювання своєї діяльності для забезпечення нарощування економічного потенціалу і конкурентоздатності. У ринкових умовах господарювання особливої важливості набуває об'єктивна оцінка фінансового стану підприємства. Для її визначення розроблено безліч методик поглибленого аналізу та експрес-аналізу, які ґрунтуються на використанні абсолютних та відносних показників. Такі методики надають можливість виявити проблемні напрями в діяльності суб'єкта господарювання і досліджувати причини, які їх зумовили, але не дають можливості зробити обґрунтовані висновки про його фінансовий стан в цілому[9].

Актуальність теми курсової роботи обумовлена необхідністю ефективного управління діяльністю суб'єктів господарювання в умовах сучасного стану економіки, недосконалістю теоретичного, методичного та законодавчого забезпечення ефективного функціонування підприємств, а також антикризового управління, необхідністю проведення системних досліджень з питань формування цілісної наукової парадигми антикризового управління фінансами підприємств; удосконалення політики держави в галузі оздоровлення реального сектору економіки, що сприятиме підвищенню фінансової безпеки, як окремих вітчизняних підприємств, так і економіки в цілому.

Метою курсової роботи є проведення аналізу існуючих методик комплексної оцінки фінансового стану підприємства та застосування їх на прикладі ТДВ «Трембіта».

Основними завданнями дослідження, що поставлені для досягнення мети курсової роботи є :

розглянути теоретичні аспекти аналізу фінансового стану суб'єкта господарювання та послідовність методики його аналізу;

застосувати методику аналізу фінансового стану суб'єкта господарювання на практиці, а саме, розглянути її на прикладі діяльності підприємства ТДВ «Трембіта». Проаналізувати основні показники фінансового стану підприємства за відповідними групами;

на основі проведеного аналізу виявити існуючі шляхи покращення фінансового стану підприємства, розробити і обґрунтувати дієві заходи з метою покращення фінансового стану суб'єкта господарювання.

Об'єктом даної роботи є фінансово-господарська діяльність ТДВ «Трембіта».

Предметом курсової роботи є комплексна оцінка фінансового стану ТДВ «Трембіта» та методика її проведення.

В першому розділі курсової роботи досліджуються теоретичні основи проведення комплексної оцінки фінансового стану суб'єкта господарювання. В другому розділі розглядається методика проведення комплексної оцінки фінансового стану суб'єкта господарювання на прикладі ТДВ «Трембіта». У третьому описуються шляхи підвищення та проблеми фінансового стану ТДВ «Трембіта».

При підготовці даної роботи були використані: законодавчі акти України, нормативно-правові акти, наукові праці провідних вітчизняних економістів, публікації з періодичних видань, дані фінансової звітності ТДВ «Трембіта» за період 2010-2011 рр.

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ ФІНАНСОВОГО СТАНУ СУБ'ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ

1.1 Мета і завдання комплексної оцінки фінансового стану суб'єкта господарювання

Основною метою комплексної оцінки фінансового стану суб'єкта господарювання є одержання основних параметрів, що дають об'єктивну й точну картину фінансового стану підприємства, змін у структурі активів і пасивів, у розрахунках з дебіторами й кредиторами. Важливо при цьому розуміння, на якому етапі розвитку бізнесу власник почне одержувати дані доходи, і з якими альтернативними витратами це сполучене.

Основними завданнями комплексної оцінки фінансового стану суб'єкта господарювання є :

дослідження рентабельності та фінансової стійкості підприємства;

дослідження ефективності використання майна (капіталу) підприємства, забезпечення підприємства власними оборотними коштами;

об'єктивна оцінка динаміки та стану ліквідності, платоспроможності та фінансової стійкості підприємства;

оцінка становища суб'єкта господарювання на фінансовому ринку та кількісна оцінка його конкурентоспроможності;

визначення ефективності використання фінансових ресурсів.

Аналіз фінансового стану підприємства є необхідним етапом для розробки планів і прогнозів фінансового оздоровлення підприємств [11, с. 95].

Для об'єктивної оцінки фінансового становища підприємства необхідно від окремих облікових даних перейти до певних ціннісних співвідношень основних факторів - фінансовим коефіцієнтам.

Застосування в розрахунках фінансових коефіцієнтів (показників) дає можливість підвищити якість оцінки й скласти об'єктивний висновок про фінансове становище підприємства, оскільки дозволяє визначити те коло відомостей, яке важливе для користувачів фінансової звітності з погляду прийняття рішень, а також представляє можливість глибше оцінити положення даної звітної одиниці в системі господарювання й тенденції його зміни.

Великою перевагою фінансових коефіцієнтів є також і те, що вони трансформуються, що спотворює вплив на звітний матеріал інфляції, що особливо актуально при аналізі в довгостроковому аспекті. Суть полягає в зіставленні розрахованих по даним звітності коефіцієнтів із загальноприйнятими стандартними коефіцієнтами, середньогалузевими нормами або відповідними коефіцієнтами, обчисленими по даним діяльності підприємства за попередні роки.

Однак фінансові коефіцієнти дають лише загальні орієнтири, служать свого роду сигналами про ті або інших змінах у фінансовому стані підприємства. Вони дають можливість визначити напрямок для проведення подальшого, більш глибокого аналізу.

Виділяють 4 групи основних фінансових показників, що використовують при комплексній оцінці фінансового стану суб'єкта господарювання [3, с. 122]:

фінансова стабільність,

ліквідність,

рентабельність,

ділова активність (оборотність).

Фінансовий аналіз відображає справжнє положення фірми, її минулі досягнення, виявляє залежність показників фінансово-господарчої діяльності від різних факторів, дозволяє оцінити відносне фінансове становище фірми, розкриває ступінь фінансових ризиків.

При необхідності слід порівняти фінансові результати підприємства з результатами по галузі.

Фінансовий стан - одна з найважливіших характеристик діяльності кожного підприємства. Це комплексне поняття, яке є результатом взаємодії всіх елементів системи фінансових відносин підприємства, визначається сукупністю виробничо-господарських факторів і характеризується системою показників, що відображають наявність, розміщення і використання фінансових ресурсів. Аналіз фінансового стану показує, за якими конкретними напрямами потрібно про...

Другие файлы:

Оцінка фінансового стану підприємства
Інформаційне забезпечення оцінки фінансового стану підприємства. Показники фінансового стану підприємства. Оцінка ліквідності та платоспроможності під...

Аналіз фінансового стану та його використання в управлінні фінансовою діяльністю суб’єкта господарювання на матеріалах БПП "Бонус"
Сутність та задачі аналізу фінансового стану суб’єкта господарювання, його методика та взаємозв’язок з управлінською діяльністю. Аналіз структури та д...

Аналіз фінансового стану сільськогосподарського підприємства на прикладі ТОВ "Східне"
Особливості фінансової діяльності на підприємстві, методика та показники оцінки його фінансового стану. Аналіз ресурсного потенціалу, фінансового резу...

Аналіз фінансового стану підприємства
Сутність і призначення аналізу фінансового стану підприємства. Прийоми аналізу. Роль аналізу фінансового стану в розробці фінансової політики підприєм...

Оцінка фінансового стану підприємства
Вплив недостатнього фінансового стану підприємства на його платоспроможність, фінансову стійкість. Проведення аналізу фінансового стану ПП "Гарант". Р...