Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экономика

Економіка підприємства на ТОВ "Агрофірма Гарант" Ставищанського району Київської області

Тип: курсовая работа
Категория: Экономика
Скачать
Купить
Тенденції розвитку рослинництва в Україні. Ефективність виробництва галузі. Організаційно-економічна характеристика підприємства, природні та економічні умови його розташування. Аналіз показників господарської діяльності та соціальні умови працюючих.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

КУРСОВА РОБОТА

Економіка підприємства на ТОВ "АгрофірмаГарант" Ставищанського району Київської області

Зміст

  • Вступ
  • Розділ І: Теоретичні аспекти виробництва продукції рослинництва
  • 1.1 Зарубіжний досвід виробництва продукції рослинництва
  • 1.2 Тенденції розвитку рослинництва в Україні
  • 1.3 Сутність ефективності виробництва галузі рослинництва
  • Розділ ІІ: Організаційно-економічна характеристика підприємства
  • 2.1 Природні та економічні умови розташування підприємства
  • 2.2 Розміри підприємства, його спеціалізація та оцінка виробничих ресурсів
  • 2.3 Аналіз основних показників господарської діяльності та соціальні умови працюючих
  • Розділ ІІІ: Шляхи підвищення економічної ефективності виробництва продукції рослинництва
  • Висновки
  • Список використаної літератури

Вступ

У кожній державі, у будь - якому суспільстві рослинницька галузь є життєво необхідною галуззю народного господарства, оскільки зачіпає інтереси буквально кожної людини. Адже нині понад 50% фонду споживання формуються за рахунок продукції рослинницької галузі. Тому виробництво її є найпершою умовою існування людства.

Однак для України, яка стала на шлях ринкової економіки рослинницька галузь має особливо велике значення тому, що вона є однією з найбільших галузей народного господарства.

Рослинницька галузь відіграє винятково важливу роль як каталізатор розвитку ринкової економіки. Ринкова економіка - це одне з найвидатніших досягнень світової цивілізації, це природне середовище людства і взаємодії товаровиробників, середовище, якому притаманні певний порядок і самоорганізація завдяки дії основного закону попиту і пропозиції. В становленні ринкової економіки України ця галузь, враховуючи її масштаби, може відігравати виключно важливу роль завдяки специфічним властивостям, які виражаються у високу конкурентність галузі, оскільки в ній діє багато незалежних підприємств, що вироблюють переважно ту саму продукцію; а також у перспективі виходу галузі на світовий ринок, цьому сприяють і великі масштаби землекористування і родючості землі.

Проте на сьогоднішній день ця галузь перебуває у досить важкому стані, є низько прибутковою і не високорентабельною. Виробники працюють в умовах ризику і невизначеності, що і спричиняє суттєвий вплив на результати господарювання. Негативний вплив на цю галузь спричиняє і стан її потенціалу, а також різні природно - кліматичні умови.

Ось чому аналіз ефективності виробництва галузей рослинництва є досить актуальною проблемою сьогодення.

Для детальнішого ознайомлення з поставленими питаннями було проведено аналіз діяльності ТОВ"Агрофірми Гарант"

Мета - аналіз виробництва і розподілу продукції рослинництва, виявлення резервів покращання ефективності господарювання.

Завдання: ознайомлення з основними джерелами первинної, вторинної інформації в господарстві; проведення аналізу основних показників господарської діяльності підприємства, і галузі рослинництва, аналіз їх ефективності; виявлення можливостей збільшення урожайності і зниження собівартості культур.

При написані користувався такими вихідними даними, як річні звіти, звіти про фінансові результати підприємства, звіти про рух грошових коштів, Методи дослідження: порівняння, абсолютних та відносних величин.

Робота складається з: вступу, трьох розділів (теоретично-методичні аспекти виробництва продукції рослинництва, організаційно-економічна характеристика підприємства, аналіз виробництва і розподілу продукції рослинництва), висновки і пропозиції.

економіка рослинництво україна господарський

Розділ І: Теоретичні аспекти виробництва продукції рослинництва

1.1 Зарубіжний досвід виробництва продукції рослинництва

На сьогоднішній день сільське господарство України знаходиться у кризовому стані, тому потрібно розробити систему заходів для виходу галузі з кризи. Цими заходами має бути передбачено:

1) Виявлення та подолання причин, які призвели до кризи;

2) Створення умов для нормального економічного зростання сільського господарства України.

Практика функціонування аграрного сектора розвинутих країн з ринковою економікою показала, що ефективно можуть працювати та конкурувати товаровиробники з різними формами власності: державною, кооперативною, приватною, колективною, змішаною. Але основною умовою існування останніх має бути рівноправність і можливість розвитку в умовах ринкової системи та конкуренції.

Так у сільськогосподарському виробництві США основною організаційною формою є фермерське господарство. В залежності від типу організації виробництва ферми поділяються на такі основні категорії:

- сімейні ферми, власники яких разом із своїми сім'ями здійснюють виробництво й керівництво, вкладають капітал та значну частину робочої сили;

- спільні ферми, які утворилися шляхом об'єднання власності двох або більше осіб для спільної діяльності;

- сільськогосподарські корпорації - акціонерні підприємства з виробництва сільськогосподарської продукції.

Перехід сільського господарства до ринкових відносин неможливий без створення ринку землі.

Об'єктивно визначена ціна на землю дозволить прискорити дію ринкового механізму в агропромисловому секторі, надати власникам землі можливості ширше залучати інвестиції під заставу землі для розбудови сільського господарства.

Кожна країна, яка має пріоритетною галуззю рослинницьку виробляє три основні сільськогосподарські культури, такі як: зернові і зернобобові, цукрові буряки і картоплю. Проте результати діяльності різняться.

Таблиця 1.1

Виробництво основних сільськогосподарських культур (млн. тонн)

Країни

Зернові і зернобобові культури

Цукрові буряки

Картопля

2009

2010

2009

2010

2009

2010

1

2

3

4

5

6

7

Україна

39.7

38.8

15.6

14.5

17.3

16.6

Великобританія

19.8

24.0

8.2

9.4

6.6

6.4

Данія

9.5

9.1

3.1

3.4

1.6

1.5

Канада

47.8

37.7

0.00

0.5

4.0

4.6

Китай

408.7

406.4

10.9

11.6

64.0

65.1

Німеччина

50.7

43.9

24.4

26.8

10.9

11.5

Польща

27.6

27.1

13.0

11.7

20.4

15.4

Російська Федерація

84.9

86.6

14.5

15.5

34.5

31.9

США

326.5

300.4

23.4

25.0

20.2

Другие файлы:

Удосконалення економічного механізму розвитку підприємства на прикладі ТОВ Агрофірма "Довіра" Конотопського району Сумської області
Стан розвитку механізму господарювання на ТОВ Агрофірма "Довіра": природно-кліматичні та організаційні умови; система управління, застосування економі...

Землекористування господарства КСП "Україна" Богуславського району Київської області
Природні умови КСП "Україна" Богуславського району Київської області. Номенклатурний список ґрунтів, їх ознаки, склад і властивості. Заходи щодо підви...

Економічна ефективність вирощування і реалізації ріпаку ярого у ТОВ Агрофірма "Зоря"
Характеристика ТОВ Агрофірма "Зоря", Катеринопільського району, Черкаської області. Аналіз факторів, що формують урожайність культури. Підрахунок резе...

Рекреаційно-туристичний комплекс Київської області
Сутність, значення і місце рекреаційно-туристичного комплексу в господарстві Київської області. Особливості сучасних туристичних послуг. Передумови ро...

Обґрунтування процесу внесення твердих органічних добрив в філії "Надія" ДП "Агрофірма "Шахтар"
Виробнича характеристика філії "Надія" ДП "Агрофірма "Шахтар" Слов’янського району Донецької області. Особливості організації внесення твердих органіч...