Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экономика

Економічна діяльність підприємства "Будівельна компанія ТОВ Степ"

Тип: отчет по практике
Категория: Экономика
Скачать
Купить
Загальна характеристика діяльності підприємства "Будівельна компанія ТОВ Степ". Особливості нарахування амортизації; реструктуризація підприємства. Основні фінансово-економічні показники діяльності. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємства.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Український державний університет фінансів і міжнародної торгівлі

Факультет міжнародної економіки та менеджменту

Кафедра світового господарства і міжнародної економічної інтеграції

ЗВІТ

про проходження навчально-виробничої практики з фаху

за період з «24» червня 2012 по «14» липня 2013 року

Студентка 2 курсу Група БДМЕ 2-2

Савчук Вероніка Віталіївна

Керівник стажування від Університету:

Сібекіна А.Ю.

Керівник стажування від підприємства:

Бордюжан А.В.

Київ 2013

Зміст

Вступ

Розділ 1. Загальна характеристика підприємства "Строительная компания ТОВ Степ"

1.1 Історія заснування підприємства. Якісна характеристика продукції

1.2 Особливості нарахування амортизації в Україні. Реструктуризація підприємства

Розділ 2. Фінансово-економічні показники діяльності підприємства

2.1 Основні фінансово-економічні показники

2.2 Аналіз зовнішньоекономічної діяльності ТОВ Степ

Висновок

Вступ

Стажування з фаху є одним з етапів підготовки висококваліфікованих фахівців з фаху "Міжнародна економіка" і має за мету надати студентам досвіду практичної, науково-дослідної, організаційної роботи. Стажування, що є основним інструментом у закріпленні отриманих теоретичних знань і придбанні навичок самостійної трудової діяльності з обраної спеціальності - найбільш відповідальний етап у підготовці фахівців денної форми навчання.

Метою проходження практики на підприємстві є формування у студентів професійних знань і навичок щодо прийняття самостійних рішень під час професійної діяльності в реальних ринкових умовах, на базі знань набутих під час навчання. Також поглиблення та закріплення студентами теоретичних знань з таких предметів, як: економіка підприємства, менеджмент,статистика. фінанси опанування студентами сучасних прийомів, методів та знарядь праці в галузі їх майбутньої професії;виховання потреби систематично поповнювати свої знання та творчо їх застосовувати у практичній діяльності.

Повноцінне функціонування економіки жодної країни не може відбуватися без розвиненої системи зовнішньоекономічної діяльності. Включення національної економіки в систему світових господарських процесів позитивно впливає на розвиток економіки країни, сприяє підвищенню технічного рівня виробництва, раціональному використанню природно-сировинних ресурсів, ліквідації дефіциту окремих товарів і, тим самим, підвищенню рівня життя населення.

Важливу роль у підтримці національних виробників повинна відігравати система фінансового стимулювання і кредитування експорту, яка має забезпечувати дешевими фінансовими ресурсами.

ЗЕД можна визначити як сукупність виробничо-господарських, організаційно-економічних і оперативно-комерційних функцій підприємства, пов'язаних з його виходом на зовнішній ринок та участю в зовнішньоекономічних операціях.

Основними мотивами розвитку ЗЕД на рівні підприємства можуть бути:

1. Розширення ринку збуту своєї продукції за національні межі з метою максималізації прибутку.

2. Закупка необхідної сировини, комплектуючих виробів, нових технологій і обладнання.

3. Залученню інжинірингових та інших послуг для потреб виробництва з урахуванням їх унікальності, більш вищої якості і низьких цін в порівнянні з внутрішнім ринком.

4. Залучення іноземних інвестицій з метою модернізації виробництва, зміцнення експортного потенціалу і конкурентних позицій на світових товарних ринках.

Розділ 1. Загальна характеристика підприємства ТОВ «Степ»

1.1 Історія заснування підприємства. Якісна характеристика продукції

Генеральный директор ООО Степ Ушаков Владимир Петрович

Директор ООО Степ Куренный Александр Викторович

Коммерческий директор ООО Степ Толкушкин Иван Владимирович

Главный инженер ООО Степ Куцеволов Владимир Николаевич

OOO «Степ»

телефоны:

+38 0629 47 44 52

+38 0629 33 45 73

+38 067 644 22 14

г. Мариуполь ул. Варганова 12.

индекс: 87500

Проектно-будівельна компанія «Степ» створена в 1993 році як будівельна організація.

За час розвитку компанії, нами було побудовано більше 30 промислових об'єктів, комерційних центрів і багатоповерхових житлових будинків, серед наших об'єктів Стадіон «Іллічівець» (м. Маріуполь), Маріупольський міжнародний аеропорт, Маріупольський Гуманітарний Національний Університет, кілька пансіонатів і готелів, велика кількість об'єктів комерційного призначення.

Компанія надає весь спектр послуг з проектування та будівництва об'єктів будь-якої складності. Маючи багаторічний досвід роботи, команду кращих фахівців і повний комплект ліцензій, компанія готова втілити будь-яку ідею замовника від ескізу на зошитовому листі до готового, введеного в експлуатацію об'єкта, з усіма комунікаціями і оформленими дозвільними документами. Крім того, маючи власні цехи і виробничі ділянки, компанія виробляє наступний асортимент продукції і послуг:

- Виробництво металоконструкцій будь-якого ступеня складності.

- Виробництво протипожежних дверей, побутівок (вагончиків).

- Виробництво дерев'яних вікон з клеєного тришарового бруса будь-яких порід дерева

- Виробництво дерев'яних дверей, шпонованих виробів, інших столярних виробів.

- Виробництво газобетонних блоків і товарного бетону.

- Підприємство має вакуумні сушильні камери та здійснює реалізацію сухої обрізної дошки і клеєного бруса з сосни, модрини, червоного дерева.

- Маючи власні шляхи і великі складські території, підприємство надає послуги зі складування та перевантаження будь-яких вантажів в м. Маріуполі.

1.2 Особливості нарахування амортизації основних засобів. Реструктуризація підприємства

Реструктуризація підприємства.

Перші спроби виділити поняття "реструктуризація підприємств" у правовому полі України пов'язані з Законом України "Про банкрутство", в якому реструктуризація визначається "...як процес здійснення організаційно-господарських, фінансово-економічних, правових, технічних заходів, спрямованих на реорганізацію підприємства, зокрема, шляхом їх розділу з переходом боргових зобов'язань до юридичної особи, що не підлягає санації, якщо це передбачено планом санації, на зміну форм власності, управління, організаційно-правової форми, що супроводить фінансовому оздоровленню підприємства, збільшенню ефективності виробництва і задоволенню вимог кредиторів"

Детальніше поняття "феструктуризація підприємства" визначене в указі Агентства з питань банкрутства підприємств і організацій "Про затвердження методики розробки планів реструктуризації державних підприємств і організацій", яке потім було продубльоване в указі Міністерства економіки України "Про затвердження методичних вказівок щодо проведення реструктуризації підприємств". Відповідно до цих документів "реструктуризація підприємств - це здійснення організаційно-економічних, правових, технічних заходів спрямованих на зміну структури підприємства, його управління, форм власності, організаційно-правових форм, здатних привести підприємство до фінансового оздоровлення, збільшення обсягів випуску конкурентоспроможності продукції, підвищення ефективності виробництва".

Останнім часом з'явилися більш цілеспрямовані визначення процесу реструктуризації як способу адаптації діяльності підприємства до безперервно змінюваних ринкових умов через проведення комплексу заходів організаційно-економічного, техніко-технологічного і фінансового характеру, що забезпечують зростання ефективності виробництва, підвищення конкурентоспроможності і зміцнення фінансової стійкості. Даний підхід, на нашу думку, якнайповніше відображає механізм і цілі трансформації підприємства.

За принципом визначення об'єкта реформування виділяють такі види реструктуризації:

виробнича (об'єкт - кінцевий продукт виробництва, технологія виробництва) - здійснюється за допомогою впровадження виробничих інновацій і проведення технологічної модернізації;

ринкова (об'єкт - система поставки і збуту) - присвячена формам управлінської діяльності і передбачає оцінку, подальший вибір і формування ефективної організації систем поставок і збуту підприємств;

фінансова (об'єкт - грошові потоки усередині підприємства) - традиційно є основним напрямом у комплексі заходів з реструктуризації підприємства. Це пов'язано з тим, що головна мета реструктуризації для підприємства на сьогодні - виведення підприємства з кризи;

соціальна (об'єкт - трудові ресурси) - визначається як спосіб зняття суперечностей у соціально-економічній діяльності підприємства на тривалий період за допомогою невідкладних заходів, як правило, за рахунок власних ресурсів. Це торкається основної господарської діяльності підприємства, результатом якої є стійкий соціальний клімат;

екологічна (об'єкт - в...

Другие файлы:

Система показників оцінки конкурентного середовища підприємства
Конкурентне середовище підприємства, його економічна сутність, особливості. Ринкові фактори формування конкурентного середовища підприємства. Аналіз г...

Інноваційна діяльність підприємств: стан, проблеми й ефективність здійснення
Активізація інноваційної діяльності промислових підприємств. Організаційно-економічна характеристика підприємства. Забезпеченість та ефективність вико...

Управління формуванням прибутку підприємства
Сутність та значення прибутку підприємства. Техніко-економічна характеристика та аналіз фінансового стану ПП "Компанія Вітар". Аналіз факторів, які вп...

Економічна діяльність ОАО "Донецький металургійний завод"
Загальна характеристика фінансового стану організації. Попередній огляд балансу та оцінка його ліквідності. Поняття майна підприємства і його джерела....

Будівельна організація
Будівельна організація як основний суб’єкт господарювання. Типи будівельних організацій у сучасних умовах. Конкуренція в будівництві. Малі підприємств...