Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экономика

Акції як об'єкт інвестування

Тип: контрольная работа
Категория: Экономика
Скачать
Купить
Загальна характеристика інвестування у акції. Стратегії інвестування у акції. Особливості класифікації акцій на основні групи. Здійснення інвестиційної діяльності у вільних економічних і офшорних зонах. Діяльність вільних економічних зон в Україні.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Міністерство освіти та науки України

Контрольна робота 1

Акції як об'єкт інвестування

Содержание

  • 1. Акції як об'єкт інвестування
  • 1. Загальна характеристика інвестування у акції
  • 2. Класифікація акцій
  • 3. Стратегії інвестування у акції
  • 2. Особливості здійснення інвестиційної діяльності у вільних економічних і офшорних зонах
  • 1. Вільні економічні зони
  • 2. Офшорні зони
  • 3. Діяльність вільних економічних зон на Україні
  • Висновок
  • Список використаної літератури

1. Акції як об'єкт інвестування

1. Загальна характеристика інвестування у акції

Мрія будь-якого інвестора - вкласти свої гроші так, щоб забезпечити максимальний прибуток. Як цього домогтися, кожен вирішує індивідуально, розглядаючи при цьому три основні варіанти розміщення коштів.

Можна довірити свої кошти інвестиційному фонду. Цей варіант найзручніший для інвесторів, які не мають можливості або просто не бажають регулярно затрачати час на аналітичну роботу. Діє велика кількість фондів, що спеціалізуються на різноманітних галузях економіки і стратегіях керування інвестиціями, тому інвестору залишається тільки обрати фонд, який відповідає його інвестиційним цілям та рівню фінансового зростання.

Доступним є варіант спрямованих інвестицій, який полягає в тому, що інвестор купує великий пакет акцій обраної компанії з метою її розвитку, можливого перепрофілювання або ж простого продажу. Цей шлях потребує наявності в інвестора значних матеріальних коштів.

Створення власного інвестиційного портфеля з тих фінансових інструментів, які інвестор вважає за доцільні і самостійне керування ним.

Купуючи акції, інвестор стає співвласником компанії і тим самим отримує права на частку прибутку компанії, що звичайно виплачується у вигляді дивідендів, Крім того, у випадку якщо бізнес компанії буде розвиватися успішно, акції компанії будуть зростати в ціні і відповідно буде зростати і вартість портфеля інвестора, до складу якого входять ці акції. Але, з іншого боку, стаючи співвласником компанії, інвестор, який купив акції, перебирає на себе й усі фінансові ризики, що супроводжують бізнес компанії. І у випадку якщо компанію спіткає невдача і її акції на ринку подешевшають, інвестор, який має ці акції у своєму портфелі, відповідно несе "паперові" збитки. З "паперових" у реальні, ці збитки перетворяться в тому випадку, якщо інвестор вирішить продати акції за поточною роздрібною ціною, що виявиться нижчою за ту, за якою акції були придбані. Якщо ж інвестор переконаний у надійності та перспективності обраної ним компанії й упевнений, що труднощі в бізнесі тимчасові, він швидше за все не буде продавати ці акції і у випадку, якщо його розрахунки виявляться вірними, раніше або пізніше акції компанії знову піднімуться в ціні і, можливо, у декілька разів перевищать ту ціну, яку заплатив за них інвестор. Якщо ж розрахунки інвестора не виправдаються, він може втратити значну частину своїх коштів, аж до повної їхньої втрати (у випадку банкрутства компанії).

Таким чином, акції являють собою спекулятивний інвестиційний інструмент, з одного боку, неприйнятний для тих, чия інвестиційна мета полягає у збереженні капіталу, а з іншого - ідеальний для тих, чиєю метою є зростання капіталу або накопичення багатства.

2. Класифікація акцій

Акції прийнято розподіляти на кілька великих груп, що розрізняються між собою за ступенем схильності до різноманітних фінансових ризиків, несприятливих економічних умов, за рівнем прибутковості, характеру і стабільності прибутку компанії. Причому кожна з таких груп, з одного боку, може об'єднувати в собі компанії, що представляють різноманітні сектори економіки, хоча, з іншого боку, дві компанії, що працюють в одній і тій же індустрії, можуть належати до різних груп акцій. Отже, усі звичайні акції підрозділяються на такі основні групи:

першокласні акції;

дохідні акції;

акції зростання;

спекулятивні акції;

оборонні акції.

Інвестору необхідно зрозуміти сутність цієї класифікації, щоб визначитися, з якою групою акцій він буде працювати. Економічні умови, що переважали на території колишнього Радянського Союзу в 1992-1996 роках і дозволяли практично без ризику одержувати прибуток, у декілька разів (іноді в десятки разів) більший, ніж вкладені кошти, і до того ж за короткий час (від декількох тижнів до декількох місяців), явище унікальне. У жодній країні світу з розвинутою економікою нічого подібного не могло статися, і краще не розраховувати нате, що раптом десь з'явиться щось подібне. Ситуація на світових ринках однакова. Хочете швидко і багато заробити - доведеться ризикувати. Не бажаєте ризикувати - будьте готові до того, що ваш прибуток на вкладений капітал буде мінімальним.

Класифікація акцій допомагає інвестору зорієнтуватися, на який прибуток і відповідно фінансовий ризик він може розраховувати, працюючи з тією або іншою групою акцій. Розглянемо ці групи докладніше.

Першокласні акції. У ряді підручників з інвестицій ці акції називають "вершками" фондового ринку. Насправді це так і є. Першокласні акції емітують найбільше, давно відомі корпорації з бездоганною фінансовою репутацією. Найвідоміші емітенти цієї групи акцій: Altria Group Inc (MO); Procter & Gamble Co (PC); Me Donald's Corporation (MCD).

Ця група акцій становить інтерес для інвесторів, які мають на меті найбільш безпечне розміщення своїх коштів. У першу чергу для інституціональних інвесторів, таких як державні або недержавні пенсійні фонди, страхові компанії. Ці акції мають незначний потенціал зростання, але при цьому порівняно високий для акцій рівень дивідендної прибутковості (2-5 %).

Через низький ступінь ризику першокласні акції використовуються з метою довгострокового інвестування (часовий термін - 5-10 років і більше), як засіб помірного зростання капіталу та одночасно одержання невисокого, але постійного прибутку на інвестовані кошти.

Дохідні акції. Акції цієї групи характеризуються високим рівнем дивідендів прибутковості у середньому 4-8 %. При цьому можливості зростання акцій практично відсутні. Тому ця група акцій підходить для інвесторів, налаштованих на безпечний і водночас відносно високий рівень поточного прибутку на інвестований капітал.

Класичним прикладом дохідних акцій є акції компанії комунального обслуговування населення, акції компаній електропостачання. До цієї ж групи вибірково відносять акції таких промислових і фінансових компаній, як: "General Motors Corp" (GM), "Altria Group Inc" (MO) та ін. Акції зростання. Це, мабуть, найбільш приваблива група акцій для інвесторів, що прагнуть значного приросту капіталу за обмеженого ризику. У загальному вигляді можна дати таке визначення щодо акцій цієї групи: по-перше, компанія, яка володіє цими акціями, повинна демонструвати регулярне й невпинне зростання чистого прибутку в розрахунку на одну звичайну акцію, що перевищує зростання економіки в цілому, і по-друге, це зростання повинно бути передбачуваним. На думку багатьох авторитетних аналітиків, щоб належати до групи емітентів акцій зростання, компанія повинна демонструвати щорічний стабільний темп зростання прибутку на рівні 11-15 % і більше. За акціями зростання, як правило, дивіденди не виплачуються або їх розмір має символічний характер (тільки для того, щоб підтримувати престижність акцій). Тому, на відміну від двох попередніх розглянутих груп акцій, купуючи акції зростання, інвестор розраховує одержати приріст капіталу тільки за рахунок зростання курсу акцій у часі. Проте "нагорода" за інвестування в акції зростання може виявитися вражаючою. З найвідоміших компаній до групи акцій зростання можна зарахувати такі: "Home Depot" (HD), "Texas Instruments" (TXN), "Johnson & Johnson" (JNJ) та багато інших.

Спекулятивні акції. Ці акції схожі на акції зростання тому, що також мають значний потенціал зростання, але, на відміну від попередньої групи, визначення можливого зростання і часу, коли саме буде відбуватись зростання акцій, важко або неможливо передбачити на даний момент. У деяких підручниках цю групу акцій називають також акціями вартості, що, по суті, теж саме. Інвестор визначає акції, ринкова вартість яких, на його думку, значно нижче їхньої дійсної вартості, сподіваючись на те, що незабаром ринок оцінить ці акції, інвестує в них свої гроші. На мою думку, назва "спекулятивні акції" більш точно відображає сутність цієї групи, тому що інвестиції в ці компанії відрізняються підвищеним ризиком. Адже, усупереч очікуванням інвестора, ринок може так ніколи й не оцінити "належним чином" обрані ним акції або навіть "опустити" їх ще нижче.

Робота зі спекулятивними акціями ризикована, але у випадку правильного розрахунку або просто за сприятливих обставин прибуток може бути фантастично високим.

Циклічні акції. Емітентами цих акцій є компанії, прибутки яких тісно пов'язані із загальним станом економіки. Так, якщо економіка на підйомі, зростають витрати споживачів на продукцію тривалого користування, напри...

Другие файлы:

Основи фінансового інвестування
Форми та класифікація фінансових інвестицій. Облігації внутрішньої державної і місцевої позик. Вексель як окремий вид цінних паперів, різновиди казнач...

Портфельне інвестування
Історія та сучасні тенденції розвитку портфельного інвестування. Поняття міжнародних портфельних інвестицій та їх класифікація за видами цінних папері...

Оцінка доцільності інвестування та його впливу на фінансові результати діяльності підприємства
Роль реального інвестування в розвитку виробництва, основи оцінки ефективності проекту. Передумови інвестування в діюче виробництво кислоти, досліджен...

Проблеми та шляхи розвитку інститутів спільного інвестування
Особливісті становлення інститутів спільного інвестування, недержавних пенсійних фондів та компаній з управління активами в України. Структура вітчизн...

Чинники та рівень інвестування національної економіки
Приток в інвестиційну сферу іноземного та приватного національного капіталу. Аналіз інвестування національної економіки. Чинники, що впливають на інве...