Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экономика

Аналіз виробничої програми і її впливу на фінансові результати діяльності підприємства

Тип: курсовая работа
Категория: Экономика
Скачать
Купить
Загальна характеристика підприємства, його організаційно-правовий статус. Аналіз впливу факторів на зміну обсягів виробництва продукції (робіт, послуг). Аналіз собівартості за статтями калькуляції. Шляхи зниження витрат. Прогнозний аналіз рентабельності.
Краткое сожержание материала:

Міністерство освіти і науки України

Національний університет водного господарства та природокористування

Кафедра обліку і аудиту

Курсова робота

з економічного аналізу тему:

“Аналіз виробничої програми і її впливу на фінансові результати діяльності підприємства”

Рівне - 2007

Зміст

Вступ

1. Загальна характеристика підприємства та його організаційно-правовий статус

2. Аналіз виробничої програми

2.1 Аналіз асортименту продукції (товарів, послуг, робіт) підприємства

2.2 Аналіз ритмічності роботи підприємства

2.3 Аналіз впливу факторів на зміну обсягів виробництва продукції (робіт, послуг, товарообороту)

2.4 Прогнозний аналіз обсягів виробництва продукції (робіт, послуг, товарообороту)

3. Аналіз витрат підприємства

3.1 Аналіз собівартості за статтями калькуляції

3.2 Аналіз економічних елементів витрат

3.3 Шляхи зниження витрат

4. Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства

4.1 Аналіз доходів

4.2 Аналіз рентабельності

4.3 Прогнозний аналіз рентабельності

Висновок

Список використаних джерел

Вступ

На мою думку, тема даної курсової “Аналіз виробничої програми і її впливу на фінансові результати діяльності підприємства” є досить актуальною та практично значимою. Оскільки сучасні ринкові перетворення в економіці країни ставлять нові вимоги до якості аналітичної інформації, яка є підставою для прийняття необхідних управлінських рішень на підприємствах різних організаційно-правових форм господарювання. Їх керівництву необхідна достовірна і повна інформація про результати діяльності господарюючого суб'єкта та його фінансовий стан. Це зумовлює необхідність удосконалення системи аналізу як основи інформаційного забезпечення будь-якого процесу управління.

Розвитку теорії аналізу виробничої програми і її впливу на фінансові результати діяльності підприємства сприяли праці таких відомих вітчизняних вчених: Ф.Ф. Бутинця, С.В. Голова, В.І. Єфіменка, М.І. Горбатка, В.М. Івахненка, М.Р. Лучка, М.В. Кужельного, М.Я. Остап'юка, Є.В. Мниха, П.Я. Поповича, М.С. Пушкаря, В.С. Рудницького, В.В. Сопка, М.Г. Чумаченка, І.Д. Фаріона, С.І. Шкарабана та інших. Серед зарубіжних авторів згадані питання розглядались у наукових працях М.І. Баканова, І.Т. Балабанова, В.В. Ковальова, М.Н. Крейніної, В.Ф. Палія, Р.С. Сайфуліна, А.Д. Шеремета та інших. Проте, ряд питань щодо методики аналізу виробничої програми і її впливу на фінансові результати діяльності підприємства вимагає подальших досліджень та наукових розробок. Виникає необхідність у створенні такої методики аналізу, яка б дозволила не тільки чітко визначити фінансовий стан підприємства, а й була б доступною у використанні, зрозумілою та економічно ефективною з точки зору співвідношення „вигода-витрати”.

Метою написання даної курсової роботи є поглиблення теоретичних знань і практичних навичок з курсу “Економічний аналіз”, можливості застосування набутих знань з методики аналізу, узагальнення цифрового матеріалу, підготовка до роботи за спеціальністю.

В процесі написання курсової роботи, вивчаються нормативні та інструктивні документи, рекомендована література, облікова та поза облікова інформація щодо об'єкта дослідження.

Також в курсовій роботі демонструються вміння опрацьовувати економічну інформацію, формування висновків, а також вміння визначати резерви і окреслювати можливі шляхи оптимізації аналізованих показників відповідно до вимог системи управління.

Об'єктом дослідження є Закрите акціонерне товариство “Рівне-Борошно”, яке є підприємницьким господарським товариством, що підпорядковується зборам акціонерів, [див. дод. 1] і створено відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, “Про власність”, “Про цінні папери і фондову біржу”, “Про зовнішньоекономічну діяльність” та інших нормативно-правових актів [див. дод. 2].

Дана курсова робота складається з вступу, чотирьох розділів, висновку, списку використаної літератури і додатків.

Поставлене у вступі завдання послідовно вирішується у розділах основної частини курсової роботи.

У першому розділі вивчається час створення підприємства, основний вид діяльності, організаційна структура, функції підрозділів. Основні техніко-економічні показники діяльності підприємства за останні три роки представлені в табличному вигляді.

У другому розділі визначають асортимент продукції, яку виготовляє підприємство, або вид робіт (послуг), які виконує (надає) підприємство. На базі даних зведених в таблицях, розраховують коефіцієнт асортиментності і ритмічності.

У третьому розділі визначається структура і динаміка статей, що формують собівартість продукції, яку виготовляє підприємство, виконаних робіт. Досліджуючи структуру і динаміку економічних елементів операційних витрат, визначають їх склад. Також формують пропозиції оптимізації витрат підприємства.

У четвертому розділі проводять аналіз формування прибутку за даними Звіту про фінансові результати. Досліджуючи показники рентабельності, наводять їх розрахунок та економічний зміст. Проводиться факторний аналіз рентабельності продукції методом відносних різниць. На базі даних, формують прогноз показників рентабельності підприємства на наступний рік.

1. Загальна характеристика підприємства та його організаційно-правовий статус

Закрите акціонерне товариство “Рівне-Борошно” є підприємницьким господарським товариством, що підпорядковується зборам акціонерів, [див. дод. 1] і створено відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, “Про власність”, “Про цінні папери і фондову біржу”, “Про зовнішньоекономічну діяльність” та інших нормативно-правових актів [див. дод. 2].

Юридична адреса та місце знаходження Товариства: Україна, м. Рівне, вул. Біла 35 [див. дод. 2, 3, 4].

ЗАТ “Рівне-Борошно” зареєстрований Розпорядженням Голови Рівненської райдержадміністрації № 205 від 29.03.2001 р. З 22.05.2007 р. було прийнято рішення про видачу ліцензії на внутрішнє перевезення вантажу № 75Л [див. дод. 3], а також з 01.05. 2006 р. підприємство отримало торговий патент на право здійснення підприємницької діяльності у сферах торгівельної діяльності за готівкові кошти [див. дод. 4].

Метою діяльності Товариства є задоволення суспільних потреб у товарах народного споживання, продукції виробничо-технічного та іншого призначення, роботах, послугах та реалізації на основі одержаного прибутку економічних і соціальних інтересів акціонерів та трудового колективу Товариства [див. дод. 2].

Предметом діяльності Товариства є види діяльності, передбачені пунктом 2.3. статуту підприємства [див. дод. 2].

Основними видами діяльності ЗАТ “Рівне-Борошно” [див. дод. 2, 5] є:

- виробництво борошна;

- виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах;

- інші види оптової торгівлі;

- оптова торгівля зерном та кормами для тварин;

- роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно з продовольчим асортиментом.

Товариство може здійснювати свою діяльність самостійно або спільно з іншими суб'єктами господарювання, в тому числі і з іноземними.

Товариство здійснює зовнішньоекономічну діяльність у встановленому законодавством порядку.

Для детальнішого представлення про товариство, охарактеризуємо його основні техніко-економічні показники за останні три роки, а саме: дохід від реалізації продукції, чисельність робітників, фонд оплати праці, вартість майна, операційні витрати, чистий прибуток, продуктивність праці, фондовіддачу та заробітну плату (табл. 1.1.). за допомогою перелічених показників, ми зможемо дізнатися збільшується чи зменшується дохід підприємства та як на нього впливають ті чи інші чинники.

Табл. 1.1 - Основні техніко-економічні показники діяльності ЗАТ “Рівне-Борошно”

№ п/п

Назва показника

Од. виміру

2004 р.

2005 р.

2006 р.

Абсолютне

Тр, %

1.

Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

Тис. грн..

28721,70

23505,50

31065,70

-5216,20

+7560,20

81,84

132,16

2.

Другие файлы:

Аналіз виробничої програми і її впливу на фінансові результати діяльності підприємства на прикладі Костопільського військового лісгоспу
Загальна характеристика підприємства та його організаційно правова структура. Аналіз виробничої програми, асортименту продукції (товарів, робіт, послу...

Аналіз виробничої програми і її впливу на фінансові результати діяльності підприємства на прикладі

Аналіз показників звіту про фінансовий результат діяльності підприємства
Економічний зміст показників звіту про фінансові результати. Аналіз структури основних показників звіту про фінансові результати ВАТ "Криворізький хлі...

Витрати підприємства та їх вплив на фінансові результати
Теоретичні аспекти витрат підприємства, їх структура та класифікація. Фінансові результати діяльності підприємства та фактори, що на них впливають. Ан...

Аналіз звітності підприємства про фінансові результати
Структура та призначення звітності про фінансові результати, методика та правила її складання, показники. Вивчення та аналіз економічної ефективності,...