Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экономика

Ефективність використання матеріальних ресурсів на підприємстві ТОВ "Гіпрон"

Тип: курсовая работа
Категория: Экономика
Скачать
Купить
Проблеми раціонального використання трудових і виробничих ресурсів. Економічна сутність поняття та показники ефективності використання матеріальних ресурсів. Шляхи підвищення ефективності використання матеріальних ресурсів на підприємстві ТОВ "Гіпрон".
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Зміст

  • Вступ
  • Розділ 1. Теоретичні засади ефективності використання матеріальних ресурсів на підприємстві
  • 1.1 Економічна сутність поняття матеріальних ресурсів підприємства
    • 1.2 Показники ефективності використання матеріальних ресурсів
    • 1.3 Характеристика політики управління матеріальними ресурсами підприємства
    • Розділ 2. Аналіз ефективності використання матеріальних ресурсів на підприємстві ТОВ «Гіпрон»
    • 2.1 Організаційно-економічна характеристика ТОВ «Гіпрон»
    • 2.2 Аналіз фінансового стану підприємства
  • 2.3 Аналіз ефективності використання матеріальних ресурсів ТОВ «Гіпрон»
    • Розділ 3. Шляхи підвищення ефективності використання матеріальних ресурсів на підприємстві ТОВ «Гіпрон»
    • 3.1 Проблеми ефективності використання матеріальних ресурсів на підприємстві
    • 3.2 Шляхи вдосконалення ефективності використання матеріальних ресурсів на підприємстві
    • Висновки
  • Список використаної літератури

Вступ

В сучасних умовах господарювання економіка України потребує глибоких і структурних зрушень.

В цих умовах центр економічної діяльності переміщується до основної ланки всієї економіки підприємства. Саме на цьому рівні створюється необхідна суспільству продукція, надаються послуги. На підприємстві зосереджені найбільш кваліфіковані кадри. Тут вирішуються питання економічних витрат ресурсів, застосування висопродуктивної техніки. На підприємстві намагаються знизити витрати до мінімальних. В умовах ринкової економіки “виживає” лише те підприємство, яке більш компетентно визначає вимоги ринку, створює і організовує виробництво продукції, що користується попитом, забезпечує прибутком кваліфікованих робітників.

Сьогодні потрібно розробити не тільки довгострокову програму поетапного розвитку ринкового сектору економіки, а й визначити найефективніше співвідношення між державним регулюванням і ринковим саморегулюванням.

Ефективність виробництва на підприємстві тісно пов'язана з проблемою економії всіх видів ресурсів, бо вони є обмеженими. Раціональне використання трудових і виробничих ресурсів є важливим резервом підвищення ефективності виробництва, збільшення обсягів виробництва продукції, підвищення продуктивності праці та фондовіддачі. Частина витрат, які утворюють собівартість продукції, пов'язані з використанням факторів виробництва, що веде до зниження собівартості одиниці продукції і до збільшення прибутків підприємства.

Метою курсової роботи є дослідження особливостей ефективності використання матеріальних ресурсів підприємством. Поставлена мета зумовила вирішення наступних завдань:

- розглянути теоретичні основи ефективності використання матеріальних ресурсів на підприємстві;

- проаналізувати фінансово-господарську діяльність ТОВ «Гіпрон» та ефективність використання матеріальних ресурсів на підприємстві;

- дослідити шляхи підвищення ефективності використання матеріальних ресурсів на підприємстві ТОВ «Гіпрон».

Об'єктом дослідження курсової роботи є матеріальні ресурси підприємства.

Предметом дослідження є дослідження шляхів ефективного використання матеріальних ресурсів підприємства.

З метою отримання кращого ефекту, при розробці відповідних матеріалозберігаючих заходів необхідно враховувати, й те що вплив економії матеріальних ресурсів на величину витрат суспільної праці неоднаковий на різних стадіях їх переробки. Чим вище ступінь готовності матеріальних ресурсів, тим вагомішим є наслідок зниження їх витрат і тим відчутніші втрати від нераціонального їх використання.

На наш погляд, використання матеріальних ресурсів та резерви їх економії, можуть бути визначені, як можливості збільшення виходу продукції кінцевого виробничого та невиробничого споживання (з урахуванням її основних споживчих властивостей) з кожної одиниці сировини і матеріалів.

матеріальний ресурс ефективність

Розділ 1. Теоретичні засади ефективності використання матеріальних ресурсів на підприємстві

1.1 Економічна сутність поняття матеріальних ресурсів підприємства

Загальновідомо, що матеріальні ресурси є складовою частиною оборотних активів (зокрема, запасів) підприємства. Тому перш ніж дати визначення терміну “матеріальні ресурси” та систематизувати їх класифікацію, доцільно розглянути поняття активів та запасів підприємства.

Запаси вважаються активом за таких умов: якщо є імовірність отримання економічної вигоди в майбутньому від використання такого запасу (майбутня економічна вигода, втілена в актив, є потенціалом, який може сприяти надходженню грошових коштів або їх еквівалентів на підприємство) і якщо їх вартість може бути достовірно визначена. Якщо хоча б одна з вимог не може бути виконана, то такі запаси не відображаються в балансі, а є витратами періоду [3, c. 116].

Таким чином, не всі матеріальні цінності визнаються активами, а отже, не можуть обліковуватися у складі запасів і відображатися в складі активів при складанні балансу. Наприклад, товарно-матеріальні цінності, придбані для благодійної діяльності або для задоволення особистих потреб працівників підприємства, подарунки тощо, не є активами. Вартість таких матеріальних цінностей слід обліковувати як інші витрати, що виникають в процесі звичайної діяльності, не пов'язані з операційною діяльністю підприємства. Згідно з П(С)БО 9, запаси - це активи, які:

а) зберігають для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності;

б) перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва;

в) зберігають для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.

До матеріальних ресурсів, окрім основних засобів і виробничих запасів, необхідно віднести енергію (електричну, теплову) та воду, які теж є ресурсами, але не перебувають у запасах [3, c. 117].

У положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку не наведене визначення поняття “матеріальних ресурсів”. Немає таких визначень і в законах України. Тому поняття “матеріальні ресурси» можна розглядати у двох аспектах.

У вузькому розумінні матеріальні ресурси - це предмети праці (продукція обробної промисловості), з яких виготовляють готову продукцію.

У широкому значенні матеріальні ресурси - це запаси, які зберігають для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.

Класифікація матеріальних ресурсів на промисловому підприємстві може здійснюватися за такими критеріями: за способом використання та призначенням, за роллю у виробничому процесі, за місцезнаходженням, за технічними ознаками.

За способом використання матеріальні ресурси поділяються на дві групи:

1) матеріальні ресурси, які повністю споживаються у одному виробничому циклі або при використанні для адміністративних потреб (виробничі запаси);

2) матеріальні ресурси, що сприяють виготовленню продукції. На відміну від виробничих запасів, вони не входять до маси або хімічного складу готової продукції, не підлягають переробці на підприємстві, і споживаються протягом кількох виробничих циклів. До таких матеріальні ресурси, зокрема, належать малоцінні та швидкозношувані предмети [3, c. 118].

Виробничі запаси - це придбані або самостійно виготовлені запаси, які призначені для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, обслуговування виробництва, а також управління підприємством (які споживаються однократно у одному виробничому циклі або при використанні для адміністративних потреб). Виробничі запаси промислового підприємства в залежності від їх призначення поділяють на такі групи:

1) сировина та матеріали;

2) паливо;

3) тара й тарні матеріали;

4) будівельні матеріали;

5) запасні частини;

6) напівфабрикати та комплектуючі вироби;

7) інші матеріали.

Сировина та матеріали - це предмети праці, які входять до складу продукції, що виготовляється, або є необхідними компонентами при її виготовленні. Вони утворюють матеріальну (речовинну) основу продукції.

Паливо - це предмети праці, призначені для виробництва тепла і енергії. Паливо поділяють на технологічне (призначене для потреб виробництва), моторне (призначене для експлуатації транспортних засобів) і господарське (для опалення будівель).

Тара й тарні матеріали - це предмети, які використовуються для пакування, транспортування, зберігання матеріалів, готової продукції, товарів тощо. Зокрема, до тари відносяться мішки, ящики, коробки, пакувальний папір та інші види тари (крім тари, яка використовується як господарський інвентар), а також матеріали й деталі, які використовують для виготовлення тари та її ремонту (деталі для складання ящиків, бочкова клепка тощо).

Будівельні матеріали - це матеріали, конструкції і деталі та інші матеріальні цінності, призначені для виконання будівельно-монтажних та ремонтних...

Другие файлы:

Аналіз матеріальних витрат та ефективність їх використання
Сутність поняття "матеріальні ресурси" та їх характеристика. Значення, завдання та інформаційна база аналізу. Система показників, що використовується...

Ефективність формування і використання фінансових ресурсів державного підприємства
Особливості управління та ефективність формування і використання фінансових ресурсів на державному підприємстві. Аналіз управління фінансами ПДЛП "Пол...

Організація обліку, контролю, аудиту, аналізу виробничих запасів на підприємстві
Розрахунок необхідної для підприємства кількості матеріальних ресурсів. Методи і форми організації обліку й аудиту у фермерському господарстві "Чистяк...

Облік матеріальних ресурсів на підприємстві СВК "Україна"
Виробнича структура підприємства та характер продукції, що виробляться, її номенклатура. Наявність товарно-матеріальних складів. Оперативний складськи...

Управлінське відтворення економічних ресурсів на підприємстві житлово-комунального господарства
Ресурсний потенціал підприємства ЖКГ та управління процесом відтворення економічних ресурсів. Результати й ефективність діяльності підприємства ЖКГ. Ш...