Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экономика

Амортизація основних засобів та фінансове забезпечення їх відтворення

Тип: дипломная работа
Категория: Экономика
Скачать
Купить
Суть та зміст амортизації основних засобів. Недоліки діючої амортизаційної політики. Аналіз практики амортизаційних відрахувань та забезпечення власних фінансових ресурсів відтворення основних засобів на прикладі підприємства ДКП "Харківкомуночиствод".
Краткое сожержание материала:

133

Размещено на

ДИПЛОМНА РОБОТА

АМОРТИЗАЦІЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЇХ ВІДТВОРЕННЯ

ЗМІСТ

амортизація основний засіб фінансовий ресурс

Вступ

1. Економічна природа амортизації основних засобів та її функція відтворення

1.1 Поняття та роль амортизаційних відрахувань у відтворенні основних засобів

1.2 Показники використання амортизаційних відрахувань

1.3 Державна амортизаційна політика та її зміни

2. Аналіз стану, використання основних засобів та амортизаційних відрахувань підприємства ДКП “Харківкомуночиствод”

2.1 Загальна характеристика підприємства ДКП “Харківкомуночиствод”

2.2 Рух основних засобів та використання амортизаційного фонду підприємства ДКП “Харківкомуночиствод”

2.3 Оцінка системи амортизаційних відрахувань на підприємстві ДКП „Харківкомуночиствод”

3. Шляхи підвищення ролі амортизаційних відрахувань у фінансовому забезпеченні відтворення основних засобів

3.1 Шляхи удосконалення державної амортизаційної політики

3.2 Антиінфляційна індексація вартості основних засобів та попередження нецільового використання амортизаційних відрахувань

3.3 Застосування прискореної амортизації основних засобів та порівняння різних методів нарахування амортизаційних відрахувань

4. Охорона праці та безпека у надзвичайних ситуаціях

Висновки

Список використаних джерел

Додатки

ВСТУП

Важливим інструментом забезпечення відтворення основних засобів підприємства за умов ринкової економіки є амортизація. Розробка обґрунтованої амортизаційної політики дає можливість стимулювати зростання інвестицій, оновлення продукції і виробничого апарату, оскільки найважливішою умовою ефективного функціонування підприємств у ринковому середовищі є забезпечення принципу самофінансування. Саме амортизаційні відрахування посідають головне місце серед джерел самофінансування завдяки синхронності кругообороту основних засобів і формування амортизаційного фонду, меншій схильності до кон'юнктурних коливань, пов'язаних з результатами господарської діяльності.

Амортизаційна політика дає змогу альтернативно підійти до визначення розмірів амортизаційних відрахувань, здійснювати управління витратами і фінансовими результатами, накопичувати потрібні фінансові ресурси і раціонально використовувати їх на потреби відтворення необоротних активів. За допомогою амортизації регулюються швидкість обороту основних засобів, інтенсифікується процес їх відтворення, реалізується технічна і виробнича політика на підприємстві [32]. Але існують великі недоліки в амортизаційній політиці, для їх усунення необхідно вдосконалити амортизаційне забезпечення як у масштабах всієї країни, так і на підприємствах.

Метою дипломної роботи є дослідження теоретичних та прикладних проблем у фінансовому забезпеченні відтворення основних засобів на базі удосконалення практики амортизаційних відрахувань.

Для реалізації мети необхідно було вирішити наступні завдання:

- визначення суті та змісту амортизації основних засобів;

- аналіз стану та недоліків діючої амортизаційної політики;

- аналіз практики амортизаційних відрахувань та забезпечення власних фінансових ресурсів відтворення основних засобів на прикладі реального підприємства (державне комунальне підприємство “Харківкомуночиствод” (ДКП “ХКОВ”));

- обґрунтування рекомендацій щодо вдосконалення амортизаційної політики держави та покращення практики фінансового забезпечення відтворення основних засобів за рахунок амортизаційних відрахувань.

Об'єктом дослідження є визначення методологічних основ амортизаційної політики держави.

Предметом дослідження є розробка рекомендацій по вдосконаленню практики використання амортизаційних відрахувань для забезпечення безперебійного фінансового їх відтворення.

Найбільш вагомий внесок у розробку проблеми фінансового забезпечення відтворення основних засобів внесли такі автори, як Артемов В.І., Вишневський В.К., Курочкін К.С., Мудрий І.В., Мельник В.О, Орлов П.А., Хотомлинський О.В., Колосок В.О. У роботі використано Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств”, Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 “Основні засоби”, Статистичний щорічник України за 2000, 2006 та 2009 роки.

У роботі наведено доцільність використання прискореної амортизації на підприємстві ДКП “Харківкомуночиствод”, ефективність впровадження нового інвестиційного проекту, який дозволив би зменшити витрати підприємства та поліпшити екологічну ситуацію в м. Харкова. Також розглядаються шляхи удосконалення амортизаційної політики з метою фінансового забезпечення відтворення основних засобів досліджуваного підприємства.

РОЗДІЛ 1. ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА АМОРТИЗАЦІЇ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА ЇЇ ФУНКЦІЯ ВІДТВОРЕННЯ

1.1 Поняття та роль амортизаційних відрахувань у відтворенні основних засобів

Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 “Основні засоби” (П(С)БО 7) [10, с. 37-42], затверджене наказом Міністерства фінансів України № 92 від 27.02.2000 р., визначає методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про основні засоби та інші необоротні матеріальні активи, а також розкриття інформації про них у фінансовій звітності.

Основні засоби - це матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання в процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних та соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких становить більше одного року (або операційного циклу, якщо він триваліший за рік).

Об'єкт основних засобів - це закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям для нього або окремий конструктивно відокремлений предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій, чи відокремлений комплекс конструктивно з'єднаних предметів однакового або різного призначень, що мають для обслуговування загальні пристосування, приладдя, керування та єдиний фундамент, внаслідок чого кожен предмет може виконувати свої функції, комплекс - певну роботу тільки у складі комплексу, а не самостійно.

Якщо один об'єкт основних засобів складається із частин, які мають різний строк корисного використання (експлуатації), то кожна з тих частин може визнаватися в бухгалтерському обліку як окремий об'єкт основних засобів.

Об'єкт основних засобів визнається активом, якщо існує ймовірність того, що підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди від його використання та вартість його може бути достовірно визначена.

Основні засоби в Україні можна згрупувати за їх функціональним призначенням, за галузевою ознакою, за використанням, за ознакою належності, за натурально-матеріальним складом [68].

За функціональним призначенням розрізняють:

а) виробничі - основні засоби, що безпосередньо беруть участь у виробничому процесі або сприяють його здійсненню (будови, споруди, силові машини та обладнання, робочі машини та обладнання тощо), що діють у сфері матеріального виробництва;

б) невиробничі основні засоби, що не беруть безпосередньої або побічної участі у процесі виробництва й призначені в основному для обслуговування комунальних і культурно-побутових потреб трудящих (будови, споруди, обладнання, машини, апарати тощо), які використовуються у невиробничій сфері.

За галузевою ознакою основні засоби поділяються на: промислові, будівельні, сільськогосподарські, транспортні, зв'язку тощо.

Більша частина основних засобів належить до галузі “Промисловість”. Вона безпосередньо пов'язана з процесом виробництва продукції. Але наявність інших видів господарської діяльності зумовлює необхідність обліку основних засобів, що належать до інших галузей господарства, які перебувають на балансі промислового підприємства, належать до галузі “Будівництво”, підсобного сільського господарства - до галузі “Сільське господарство” тощо.

У зв'язку з цим у бухгалтерському обліку основні засоби промислових підприємств поділяються на промислово-виробничі, виробничі основні засоби інших галузей народного господарства та невиробничі.

До промислово-виробничих основних засобів належать: будови, споруди, передавальні пристрої, машини та устаткування, робочі машини та обладнання, вимірювальні й регулюючі прилади, лабораторне устаткування, обчислювальна техніка, інші машини та обладнання, транспортні засоби, інструмент, виробничий інвентар та приладдя, господарський інвентар, робочі та продуктивні тварини, багаторічні насадження, меліорація земель і водойми, інші основні засоби.

Невиробничі основні засоби безпосередньо не беруть участі у процесі виробництва. До невиробничих основних засобів належать: будови і споруди житлово-комунального та культурно-побутового призначення, транспортні засоби, обладнання, інструменти та інші основні засоби невиробничого призначення для обслуговування житлових, комунальних та культурно-побутових потреб населення.

За використанням основні засоби поділяються на діючі (всі основні засоби, що вико...

Другие файлы:

Фінансове забезпечення відтворення основних засобів
Сутність основних засобів та їх відтворення. Показники стану та ефективності використання основних засобів. Знос і амортизація основних засобів. Сутні...

Фінансове забезпечення відтворення основних засобів
Сутність і склад фінансового забезпечення відтворення основних засобів. Шляхи поліпшення ефективності виробництва на базовому підприємстві. Значення р...

Фінансове забезпечення відтворення основних засобів 2

Облік основних засобів та їх амортизація
Основи обліку та аналізу основних засобів. Економіко-правовий аналіз, нормативна база з обліку основних засобів. Організаційно-економічна характеристи...

Облік і аудит основних засобів на вагонній дільниці станції
Науково-теоретичні та методичні основи обліку основних засобів на залізниці, нормативно-законодавче забезпечення обліку. Фінансово-економічна характер...