Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экология

Технологія виробництва та її вплив на довкілля

Тип: отчет по практике
Категория: Экология
Скачать
Купить
Природно-кліматична характеристика, геолого-геоморфологічні, гідрологічні, біологічні, техногенні особливості району розташування об’єкта досліджування. Кількісна та якісна характеристика продукції та використовуваних ресурсів, джерела забруднення.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Вступ

Актуальність теми. Харчова промисловість - одна з провідних структуроформуючих галузей не лише агропромислового й промислового комплексів, а й усього народного господарства України. Харчова та переробна промисловість, як і багато інших галузей народного господарства, є джерелом негативного впливу на навколишнє середовище. Останнім часом розвиток харчової промисловості в Україні характеризується різким зниженням технологічного рівня виробництва, спрацюванням знарядь праці, скороченням обсягів і асортименту продукції, погіршенням її якості, затуханням інвестиційного та інноваційного процесів, витісненням вітчизняних харчових продуктів з внутрішнього й зовнішнього ринків продовольчих товарів, зменшенням обсягів надходження до бюджету та валютних надходжень у країну від експортних операцій галузі тощо. Поруч із вище перерахованими проблемами харчової промисловості важливе місце займає екологічна проблема. Ця проблема має дві сторони:

ь по-перше підприємства харчової промисловості утворюють складну екологічну ситуацію, тому що вони мають низькі ступені захисту, переробки, очистки стічних вод, шкідливих викидів у повітря (харчова промисловість потребує великої кількості тепла для переробки);

ь з другого боку від харчової промисловості чекають високоякісних екологічно чистих продуктів, для виготовлення яких потрібна екологічно чиста сировина - що є великою проблемою для вітчизняного сільськогосподарського виробництва.

Тож виходить, що по-перше підприємства створюють важку екологічну ситуацію викидами шкідливих речовин у повітря. Забруднена шкідливими речовинами вода потрапляє на поля, використовується для зрошення, після чого розчинені у ній речовини нагромаджуються у ґрунті. Тому необхідне створення досконалих систем екологічного захисту є не тільки екологічною, але й економічною необхідністю бо без створення надійних систем захисту виробництва продуктів харчової промисловості неможливе вирощування екологічно чистої сировини для виробництва цих же продуктів.

Об'єкт дослідження - формування знань та практичних навичок з екологічних аспектів господарської діяльності, закріплення набутого досвіду для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи.

Суб'єкт дослідження - ДП «Ружин-молоко».

Предмет дослідження - визначення та оцінка основних параметрів техногенного впливу на довкілля об'єкта господарської діяльності. Відходи та їх утилізація. Викиди та скиди деяких забруднюючих речовин в об'єкти довкілля.

1. Об'єкт досліджування

1.1 Найменування ОГД, місцезнаходження, історія його створення

Найменування ОГД

Дочірнє підприємство «Ружин - молоко», код за ЄДПРОУ - 31826107

Місцезнаходження

13600, житомирська область, смт. Ружин, вул. Леніна, 68.

Історія його створення

Ружинський маслозавод був заснований навесні 1936 року для переробки молока, яке надходило з сепараторних пунктів сіл Вчорайшенського і Ружин-ського районів. В той час виробництво масла було механізоване - його виготов - ляли за допомогою дизельного локомобіля потужністю в 28 кінських сил.

Після звільнення Ружинщини від фашистського ярма постала гостра проблема ремонту заводського обладнання і відновлення роботи підприємства. Спочатку доводилося працювати вручну, а вже в лютому 1949 року на заводі знову перейшли до механізованого виготовлення продукції досить широкого асортименту. Виготовляли масло «Вершкове», «Екстра», морозиво, сир жирний, бринзу, казеїн. Все це можна було придбати в заводському магазині.

У 40-60 роках значно зміцнилася матеріально-технічна база заводу. Так було оновлено устаткування з виготовлення морозива, встановлена потокова лінія, запрацювала атомна електростанція та в 1958 році підприємство отримало перший молоковоз.

У 1966 році завод почав виготовляти твердий сир. Уже через три роки вступив в дію новий підвальний цех для його виготовлення. У 1969 році на підприємстві виготовлялося вісімнадцять найменувань продукції, серед яких сири трьох сортів - «Костромський», «Голландський», «Російський», масло «Вершкове» і «Вологодське», сметана, кефір, морозиво тощо.

Неодноразово маслозавод отримував різноманітні грамоти та нагороди.

Так в 1953 році був нагороджений Перехідним Червоним Прапором тресту «Маслосирпром», у 1969 році продукція Ружинського заводу зайняла четверте місце на виставці в Москві, за результатами Всесоюзного конкурсу якості масла у 1973 році підприємство було нагороджене дипломом третього ступеня Міністерства м'ясної і молочної промисловості, а в 1977 році - завод отримав перше місце у соціалістичному змаганні, яке тоді проводилося між підприємствами молочної промисловості Житомирської області.

Та не відстає від своїх попередників і теперішній колектив ДП «Ружин-молоко», який неодноразово нагороджувався грамотами та подяками районної державної адміністрації, районної ради, обласної державної адміністрації тощо. А нещодавно дочірнє підприємство «Ружин-молоко» стало переможцем регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України» 2010 року у номінації «Продовольчі товари» за масло солодко-вершкове селянське «Ружинське» та посіло ІІ місце у щорічному конкурсі «Кращий підприємець року» у номінації «Виробник найякіснішої продукції». Першочерговим завданням підприємства є виготовлення якісної продукції, просування на ринок якісних молочних продуктів, турбота про їх правильне зберігання та доставку. ДП «Ружин-молоко» має репутацію надійної високопрофесійної компанії у своїй галузі, яка піклується про споживачів, партнерів та співробітників підприємства. Постійне покращення технологій та матеріально-технічної бази на підприємстві дає можливість надавати споживачам тільки якісну та натуральну молочну продукцію. Оскільки якість, як вважають на підприємстві, - це в першу чергу повага до свого потенційного покупця.

За вісім місяців нинішнього року підприємство виготовило продукції на 54 млн 633 тис. грн, відповідно до минулого року, ця сума збільшилася на 52%. Якщо проаналізувати випуск продукції за асортиментом, то вершкового масла виготовили 132 тонни (в минулому році - 93 тонни), спредів і сумішей - 1367 тонн, сухого знежиреного молока - 1032 тонни (в 2009 році - 856 тонн).

Нещодавно на підприємстві почали виготовлення нових видів продукції: сметани фасованої 20% жирності (виготовлено 15 тонн з початку року), консервів молочних (в різних упаковках) - 44 тонни, продуктів згущених - 516 тонн.

Саме через відкриття нового цеху з виготовлення згущеної продукції на заводі було створено 30 нових робочих місць. Нині на підприємстві працює 210 мешканців Ружинщини, які соціально забезпеченні та вчасно отримують заробітну плату. А очолює цей працьовитий колектив Андрій Якович Цехмейструк.

1.2 Коротка природно-кліматична характеристика

Ружинський район - район, розташований у південно-східній частині Житомирської області, площею 1002 км2, що складає 3,3% території області. Районний центр - Ружин.

Географічні координати об'єкта:

(Ш=49? 43?17??, Д=29? 11?26??).

Клімат помірно-континентальний з прохо - лодною зимою і теплим літом.

Середньорічна температура повітря становить 6,9°С, найнижча вона у січні (мінус 6,0°С),

Таблиця 1.1. Середньомісячна та річна швидкість вітру (м/с) за метеостанцією житомир

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Рік

4,7

4,8

4,7

4,3

3,7

3,4

3,3

3,2

3,6

4,0

4,8

4,7

4,1

Таблиця 1.2. Повторюваність напряму вітру та штилю (%) за метеостанцією житомир

...
Другие файлы:

Підприємство з виробництва деревно-стружкових плит ТОВ "Кроно-Україна"
ТОВ "Кроно-Україна" як найбільший виробник деревостружкових плит на ринку України. Загальна схема головного конвеєра і способів виробництва плит. Сиро...

Технологія виробництва ДП "Ружин-молоко" та її вплив на довкілля
Геолого-геоморфологічні, гідрологічні, біологічні, техногенні особливості району розташування об’єкта досліджування. Кількісна та якісна характеристик...

Технологія виробництва двоокису титану сульфатним методом
Опис основних стадій процесу одержання двоокису титану сульфатним методом. Порівняння методів виробництва, характеристика сировини. Розрахунок матеріа...

Організація промислового виробництва яєць на птахофабриці
Походження та господарські особливості курей. Вплив деяких факторів на продуктивність птиці. Технологія виробництва харчових яєць. Корми, годівля та н...

Технологія виробництва кефіру
Історія створення та походження кефіру. Класифікація та харчове значення кисломолочної продукції. Існуючі та перспективні технології виробництва кефір...

Місяць

Пн

ПнС

С

ПдС

Пд

ПдЗ

З

ПнЗ

Штиль

I

6,8

6,4

9,9

15,1

13,0